mate-control-center 1.27.0 - en to ky translation catalogue (324 entries)

en: Command
ky: Команда

en: Name
ky: Аты

en: Select Image
ky: Сүрөттү тандоо

en: No Image
ky: Сүрөт жок

en: Images
ky: Сүрөттөр

en: All Files
ky: Бардык файлдар

en: About %s
ky: %s жөнүндө

en: About Me
ky: Мен жөнүндө

en: _Close
ky: _Жабуу

en: Select your photo
ky: Фотоңузду тандаңыз

en: Full Name
ky: Толук атыңыз

en: User name:
ky: Колдонуучу:

en: Change Passwo_rd...
ky: Сы_рсөздү өзгөртүү...

en: Set your personal information
ky: Жеке маалыматтарыңыз

en: The device is already in use.
ky: Түзүлүш колдонулууда.

en: Done!
ky: Даяр!

en: Left thumb
ky: Сол бармак

en: Left middle finger
ky: Сол ортон кол

en: Left ring finger
ky: Сол аты жок бармак

en: Left little finger
ky: Сол чыпалак

en: Right thumb
ky: Оң бармак

en: Right middle finger
ky: Оң ортон кол

en: Right ring finger
ky: Оң аты жок бармак

en: Right little finger
ky: Оң чыпалак

en: Right index finger
ky: Оң сөөмөй

en: Left index finger
ky: Сол сөөмөй

en: Other finger:
ky: Башка бармак:

en: Select finger
ky: Манжаны тандаңыз

en: Authenticated!
ky: Автордоштурулду!

en: That password was incorrect.
ky: Сырсөз туура эмес.

en: Your password has been changed.
ky: Сырсөзүңүз өзгөртүлдү.

en: System error: %s.
ky: Система катасы: %s.

en: The password is too short.
ky: Сырсөз өтө кыска.

en: The password is too simple.
ky: Сырсөз өтө жөнөкөй.

en: The old and new passwords are too similar.
ky: Эски жана жаңы сырсөздөр өтө окшош.

en: The old and new passwords are the same.
ky: Эски жана жаңы сырсөздөр окшош.

en: Checking password...
ky: Сырсөз текшерилүүдө...

en: The two passwords are not equal.
ky: Эки сырсөз окшош эмес.

en: Change password
ky: Сырсөздү өзгөртүү

en: Change pa_ssword
ky: Сыр_сөздү өзгөртүү

en: Change your password
ky: Сырсөздү өзгөртүү

en: Current _password:
ky: Кезектеги _сырсөзү:

en: _New password:
ky: _Жаңы сырсөзү:

en: _Retype new password:
ky: Жаңы сырсөздү _дагы териңиз:

en: _Authenticate
ky: _Автордоштурулуу

en: _Help
ky: _Жардам

en: Close and _Log Out
ky: Жабып системадан ч_ыгуу

en: Assistive Technologies
ky: Жардамчы технологиялар

en: _Preferred Applications
ky: _Артыкчылыгы бар тиркемелер

en: Preferences
ky: Ырастоолор

en: Add Wallpaper
ky: Обойлорду кошуу

en: All files
ky: Бардык файлдар

en: _Cancel
ky: _Жокко чыгаруу

en: _Open
ky: _Ачуу

en: Fonts
ky: Ариптер

en: filename
ky: файл аты

en: page
ky: барак

en: [WALLPAPER...]
ky: [ОБОЙ...]

en: Default Pointer
ky: Жарыяланбас көрсөткүчү

en: Install
ky: Орнотуу

en: Apply Background
ky: Фонду колдонуу

en: Apply Font
ky: Арипти колдонуу

en: Revert Font
ky: Арипти кайтаруу

en: Custom
ky: Башка

en: Font Rendering Details
ky: Арипти визуалдаштыруу деталдары

en: Smoothing
ky: Тегиздөө

en: Sub_pixel (LCDs)
ky: Суб_пикселдик (СК-мониторлорго)

en: _None
ky: _Жок

note: font hinting
en: Hinting
ky: Тактоо

en: N_one
ky: Ж_ок

en: _Slight
ky: _Начар

en: _Full
ky: _Толук

en: _Medium
ky: _Орточо

en: Subpixel Order
ky: Субпиксел тартиби

en: Save Theme As...
ky: Темага ат коюп сактоо...

