mate-desktop 1.25.0 - en to as translation catalogue (176 entries)

en: About MATE
as: MATE ৰ বিষয়ে

en: Learn more about MATE
as: MATE সম্পৰ্কে বিস্তাৰিত তথ্য পঢ়ক

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: The title of the color selection dialog
as: ৰং বাছাইকাৰক ডায়ালগেৰ শিৰোনাম

en: Pick a Color
as: একটি ৰং নিৰ্বাচন কৰক

en: Current Color
as: বৰ্তমান ৰং

en: The selected color
as: বাছাইকৃত ৰং

en: Received invalid color data
as: অবৈধ ৰঙৰ তথ্য গ্ৰহণ কৰা হ'ল

en: _Value:
as: মান (_V):

en: Color _name:
as: ৰঙেৰ নাম: (_n)

en: _Palette:
as: পেলেট:(_P)

en: _Cancel
as: বাতিল (_C)

en: Help
as: সহায়তা

en: Error reading file '%s': %s
as: '%s' নথিপত্ৰ পঢ়িবলৈ সমস্যা: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
as: '%s' নথিপত্ৰৰ বিপৰীত দিশত পঢ়িবলৈ সমস্যা: %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
as: নামবিহীন

en: File '%s' is not a regular file or directory.
as: '%s' নামক নথিপত্ৰ সাধাৰণ নথিপত্ৰ অথবা পঞ্জিকা নহয় ।

en: No filename to save to
as: সংৰক্ষণ কৰাৰ বাবে নথিপত্ৰৰ নাম উল্লিখিত নহয়

en: Starting %s
as: %s আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: No URL to launch
as: আৰম্ভ কৰাৰ উদ্দেশ্যি URL উল্লিখিত নহয়

en: Not a launchable item
as: প্ৰাৰম্ভ কৰাৰ যোগ্য বস্তু নহয়

en: No command (Exec) to launch
as: আৰম্ভ কৰাৰ উদ্দেশ্যি আদেশ (Exec) উল্লিখিত নহয়

en: Bad command (Exec) to launch
as: আৰম্ভ কৰাৰ উদ্দেশ্যি সঠিক আদেশ (Exec) নহয়

en: Unknown encoding of: %s
as: এনকোডিং পৰিচিত নহয়: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
as: কোনো টাৰ্মিনেল নোপোৱাৰ ফলত xterm ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে, সম্ভৱতঃ এইটো সঠিকৰূপে নচলিব

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
as: পৰ্দা সম্বন্ধীয় সামগ্ৰী (CRTC, আউটপুট, মোড) পোৱা নাযায়

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
as: পৰ্দাৰ মাপৰ সীমা প্ৰাপ্ত কৰাৰ সময় উৎপন্ন X সংক্ৰান্ত এটা ত্ৰুটিৰ ব্যৱস্থাপনা কৰা সম্ভব নহয়

en: could not get the range of screen sizes
as: পৰ্দাৰ মাপৰ সীমা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: RANDR extension is not present
as: RANDR এক্সটেনশন উপস্থিত নাই

en: could not get information about output %d
as: ফলাফল %d সম্বন্ধে কোনো তথ্য পোৱা নাযায়

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
as: CRTC %d-ৰ বাবে অনুৰোধ কৰা অবস্থান/মাপ সীমাবহিৰ্ভূত: অবস্থান=(%d, %d), মাপ=(%d, %d), সৰ্বাধিক=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
as: CRTC %d-ৰ বিন্যাস নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: could not get information about CRTC %d
as: CRTC %d সংক্ৰান্ত তথ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Laptop
as: লেপ্ট'প

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
as: প্ৰদৰ্শন সংক্ৰান্ত সংৰক্ষিত কোনো বিন্যাসৰ সৈতে সক্ৰিয় বিন্যাসৰ মিল পোৱা নাযায়

