mate-desktop 1.25.0 - en to eu translation catalogue (262 entries)

en: About MATE
eu: MATEri buruz

en: Learn more about MATE
eu: Ikasi gehiago MATEri buruz

en: MATE Desktop Environment
eu: MATE mahaigaineko ingurunea

en: Copyright © 1997-2011 GNOME developers
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
eu: Copyright © 1997-2011 GNOME garatzaileak
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE garatzaieleak

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
eu: MATEk mahaigain intuitibo eta erakargarri bat eskaintzen die Linux erabiltzaileei metafora tradizionalak erabiliz

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
eu: MATE ordenagailuan ikusten duzun ia guztia da, hala nola, fitxategi-kudeatzailea, dokumentu-ikustailea, irudi-ikustailea, menuak eta hainbat aplikazio.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
eu: MATE Unix-moduko sistema-eragile familiarentzako mahaigain-ingurune libre, erabilgarri eta egonkorra da.

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
eu: MATE GNOME 2ren jarraipena da. Ehunka pertsonak parte hartu dute GNOMEren kodean 1997tik hona; beste hainbat pertsonak ere parte hartu dute itzulpenak, dokumentazioa eta kalitate-bermatzea bezalako lan garrantzitsuak eginez.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
eu: GNOME 2 Linux mahaigain ezagunena zen baina jada ez dago eskuragarri... baina hemen dago MATE mahaigain bera eskaintzeko!

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
eu: MATE izena mate landaretik dator. Espezie honek Hego Amerika subtropikalean du jatorria. Kafeina dauka eta infusioak eta mate deituriko edaria egiteko erabiltzen da.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Use alpha
eu: Erabili alfa

en: Whether or not to give the color an alpha value
eu: Koloreari alfa balioa eman ala ez

en: Title
eu: Izenburua

en: The title of the color selection dialog
eu: Kolore-hautapenaren elkarrizketa-koadroaren izenburua

en: Pick a Color
eu: Hautatu kolorea

en: Current Color
eu: Uneko kolorea

en: The selected color
eu: Hautatutako kolorea

en: Current Alpha
eu: Uneko alfa

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
eu: Hautatutako opakutasun balioa (0 guztiz gardena, 65535 guztiz opakua)

en: Received invalid color data
eu: Baliogabeko kolore-datua jaso da

en: Has Opacity Control
eu: Opakutasun-kontrola dauka

en: Whether the color selector should allow setting opacity
eu: Kolore-hautatzaileak opakutasuna ezartzeko aukera eman behar duen ala ez

en: Has palette
eu: Paleta dauka

en: Whether a palette should be used
eu: Paleta bat erabili behar den ala ez

en: The current color
eu: Uneko kolorea

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
eu: Uneko opakutasun balioa (0 guztiz gardena, 65535 guztiz opakua)

en: HEX String
eu: HEX katea

en: The hexadecimal string of current color
eu: Uneko kolorearen kate hamaseitarra

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
eu: Hautatu nahi duzun kolorea kanpoko eraztunetik. Hautatu kolore horren iluntasun edo argitasuna barruko hirukia erabiliz.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
eu: Klikatu tanta-kontagailua, ondoren klikatu pantailan kolore hori hautatzeko.

en: _Hue:
eu: _Tonua:

en: Position on the color wheel.
eu: Kolore gurpileko kokapena.

en: _Saturation:
eu: _Asetasuna:

en: "Deepness" of the color.
eu: Kolorearen "sakontasuna".

en: _Value:
eu: _Balioa:

en: Brightness of the color.
eu: Kolorearen distira.

en: _Red:
eu: _Gorria:

en: Amount of red light in the color.
eu: Kolorearen argi gorri kopurua.

en: _Green:
eu: _Berdea:

en: Amount of green light in the color.
eu: Kolorearen argi berde kopurua.

en: _Blue:
eu: _Urdina:

en: Amount of blue light in the color.
eu: Kolorearen argi urdin kopurua.

en: Op_acity:
eu: Op_akutasuna:

en: Transparency of the color.
eu: Kolorearen gardentasuna.

en: Color _name:
eu: Kolorearen ize_na:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
eu: HTML estiloko kolore balio hamaseitar bat sar dezakezu edo 'orange' (laranja) bezalako ingelesezko kolore izen bat.

