mate-desktop 1.25.0 - en to br translation catalogue (253 entries)

en: About MATE
br: Diwar-benn MATE

en: Learn more about MATE
br: Gouzout hiroc'h diwar-benn MATE

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
br: MATE a bourchas un amva burev plijus hag nadek da arveriaded Linux en ur ober gant al leterc'hadoù boaz.

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
br: E-kreiz MATE e kavot an darn vrasañ eus ar pezh a welot gant hoc'h urzhiataer, en o zouez un ardoer restroù, ur welerez teuliadoù hag unan evit ar skeudennoù ha kalz arloadoù.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
br: MATE a dalv d'un amva burev digor, stabil, digoust, aes da arverañ evit ar reizhiadoù korvoiñ heñvel ouzh Unix.

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
br: MATE a zeu diouzh GNOME2. Kantadoù a dud o deus kemeret perzh e boneg GNOME abaoe ma'z eo bet lañset e 1997 ; kalz muioc'h a dud c'hoazh o deus labouret evitañ dre doareoù pouezhus all, en o zouez an treiñ, ar sevel kelennskridoù ha teurel evezh ouzh ar berzhded.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
br: Ar burev anvekañ evit Linux e oa GNOME 2, n'eo ket mui hegerz avat... MATE zo bet krouet evit kinnig an hevelep burev deoc'h !

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
br: Eus " yerba maté" e teu an anv MATE, ur spesad kelenn bet ganet e Amerika ar Su goudrovanel. Kafein ez eus en he deil ha graet e vez gante evit prientiñ bervadurioù hag un died anvet mate.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
br: Dianav

en: Use alpha
br: Ober gant alfa

en: Whether or not to give the color an alpha value
br: Mar bez roet pe get ur werzh mod alfa (boullder) d'al liv

en: Title
br: Titl

en: The title of the color selection dialog
br: Titl ar voestad da zibab livioù

en: Pick a Color
br: Tapout ul liv

en: Current Color
br: Liv bremanel

en: The selected color
br: Al liv diuzet

en: Current Alpha
br: Alfa bremanel

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
br: Gwerzh an demerez bet diuzet (0 boull penn da benn, 65535 demer penn da benn)

en: Received invalid color data
br:  Roadennoù liv didlvoudek zo bet degemeret

en: Has Opacity Control
br: Emañ reolerezh al liv gantañ

en: Whether the color selector should allow setting opacity
br: Mar dlefe bezañ aotren arventennoù an demerez gant an diuzer liv

en: Has palette
br: Emañ al livaoueg gantañ

en: Whether a palette should be used
br: Mar dlefe bezañ arveret ul livaoueg

en: The current color
br: Al liv bremanel

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
br: Gwerzh an demerez bremanel (0 boull penn da benn, 65535 demer penn da benn)

en: HEX String
br: Hedad mod HEX

en: The hexadecimal string of current color
br: Hedad c'hwezekredel al liv bremanel

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
br: Diuzit al liv a fell deoc'h diwar ar walenn diavaez. Diuzit teñvalder pe sklaerder al liv-mañ gant an tric'horn diabarzh.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
br: Klikit war ar gorzennig ha klikit ne vern pelec'h war ho skramm da ziuzañ al liv-mañ.

en: _Hue:
br: _Arliv

en: Position on the color wheel.
br: Lec'hiadur war rodad al livioù

en: _Saturation:
br: _Peurvec'hiañ

en: "Deepness" of the color.
br: Donder al liv

en: _Value:
br: _Gwerzh

en: Brightness of the color.
br: Lintr al liv

en: _Red:
br: _Ruz :

en: Amount of red light in the color.
br: Kementad a c'houloù ruz el liv.

en: _Green:
br: _Gwer :

en: Amount of green light in the color.
br: Kementad a c'houloù gwer el liv.

en: _Blue:
br: Gl_as :

en: Amount of blue light in the color.
br: Kementad a c'houloù glas el liv.

en: Op_acity:
br: De_merez :

en: Transparency of the color.
br: Boullder al liv.

en: Color _name:
br: A_nv al liv :

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
br: Enanket e vez ur werzh liv gant ur stil HTML c'hwezekredel pe enankit un anv liv evel 'mouk' er vaezienn-mañ.

