mate-desktop 1.25.0 - en to dz translation catalogue (111 entries)

en: About MATE
dz: ཇི་ནོམ་གྱི་སྐོར་ལས།

en: Learn more about MATE
dz: ཇི་ནོམ་གྱི་སྐོར་ལས་ དེ་ལས་ལྷག་སྟེ་ཤེསཔ་འབད།

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ།

en: Title
dz: མགོ་མིང་

en: The title of the color selection dialog
dz: ཚོས་གཞི་སེལ་འཐུའི་ ཌིའི་ལོག་གི་ མགོ་མིང་

en: Pick a Color
dz: ཚོས་གཞི་ཅིག་ འཐུ་

en: Current Color
dz: ད་ལྟོའི་ཚོས་གཞི་

en: The selected color
dz: སེལ་འཐུ་འབདཡོད་པའི་ཚོས་གཞི་

en: Received invalid color data
dz: ནུས་མེད་ ཚོས་གཞི་ གནས་སྡུད་ཐོབ་ཡོདཔ་

en: _Value:
dz: བེ་ལུ་:(_V)

en: Color _name:
dz: ཚོས་གཞིའི་མིང་:(_n)

en: _Palette:
dz: པེ་ལེཊི་:(_P)

en: _Cancel
dz: ཆ་མེད།(_C)

en: Help
dz: གྲོགས་རམ་

en: Error reading file '%s': %s
dz: ཡིག་སྣོད་'%s': %s ལྷག་ནི་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Error rewinding file '%s': %s
dz: ཡིག་སྣོད་'%s': %s ལོག་སྟེ་བསྒྱིར་ནི་ལུ་འཛོལ་བ།

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
dz: མིང་མིན་འདུག

en: File '%s' is not a regular file or directory.
dz: ཡིག་སྣོད་'%s' དེ་ དུས་རྒྱུན་གྱི་ཡིག་སྣོད་ ཡང་ན་ སྣོད་ཐོ་ཅིག་མེན་པས།

en: No filename to save to
dz: བསྲུང་ནིའི་ ཡིག་སྣོད་ཀྱི་མིང་མིན་འདུག

en: Starting %s
dz: %s འགོ་བཙུགས་དོ།

en: No URL to launch
dz: གསར་བཙུགས་འབད་ནིའི་ ཡུ་ཨར་ཨེལ་མིན་འདུག

en: Not a launchable item
dz: གསར་བཙུགས་འབད་བཏུབ་པའི་ རྣམ་གྲངས་ཅིག་མེན་པས།

en: No command (Exec) to launch
dz: གསར་བཙུགས་འབད་ནིའི་ བརྡ་བཀོད་ (Exec) མིན་འདུག

en: Bad command (Exec) to launch
dz: གསར་བཙུགས་འབད་ནིའི་བརྡ་བཀོད་(Exec)བྱང་ཉེས།

en: Unknown encoding of: %s
dz: %sགི་ཨིན་ཀོ་ཌིང་ ཤེས་མ་ཚུགས།

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
dz: ཊར་མི་ནཱལ་ཅིག་འཚོལ་མ་ཐོབ། ལཱ་འབད་མ་བཏུབ་རུང་ ཨེགསི་ཊརམ་ལག་ལེན་འཐབ་དོ།

en: minimum interval in milliseconds
dz: བར་མཚམས་ཉུང་མཐའ་ མི་ལི་སྐར་ཆའི་ནང་།

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
dz: ལྡེ་མིག་གཉིས་ དུས་མཉམ་ལུ་ཨེབ་པ་ཅིན་ ལྕོགས་མིན་བཟོཝ་ཨིན།

en: Startup Assistive Technology Applications
dz: འགོ་བཙུགས་ཀྱི་ ཕན་ཐབས་འཕྲུལ་རིག་གློག་རིམ་ཚུ།

en: Preferred Mobility assistive technology application
dz: འགྲུལ་བསྐྱོད་ཕན་ཐབས་འཕྲུལ་རིག་གི་གློག་རིམ་དགའ་མི་

en: Start preferred Mobility assistive technology application
dz: འགྲུལ་བསྐྱོད་ཕན་ཐབས་འཕྲུལ་རིག་གི་གློག་རིམ་ དགའ་མི་འགོ་བཙུགས་

