mate-desktop 1.25.0 - en to cs translation catalogue (298 entries)

en: About MATE
cs: O MATE

en: Learn more about MATE
cs: Poznejte lépe MATE

en: MATE Desktop Environment
cs: Pracovní prostředí MATE

en: Copyright © 1997-2011 GNOME developers
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
cs: Copyright © 1997-2011 vývojáři GNOME
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 vývojáři MATE

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
cs: MATE poskytuje intuitivní a atraktivní prostředí pro uživatele Linuxu za použití tradičních postupů.

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
cs: MATE zahrnuje většinu toho, co vidíte na svém počítači, včetně správce souborů, prohlížeče dokumentů, prohlížeče obrázků, různá menu a mnoho aplikací.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
cs: MATE je svobodné, použitelné, stabilní a přístupné prostředí pro rodinu Unixových operačních systémů.

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
cs: MATE je pokračováním GNOME 2. Od roku 1997 se stovky lidí podílí na kódu pro GNOME; a mnohem více přispívá v jiných důležitých oblastech, jako jsou překlady, dokumentace a podpora kvality.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
cs: GNOME 2 bylo nejpopulárnější Linuxové prostředí, ale není již více k dispozici... MATE je tu proto, aby vám poskytlo to stejné!

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
cs: Jméno "MATE" pochází z yerba maté, druhu cesmíny ze subtropické jižní Ameriky. Její lístky obsahují kofein a jsou používány k přípravě infúzí a nápoje zvaného "Maté".

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
cs: Neznámé

en: Use alpha
cs: Použít alfa

en: Whether or not to give the color an alpha value
cs: Zda dát nebo nedat barvu na hodnotu  alfa

en: Title
cs: Nadpis

en: The title of the color selection dialog
cs: Nadpis dialogu výběru barvy

en: Pick a Color
cs: Vybrat barvu

en: Current Color
cs: Aktuální barva

en: The selected color
cs: Vybraná barva

en: Current Alpha
cs: Aktuální alfa

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
cs: Zvolená hodnota průhlednosti (0 zcela průhledné, 65535 zcela neprůhledné)

en: Received invalid color data
cs: Byly zadány neplatné hodnoty pro barvu

en: Has Opacity Control
cs: Nastavení průhlednosti

en: Whether the color selector should allow setting opacity
cs: Výběr barvy by měl umožnit nastavení průhlednosti

en: Has palette
cs: Paleta barev

en: Whether a palette should be used
cs: Zda má být použita paleta barev

en: The current color
cs: Aktuální barva

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
cs: Aktuální hodnota průhlednosti (0 zcela průhledné, 65535 zcela neprůhledné)

en: HEX String
cs: Hexadecimální řetězec

en: The hexadecimal string of current color
cs: Hexadecimální řetězec aktuální barvy

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
cs: Vyberte barvu, kterou chcete z vnějšího prstence. Vyberte tmavost nebo světlost této barvy pomocí vnitřního trojúhelníku.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
cs: Klikněte na kapátko, k výběru barvy pak klikněte na požadovanou barvu kdekoliv na obrazovce.

en: _Hue:
cs: _Odstín:

en: Position on the color wheel.
cs: Pozice na barevném kruhu.

en: _Saturation:
cs: _Saturace:

en: "Deepness" of the color.
cs: "Hloubka" barvy.

en: _Value:
cs: _Hodnota:

en: Brightness of the color.
cs: Jas barvy.

en: _Red:
cs: Če_rvená:

en: Amount of red light in the color.
cs: Množství červeného odstínu v barvě.

en: _Green:
cs: _Zelená:

en: Amount of green light in the color.
cs: Množství zeleného odstínu v barvě.

en: _Blue:
cs: _Modrá:

en: Amount of blue light in the color.
cs: Množství modrého odstínu v barvě.

en: Op_acity:
cs: Průhl_ednost:

en: Transparency of the color.
cs: Průhlednost barvy.

en: Color _name:
cs: _Název barvy:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
cs: V této položce můžete zadat hexadecimální hodnotu barvy ve stylu HTML, nebo jednoduše název barvy, např. 'orange'.