en: _Palette:
br: _Livaoueg :

en: Color Wheel
br: Rodad al livioù

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
br: Al liv bet diuzet a-raok evit bezañ keñveriet gant al liv diuzet bremañ. Al liv mañ a c'hallit riklañ betek enankad ul livaoueg pe diuzit al liv-mañ evel al liv bremanel en ur e riklañ betek ar standilhonoù a zo war ar gostez.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
br: Al liv dibabet ganeoc'h. Riklit al liv-mañ betek un enankad liv d'e enrollañ evit un arver diwezhatoc'h.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
br: Al liv dibabet ganeoc'h a-raok da vezañ keñveriet gant al liv diuzet bremañ.

en: The color you've chosen.
br: Al liv dibabet ganeoc'h.

en: _Save color here
br: _Enrollañ al liv amañ

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
br: Klikit war an enankad-livaoueg-mañ d'e lakaat da vezañ al liv bremanel. A-benn kemmañ an enankad-mañ, riklit ur standilhon liv amañ pe klikit a-zehou warnañ ha diuzit "Enrollañ al liv amañ."

en: Color Selection
br: Diuzadur ul liv

en: The color selection embedded in the dialog.
br: An diuzadur liv enkorfet er voestad emziviz

en: OK Button
br: Afell Mat eo

en: The OK button of the dialog.
br: Afell Mat eo ar voestad emziviz.

en: Cancel Button
br: An afell Nullañ

en: The cancel button of the dialog.
br: An afell Nullañ eus ar voestad emziviz.

en: Help Button
br: An afell Skoazell

en: The help button of the dialog.
br: Afell Skoazell ar voestad emziviz.

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: Help
br: Skoazell

en: Error reading file '%s': %s
br: Fazi e-pad ma oa o lenn ar restr '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
br: Fazi e-pad ma oa oc'h adenbeniañ ar restr '%s': %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
br: Anv ebet

en: File '%s' is not a regular file or directory.
br: Ar restr '%s' n'eo ket ur restr pe ur c'havlec'hiad reizh.

en: Cannot find file '%s'
br: N'hall ket kavout ar restr '%s'

en: No filename to save to
br: Anv restr ebet a-benn e enrollañ gantañ

en: Starting %s
br: O loc'hañ %s

en: No URL to launch
br: URL ebet da loc'hañ

en: Not a launchable item
br: N'eo ket un dra da loc'hañ

en: No command (Exec) to launch
br: Arc'had ebet da loc'hañ (Exec)

en: Bad command (Exec) to launch
br: Arc'had fall da loc'hañ (Exec)

en: Unknown encoding of: %s
br: Enbonegañ %s a zo dianav

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
br: N'eus ket tu da gaout un dermenell, implijet e vo xterm, Met ne c'hallfe ket labourat

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
br: dibosupl eo kaout al loazioù skramm (CRTCoù, ec'hankadoù, modoù)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
br: fazi X dic'hortoz en ur adtapout ledad ar mentoù skramm

en: could not get the range of screen sizes
br: dibosupl eo kaout ledad ar mentoù skramm

en: RANDR extension is not present
br: N'emañ ket amañ an askouezh RANDR

en: could not get information about output %d
br: dibosupl eo kaout titouroù diwar-benn an ec'hankad %d

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
br: ar vent hag al lec'hiadur goulennet evit ar CRTC %d zo er-maez eus ar vevenn aotret : lec'hiadur=(%d, %d), ment=(%d, %d), uc'hek=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
br: dibosupl eo termeniñ ar c'hefluniadur evit CRTC %d

en: could not get information about CRTC %d
br: dibosupl eo kaout titouroù diwar-benn CRTC %d

en: Laptop
br: Urzhiataer hezoug

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
br: kefluniadur ebet e-touez ar c'hefluniadurioù enrollet ne glot gant ar c'hefluniadur oberiant

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
br: n'eo ket skoret gant an ec'hankad %s ar mod %dx%d@%dHz

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
br: N'eo ket mat ar ment galloudel goulennet war ar ment posubl: goulenn=(%d, %d), izek=(%d, %d), uc'hek=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
br: Efed melezouriñ war ar skrammoù

en: minimum interval in milliseconds
br: etremez izek e milieilennoù

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
br: Leuskel a-gostez mar bez pouezet war the _same_ key e-korf @delay milieilenn.

en: Pixels per seconds
br: Pikselioù dre eilenn

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
br: Pet piksel dre eilenn evit an dilec'hiañ gant an tizh uc'hek.

en: How long to accelerate in milliseconds
br: Pe hir evit an herrekaat e milieilennoù

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
br: Pet milieilenn ez eus ezhomm da vont eus 0 betek an tizh uc'hekañ.