en: _Save
ky: _Сактоо

en: Save _background image
ky: _Фон сүрөтүн сактоо

en: _Name:
ky: _Аты:

en: _Description:
ky: _Баяндамасы:

en: Icons only
ky: Значоктор гана

en: Text only
ky: Текст гана

en: Customize Theme
ky: Теманы ырастоо

en: _Delete
ky: Ө_чүрүү

en: Controls
ky: Башкаруу элементтери

en: Text
ky: Текст

en: Background
ky: Фон

en: _Selected items:
ky: _Тандалган элементтери:

en: _Input boxes:
ky: _Киргизүү талаалары:

en: _Windows:
ky: _Терезелер:

en: Colors
ky: Түстөр

en: Window Border
ky: Терезе чеги

en: Icons
ky: Значоктор

en: _Size:
ky: Ө_лчөмү:

note: small threshold
en: Small
ky: Кичинекей

note: large threshold
en: Large
ky: Чоң

en: Pointer
ky: Көрсөткүч

en: Solid color
ky: Туташ түс

en: Horizontal gradient
ky: Түз градиент

en: Vertical gradient
ky: Тик градиент

en: Zoom
ky: Масштаб

en: Center
ky: Борбор

en: Scale
ky: Масштаб

en: Appearance Preferences
ky: Сырткы көрүнүшүнүн ырастоолору

en: Save _As...
ky: Ат _коюп сактоо...

en: C_ustomize...
ky: _Ырастоо...

en: _Install...
ky: _Орнотуу...

en: Theme
ky: Тема

en: _Style:
ky: _Стили:

en: C_olors:
ky: _Түстөрү:

en: Open a dialog to specify the color
ky: Түстү аныктоо диалогун ачуу

en: _Add...
ky: _Кошуу...

en: _Application font:
ky: _Тиркеме ариби:

en: _Document font:
ky: _Иш кагаз ариби:

en: Des_ktop font:
ky: _Иш столунун ариби:

en: _Window title font:
ky: _Терезе аталышынын ариби:

en: _Fixed width font:
ky: _Моножазы ариби:

en: Rendering
ky: Визуалдаштыруу

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
ky: Суб_пиксел тегизделиши (СК-мониторлорго)

en: Best _shapes
ky: Мыкты _калыптар

en: _Monochrome
ky: _Монохромдуу

en: Best co_ntrast
ky: Мыкты _карама-каршылуулук

en: Show icons on buttons
ky: Кнопкалардан значокторду көрсөтүү

en: Preview
ky: Үлгүлөр

en: _File
ky: _Файл

en: _New
ky: _Жаңы

en: _Print
ky: _Басма

en: _Quit
ky: _Чыгуу

en: Edit
ky: Оңдоо

en: _Copy
ky: _Көчүрүү

en: _Paste
ky: К_оюу

en: New
ky: Жаңы

en: Interface
ky: Интерфейс

en: Appearance
ky: Сырткы көрүнүш

en: Theme Installer
ky: Тема орноткучу

en: Mate Theme Package
ky: MATE тема пакети

en: No Desktop Background
ky: Фону жок

en: unknown
ky: белгисиз

en: Slide Show
ky: Cлайд-шоу

en: Image
ky: Сүрөт

en: Cancel
ky: Жокко чыгаруу

en: Theme cannot be deleted
ky: Теманы өчүрүү мүмкүн эмес

en: Apply New Theme
ky: Жаңы теманы колдонуу

en: New themes have been successfully installed.
ky: Жаңы темалар ийгиликтүү орнотулду.

en: Select Theme
ky: Теманы тандоо

en: Theme Packages
ky: Тема пакеттери

en: _Overwrite
ky: _Кайтадан жаздыруу

en: Would you like to delete this theme?
ky: Бул теманы өчүргүңүз келеби?

en: There was an error displaying help: %s
ky: Жардамды чагылдыруу учурундагы ката: %s

en: Copying files
ky: Файлдар көчүрүлүүдө

en: _Skip
ky: Ө_ткөрүү

en: Preferred Applications
ky: Артыкчылыгы бар тиркемелер

en: Web Browser
ky: Веб-браузер

en: Mail Reader
ky: Почта окугуч

en: Internet
ky: Интернет

en: Image Viewer
ky: Сүрөт көрсөткүчү

en: Multimedia Player
ky: Мультимедиа ойноткучу

en: Video Player
ky: Видео ойноткучу

en: Multimedia
ky: Мультимедиа

en: Text Editor
ky: Текст редактору

en: Terminal Emulator
ky: Терминал эмулятору

en: File Manager
ky: Файл менеджери

en: Calculator
ky: Калькулятор

en: System
ky: Система

en: Document Viewer
ky: Иш кагаз көрсөткүч

en: Office
ky: Кеңсе

en: Accessibility
ky: Жеткиликтүүлүк

en: Normal
ky: Кадимкидей

en: Left
ky: Солго буруу

en: Right
ky: Оңго буруу

en: Upside-down
ky: Тескери

en: Monitor Preferences
ky: Монитор ырастоолору

en: Sa_me image in all monitors
ky: Бардык мониторлордо _бирдей сүрөт

en: _Detect monitors
ky: Мониторлорду _табуу

en: _Resolution:
ky: _Чечими:

en: Re_fresh rate:
ky: Ж_аңылоо жыштыгы:

en: Include _panel
ky: _Панелди кошуу

en: R_otation:
ky: _Бурулушу:

en: Monitor
ky: Монитор

en: Panel icon
ky: Панель значогу

en: _Show monitors in panel
ky: Мониторлорду панелден _көрсөтүү

en: Upside Down
ky: Тескери

en: %d Hz
ky: %d Гц

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
ky: Күзгү экрандары

en: Monitor: %s
ky: Монитору: %s

en: The monitor configuration has been saved
ky: Монитор конфигурациясы сакталды

en: Sound
ky: Үн

en: Volume mute
ky: Үнүн өчүрүү

en: Volume down
ky: Көлөмүн төмөндөтүү

en: Volume up
ky: Көлөмүн жогорулатуу

en: Stop playback
ky: Ойнотууну токтотуу

en: Previous track
ky: Мурунку жолчо

en: Next track
ky: Кийинки жолчо

en: Eject
ky: Чыгаруу

en: Desktop
ky: Иш столу

en: Launch calculator
ky: Калькуляторду жүргүзүү

en: Launch web browser
ky: Веб-браузерди жүргүзүү

en: Log out
ky: Сеансты аяктоо

en: Lock screen
ky: Экранды блоктоо

en: Home folder
ky: Үй папкасы

en: Search
ky: Табуу

en: Accelerator key
ky: Тездеткич клавишасы

en: Accelerator modifiers
ky: Тездеткич модификаторлору

en: Accelerator keycode
ky: Тездеткичтин клавиша коду

en: Accel Mode
ky: Тездеткич режими

en: The type of accelerator.
ky: Тездеткичтин түрү.

en: Disabled
ky: Өчүрүлгөн

en: <Unknown Action>
ky: <Белгисиз аракет>

en: C_ommand:
ky: К_омандасы:

en: Keyboard Shortcuts
ky: Клавишалык комбинациялар

en: - MATE Keyboard Preferences
ky: - MATE клавиатура ырастоолору

en: General
ky: Жалпы

en: Sticky Keys
ky: Жабышма клавишалар

en: Beep when key is _accepted
ky: Клавиша ка_был алынганда сигнал берүү

en: Slow Keys
ky: Жай клавишалар

en: Bounce Keys
ky: Секирип кетме клавишалар

en: Keyboard Preferences
ky: Клавиатура ырастоолору

en: Repeat Keys
ky: Клавишалардын кайталанышы

en: Key presses _repeat when key is held down
ky: Клавиша басылып турганда басууларды кай_талоо

en: _Delay:
ky: _Кечигиши:

en: _Speed:
ky: _Ылдамдыгы:

en: Short
ky: Кыска

note: slow acceleration
en: Slow
ky: Жай

en: Repeat keys speed
ky: Клавишалардын кайталоо ылдамдыгы

en: Long
ky: Узун

note: fast acceleration
en: Fast
ky: Тез

en: Cursor Blinking
ky: Кусордун үлпүлдөөсү

en: Cursor _blinks in text fields
ky: Курсор текст талааларында үл_пүлдөйт

en: S_peed:
ky: Ы_лдамдыгы:

en: Cursor blinks speed
ky: Кусор үлпүлдөөсүнүн ылдамдыгы

en: _Remove
ky: Ө_чүрүү

en: Remove the selected keyboard layout from the list
ky: Тандалган клавиатура раскладкасын тизмеден өчүрүү

en: Move _Up
ky: Өй_дө ташуу

en: Move the selected keyboard layout up in the list
ky: Тандалган клавиатура раскладкасын тизмеден өйдө ташуу

en: Move _Down
ky: _Ылдый ташуу

en: Move the selected keyboard layout down in the list
ky: Тандалган клавиатура раскладкасын тизмеден ылдый ташуу

en: _Show...
ky: _Көрсөтүү...

en: New windows u_se active window's layout
ky: Жаңы терезелер активдүү терезенин раскладкасын _колдонот

en: Keyboard _model:
ky: Клавиатура _модели:

en: Layouts
ky: Раскладкалар

en: _Simulate simultaneous keypresses
ky: Бир убакытта болуучу басууларды _анткорлонтуу

en: _Only accept long keypresses
ky: Узак басууларды _гана кабыл алуу

en: _Ignore fast duplicate keypresses
ky: Тез кайталанып басылып кеткендерге _көңүл салбоо

en: D_elay:
ky: Ке_чигиши:

en: Audio _Feedback...
ky: Үн _кербайланышы...