en: Preferred Visual assistive technology application
dz: མཐོང་བའི་ཕན་ཐབས་འཕྲུལ་རིག་གི་གློག་རིམ་དགའ་མི་

en: Start preferred Visual assistive technology application
dz: མཐོང་བའི་ཕན་ཐབས་འཕྲུལ་རིག་གི་གློག་རིམ་དགའ་མི་འགོ་བཙུགས་

en: Default browser
dz: སྔོན་སྒྲིག་བརའུ་ཟར།

en: Browser needs terminal
dz: བརའུ་ཟར་ལུ་ ཊར་མི་ནཱལ་དགོ་པས།

en: Browser understands remote
dz: བརའུ་ཟར་གྱིས་ ཐག་རིང་ཧ་གོ་ཚུགས་པས།

en: Terminal application
dz: ཊར་མི་ནཱལ་གློག་རིམ།

en: Exec Arguments
dz: སྒྱུབ་རྟགས་ཚུ་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
dz: 'exec' ལྡེ་མིག་གིས་ ངེས་འཛིན་འབད་མི་ ཊར་མི་ནཱལ་ནང་གི་ལས་རིམ་ཚུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་སྒྲུབ་རྟགས་ཚུ།

en: Draw Desktop Background
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་ རྒྱབ་གཞི་བྲིས།

en: Picture Options
dz: པར་གྱི་གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Picture Filename
dz: པར་གྱི་ཡིག་སྣོད་མིང༌།

en: Picture Opacity
dz: པར་གྱི་དྭངས་སྒྲིབ།

en: Primary Color
dz: ཚོས་གཞི་གཙོ་བོ།

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
dz: སྟེགས་རིས་སམ་ ཚོས་རགས་པ་འབྲི་བའི་སྐབས་ གཡོན་ ཡང་ན་ མགོའི་ཚོས་གཞི།

en: Secondary Color
dz: གལ་གནད་ཆུང་བའི་ཚོས་གཞི།

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
dz: སྟེགས་རིས་འབྲི་བའི་སྐབས་ ཚོས་གཞི་རགས་པ་ ལག་ལེན་མ་འཐབ་པའི་ གཡས་ ཡང་ན་ མཇུག་གི་ཚོས་གཞི།

en: Color Shading Type
dz: ཚོས་གཞི་ནག་གྲིབ་ཀྱི་དབྱེ་བ།

en: File Icon Theme
dz: ཡིག་སྣོད་ངོས་དཔར་གྱི་བརྗོད་དོན།

en: Enable Accessibility
dz: འཛུལ་སྤྱོད་ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enable Animations
dz: བསྒུལ་བཟོ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ།།

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
dz: བསྒུལ་བཟོ་ཚུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་དགོཔ་ཨིན་ན། དྲན་འཛིན་: འདི་སྤྱི་ཁྱབ་ཀྱི་ལྡེ་མིག་ཅིག་ཨིནམ་ལས་ འདི་གིས་ སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པ་དང་ པེ་ནཱལ་ལ་སོགས་པའི་ སྤྱོད་ལམ་བསྒྱུར་བཅོས་འབདཝ་ཨིན།

en: Menus Have Tearoff
dz: དཀར་ཆག་ཚུ་ལུ་ ཊིའར་ཨོཕ་ཡོད།

en: Toolbar Style
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གི་བཟོ་རྣམ།

en: Menus Have Icons
dz: དཀར་ཆག་ཚུ་ལུ་ ངོས་དཔར་ཡོད།

en: Menubar Detachable
dz: འཕྱལ་བཏུབ་པའི་ དཀར་ཆག་ཕྲ་རིང་།

en: Toolbar Detachable
dz: འཕྱལ་བཏུབ་པའི་ ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་།

en: Toolbar Icon Size
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གི་ ངོས་དཔར་ཚད།

en: Cursor Blink
dz: འོད་རྟགས་འགུལ་བསྐྱོད།

en: Cursor Blink Time
dz: འོད་རྟགས་འགུལ་བསྐྱོད་དུས་ཚོད།

en: Icon Theme
dz: ངོས་དཔར་གྱི་བརྗོད་དོན།

en: Gtk+ Theme
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་+ བརྗོད་དོན།

en: Basename of the default theme used by gtk+.
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་+ གིས་ལག་ལེན་འཐབ་མི་ སྔོན་སྒྲིག་བརྗོད་དོན་གྱི་གཞི་མིང༌།

en: Default font
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས།

en: Name of the default font used by gtk+.
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་+ གིས་ལག་ལེན་འཐབ་མི་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་མིང༌།

en: GTK IM Preedit Style
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ ཨའི་ཨེམ་ ཞུན་དག་མ་འབད་གོང་གི་བཟོ་རྣམ།