en: _Palette:
cs: _Paleta barev:

en: Color Wheel
cs: Barevný kruh

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
cs: Dříve vybraná barva, pro srovnání s aktuálně vybranou barvou. Můžete přetáhnout tuto barvu do palety, nebo zvolit jinou barvu jako aktuální přetažením ze vzorníku barev.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
cs: Barva, kterou jste si vybrali. Pro uložení a použití této barvy v budoucnu si ji můžete přetáhnout na paletu barev.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
cs: Dříve vybraná barva, pro srovnání s aktuálně vybranou barvou.

en: The color you've chosen.
cs: Barva, kterou jste si vybral/a.

en: _Save color here
cs: _Uložit barvu zde

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
cs: K výběru aktuální barvy klikněte na barvu v paletě. Chcete-li změnit tuto barvu, přetáhněte ji ze vzorníku barev nebo klikněte pravým tlačítkem a zvolte "Uložit barvu zde."

en: Color Selection
cs: Výběr barev

en: The color selection embedded in the dialog.
cs: Výběr barev zobrazený v dialogovém okně.

en: OK Button
cs: Tlačítko OK

en: The OK button of the dialog.
cs: Tlačítko OK v dialogovém okně.

en: Cancel Button
cs: Tlačítko zrušit

en: The cancel button of the dialog.
cs: Tlačítko zrušit v dialogovém okně.

en: Help Button
cs: Tlačítko nápovědy

en: The help button of the dialog.
cs: Tlačítko nápovědy v dialogovém okně.

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: Help
cs: Nápověda

en: Error reading file '%s': %s
cs: Chyba při čtení souboru "%s": %s

en: Error rewinding file '%s': %s
cs: Chyba při přetáčení souboru "%s": %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
cs: Žádný název

en: File '%s' is not a regular file or directory.
cs: Soubor "%s" není běžným souborem či adresářem.

en: Cannot find file '%s'
cs: Nelze najít soubor "%s"

en: No filename to save to
cs: Žádný soubor, do kterého se má ukládat

en: Starting %s
cs: Spouští se %s

en: No URL to launch
cs: Žádné URL ke spuštění

en: Not a launchable item
cs: Není spustitelnou položkou

en: No command (Exec) to launch
cs: Žádný příkaz (Exec) ke spuštění

en: Bad command (Exec) to launch
cs: Chybný příkaz (Exec) ke spuštění

en: Unknown encoding of: %s
cs: Neznámé kódování: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
cs: Nemohu najít terminál, používám xterm, i když to nemusí fungovat

en: Unspecified
cs: Neurčeno

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
cs: nelze získat zdroje obrazovky (CRTC, výstupy, režimy)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
cs: nezpracovaná chyba X při získávání rozsahu velikostí obrazovky

en: could not get the range of screen sizes
cs: nelze získat rozsah velikostí obrazovky

en: RANDR extension is not present
cs: Rozšíření RANDR není přítomno

en: could not get information about output %d
cs: nelze získat informace o výstupu %d

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
cs: požadovaná poloha/velikost CRTC %d je mimo povolený limit: poloha=(%d, %d), velikost=(%d, %d), maximum=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
cs: nelze nastavit konfiguraci CRTC %d

en: could not get information about CRTC %d
cs: nelze získat informace o CRTC %d

en: Laptop
cs: Notebook

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
cs: žádná z uložených konfigurací displeje neodpovídá aktivní konfiguraci

en: CRTC %d cannot drive output %s
cs: CRTC %d nemůže řídit výstup %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
cs: výstup %s nepodporuje režim %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%s
cs: CRTC %d nepodporuje rotation=%s

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
cs: výstup %s nemá parametry stejné jako další klonovaný výstup:
    existující režim = %d, nový režim = %d
    existující souřadnice = (%d, %d), nové souřadnice = (%d, %d)
    existující otočení = %s, nové otočení = %s

en: cannot clone to output %s
cs: nelze klonovat na výstup %s

en: Trying modes for CRTC %d
cs: Zkouší se režimy CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
cs: CRTC %d: zkouší se režim %dx%d@%dHz s výstupem na %dx%d@%dHz (průchod %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
cs: k výstupům nelze přiřadit CRTC:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
cs: žádný z vybraných režimů nebyl kompatibilní s možnými režimy:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
cs: požadovaná virtuální velikost přesahuje dostupnou velikost: požadováno=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
cs: Zrcadlící obrazovky

en: minimum interval in milliseconds
cs: minimální interval v milisekundách

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
cs: Ignorovat více stisknutí _stejné_ klávesy v rozmezí @delay milisekund.