en: Initial delay in milliseconds
br: Dale en derou e milieilennoù

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
br: Pet milieilenn zo da c'hortoz kent ma krogo dilec'hidur al logodenn da vezañ efedus.

en: Minimum interval in milliseconds
br: Etremez izek e milieilennoù

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
br: Ne vo ket asantet mar bez pouezet ur stokell warni anez ma vefe dalc'het @delay milieilenn.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
br: Diweredekaat mar befe pouezet war div stokell diouzh an dro.

en: Beep when a modifier is pressed.
br: Bipañ pa vo pouezet war un daskemmer.

en: Startup Assistive Technology Applications
br: Loc'hañ an arloadoù dre galvezouriezh ameilañ

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
br: Roll an arloadoù dre galvezouriezh ameilañ da loc'hañ pa vez kennasket ouzh burev MATE

en: Preferred Mobility assistive technology application
br: Arloadoù dre galvezouriezh ameilañ evit an hefiñvder plijet gwell ganeoc'h

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
br: Arloadoù dre galvezouriezh ameilañ evit an hefiñvder plijet gwell ganeoc'h da vezañ arveret evit ar c'hennaskañ, al lañserioù pe an arc'hadoù.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
br: Loc'hañ an arloadoù dre galvezouriezh ameilañ evit an hefiñvder plijet gwell ganeoc'h

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
br: MATE da loc'hañ an arloadoù dre galvezouriezh ameilañ evit an hefiñvder e-pad ar c'hennaskañ.

en: Preferred Visual assistive technology application
br: Arloadoù dre galvezouriezh ameilañ evit ar gweled plijet gwell ganeoc'h

en: Start preferred Visual assistive technology application
br: Loc'hañ an arloadoù dre galvezouriezh ameilañ evit ar gweled plijet gwell ganeoc'h

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
br: MATE da loc'hañ an arloadoù dre galvezouriezh ameilañ evit ar gweled e-pad ar c'hennaskañ.

en: Default browser
br: Merdeer dre ziouer

en: Default browser for all URLs.
br: Merdeer dre ziouer evit an holl URLioù.

en: Browser needs terminal
br: Eus un dermenell ez eus ezhomm gant ar merdeer

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
br: Mar befe ezhomm eus un dermenell gant ar merdeer dre ziouer.

en: Default calendar
br: Deiziataer dre ziouer

en: Default calendar application
br: Arload dre ziouer evit an deiziataer

en: Calendar needs terminal
br: Un dermenell ez eus ezhomm gant an deiziataer

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
br: Mar bez ezhomm un dermenell evit ma vo erounezet an deiziataer

en: Default tasks
br: Trevelloù dre ziouer

en: Default tasks application
br: Arloadoù an trevelloù dre ziouer

en: Tasks needs terminal
br: An trevelloù o deus ezhomm eus un dermenell

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
br: Mar befe ezhomm eus un dermenell gant ar merdeer da vont en-dro

en: Terminal application
br: Arload an dermenell

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
br: Goulev an dermenell da arverañ pa vez loc'het an arloadoù a azgoulenn unan.

en: Exec Arguments
br: Arguzennoù Erounit

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
br: Arguzenn arveret da erounit goulevioù en dermenell despizet gant an alc'hwez 'exec/erounit'

en: Draw Desktop Background
br: Kempenn drekleur ar burev

en: Have MATE draw the desktop background.
br: Lakaat MATE da gempenn drekleur ar burev.

en: Show Desktop Icons
br: Diskouez arlunioù ar burev

en: Have MATE file manager (Caja) draw the desktop icons.
br: Lakaet eo bet ardoer restroù MATE (Caja) da gempenn arlunioù ar burev.

en: Fade the background on change
br: Lakaat arveuz gant kemm an drekleur

en: If set to true, then MATE will change the desktop background with a fading effect.
br: Mar erspizet da wir e vo lakaet un arveuz gant MATE pa vo kemmet drekleur ar burev.

en: Picture Options
br: Dibarzhioù ar skeudennoù

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
br: Despizañ a ra penaos e vo lakaet deouez war skeudennoù arventennet gant wallpaper_filename. Ar gwerzhioù a c'hall talvezout da "papervoger", "kreizet", "skeuliadet" "astennet", "zoum", "ledanaet".

en: Picture Filename
br: Anv restr ar skeudenn

en: File to use for the background image.
br: Ar restr da arverañ evit skeudenn an drekleur.