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
as: আবশ্যক ভাৰ্চুৱেল মাপ, উপলব্ধ মাপৰ সৈতে নিমিলে: অনুৰোধ কৰা মাপ=(%d, %d), সৰ্বনিম্ন=(%d, %d), সৰ্বাধিক=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
as: পৰ্দাৰ অনুলিপি তৈৰি কৰা হ'ব

en: minimum interval in milliseconds
as: সৰ্বনিম্ন বিৰতি milliseconds ত ব্যক্ত

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
as: @delay দ্বাৰা উল্লিখিত milliseconds ত _একেই_ চাবি পুনঃ টিপিলে অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব

en: Pixels per seconds
as: পিক্সেল প্ৰতি ছেকেণ্ডত

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
as: সৰ্বোচ্চ গতিত প্ৰতি ছেকেণ্ডত যি সংখ্যক পিক্সেল লৰোৱা হ'ব

en: How long to accelerate in milliseconds
as: যি সময় অবধি গতিবৰ্ধন কৰা হ'ব, milliseconds ত ব্যক্ত

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
as: ০ ৰ পৰা সৰ্বোচ্চ গতি পাবলৈ লোৱা milliseconds

en: Initial delay in milliseconds
as: প্ৰাৰম্ভিক বিলম্ব milliseconds ত ব্যক্ত

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
as: মাউছৰ চাবি লৰচৰ কৰাৰ পূৰ্বে যি সংখ্যক milliseconds অপেক্ষা কৰা হ'ব

en: Minimum interval in milliseconds
as: সৰ্বনিম্ন বিৰতি milliseconds ত ব্যক্ত

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
as: @delay দ্বাৰা উল্লিখিত millisecondsৰ কম সময়ৰ বাবে চাবি টিপিলে গ্ৰাহ্য কৰা ন'হ'ব

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
as: একেলগে দুটা চাবি টিপিলে নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব ।

en: Beep when a modifier is pressed.
as: কোনো পৰিবৰ্তনকাৰী টিপিলে বিপ শব্দ কৰা হ'ব

en: Startup Assistive Technology Applications
as: সহায়ক প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
as: MATE ডেস্কটপত প্ৰৱেশ কৰাৰ পিছত আৰম্ভ কৰাৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত সহায়ক প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগৰ তালিকা

en: Preferred Mobility assistive technology application
as: চলাচল সহায়ক পছন্দ প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগ

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
as: প্ৰৱেশ, তালিকা আৰু আদেশ-লাইনত ব্যৱহাৰযোগ্য চলাচল সহায়ক পছন্দ প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগ

en: Start preferred Mobility assistive technology application
as: চলাচল সহায়ক প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগসমূহ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
as: প্ৰৱেশৰ সময়ত MATE দ্বাৰা চলাচল সহায়ক পছন্দ প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Preferred Visual assistive technology application
as: প্ৰদৰ্শন সহায়ক পছন্দ প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগ

en: Start preferred Visual assistive technology application
as: প্ৰদৰ্শন সহায়ক প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগসমূহ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
as: প্ৰৱেশৰ সময়ত MATE দ্বাৰা চলাচল সহায়ক পছন্দ প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Default browser
as: অবিকল্পিত চৰক

en: Default browser for all URLs.
as: সমস্ত URL ৰ বাবে ব্যৱহৃত অবিকল্পিত চৰক

en: Browser needs terminal
as: চৰকৰ ক্ষেত্ৰত টাৰ্মিনেল আৱশ্যক

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
as: অবিকল্পিত চৰক ব্যৱহাৰৰ বাবে টাৰ্মিনেল প্ৰয়োগ কৰা আৱশ্যক নে নহয়

en: Browser understands remote
as: চৰকৰ দ্বাৰা দূৰবৰ্তী কৰ্ম বোধগম্য

en: Whether the default browser understands netscape remote.
as: অবিকল্পিত চৰক দ্বাৰা netscape ৰ দূৰবৰ্তী কৰ্ম বোধগম্য নে নহয়