en: _Palette:
eu: _Paleta:

en: Color Wheel
eu: Kolore gurpila

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
eu: Aurretik hautatutako kolorea, orain hautatzen ari zaren kolorearekin alderatzeko. Kolore hau paleta-sarrera batera arrastatu dezakezu edo kolore hau uneko gisa hauta dezakezu ondoan dagoen beste kolore-lagin batera arrastatuz.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
eu: Aukeratu duzun kolorea. Kolore hau paleta-sarrera batera arrastatu eta gorde dezakezu etorkizunean erabiltzeko.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
eu: Aurretik hautatutako kolorea, orain hautatzen ari zaren kolorearekin alderatzeko.

en: The color you've chosen.
eu: Hautatu duzun kolorea.

en: _Save color here
eu: _Gorde kolorea hemen

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
eu: Egin klik paleta-sarrera honetan uneko kolorea hautatzeko. Sarrera hau aldatzeko, arrastatu kolore-lagin bat hona edo egin klik eskuineko botoiarekin eta hautatu "Gorde kolorea hemen".

en: Color Selection
eu: Kolore-hautapena

en: The color selection embedded in the dialog.
eu: Elkarrizketa-koadroan txertatutako kolore-hautapena.

en: OK Button
eu: Ados botoia

en: The OK button of the dialog.
eu: Elkarrizketa-koadroaren Ados botoia.

en: Cancel Button
eu: Utzi botoia

en: The cancel button of the dialog.
eu: Elkarrizketa-koadroaren Utzi botoia

en: Help Button
eu: Laguntza botoia

en: The help button of the dialog.
eu: Elkarrizketa-koadroaren Laguntza botoia.

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _OK
eu: _Ados

en: Help
eu: Laguntza

en: Error reading file '%s': %s
eu: Errorea gertatu da '%s' fitxategia irakurtzean: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
eu: Errorea gertatu da '%s' fitxategian atzera joatean: %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
eu: Izenik gabe

en: File '%s' is not a regular file or directory.
eu: '%s' fitxategia ez da fitxategi arrunta edo direktorioa.

en: Cannot find file '%s'
eu: Ezin da '%s' fitxategia aurkitu

en: No filename to save to
eu: Ez dago gordetzeko fitxategi-izenik

en: Starting %s
eu: %s hasieratzen

en: No URL to launch
eu: Ez dago abiarazteko URLrik

en: Not a launchable item
eu: Ez da elementu abiarazgarria

en: No command (Exec) to launch
eu: Ez dago abiarazteko komandorik (Exec)

en: Bad command (Exec) to launch
eu: Abiarazteko komando okerra (Exec)

en: Unknown encoding of: %s
eu: Honen kodeketa ezezaguna: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
eu: Ezin da terminala aurkitu; xterm erabiliko da, nahiz eta agian funtzionatu ez

en: Unspecified
eu: Zehaztu gabea

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
eu: ezin izan da pantailen baliabideak lortu (CRTCak, irteerak, moduak)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
eu: kudeatu gabeko X errorea pantailen tamainen barrutia lortzean

en: could not get the range of screen sizes
eu: ezin izan da pantailen tamainen barrutia lortu

en: RANDR extension is not present
eu: RANDR hedapena ez dago

en: could not get information about output %d
eu: ezin izan da %d irteerari buruzko informazioa lortu

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
eu: eskatutako %d. CRTCaren posizioa/tamaina baimendutako mugatik at dago: posizioa=(%d, %d), tamaina=(%d, %d), gehienezkoa=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
eu: ezin izan da %d. CRTCaren konfigurazioa ezarri

en: could not get information about CRTC %d
eu: ezin izan da %d. CRTCari buruzko informazioa lortu

en: Laptop
eu: Eramangarria

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
eu: pantailaren gordetako konfiguraziotariko bat bera ere ez dator bat konfigurazio aktiboarekin

en: CRTC %d cannot drive output %s
eu: %d. CRTCak ezin du %s irteera gidatu

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
eu: %s irteerak ez du '%dx%d@%dHz' modua onartzen

en: CRTC %d does not support rotation=%s
eu: %d. CRTCak ez du biraketa=%s onartzen

