mate-control-center 1.27.0 - en to zu translation catalogue (168 entries)

en: Command
zu: Umlayelo

en: Name
zu: Igama

en: No Image
zu: Akuna sithombe

en: Images
zu: Izithombe

en: All Files
zu: Amahele wonke

en: About %s
zu: Nge %s

en: _Close
zu: _Vala

en: _Help
zu: _Usizo

en: Close and _Log Out
zu: Vala futhi _uphume

en: _Enable assistive technologies
zu: _Nika amandla kusizo lwesayensi ethile

en: Add Wallpaper
zu: Faka iphepha elihlotsisiwe

en: _Open
zu: _Vula

en: Font Rendering Details
zu: Imininingwane yokutyelekana isiqwema

en: Gra_yscale
zu: Isilinganiso esi_gray

en: Sub_pixel (LCDs)
zu: Ama_chashazana (LCDs)

en: _None
zu: _Lutho

en: N_one
zu: L_utho

en: _Slight
zu: _Cishe

en: _Full
zu: _Igcwele

en: _Medium
zu: _Iphakathi

en: _Save
zu: _Hlenga

en: _Name:
zu: _Igama:

en: Icons only
zu: Amaphawu wodwa

en: Text only
zu: Itekisi lodwa

en: _Delete
zu: _Cima

en: Controls
zu: Abalawuli

en: Text
zu: Itekisi

en: Background
zu: Isizinda

en: Window Border
zu: Isiyaluzi Window

en: Icons
zu: Amaphawu

en: _Size:
zu: _Ubungakanani:

en: Zoom
zu: Lwiza

en: Save _As...
zu: Hlenga _Njenge...

en: Theme
zu: Indikima

en: _Style:
zu: _Inhlobo:

en: Open a dialog to specify the color
zu: Vula ibhokisi ukukhetha umbala

en: _Application font:
zu: Isiqwema _sesithobo:

en: _Window title font:
zu: _Isihloko sombhalo wefasitela:

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
zu: Ukushelela kwama_chashazana (LCDs)

en: Best _shapes
zu: _Isimo esibalasele

en: _Monochrome
zu: _Isiqalo esiphathele sodwa

en: Best co_ntrast
zu: Ukukha_nya okubalasele

en: D_etails...
zu: Im_niningwane...

en: Preview
zu: Phinda ubheke

en: _File
zu: _Ihele

en: _New
zu: _Okusha

en: _Quit
zu: _Phuma

en: Edit
zu: Hlela

en: _Copy
zu: _Kopisha

en: _Paste
zu: _Namathisela

en: unknown
zu: ngaziwa

en: Image
zu: Isithombe

en: Cancel
zu: Cima

en: No theme file location specified to install
zu: Akukho ihele lendikima elinendawo elifakiwe

en: Theme name must be present
zu: Igama lendikima kumele libe khona

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
zu: Indikima sele yikhona. Ingabe uthanda ukufaka enye kunale?

en: There was an error displaying help: %s
zu: Kube khona iphutha elibonisa usizo: %s

en: From URI
zu: Iphuma URI

en: URI currently transferring from
zu: Okwamanje URI idlulisela okuphuma

en: To URI
zu: Iya URI

en: URI currently transferring to
zu: URI okwamanje edlulisela ku

en: Fraction completed
zu: Isigamu sesibalo siqhediwe

en: Fraction of transfer currently completed
zu: Ukudluliselwa kwesigamu sesibalo kuqediwe

en: Current URI index
zu: Inkomba yamanje ye URI

en: Current URI index - starts from 1
zu: Inkomba yamanje ye URI - iqala ku 1

en: Total URIs
zu: URIs eziphelele

en: Total number of URIs
zu: Inani eliphelele le URIs

en: _Skip
zu: _Yenqa

en: Preferred Applications
zu: Izithobo ezithandekayo

en: Select your default applications
zu: Khetha izithobo zakho ezinephutha

en: Web Browser
zu: Isiyaluzi solwembu

en: Mail Reader
zu: Umfundi milayezo

en: Text Editor
zu: Uhele wetekisi

en: File Manager
zu: Mphathi Hele

en: System
zu: Uhlelo

en: _Resolution:
zu: _Isinqumo:

en: Re_fresh rate:
zu: Ijubane eliphinde kabu_sha:

en: Sound
zu: Umsindo

en: Volume mute
zu: Ukucisha ivolumu okwesikhashana

en: Volume down
zu: Ivolumu ephantsi

en: Volume up
zu: Ivolumu ephezulu

en: Play (or play/pause)
zu: Dlala (noma dlala/misa isikhashana)

en: Eject
zu: Khipa

en: Desktop
zu: Isiga-nyezi

en: Launch help browser
zu: Ngenisa usizo lwesiyaluzi

en: Launch web browser
zu: Ngenisa isiyaluzi solwembu

en: Log out
zu: Phuma

en: Lock screen
zu: Vala ubuso besiga-nyezi

en: Home folder
zu: Isibaya sasekhaya

en: Search
zu: Hlola

en: Accelerator key
zu: Inkinombho yesigijimi

en: Accelerator modifiers
zu: Izilungisi zesigijimi

en: Accelerator keycode
zu: Inkinombho lekhodi lesigijimi

en: Accel Mode
zu: Uhlu Accel

en: The type of accelerator.
zu: Uhlobo lwesigijimi.