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་+ གིས་ལག་ལེན་འཐབ་མི་ ཇི་ཊི་ཀེ་+ ཨིན་པུཊི་གི་ཐབས་ཤེས་ ཞུན་དག་མ་འབད་གོང་གི་བཟོ་རྣམ་གྱི་མིང༌།

en: GTK IM Status Style
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ ཨའི་ཨེམ་ གནས་ཚད་བཟོ་རྣམ།

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་+ གིས་ལག་ལེན་འཐབ་མི་ ཇི་ཊི་ཀེ་+ ཨིན་པུཊི་ཐབས་ཤེས་ གནས་ཚད་བཟོ་རྣམ་གྱི་མིང༌།

en: Document font
dz: ཡིག་ཆའི་ཡིག་གཟུགས།

en: Monospace font
dz: མོ་ནོ་སིཔེསི་ ཡིག་གཟུགས།

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
dz: ཊར་མི་ནཱལ་བཟུམ་མའི་ གནས་ཁོངས་ཚུ་ནང་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ མོ་ནོ་སིཔེསི་ (རྒྱ་ཚད་གཏན་བཟོས་) ཡིག་གཟུགས་ཅིག་གི་མིང༌།

en: Use Custom Font
dz: སྲོལ་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་+ གློག་རིམ་ནང་ལུ་ སྲོལ་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ་དགོཔ་ཨིན་ན།

en: Status Bar on Right
dz:  གནས་ཚད་ཕྲ་རིང༌ གཡས་ཕྱོགས་ལུ།

en: Module for GtkFileChooser
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ ཡིག་སྣོད་འདེམས་བྱེད་ཀྱི་དོན་ལུ་ མོ་ཌུལ།

en: Menubar accelerator
dz: དཀར་ཆག་ཕྲ་རིང་གི་མགྱོགས་འཕྲུལ།

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
dz: དཀར་ཆག་ཕྲ་རིང་ཚུ་ཁ་ཕྱེ་ནིའི་ ལྡེ་སྒྲོམ་མགྱོགས་ཐབས།

en: Show the 'Input Methods' menu
dz: 'ཨིན་པུཊི་ཐབས་ལམ' གྱི་དཀར་ཆག་དེ་སྟོན།

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
dz: 'ཡི་ནི་ཀོཌི་ ཚད་འཛིན་ཡིག་འབྲུ་' དཀར་ཆག་སྟོན།

en: Disable command line
dz: བཀོད་ལམ་ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
dz: ལག་ལེན་པ་དེ་ ཊར་མི་ནཱལ་ནང་ འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནི་ལས་ བཀག་ཐབས་འབདཝ་ཨིན། ཡང་ཅིན་ ལག་ལེན་འཐབ་དགོ་པའི་ བཀོད་ལམ་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན། དཔེར་ན་ འདི་གིས་པེ་ནཱལ་གྱི"Run Application" ཌའི་ལོག་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་ལྕོགས་མིན་བཟོ་འོང༌།

en: Disable saving files to disk
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ཌིཀསི་ལུ་བསྲུང་ནི་ ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
dz: ལག་ལེན་པ་དེ་ ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ཌིཀསི་ནང་བསྲུང་ནི་ལས་ བཀག་ཐབས་འབདཝ་ཨིན། དཔེར་ན་ འདི་གིས་གློག་རིམ་ཆ་མཉམ་ལུ་ "Save as" ཌའི་ལོག་ཚུ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནི་ ལྕོགས་མིན་བཟོཝ་ཨིན།

en: Disable printing
dz: དཔར་བསྐྲུན་ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
dz: ལག་ལེན་པ་དེ་ དཔར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ལས་ བཀག་ཐབས་འབདཝ་ཨིན། དཔེར་ན་ འདི་གིས་གློག་རིམ་ཆ་མཉམ་ལུ་"Print" ་ཌའི་ལོག་ཚུ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནི་ ལྕོགས་མིན་བཟོཝ་ཨིན།