en: Pixels per seconds
cs: Pixelů na sekundu

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
cs: Kolik pixelů za sekundu se pohybuje maximální rychlostí.

en: How long to accelerate in milliseconds
cs: Jak dlouho zrychlovat v milisekundách

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
cs: Kolik milisekund trvá přejít z 0 na maximální rychlost.

en: Initial delay in milliseconds
cs: Počáteční zpoždění v milisekundách

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
cs: Kolik milisekund počkat, než začnou fungovat klávesy pohybu myši.

en: Minimum interval in milliseconds
cs: Minimální interval v milisekundách

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
cs: Nepovažovat klávesu za stisknutou, dokud není podržena alespoň @delay milisekund.

en: Latch modifiers when pressed twice in a row until the same modifier is pressed again.
cs: Pokud je modifikátor stisknut dvakrát za sebou, uzamknout jej do doby opětovného stisknutí.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
cs: Zakázat, jsou-li zároveň stisknuty dvě klávesy.

en: Beep when a modifier is pressed.
cs: Pípnout, je-li stisknut modifikátor.

en: Beep when a key is pressed while CapsLock is active.
cs: Pípnout při stisknutí klávesy, když je CapsLock aktivní.

en: Beep count when enabling a modifier
cs: Počet pípnutí při povolení modifikátoru

en: Number of beeps to emit when enabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
cs: Počet pípnutí při aktivaci modifikátoru, když je povoleno ozvučení kláves. Funguje pouze s „interním“ backendem.

en: Delay between beeps when enabling a modifier
cs: Zpoždění mezi pípnutími při povolení modifikátoru

en: Delay in milliseconds between two beeps when enabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
cs: Prodleva v milisekundách mezi dvěma pípnutími při povolení modifikátoru, když je povoleno ozvučení kláves. Funguje pouze s „interním“ backendem.

en: Beep count when disabling a modifier
cs: Počet pípnutí při zakázání modifikátoru

en: Number of beeps to emit when disabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
cs: Počet pípnutí při deaktivaci modifikátoru, když je zapnuté ozvučení kláves. Funguje pouze s „interním“ backendem.

en: Delay between beeps when disabling a modifier
cs: Zpoždění mezi pípnutími při zakázání modifikátoru

en: Delay in milliseconds between two beeps when disabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
cs: Prodleva v milisekundách mezi dvěma pípnutími při deaktivaci modifikátoru při zapnutém ozvučení kláves. Funguje pouze s „interním“ backendem.

en: Implementation to use when togglekeys are enabled
cs: Implementace používaná, když je povoleno ozvučení kláves

en: Selects the backend to use to provide the togglekeys feature. Valid values include 'xkb' (the stock X implementation) and 'internal' (a MATE-specific and more configurable implementation).
cs: Vybírá backend, který se použije k poskytnutí funkce ozvučení kláves. Platné hodnoty zahrnují „xkb“ (implementace z X) a „internal“ (implementace specifická pro MATE a lépe konfigurovatelná).

en: Startup Assistive Technology Applications
cs: Spouštět aplikace technologie usnadnění

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
cs: Seznam aplikací technologie usnadnění, které chcete spustit při přihlášení do prostředí MATE.

en: Preferred Mobility assistive technology application
cs: Preferovaná aplikace technologie usnadnění v oblasti pohyblivosti

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
cs: Preferovaná aplikace technologie usnadnění v oblasti pohyblivosti k použití při přihlášení, v nabídce či příkazovém řádku.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
cs: Spustit preferovanou aplikaci technologie usnadnění v oblasti pohyblivosti

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
cs: Spustit preferovanou aplikaci technologie usnadnění při přihlášení.

en: Preferred Visual assistive technology application
cs: Preferovaná aplikace technologie usnadnění v oblasti zobrazování

en: Preferred Visual assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
cs: Preferovaná aplikace technologie usnadnění v oblasti zobrazování k použití při přihlášení, v nabídce či příkazovém řádku.

en: Start preferred Visual assistive technology application
cs: Spustit preferovanou aplikaci technologie usnadnění v oblasti zobrazování