en: Picture Opacity
br: Demerez ar skeudenn

en: Opacity with which to draw the background picture.
br: An demerez ma vo kempennet skeudenn an drekleur gantañ.

en: Primary Color
br: Liv kentael

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
br: Liv a-gleiz pe e krec'h pa saver ilrezennoù pe al liv unvan.

en: Secondary Color
br: Liv eilvedel

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
br: Liv a-zehou pe en traoñ pa saver ilrezennoù, ne vez ket arveret evit ul liv unvan.

en: Color Shading Type
br: Rizh an anneuenn liv

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
br: Penaos lakaat un anneuenn d'al liv drekleur. Ar gwerzhioù a c'hall talvezout da "ilrezenn a-blaen", "ilrezenn aserzh" hag "unvan".

en: File Icon Theme
br: Neuz arlun ar restr

en: Theme used for displaying file icons.
br: Neuz arveret evit skrammañ arlunioù ar restroù.

en: Enable Accessibility
br: Gweredekaat an haezadusted

en: Whether Applications should have accessibility support.
br: Mar befe bezañ skor a-fet haezadusted gant an arloadoù.

en: Enable Animations
br: Gweredekaat ar bliverezhioù

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
br: Mar befe skrammet ar bliverezhioù. Notenn : un alc'hwez hollek eo homañ, kemmet e vo emzalc'h ardoer ar prenestroù, ar penel h.a.

en: Toolbar Style
br: Stil ar varrennad ostilhoù

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
br: Stil ar varrennad ostilhoù. Ar gwrzhioù talvoudek a dalv da "an eil hag egile", "an eil hag egile a-blaen", "arlunioù" ha "testenn".

en: Menus Have Icons
br: Arlunioù ez eus gant al lañserioù

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
br: Mar bez skrammet testenn an arlun gant al lañserioù evit un enankad lañser.

en: Buttons Have Icons
br: Arlunioù ez eus gant an afelloù

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
br: Mar bez skrammet un arlun ouzhpenn da destenn an afell gant an afelloù.

en: Menubar Detachable
br: Barrennad al lañserioù a c'hall bezañ distaget

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
br: Mar bez distaget barrennadoù al lañserioù gant an arveriad ha dilec'hiet tro dro dezho.

en: Toolbar Detachable
br: Barrennad an ostilhoù a c'hall bezañ distaget

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
br: Mar bez distaget barrennadoù an ostilhoù gant an arveriad ha dilec'hiet tro dro dezho.

en: Toolbar Icon Size
br: Ment arlun ar varrennad ostilhoù

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
br: Ment an arlunioù war ar varrennad ostilhoù, pe "barrennad ostilhoù vihan" pe "barrennad ostilhoù vras".

en: Cursor Blink
br: Blinkata ar reti

en: Whether the cursor should blink.
br: Mar dlefe ar reti blinkata.

en: Cursor Blink Time
br: Talm blinkata ar reti

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
br: Pad kelc'hiad blinkata ar reti, e milieilennoù.

en: Icon Theme
br: Neuz an arlun

en: Gtk+ Theme
br: Neuz mod Gtk+

en: Basename of the default theme used by gtk+.
br: Anv an neuz dre ziouer arveret gant Gtk+.

en: List of symbolic names and color equivalents
br: Roll an anvioù arouezel ha kevatalioù d'al livioù

en: A '\n' separated list of "name:color" as defined by the 'gtk-color-scheme' setting
br: Ur roll dispartiet gant '\n' eus "anvioù:livioù" evel ma'z eo bet erspizet gant arventennoù 'livaoueg-gtk'

en: Default font
br: Nodrezh dre ziouer

en: Name of the default font used by gtk+.
br: Anv an nodrezh dre ziouer arveret gant gtk+

en: GTK IM Preedit Style
br: Stil ragembann HE GTK

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
br: Anv stil ragembann hentenn enankañ GTK+ arveret gant gtk+.

en: GTK IM Status Style
br: Stil stad HE GTK

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
br: Anv stil stad hentenn enankañ GTK+ arveret gant gtk+.

en: GTK IM Module
br: Mollad HE GTK

en: Name of the input method module used by GTK+.
br: Anv mollad hentenn enankañ GTK+ arveret gant GTK+.