en: Disabled
zu: Ayinamandla

en: <Unknown Action>
zu: <Isenzo esingaziwa>

en: Action
zu: Isenzo

en: Shortcut
zu: Ukunqamula

en: Keyboard Shortcuts
zu: Izinqamulo zendawo yokushaya uma ubhala

en: Assign shortcut keys to commands
zu: Nikela iinkinombho kwimilayezo

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
zu: Sebenzisa uhlelo uphe (ingacinwa kuphela; manje iphethwe yi-daemon)

en: Start the page with the typing break settings showing
zu: Qala ikhasi ngokubhala ngokunqamula ukhombisa izinhlelo

en: General
zu: Jikelele

en: Flash _window titlebar
zu: Khanyisa _ifasitela lohlu

en: Keyboard Preferences
zu: Okuthandekayo endaweni yokushaya uma ubhala

en: Key presses _repeat when key is held down
zu: Inkinombho lipotshozwa _phinda uma lipotshozelwe phantsi

en: _Delay:
zu: _Bambezela:

en: _Speed:
zu: _Ijubane:

en: S_peed:
zu: I_jubane:

en: Move _Up
zu: Hambisa _Phezulu

en: Keyboard _model:
zu: _Isifanekiso sendawo yokushaya uma ubhala:

en: Layouts
zu: Umumo

en: _Acceleration:
zu: _Ukusheshisa:

en: Mouse Keys
zu: Amakinombho engoso

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
zu: Vala ubuso besiga-nyezi emuva kwesikhathi esithile ukusiza ukuvimba ukuziphinda ukusebenzisa izingozi

en: _Work interval lasts:
zu: _Umsebenzi womkhawulo ekugcineni:

en: _Break interval lasts:
zu: _Umkhawulo wokugina wokunqamula:

en: Duration of work before forcing a break
zu: Isikhathi somsebenzi phambi kokufaka isinqamuli ngenkani

en: Duration of the break when typing is disallowed
zu: Isikhathi sokunqamula uma ukubhala kungavumelekile

en: minutes
zu: imizuzu

en: All_ow postponing of breaks
zu: V_umela ukubuyiselwa emuva kwezinqamuli

en: Check if breaks are allowed to be postponed
zu: Qaphela ukuba izinqamuli zivunyelwe ukuhlehliswa

en: Typing Break
zu: Ukunqamula ukubhala

en: _Type to test settings:
zu: _Bhala ukuhlola uhelo:

en: Unknown
zu: Ayaziwa

en: Layout
zu: Ukubonakala ngaphandle

en: Models
zu: Izifanekiso

en: Keyboard
zu: Indawo yokushaya uma ubhala

en: Set your keyboard preferences
zu: Hlela indawo zakho ozithandayo kwindawo yokushaya uma ubhala

en: Mouse Preferences
zu: Okuthandekayo kwesingoso

en: _Sensitivity:
zu: _Binyekile:

en: _Timeout:
zu: _Isikhathi siphelile:

en: Mouse
zu: Isingoso

en: Set your mouse preferences
zu: Hlela okuthandekayo kwesingoso

en: Network Proxy
zu: Proxy yokuxhumana

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
zu: <b>_Ukulungisa umumo we-proxy ngesandla</b>

en: Port:
zu: Itheku:

en: _Details
zu: _Imniningwane

en: H_TTP proxy:
zu: H_TTP ezimele:

en: _Secure HTTP proxy:
zu: _Vikela i-HTTP ezimele:

en: _FTP proxy:
zu: _FTP ezimele:

en: S_ocks host:
zu: Umhathi weso_kisi:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
zu: <b>_Umumo wozenzakalelayo we-proxy</b>

en: Autoconfiguration _URL:
zu: Ukulungisa ngokuzenzekela _URL:

en: HTTP Proxy Details
zu: Imniningwane emileyo ye-HTTP

en: <b>_Use authentication</b>
zu: <b>_Sebenzisa izifungo</b>

en: U_sername:
zu: I_gamamsebemzi:

en: _Password:
zu: _Igama lokungena:

en: Window Preferences
zu: Okuthadekayo kwe-Windows

en: _Select windows when the mouse moves over them
zu: _Khetha amafasitela uma isingoso sihamba phezu kwawo

en: seconds
zu: imizuzwana

en: Roll up
zu: Yaluzisela phezulu

en: Maximize
zu: Khulisa

en: None
zu: Ngekho

en: Time
zu: Isikhathi

en: Date
zu: Usuku

en: The MATE configuration tool
zu: Ithulusi lokumisa lwe-MATE

en: Take a break!
zu: Thatha ikhefu

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
zu: Ihlulekile ukuletha umbhalo wokunqamula nezakha zebhokisi kulokhu okulandelayo nephutha: %s

en: Eye candy added by Anders Carlsson
zu: Iso lonezelela ngo Anders Carlsson

en: A computer break reminder.
zu: Isinqamulo sesiga-nyezi esikhumbuzayo.

en: Type
zu: Uhlobo

en: Description
zu: Ukulanda

en: Other
zu: Okunye

[ctx: Home folder]
en: Home
zu: Ekhaya

en: Documents
zu: Amabhikwna

en: Network Servers
zu: Umsekeli Lwembu