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
cs: MATE spustí preferovanou aplikaci technologie usnadnění v oblasti zobrazování během přihlášení.

en: Default browser
cs: Výchozí prohlížeč

en: Default browser for all URLs.
cs: Výchozí prohlížeč pro všechna URL.

en: Browser needs terminal
cs: Prohlížeč potřebuje terminál

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
cs: Zda výchozí prohlížeč potřebuje k běhu terminál.

en: Browser understands remote
cs: Prohlížeč rozumí remote

en: Whether the default browser understands netscape remote.
cs: Zda výchozí prohlížeč rozumí "netscape remote".

en: Calculator application
cs: Aplikace kalkulačky

en: Calculator program to use when starting applications that require one.
cs: Program kalkulačky, který se má použít při spouštění aplikací, které ho vyžadují.

en: Instant Messaging application
cs: Aplikace pro rychlé zasílání zpráv

en: Instant Messaging program to use when starting applications that require one.
cs: Program pro Instant Messaging, který se použije při spouštění aplikací, které ho vyžadují.

en: Default calendar
cs: Výchozí kalendář

en: Default calendar application
cs: Výchozí aplikace kalendáře

en: Calendar needs terminal
cs: Kalendář potřebuje terminál

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
cs: Zda výchozí kalendář potřebuje k běhu terminál

en: Default tasks
cs: Výchozí úlohy

en: Default tasks application
cs: Výchozí aplikace úloh

en: Tasks needs terminal
cs: Úlohy potřebují terminál

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
cs: Zda výchozí úkolovník potřebuje k běhu terminál

en: Terminal application
cs: Aplikace terminálu

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
cs: Výchozí aplikace terminálu, kterou používat pro aplikace, které vyžadují terminál.

en: Exec Arguments
cs: Argumenty spouštění

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
cs: Argument používaný ke spouštění programů v terminálu je definován slovem 'exec'.

en: Draw Desktop Background
cs: Kreslit pozadí pracovní plochy

en: Have MATE draw the desktop background.
cs: Nechat MATE kreslit pozadí pracovní plochy.

en: Show Desktop Icons
cs: Zobrazovat ikony na ploše

en: Have MATE file manager (Caja) draw the desktop icons.
cs: Nechat souborový manažer MATE (Caja) kreslit ikony na ploše.

en: Fade the background on change
cs: Při změně pozadí použít efekt slábnutí

en: If set to true, then MATE will change the desktop background with a fading effect.
cs: Je-li nastaveno na hodnotu ZAPNUTO, pak MATE změní pozadí plochy s efektem postupného slábnutí.

en: Picture Options
cs: Vlastnosti obrázku

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
cs: Určuje, jak je vykreslen obrázek nastavený v wallpaper_filename. Možné hodnoty jsou "none" (žádný), "wallpaper" (pozadí plochy), "centered" (vycentrováno), "scaled" (změna měřítka), "stretched" (roztáhnuto), "zoom" (příblíženo), "spanned".

en: Picture Filename
cs: Jméno souboru obrázku

en: File to use for the background image.
cs: Soubor, který chcete použít pro obrázek na pozadí.

en: Picture Opacity
cs: Průhlednost obrázku

en: Opacity with which to draw the background picture.
cs: Úroveň krytí při vykreslování obrázku na pozadí.

en: Primary Color
cs: Primární barva

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
cs: Levá nebo horní barva při kreslení gradientů (přechodů), nebo jediná barva.

en: Secondary Color
cs: Sekundární barva

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
cs: Pravá nebo dolní barva při vykreslování přechodu, pro jednolitou barvu se nepoužije.

en: Color Shading Type
cs: Typ barevného stínování

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
cs: Jak stínovat barvu pozadí. Možné hodnoty jsou "horizontal-gradient", "vertical-gradient" a "solid".

en: File Icon Theme
cs: Motiv ikon souborů

en: Theme used for displaying file icons.
cs: Motiv používaný k zobrazování ikon souborů.

en: Enable Accessibility
cs: Povolit zpřístupnění

en: Whether Applications should have accessibility support.
cs: Zda by měly aplikace mít podporu usnadnění zpřístupnění.

en: Enable Animations
cs: Povolit animace

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
cs: Zda se mají zobrazovat animace. Poznámka: Jedná se o globální klíč, jeho změna ovlivní chování okenního správce, panelu atd.