en: Use GTK3 header bar
br: Arverañ barrenn ditl GTK3

en: Whether builtin GTK+ dialogs such as the file chooser, the color chooser or the font chooser will use a header bar at the top to show action widgets, or an action area at the bottom. This setting does not affect custom dialogs using GtkDialog directly, or message dialogs.
br: Hag-eñ e vo arveret ur varrenn ditl el lein da ziskouez gwered ar widjed pe ur maez gwered en traoñ gant boestadoù emziviz GTK+ evel an dibaber restroù, an dibaber livioù pe an dibaber nodrezhoù. Ne dizho ket an arventennoù-mañ ar boestadoù emziviz personelaet oc'h ober gant GtkDialog end-eeun pe voestad emziviz ar c'hemennadennoù.

en: Use GTK3 overlay scrolling
br: Arverañ dibunañ dre ziguzhat GTK3

en: Whether built-in GTK+ scrolled windows will use overlay scrolling. Overlay scrolling hides and reduces the size of the scrollbar until it gets focus.
br: Hag-eñ e vo arveret prenestroù dibunet GTK+ enframmet an dibunañ dre ziguzhat. Gantañ e vez kuzhet ha bihanaet ment ar varrenn dibunañ betek ma vo lakaet evezh warni.

en: Enable Gtk toolkit-wide animations
br: Gweredekaat bliverezhioù mod toolkit-wide GTK

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
br: Hag-eñ e vo gweredekaet bliverezhioù mod toolkit-wide GTK.

en: Document font
br: Nodrezh an teul

en: Name of the default font used for reading documents.
br: Anv an nodrezh dre ziouer arveret evit lenn an teul.

en: Monospace font
br: Nodrezh e led fest

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
br: Anv un nodrezh e led fest da vezañ arveret e lec'hiadurioù evel an temenelloù.

en: Use Custom Font
br: Arverañ un nodrezh personelaet

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
br: Mar bez arveret un nodrezh personelaet e arloadoù mod gtk+.

en: Status Bar on Right
br: Barrennad ar stad war an tu dehou

en: Whether to display a status bar meter on the right.
br: Mar bez skrammet ur varrennad stad war an tu dehou.

en: Module for GtkFileChooser
br: Mollad evit GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio" and "gtk+".
br: Ar mollad da arverañ evel patrom ar reizhiad restroù evit widjed GtkFileChooser. Ar gwerzhioù a vez "gio" ha "gtk+".

en: Menubar accelerator
br: Herrekaell barrennad ar stad

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
br: Berradennoù klavier da zigeriñ barrennoù al lañserioù.

en: Show the 'Input Methods' menu
br: Diskouez al lañser 'Hentennoù enankañ'

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
br: Hag-eñ e vefe kinniget kemmañ an hentenn enankañ gant lañserioù kemperzhel an enankadoù ha gweloù an testennoù.

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
br: Diskouez al lañser 'arouezenn reoliñ mod Unicode'

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
br: Hag-eñ e vefe enlakaet arouezennoù reoliñ mod Unicode gant lañserioù kemperzhel an enankadoù ha gweloù an testennoù.

en: Titlebar layout of GTK3 client-side decorated windows
br: Aozadur barrenn ditl prenestroù kinklet diouzh tu an arveriaded

en: This setting determines which buttons should be put in the titlebar of client-side decorated windows, and whether they should be placed at the left of right. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.
br: Gant an arvetenn-mañ e tespizer peseurt afelloù a vo lakaet war war warrenn didl prenestroù kinklet diouzh tu an arveriaded ha hag-eñ e vo lakaet war an tu kleiz pe zehou. Lennit https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout

en: Only show mnemonics on when the Alt key is pressed
br: Diskouez an arouezioù kouneiat pa vez pouezet war ar stokell Alt hepken

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the Alt key.
br: Hag-eñ e vefe diskouezet ha kuzhet ent-emgefreek an arouezioù kouneiat pa vez pouezet war ar stokell Alt gant an arveriad.

en: Disable command line
br: Diweredekaat an arc'had

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
br: Mirout an arveriad ouzh tihout an dermenell pe ouzh erspizañ un arc'had a rank bezañ erounezet. Da skouer, an dra-mañ a ziweredekafe haezhiñ boestad emziviz ar penel "Erounit an arload".

en: Disable saving files to disk
br: Diweredekaat enrolladur ar restroù war ar gantenn

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
br: Mirout an arveriad ouzh enrollañ restroù war ar gantenn. Da skouer, an dra-mañ a ziweredekafe haezhiñ ouzh holl voestadoù emziviz "Enrollañ evel" en arloadoù.