en: Default calendar
as: অবিকল্পিত পঞ্জিকা

en: Default calendar application
as: অবিকল্পিত পঞ্জিকা অনুপ্ৰয়োগ

en: Calendar needs terminal
as: পঞ্জিকাক টাৰ্মিনেল আৱশ্যক

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
as: অবিকল্পিত পঞ্জিকা ব্যৱহাৰৰ বাবে টাৰ্মিনেল প্ৰয়োগ কৰা আৱশ্যক নে নহয়

en: Default tasks
as: অবিকল্পিত কাৰ্য্য

en: Default tasks application
as: অবিকল্পিত কাৰ্য্য অনুপ্ৰয়োগ

en: Tasks needs terminal
as: কাৰ্য্যক টাৰ্মিনেলৰ আৱশ্যক

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
as: অবিকল্পিত কাৰ্য্য ব্যৱহাৰৰ বাবে টাৰ্মিনেল প্ৰয়োগ কৰা আৱশ্যক নে নহয়

en: Terminal application
as: টাৰ্মিনেল অনুপ্ৰয়োগ

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
as: আৱশ্যকৰূপে টাৰ্মিনেল ব্যৱহাৰ কৰা অনুপ্ৰয়োগ আৰম্ভ কৰাৰ সময়ত ব্যৱহৃত টাৰ্মিনেল অনুপ্ৰয়োগ

en: Exec Arguments
as: Exec'ৰ তৰ্ক

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
as: টাৰ্মিনেল 'exec' চাবি দ্বাৰা চিহ্নিত অনুপ্ৰয়োগ সঞ্চালনৰ বাবে ব্যৱহৃত তৰ্ক ।

en: Draw Desktop Background
as: ডেস্কটপেৰ পটভূমি আঁকক

en: Have MATE draw the desktop background.
as: MATE'ৰ দ্বাৰা পটভূমিৰ ছবি আঁকা হ'ব ।

en: Picture Options
as: ছবি সংক্ৰান্ত বিকল্প

en: Picture Filename
as: ছবিৰ নথিপত্ৰৰ নাম

en: File to use for the background image.
as: পটভূমিৰ ছবি ৰূপে ব্যৱহাৰৰ বাবে নথিপত্ৰ ।

en: Picture Opacity
as: ছবিৰ স্বচ্ছতা

en: Opacity with which to draw the background picture.
as: পটভুমিৰ ছবি আঁকাৰ উদ্দেশ্যে স্বচ্ছতাৰ মাত্ৰা ।

en: Primary Color
as: প্ৰাথমিক ৰং

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
as: পৰ্যায়ক্ৰমে প্ৰদৰ্শিত ৰঙৰ ক্ষেত্ৰত ওপৰ বা বাওঁফালৰ ৰং, বা গাঢ় ৰং ।

en: Secondary Color
as: দ্বিতীয় ৰং

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
as: পৰ্যায়ক্ৰমে প্ৰদৰ্শিত ৰংৰ ক্ষেত্ৰত তলৰ বা সোঁফালৰ ৰং, গাঢ় ৰংৰ ক্ষেত্ৰত ব্যৱহৃত নহয় ।

en: Color Shading Type
as: ৰং কৰাৰ প্ৰণালী

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
as: পটভূমিৰ ৰং সহযোগে ছায়ান্বিত কৰাৰ পদ্ধতি । সম্ভাব্য মান "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid" ।

en: File Icon Theme
as: নথিপত্ৰ প্ৰতীকচিহ্নৰ থিম

en: Theme used for displaying file icons.
as: নথিপত্ৰ প্ৰতীকচিহ্ন প্ৰদৰ্শনৰ বাবে ব্যৱহৃত থিম

en: Enable Accessibility
as: বিশেষ ব্যৱহাৰযোগ্যতা সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Whether Applications should have accessibility support.
as: অনুপ্ৰয়োগসমূহৰ দ্বাৰা বিশেষ ব্যৱহাৰযোগ্যতা সমৰ্থিত হ'ব নে নহয়