en: Menus Have Tearoff
cs: Nabídky mají úchyt

en: Whether menus should have a tearoff.
cs: Zda by nabídky měli mít položky pro odpojení.

en: Toolbar Style
cs: Styl lišty nástrojů

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
cs: Styl lišty nástrojů. Platné hodnoty jsou „both“ (ikony i text), „both-horiz“ (ikony i text vodorovně), „icons“ (jen ikony) a „text“ (jen text).

en: Menus Have Icons
cs: Ikony v menu

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
cs: Zda v nabídkách zobrazovat ikonu vedle položky nabídky.

en: Buttons Have Icons
cs: Ikony na tlačítkách

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
cs: Zda se na tlačítkách bude zobrazovat kromě textu tlačítka i ikona.

en: Menubar Detachable
cs: Panel nabídek je odpojitelný

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
cs: Zda uživatel může odpojit panely nabídek a posouvat je.

en: Toolbar Detachable
cs: Panel nástrojů je odpojitelný

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
cs: Zda uživatel může odpojit panely nástrojů a posouvat je.

en: Toolbar Icon Size
cs: Velikost ikon v liště nástrojů

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
cs: Velikost ikon na panelech nástrojů, buď "small-toolbar" nebo "large-toolbar".

en: Cursor Blink
cs: Blikání kurzoru

en: Whether the cursor should blink.
cs: Zda má kurzor blikat.

en: Cursor Blink Time
cs: Perioda blikání kurzoru

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
cs: Délka cyklu blikání kurzoru v milisekundách.

en: Icon Theme
cs: Motiv ikon

en: Icon theme to use for the panel, Caja etc.
cs: Motiv ikon použitý pro panely, Caja atd.

en: Gtk+ Theme
cs: Motiv gtk+

en: Basename of the default theme used by gtk+.
cs: Základní jméno výchozího motivu používaného v gtk+.

en: List of symbolic names and color equivalents
cs: Seznam symbolických jmen a barevných ekvivalentů

en: A '\n' separated list of "name:color" as defined by the 'gtk-color-scheme' setting
cs: Seznam hodnot „name:color“ oddělených pomocí „\n“, jak je definováno nastavením „gtk-color-scheme“

en: Default font
cs: Výchozí písmo

en: Name of the default font used by gtk+.
cs: Jméno výchozího písma používaného v GTK+.

en: GTK IM Preedit Style
cs: Styl GTK IM Preedit

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
cs: Název přípravného stylu vstupní metody GTK+ použitého gtk+.

en: GTK IM Status Style
cs: Styl GTK IM Status

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
cs: Název stavového stylu vstupní metody GTK+ použitého gtk+.

en: GTK IM Module
cs: Modul GTK IM

en: Name of the input method module used by GTK+.
cs: Název modulu vstupní metody používaný v GTK+.

en: Use GTK3 header bar
cs: Použít GTK3 záhlaví

en: Whether builtin GTK+ dialogs such as the file chooser, the color chooser or the font chooser will use a header bar at the top to show action widgets, or an action area at the bottom. This setting does not affect custom dialogs using GtkDialog directly, or message dialogs.
cs: GTK+ zabudované dialogy, jako je výběr souborů, barev nebo písma, budou používat záhlaví v horním řádku, k zobrazení akčních widgetů nebo akčního prostoru na dně. Toto nastavení nemá přímo vliv na vlastní dialogy pomocí GtkDialog nebo dialogy zpráv.

en: Use GTK3 overlay scrolling
cs: Použijte GTK3 překrytí rolování

en: Whether built-in GTK+ scrolled windows will use overlay scrolling. Overlay scrolling hides and reduces the size of the scrollbar until it gets focus.
cs: Vestavěné GTK+ rolování oken se bude používat k překrytí posouvání. Šablona rolování schovává a snižuje velikost posuvníku, až se dojde k zaostření.

en: Enable Gtk toolkit-wide animations
cs: Povolit Gtk sadu nástrojů pro celou animaci

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
cs: Jestli povolit animace toolkit-wide.

en: Document font
cs: Písmo dokumentů

en: Name of the default font used for reading documents.
cs: Název výchozího písma používaného ke čtení dokumentů.