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
eu: %s irteerak ez dauka beste klonatutako irteeraren parametro berdinak:
    dagoen modua = %d, modu berria = %d
    dauden koordenatuak = (%d, %d), koordenatu berriak = (%d, %d)
    dagoen biraketa = %s, biraketa berria = %s

en: cannot clone to output %s
eu: ezin da %s irteerara klonatu

en: Trying modes for CRTC %d
eu: %d. CRTCaren moduak saiatzen

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
eu: %d. CRTCa: %dx%d@%dHz modua saiatzen, %dx%d@%dHz irteerarekin (%d. pasaldia)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
eu: ezin izan da CRTCak irteeretara esleitu:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
eu: hautatutako moduetariko bat bera ere ez da bateragarria modu erabilgarriekin:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
eu: eskatutako tamaina birtuala ez zaio tamaina erabilgarriari doitzen: eskatutakoa=(%d, %d), gutxienekoa=(%d, %d), gehienezkoa=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
eu: Pantaila ispiluak

en: minimum interval in milliseconds
eu: gutxieneko tartea milisegundotan

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
eu: Ez egin jaramonik tekla _bera_ hainbat aldiz sakatzen bada @delay milisegundotan.

en: Pixels per seconds
eu: Pixelak segundoko

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
eu: Gehienezko abiaduran zenbat pixel segundoko mugituko diren.

en: How long to accelerate in milliseconds
eu: Zenbat denboraz azeleratu behar den (milisegundotan)

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
eu: 0tik gehienezko abiadurara iristeko behar duen denbora (milisegundotan).

en: Initial delay in milliseconds
eu: Hasierako atzerapena milisegundotan

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
eu: Sagua mugitzeko tresnak funtzionatzen hasi baino lehen itxaron behar den denbora (milisegundotan).

en: Minimum interval in milliseconds
eu: Gutxieneko tartea milisegundotan

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
eu: Ez onartu tekla bat sakatutzat @delay milisegundoz sakatuta edukitzen ez bada.

en: Latch modifiers when pressed twice in a row until the same modifier is pressed again.
eu: Lotu modifikatzaileak bi aldiz jarraian sakatzen direnean modifikatzaile bera berriro sakatu arte.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
eu: Desgaitu bi tekla aldi berean sakatzen direnean.

en: Beep when a modifier is pressed.
eu: Jo soinu-seinalea aldatzailea sakatutakoan.

en: Beep when a key is pressed while CapsLock is active.
eu: Bip soinua tekla bat sakatzen denean BlocMayus aktibo dagoen bitartean.

en: Beep count when enabling a modifier
eu: Bip-zenbaketa aldatzaile bat gaitzean

en: Delay between beeps when enabling a modifier
eu: Bipen arteko atzerapena aldagailu bat gaitzean

en: Startup Assistive Technology Applications
eu: Laguntza-teknologien aplikazioen abioa

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
eu: MATEren mahaigainean saioa hastean abiarazi beharreko laguntza-teknologien aplikazio-zerrenda.

en: Preferred Mobility assistive technology application
eu: Laguntza-teknologien aplikazio hobetsia

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
eu: Laguntza-teknologien aplikazio hobetsia saio-hasieran, menuan edo komando-lerroan erabiltzeko.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
eu: Abiarazi laguntza-teknologien aplikazio hobetsia

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
eu: MATEk abiaraziko duen laguntza-teknologien aplikazio hobetsia saio-hasieran.

en: Preferred Visual assistive technology application
eu: Laguntza-teknologia bisualen aplikazio hobetsia

en: Start preferred Visual assistive technology application
eu: Abiarazi laguntza-teknologia bisualen aplikazio hobetsia

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
eu: MATEk abiaraziko duen laguntza-teknologia bisualen aplikazio hobetsia saio-hasieran.

en: Default browser
eu: Arakatzaile lehenetsia

en: Default browser for all URLs.
eu: URL guztientzako arakatzaile lehenetsia.

en: Browser needs terminal
eu: Arakatzaileak terminala behar du

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
eu: Arakatzaile lehenetsiak exekutatzeko terminal bat behar duen ala ez.

en: Browser understands remote
eu: Arakatzaileak urrunekoa ulertzen du

en: Whether the default browser understands netscape remote.
eu: Arakatzaile lehenetsiak urruneko netscape ulertzen duen ala ez adierazten du.

en: Default calendar
eu: Egutegi lehenetsia

en: Default calendar application
eu: Egutegi-aplikazio lehenetsia

en: Calendar needs terminal
eu: Egutegiak terminala behar du

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
eu: Egutegi-aplikazio lehenetsiak exekutatzeko terminal bat behar duen ala ez.