en: Enable Animations
as: এনিমেশন সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
as: এনিমেশন প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয় । উল্লেখ্য: এইটো এটা সৰ্বব্যাপী চাবি আৰু ইয়াৰ দ্বাৰা সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালন ব্যৱস্থা, পেনেল প্ৰভৃতিৰ মান প্ৰভাবিত হ'ব

en: Menus Have Tearoff
as: তালিকা Tearoff বৈশিষ্ট্যযুক্ত

en: Whether menus should have a tearoff.
as: তালিকাত tearoff বৈশিষ্ট্য হ'ব নে নহয় ।

en: Toolbar Style
as: টুল-বাৰৰ বিন্যাস

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
as: টুল-বাৰৰ বিন্যাস । বৈধ মান হল "both (উভয়)", "both-horiz (উভয়-অনুভূমিক)", "icons (প্ৰতীকচিহ্ন)" আৰু "text (টেক্সট)"

en: Menus Have Icons
as: তালিকাত প্ৰতীকচিহ্ন উপস্থিত

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
as: তালিকাৰ ক্ষেত্ৰত তালিকাৰ বস্তুৰ ওচৰত প্ৰতীকচিহ্ন প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয়

en: Buttons Have Icons
as: বুটামত প্ৰতীকচিহ্ন উপস্থিত

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
as: বুটামৰ ক্ষেত্ৰত বুটামৰ লিপিৰ উপৰিও প্ৰতীকচিহ্ন প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয়

en: Menubar Detachable
as: তালিকা-বাৰ বিচ্ছন্ন কৰা সম্ভৱ

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা তালিকা-বাৰ বিচ্ছিন্ন কৰি স্থানান্তৰণ কৰা সম্ভব নে নহয়

en: Toolbar Detachable
as: টুল-বাৰ বিচ্ছিন্ন কৰা সম্ভব

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা টুল-বাৰ বিচ্ছিন্ন কৰি স্থানান্তৰণ কৰা সম্ভব নে নহয়

en: Toolbar Icon Size
as: টুল-বাৰ প্ৰতীকৰ মাপ

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
as: টুলবাৰত আইকণৰ আকাৰ, "small-toolbar" বা "large-toolbar" ।

en: Cursor Blink
as: কাৰ্ছাৰৰ ব্লিংক

en: Whether the cursor should blink.
as: কাৰ্ছাৰ ব্লিঙ্ক হ'ব নে নহয়

en: Cursor Blink Time
as: কাৰ্ছাৰ ব্লিঙ্কৰ সময়

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
as: কাৰ্ছাৰ ব্লিঙ্কৰ সময়কালৰ দৈৰ্ঘ্য, milliseconds ত

en: Icon Theme
as: প্ৰতীকচিহ্নৰ থিম

en: Basename of the default theme used by gtk+.
as: gtk+'ৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত অবিকল্পিত থিমৰ Basename ।

en: Default font
as: অবিকল্পিতৰূপে ব্যৱহৃত ফন্ট

en: Name of the default font used by gtk+.
as: gtk+ দ্বাৰা ব্যৱহৃত অবিকল্পিত ফন্টৰ নাম ।

en: GTK IM Preedit Style
as: GTK IM Preedit ধৰণ

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
as: gtk+ দ্বাৰা ব্যৱহৃত GTK+ নিবেশ পদ্ধতিৰ Preedit বিন্যাস ।

en: GTK IM Status Style
as: GTK IM অৱস্থাসূচক বিন্যাস

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
as: gtk+ দ্বাৰা ব্যৱহৃত GTK+ নিবেশ পদ্ধতিৰ অৱস্থাৰ বিন্যাস ।

en: GTK IM Module
as: GTK IM অংশ

en: Name of the input method module used by GTK+.
as: GTK+ দ্বাৰা ব্যৱহৃত নিবেশ পদ্ধতিৰ অংশৰ নাম ।

en: Document font
as: আলেখ্যনত ব্যৱহৃত ফন্ট

en: Name of the default font used for reading documents.
as: নথিপত্ৰ পঢ়াৰ উদ্দেশ্যে ব্যৱহৃত অবিকল্পিত ফন্টৰ নাম