en: Disable printing
br: Diweredekaat ar moullañ

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
br: Mirout an arveriad ouzh enrollañ. Da skouer, an dra-mañ a ziweredekafe haezhiñ ouzh holl voestadoù emziviz "Moullañ" en arloadoù.

en: Disable print setup
br: Diweredekaat kefluniadur ar moullañ

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
br: Mirout an arveriad ouzh daskemmañ arventennoù ar moullañ. Da skouer, an dra-mañ a ziweredekafe haezhiñ ouzh holl voestadoù emziviz "Kefluniadur ar moullañ" en arloadoù.

en: Disable user switching
br: Diweredekaat ar c'hemm-arveriad(ez)

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
br: Mirout un arveriad ouzh mont d'un gont all e-pad m'emañ an estez oberiant.

en: Disable lock screen
br: Diweredekaat prennañ ar skramm

en: Prevent the user from locking the screen.
br: Mirout ouzh an arveriad prennañ ar skramm.

en: Disable URL and MIME type handlers
br: Diweredekaat an dornelloù o rizhoù MIME hag an URLioù

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
br: Mirout ouzh erounezadur eus an holl zornelloù o rizhoù MIME hag an URLioù.

en: Disable theme settings
br: Diweredekaat arventennoù an neuz

en: Prevent the user from changing theme settings.
br: Mirout ouzh an arveriad kemmañ arventennoù an neuz.

en: Disable log out
br: Diweredekaat an digennaskañ

en: Prevent the user from logging out.
br: Mirout ouzh an arveriad digennaskañ.

en: Default mixer device
br: Trevnad kemmeskañ dre ziouer

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
br: An trevnad kemmeskañ dre ziouer arveret gant ar berradennoù klavier liesvedia.

en: Default mixer tracks
br: Meziant kemmeskañ al loabroù dre ziouer

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
br: Ar meziant kemmeskañ al loabroù dre ziouer arveret gant ar berradennoù klavier liesvedia.

en: Enable ESD
br: Gweredekaat ESD

en: Enable sound server startup.
br: Gweredekaat loc'hadur dafariad ar sonioù

en: Sounds for events
br: Sonioù evit an degouezhioù

en: Whether to play sounds on user events.
br: Hag-eñ e vo sonet sonioù gant degouezhioù an arveriad.

en: Sound theme name
br: Anv dodenn ar sonioù

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
br: Dodenn ar sonioù mod XDG da arverañ evit sonioù an degouezhioù.

en: Whether to play sounds on input events.
br: Hag-eñ e vo sonet sonioù gant an degouezhioù enankañ.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
br: Oad uc'hek eus ar melvennoù er grubuilh, e deizioù. Lakaat da -1 evit diweredekaat ar skarzhañ.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
br: Ment uc'hek eus ar melvennoù er grubuilh, e megaeizhbitoù. Lakaat da -1 evit diweredekaat ar skarzhañ.

en: Disable all external thumbnailers
br: Diweredekaat an holl arloadoù diavaez da ardeiñ ar malvennoù

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
br: Lakaat da wir da ziweredekaat an holl arloadoù diavaez da ardeiñ ar malvennoù, dizalc'h diouzh ar fed emaint gweredekaet/diweredekaet pep hini diouzh e du.

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
br: Roll ar rizhoù MIME ma vo gweredekaet an arloadoù diavaez da ardeiñ ar melvennoù evitañ

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
br: Ar melvennoù ne vint ket krouet evit ar restroù o rizhoù MIME a zo war ar roll-mañ.

en: Type time
br: Pad biziata

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
br: Niver a vunutennvezhioù biziata kent ma loc'ho ar mod arsaviñ.

en: Break time
br: Pad arsaviñ

en: Number of minutes that the typing break should last.
br: Niver a vunutennoù a rankfe padout arsav ar biziata.

en: Allow postponing of breaks
br: Aotren daleañ an arsavioù

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
br: Hag-eñ e vo daleet pe get skramm arsav ar biziata.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
br: Hag-eñ e vo gweredekaet pe get prennañ ar c'hlavier

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
br: Hag-eñ e vo gweredekaet pe get prennañ ar c'hlavier.

en: MATE Color Selection
br: Diuzadur livioù MATE

en: _Copy
br: _Eilañ

en: _Close
br: _Serriñ

en: Color selection dialog
br: Boestad emziviz diuzadur al livioù

en: Choose colors from the palette or the screen
br: Dibab livioù diwar al livaoueg pe ar skramm