en: Disable print setup
dz: དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
dz: ལག་ལེན་པ་དེ་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ ལེགས་བཅོས་འབད་ནི་ལས་ བཀག་ཐབས་འབདཝ་ཨིན། དཔེར་ན་ འདི་གིས་གློག་རིམ་ཆ་མཉམ་ལུ་ "Print Setup" ཌའི་ལོག་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནི་ ལྕོགས་མིན་བཟོཝ་ཨིན།

en: Disable user switching
dz: ལག་ལེན་པ་སོར་བསྒྱུར་འབད་ནི་ལྕོགས་མིན་བཟོ་

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
dz: ལག་ལེན་པ་ཅིག་ལུ་ ཁོ་གི་ལཱ་ཡུན་དེ་ ཤུགས་ལྡན་ཨིན་པའི་སྐབས་ རྩིས་ཐོ་གཞན་མི་ཅིག་ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད་ནི་འདི་ལས་སྔོན་བཀག་འབད།

en: Disable lock screen
dz: གསལ་གཞི་ལྡེ་མིག་རྐྱབས་ནི་ལྕོགས་མིན་བཟོ་

en: Default mixer device
dz: སྔོན་སྒྲིག་སྦྱོར་འཕྲུལ་ཐབས་འཕྲུལ་

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
dz: སྣ་མང་བརྡ་ལམ་ལྡེ་མིག་བསྡམ་ཐག་ཚུ་གིས་ལག་ལེན་འཐབ་མི་ སྔོན་སྒྲིག་སྦྱོར་འཕྲུལ་ཐབས་འཕྲུལ་

en: Default mixer tracks
dz: སྔོན་སྒྲིག་སྦྱོར་འཕྲུལ་གླུ་རིམ་ཚུ་

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
dz: སྣ་མང་བརྡ་ལམ་ལྡེ་མིག་བསྡམ་ཐག་དེ་ཚུ་གིས་ ལག་ལེན་འཐབ་མི་ སྔོན་སྒྲིག་སྦྱོར་འཕྲུལ་གླུ་རིམ་ཚུ།

en: Enable ESD
dz: ཨི་ཨེསི་ཌི་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enable sound server startup.
dz: སྒྲ་སྐད་སར་བར་འགོ་བཙུགས་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Sounds for events
dz: བྱུང་ལས་ཀྱི་དོན་ལུ་སྒྲ་སྐད།

en: Whether to play sounds on user events.
dz: ལག་ལེན་པའི་བྱུང་ལས་ལུ་ སྒྲ་སྐད་གཏང་ནི་ཨིན་ན།

en: Disable all external thumbnailers
dz: ཕྱི་ཁའི་མཐེ་གཟེར་བརྡབ་མི་ ཆ་མཉམ་རང་ ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
dz: ལས་རིམ་དེ་ཚུ་ རང་དབང་སྦེ་ ལྕོགས་མིན་/ལྕོགས་ཅན་ གང་རུང་ཡང་ ཕྱི་ཁའི་མཐེ་གཟེར་བརྡབ་མིའི་ལས་རིམ་ཚུ་ ལྕོགས་མིན་བཟོ་ནི་ལུ་ ངེས་བདེན་ལུ་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Type time
dz: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་ནིའི་དུས་ཚོད།

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
dz: བར་མཚམས་ཐབས་ལམ་ འགོ་མ་བཙུགས་པའི་ཧེ་མར་ ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་ནིའི་དུས་ཚོད་ སྐར་མའི་གྲངས།

en: Break time
dz: བར་མཚམས་དུས་ཚོད།

en: Number of minutes that the typing break should last.
dz: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་ནིའི་བར་མཚམས་རིང་ཐུང་ སྐར་མའི་གྲངས།

en: Allow postponing of breaks
dz: བར་མཚམས་ཚུ་ ཕར་འགྱངས་འབད་བཅུག

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
dz: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་ནིའི་བར་མཚམས་ གསལ་གཞི་དེ་ ཕར་འགྱངས་འབད་ཚུགས་ག་མི་ཚུགས།

en: Whether or not keyboard locking is enabled
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་ནི་ ལྕོགས་ཅན་ཨིན་ན་མེན།

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་ནི་ ལྕོགས་ཅན་ཨིན་ན་མེན།

en: _Copy
dz: འདྲ་བཤུས།(_C)

en: _Close
dz: ཁ་བསྡམས།(_C)