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
as: টাৰ্মিনেলৰ দৰে স্থানত ব্যৱহাৰৰ বাবে monospaced (স্থায়ী-প্ৰস্থেৰ) ফন্টৰ নাম ।

en: Use Custom Font
as: স্বনিৰ্বাচিত ফন্ট ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
as: gtk+ অনুপ্ৰয়োগৰ ক্ষেত্ৰত স্বনিৰ্বাচিত ফন্ট ব্যৱহৃত হ'ব নে নহয় ।

en: Status Bar on Right
as: অৱস্থাসূচক বাৰ সোঁফালে

en: Whether to display a status bar meter on the right.
as: সোঁফালৰ অৱস্থাসূচক-বাৰৰ মাত্ৰা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব নে নহয়

en: Module for GtkFileChooser
as: GtkFileChooser'ৰ অংশ

en: Menubar accelerator
as: তালিকা-বাৰ গতিবৰ্দ্ধক

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
as: তালিকা-বাৰ খোলোঁতে ব্যৱহৃত চাবিৰ ফলকৰ শোৰ্টকাট

en: Show the 'Input Methods' menu
as: 'নিবেশ পদ্ধতি' নামক তালিকা প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
as: নিবেশৰ কনটেক্সট তালিকা আৰু টেক্সট প্ৰদৰ্শন ব্যৱস্থাৰ দ্বাৰা নিবেশ পদ্ধতি পৰিবৰ্তনৰ সুবিধা উপলব্ধ কৰা হ'ব নে নহয়

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
as: 'ইউনিকোড কনট্ৰোল কেৰেকটাৰ' শীৰ্ষক তালিকা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
as: নিবেশৰ কনটেক্সট তালিকা আৰু টেক্সট প্ৰদৰ্শন ব্যৱস্থাৰ দ্বাৰা কন্ট্ৰোল কেৰেক্টাৰ সন্নিবেশৰ সুবিধা উপলব্ধ কৰা হ'ব নে নহয়

en: Disable command line
as: আদেশ লাইন নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা টাৰ্মিনেল বা কোনো আদেশ-লাইন চলোৱা প্ৰতিৰোধ কৰা হ'ব । উদাহৰণস্বৰূপ, ইয়াৰ ফলত পেনেলৰ "অনুপ্ৰয়োগ চালনা" সম্বাদৰ ব্যৱহাৰ বন্ধ হ'ব ।

en: Disable saving files to disk
as: ডিস্কত নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ ব্যৱস্থা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাক ডিস্কত নথিপত্ৰ সংৰক্ষণত বাধা দিয়া হ'ব । উদাহৰণস্বৰূপ, ইয়াৰ ফলত সৰ্বধৰনৰ অনুপ্ৰয়োগৰ "নতুন ৰূপে সংৰক্ষণ" সম্বাদ ব্যৱহাৰ কৰা নাযাব ।

en: Disable printing
as: প্ৰিন্ট ব্যৱস্থা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাক প্ৰিন্ট কৰিবলৈ বাধা দিয়া হ'ব । উদাহৰণস্বৰূপ, ইয়াৰ ফলত সৰ্বধৰনৰ অনুপ্ৰয়োগৰ "প্ৰিন্ট" সম্বাদ ব্যৱহাৰ কৰা নাযাব ।

en: Disable print setup
as: প্ৰিন্ট ব্যৱস্থাৰ বৈশিষ্ট্য নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা প্ৰিন্ট সংক্ৰান্ত বৈশিষ্ট্য পৰিবৰ্তনে প্ৰতিৰোধ কৰা হ'ব । উদাহৰণস্বৰূপ, ইয়াৰ ফলত সৰ্বধৰনৰ অনুপ্ৰয়োগৰ "প্ৰিন্ট কৰ্মৰ বৈশিষ্ট্য" শীৰ্ষক সম্বাদ ব্যৱহাৰ কৰা নাযাব ।