en: _Pointer can be controlled using the keypad
ky: Клавиатура менен _көрсөткүчтү башкарганга уруксат берүү

en: _Acceleration:
ky: _Тездетилиши:

en: Mouse Keys
ky: Чычкан кнопкалары

en: minutes
ky: минута

en: _Type to test settings:
ky: Ырастоолорду текшерүү _талаасы:

en: Choose a Layout
ky: Раскладканы тандаңыз

en: _Country:
ky: _Өлкөсү:

en: _Variants:
ky: _Варианттары:

en: By _country
ky: Ө_лкөсү боюнча

en: _Language:
ky: _Тили:

en: By _language
ky: _Тили боюнча

en: Preview:
ky: Үлгүсү:

en: Choose a Keyboard Model
ky: Клавиатура моделин тандаңыз

en: _Vendors:
ky: _Иштеп чыгаруулары:

en: _Models:
ky: _Моделдери:

en: Keyboard Layout Options
ky: Клавиатура раскладкасынын опциялары

en: Unknown
ky: Белгисиз

en: Layout
ky: Раскладка

en: Vendors
ky: Иштеп чыгаруулар

en: Models
ky: Моделдер

en: Default
ky: Жарыяланбас

en: Keyboard
ky: Клавиатура

en: Set your keyboard preferences
ky: Клавиатура ырастоолоруңузду орнотуңуз

en: - MATE Mouse Preferences
ky: - MATE чычкан ырастоолору

en: Mouse Preferences
ky: Чычкан ырастоолору

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
ky: Control клавишасын басканда көрсөткүчтүн өңүтүн _көрсөтүү

en: Pointer Speed
ky: Көрсөткүч ылдамдыгы

en: _Sensitivity:
ky: _Сезгичтиги:

en: Mouse
ky: Чычкан

en: Scrolling
ky: Тегеретүү

en: Set your mouse preferences
ky: Чычкан ырастоолоруңузду орнотуңуз

en: Network Proxy
ky: Тармактык прокси-кызмат

en: Port:
ky: Порту:

en: H_TTP proxy:
ky: H_TTP проксиси:

en: _FTP proxy:
ky: _FTP проксиси:

en: S_ocks host:
ky: S_ocks түйүнү:

en: Ignore Host List
ky: Тоотпогон түйүн тизмеси

en: Ignored Hosts
ky: Тоотпогон түйүндөр

en: U_sername:
ky: _Колдонуучу аты:

en: _Password:
ky: _Сырсөзү:

en: Compositing Manager
ky: Композит менеджери

en: S_uper (or "Windows logo")
ky: S_uper (же "Windows логотипи")

en: _Meta
ky: _Мета

en: Windows
ky: Терезелер

en: Window Preferences
ky: Терезе ырастоолору

en: seconds
ky: секунда

en: Window Selection
ky: Терезени тандоо

en: Maximize
ky: Бүтүн экранга

en: Minimize
ky: Түрүү

en: None
ky: Жок

en: Titlebar Action
ky: Аталыш сабынын аракети

en: Movement Key
ky: Ташуу клавишасы

en: Time
ky: Убакыт

en: Date
ky: Дата

en: %s key is empty
ky: %s ачкычы бош

en: Filter
ky: Фильтр

en: Groups
ky: Топтор

en: Common Tasks
ky: Жалпы маселелер

en: Control Center
ky: Башкаруу борбору

en: The MATE configuration tool
ky: MATE чөйрөсүнүн ырастоо аспабы

en: Take a break!
ky: Тыныгыңыз!

en: Type
ky: Түрү

en: Copyright
ky: Автордук укук

en: Description
ky: Баяндамасы

en: Install Failed
ky: Орнотуу оңунан чыккан жок

en: Installed
ky: Орнотулду

en: Back
ky: Артка

en: Font Viewer
ky: Арип көрсөткүч

en: TEXT
ky: ТЕКСТ

en: SIZE
ky: ӨЛЧӨМ

en: New Applications
ky: Жаңы тиркемелер

en: Other
ky: Башкалар

en: Help
ky: Жардам

en: Remove from Favorites
ky: Тандалмалардан өчүрүү

en: New Spreadsheet
ky: Жаңы жадыбал

en: New Document
ky: Жаңы документ

[ctx: Home folder]
en: Home
ky: Үй папкасы

en: Documents
ky: Иш кагаздар

en: File System
ky: Файл системасы

en: Network Servers
ky: Тармактык серверлер
