mate-desktop 1.25.0 - en to es_CO translation catalogue (19 entries)

en: About MATE
es_CO: Acerca de MATE

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
es_CO: Desconocida

en: Color _name:
es_CO: Nombre del _color:

en: _Palette:
es_CO: _Paleta:

en: Help
es_CO: Ayuda

en: Starting %s
es_CO: Iniciando %s

en: Not a launchable item
es_CO: No es un elemento lanzable

en: Type time
es_CO: Hora de teclear

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
es_CO: Número de minutos de tiempo de tecleado antes de que inicie el modo de suspensión

en: Break time
es_CO: Tiempo de pausa

en: Number of minutes that the typing break should last.
es_CO: Número de minutos que la pausa de tecleado debe durar.

en: Allow postponing of breaks
es_CO: Permitir posponer o pausas

en: Whether or not keyboard locking is enabled
es_CO: Sin importar si el bloqueo del teclado esta activado

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
es_CO: Sin importar si el bloqueo del teclado esta activado.

en: MATE Color Selection
es_CO: Selección de color de MATE

en: _Copy
es_CO: _Copiar

en: _Close
es_CO: _Cerrar

en: Color selection dialog
es_CO: Dialogo de selección de color

en: Choose colors from the palette or the screen
es_CO: Escoja colores de la paleta en pantalla