en: Disable user switching
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা পৰিবৰ্তনৰ প্ৰক্ৰিয়া নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
as: সক্ৰিয় অধিবেশনত ব্যৱহাৰকৰ্তাক ভিন্ন হিচাপ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ দিয়া ন'হ'ব ।

en: Disable lock screen
as: পৰ্দা লক কৰাৰ প্ৰক্ৰিয় নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Disable URL and MIME type handlers
as: URL আৰু MIME type handlers নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
as: কোনো URL বা MIME type handler অনুপ্ৰয়োগ চলাব নিদিব ।

en: Default mixer device
as: অবিকল্পিত মিক্সাৰ যন্ত্ৰ

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
as: মাল্টিমিডিয়া কি বাইন্ডিং দ্বাৰা ব্যৱহৃত অবিকল্পিত মিক্সাৰ যন্ত্ৰ ।

en: Default mixer tracks
as: অবিকল্পিত মিক্সাৰ ট্ৰেক

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
as: মাল্টিমিডিয়া কি বাইন্ডিং দ্বাৰা ব্যৱহৃত অবিকল্পিত মিক্সাৰ ট্ৰেক ।

en: Enable ESD
as: ESD সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enable sound server startup.
as: প্ৰাৰম্ভিক ধ্বনি সেৱক সক্ৰিয় কৰা হ'ব ।

en: Sounds for events
as: বিভিন্ন ঘটনাৰ শব্দ

en: Whether to play sounds on user events.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাদৰ ঘটনাৰ বাবে শব্দ বজোৱা হ'ব ।

en: Sound theme name
as: ধ্বনিৰ থিমৰ নাম

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
as: পেনেল, caja প্ৰভৃতিৰ বাবে ব্যৱহৃত প্ৰতীকচিহ্নৰ থিম

en: Input feedback sounds
as: নিবেশ মন্তব্যৰ ধ্বনি

en: Whether to play sounds on input events.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ঘটনাৰ বাবে শব্দ বজোৱা হ'ব ।

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
as: কেছে থাম্বনেইলৰ সৰ্বাধিক বয়স, দিনত । পৰিষ্কাৰ কৰা নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ -১ লৈ নিৰ্ধাৰণ কৰক ।

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
as: কেছে থাম্বনেইলৰ সৰ্বাধিক আকাৰ, megabytes ত । পৰিষ্কাৰ কৰা নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ -১ লৈ নিৰ্ধাৰণ কৰক ।

en: Disable all external thumbnailers
as: সমস্ত বহিস্থিত থাম্ব-নেইল নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
as: থাম্ব-নেইল অনুপ্ৰয়োগসমূহ স্বতন্ত্ৰৰূপে নিষ্ক্ৰিয়/সক্ৰিয় থাকিলেও সমস্ত বহিস্থিত থাম্ব-নেইল অনুপ্ৰয়োগ নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ মান true (সত্য) নিৰ্ধাৰণ কৰক ।

en: Type time
as: টাইপ কৰাৰ সময়

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
as: বিৰতিকাল আৰম্ভৰ পূৰ্বৰ টাইপ কৰাৰ সময়, মিনিট অনুযায়ী ব্যক্ত ।

en: Break time
as: বিৰতিকাল

en: Number of minutes that the typing break should last.
as: টাইপৰ বিৰতিকালৰ স্থিতিসময়, মিনিট অনুযায়ী ব্যক্ত ।

en: Allow postponing of breaks
as: বিৰতিকাল মুলতুবি কৰাৰ সুবিধা উপলব্ধ কৰা হ'ব

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
as: টাইপৰ বিৰতিকালৰ পৰ্দা প্ৰদৰ্শন মুলতুবি কৰা হ'ব নে নহয় ।

en: Whether or not keyboard locking is enabled
as: চাবিৰ ফলকৰ লক কৰাৰ সুবিধা সক্ৰিয় আছে নে নাই

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
as: চাবিৰ ফলকৰ লক কৰাৰ সুবিধা সক্ৰিয় আছে নে নাই ।

en: _Copy
as: নকল কৰক (_C)

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)