en: Monospace font
cs: Písmo s pevnou šířkou

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
cs: Název neproporcionálního písma (s pevnou šířkou), které se používají např. v terminálech.

en: Use Custom Font
cs: Použít vlastní písmo

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
cs: Jestli použít vlastní písmo v aplikacích gtk+.

en: Status Bar on Right
cs: Stavová lišta vpravo

en: Whether to display a status bar meter on the right.
cs: Jestli zobrazovat měřidlo na stavové liště vpravo.

en: Module for GtkFileChooser
cs: Modul pro GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio" and "gtk+".
cs: Modul k použití jako modelu systému souborů pro nástroj GtkFileChooser. Možné hodnoty jsou "gio" a "gtk+".

en: Menubar accelerator
cs: Klávesová zkratka panelu nabídek

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
cs: Klávesová zkratka pro otevření lišt nabídek.

en: Show the 'Input Methods' menu
cs: Zobrazovat nabídku 'Vstupní metody'

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
cs: Jestli kontextové nabídky vstupních polí a textových polí mají nabízet změnu vstupní metody.

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
cs: Zobrazovat nabídku 'Řídící znak Unicode'

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
cs: Zda kontextové nabídky vstupních polí a textových polí mají nabízet změnu vložení řídicích znaků.

en: Titlebar layout of GTK3 client-side decorated windows
cs: Uspořádání záhlaví GTK3 client-side oken

en: This setting determines which buttons should be put in the titlebar of client-side decorated windows, and whether they should be placed at the left of right. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.
cs: Toto nastavení určuje, která tlačítka je třeba dát do titulní lišty u client-side oken, a to, zda by měly být umístěny na levé straně vpravo. Viz https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.

en: Use a global menubar for displaying application menus
cs: Používat globální lištu menu pro zobrazování nabídek aplikací

en: This setting determines where application menu will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.
cs: Toto nastavení určuje, kde se zobrazí nabídka aplikace - v okně nebo na panelu s protokolem MenuModel. Viz https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.

en: Use a global menubar for displaying window menubars
cs: Používat globální lištu menu pro zobrazování nabídek okna

en: This setting determines where window menubars will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-menubar.
cs: Toto nastavení určuje, kde se budou zobrazovat nabídky oken - v okně nebo na panelu s protokolem MenuModel. Viz https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-menubar.

en: Only show mnemonics on when the Alt key is pressed
cs: Zobrazovat pouze mnemotechnické pomůcky po stisknutí klávesu Alt

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the Alt key.
cs: Mnemotechnické pomůcky by se měly automaticky zobrazit, a skrýt, když uživatel stiskne klávesu Alt.

en: Window Scaling Factor
cs: Faktor škálování oken

en: This controls the GTK scale factor that maps from window coordinates to the actual device pixels. On traditional systems this is 1, but on very high density displays (e.g. HiDPI, Retina) this can be a higher value (often 2). Set to 0 to auto-detect.
cs: Toto ovládá faktor škálování GTK, který mapuje souřadnice okna na skutečné pixely zařízení. Na běžných systémech je hodnota 1, ale na displejích s velmi vysokou hustotou (např. HiDPI, Retina) lze nastavit hodnotu vyšší (často 2). Nastavte hodnotu 0 pro automatickou detekci.

en: Scaling Factor for QT appllications
cs: Faktor škálování pro aplikace QT

en: This setting determines whether MATE controls the scale factor for QT applications. Enable to synchronize with the GTK scale factor when initializing the session, disable to control this value elsewhere. Requires restarting your session.
cs: Toto nastavení určuje, zda MATE řídí faktor škálování aplikací QT. Povolte pro synchronizaci s faktorem škálování GTK při inicializaci sezení, zakažte volbu, pokud tuto hodnotu ovládáte jinde. Vyžaduje restartování sezení.

en: Enable the primary paste selection
cs: Povolit vkládání z hlavního výběru

en: If true, gtk+ uses the primary paste selection, usually triggered by a middle mouse button click.
cs: Když je zapnuto, používá gtk+ vkládání z hlavního výběru, obvykle spouštěné kliknutím prostředním tlačítkem myši.

en: Disable command line
cs: Zakázat příkazový řádek

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
cs: Zabránit uživateli v přístupu k terminálu nebo zadání příkazového řádku, který se má spustit. Například by se tímto měl zakázat přístup k dialogovému oknu „Spustit aplikaci“.

en: Disable saving files to disk
cs: Zakázat ukládání souborů na disk

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
cs: Zabránit uživateli ukládat soubory na disk. Například by se tímto měl ve všech aplikacích zakázat přístup k dialogovému oknu „Uložit jako“.

en: Disable printing
cs: Zakázat tisk

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
cs: Zabránit uživateli tisknout. Například by se tímto měl ve všech aplikacích zakázat přístup k dialogovému oknu „Tisk“.

en: Disable print setup
cs: Zakázat nastavení tisku

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
cs: Zabránit uživateli měnit nastavení tisku. Například by se tímto měl ve všech aplikacích zakázat přístup k dialogovému oknu „Nastavení tisku“.

en: Disable user switching
cs: Zakázat přepínání uživatelů

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
cs: Zabránit uživateli přepínat na jiný účet, pokud je jeho sezení aktivní.

en: Disable lock screen
cs: Zakázat zamykání obrazovky

en: Prevent the user from locking the screen.
cs: Zabránit uživateli v uzamčení obrazovky.

en: Disable URL and MIME type handlers
cs: Zakázat zpracování adres URL a typů MIME

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
cs: Zabránit spuštění jakýchkoliv aplikací zpracovávajících adresy URL nebo typy MIME.

en: Disable theme settings
cs: Zakázat nastavení motivu

en: Prevent the user from changing theme settings.
cs: Zabránit uživateli změnit nastavení motivu.

en: Disable log out
cs: Zakázat odhlášení

en: Prevent the user from logging out.
cs: Zabránit uživateli odhlásit se.

en: Default mixer device
cs: Výchozí zařízení směšovače

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
cs: Výchozí zařízení směšovače užívané multimediálními klávesovými zkratkami.

en: Default mixer tracks
cs: Výchozí stopy směšovače

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
cs: Výchozí stopy směšovače užívané multimediálními klávesovými zkratkami.

en: Enable ESD
cs: Povolit ESD

en: Enable sound server startup.
cs: Povolit spuštění zvukového serveru.

en: Sounds for events
cs: Zvuky pro události

en: Whether to play sounds on user events.
cs: Zda se budou přehrávat zvuky při uživatelských událostech.

en: Sound theme name
cs: Název zvukového motivu

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
cs: Zvukový motiv XDG, který se má použít pro zvuky událostí.

en: Input feedback sounds
cs: Zvuky zpětné vazby vstupu

en: Whether to play sounds on input events.
cs: Zda přehrávat zvuky při událostech vstupu.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
cs: Maximální životnost náhledů v mezipaměti, ve dnech. Nastavením na -1 mazání vypnete.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
cs: Maximální velikost náhledů v mezipaměti, v megabajtech. Nastavením na -1 mazání vypnete.

en: Disable all external thumbnailers
cs: Zakázat všechny externí programy pro tvorbu náhledů

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
cs: Nastavením na ZAPNUTO zakážete všechny externí programy pro tvorbu náhledů, bez ohledu na to, jestli jsou samostatně zakázány/povoleny.

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
cs: Seznam typů MIME, pro které je zakázán externí program pro tvorbu náhledů

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
cs: Náhledy nebudou vytvářeny pro soubory, jejichž typy MIME jsou uvedeny v tomto seznamu.

en: Type time
cs: Doba psaní

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
cs: Počet minut psaní před přechodem do režimu přestávky.

en: Break time
cs: Doba přestávky

en: Number of minutes that the typing break should last.
cs: Počet minut délky přestávky.

en: Allow postponing of breaks
cs: Povolit odkládání přestávek

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
cs: Zda může být obrazovka přestávky ve psaní odložena.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
cs: Zda je povoleno zamknutí klávesnice

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
cs: Zda je povoleno zamknutí klávesnice.

en: MATE Color Selection
cs: MATE výběr barev

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Color selection dialog
cs: Dialog pro výběr barev

en: Choose colors from the palette or the screen
cs: Vyberte si barvy z palety, nebo na obrazovce

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;color;chooser;pick;palette;screen;selection;
cs: MATE;barva;výběr;paleta;obrazovka;volič;vybrat;vybírat;vybírání;zvolit;