en: Default tasks
eu: Ataza lehenetsiak

en: Default tasks application
eu: Ataza-aplikazio lehenetsia

en: Tasks needs terminal
eu: Atazak terminala behar du

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
eu: Atazen aplikazio lehenetsia exekutatzeko terminal bat behar den ala ez adierazten du.

en: Terminal application
eu: Terminal-aplikazioa

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
eu: Terminala behar duten aplikazioak abiaraztean erabili beharreko terminal-programa.

en: Exec Arguments
eu: Exekutatzeko argumentuak

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
eu: 'exec' teklak definitutako terminalean programak exekutatzeko erabilitako argumentua.

en: Draw Desktop Background
eu: Marraztu mahaigainaren atzeko planoa

en: Have MATE draw the desktop background.
eu: MATEk marraztu behar du mahaigainaren atzeko planoa.

en: Show Desktop Icons
eu: Erakutsi mahaigaineko ikonoak

en: Have MATE file manager (Caja) draw the desktop icons.
eu: MATEren fitxategi-kudeatzaileak (Caja) marraztu behar ditu mahaigaineko ikonoak.

en: Picture Options
eu: Irudiaren aukerak

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
eu: 'wallpaper_filename'-k ezarritako irudia nola errendatzen den zehazten du. Balio posibleak hauek dira: "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".

en: Picture Filename
eu: Irudiaren fitxategi-izena

en: File to use for the background image.
eu: Atzeko planoaren irudirako erabiliko den fitxategia.

en: Picture Opacity
eu: Irudiaren opakutasuna

en: Opacity with which to draw the background picture.
eu: Atzeko planoaren irudia marrazteko opakutasuna.

en: Primary Color
eu: Kolore primarioa

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
eu: Ezkerreko edo goiko kolorea gradienteak marraztean, edo kolore lisoa.

en: Secondary Color
eu: Kolore sekundarioa

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
eu: Eskuineko edo beheko kolorea gradienteak marraztean; ez da erabiltzen kolore lisoentzat.

en: Color Shading Type
eu: Koloreen itzaldura-mota

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
eu: Nola itzaleztatu atzeko planoaren kolorea. Hauek dira balio posibleak: "horizontal-gradient", "vertical-gradient", eta "solid".

en: File Icon Theme
eu: Fitxategi-ikonoen gaia

en: Theme used for displaying file icons.
eu: Fitxategi-ikonoak bistaratzeko erabiltzen den gaia.

en: Enable Accessibility
eu: Gaitu erabilerraztasuna

en: Whether Applications should have accessibility support.
eu: Aplikazioek erabilerraztasun-euskarria eduki behar duten ala ez adierazten du.

en: Enable Animations
eu: Gaitu animazioak

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
eu: Animazioak bistaratu behar diren ala ez adierazten du. Oharra: hau gako orokorra da, leiho-kudeatzailearen, panelaren eta abarraren portaera aldatzen du.

en: Menus Have Tearoff
eu: Menuak askagarriak dira

en: Whether menus should have a tearoff.
eu: Menuak askagarriak izan behar duten ala ez adierazten du.

en: Toolbar Style
eu: Tresna-barraren estiloa

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
eu: Tresna-barraren estiloa. Balio hauek onartzen dira: "both", "both-horiz", "icons" eta "text".

en: Menus Have Icons
eu: Menuek ikonoak dituzte

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
eu: Menuek menu-sarreren ondoan ikonoa bistaratu behar duten ala ez adierazten du.

en: Buttons Have Icons
eu: Botoiek ikonoak dituzte

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
eu: Botoiek botoiaren testuaz gain ikonoa bistaratu behar duten ala ez adierazten du.

en: Menubar Detachable
eu: Menu-barra askagarria

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
eu: Erabiltzaileak menu-barrak askatu eta lekuz alda ditzakeen ala ez adierazten du.

en: Toolbar Detachable
eu: Tresna-barra askagarria

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
eu: Erabiltzaileak tresna-barrak askatu eta lekuz alda ditzakeen ala ez adierazten du.

en: Toolbar Icon Size
eu: Tresna-barrako ikonoen tamaina

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
eu: Ikonoen tamaina tresna-barretan, "small-toolbar" (tresna-barra txikia) edo "large-toolbar" (tresna-barra handia) izan daiteke.

en: Cursor Blink
eu: Kurtsorearen keinua

en: Whether the cursor should blink.
eu: Kurtsoreak keinu egin behar duen ala ez adierazten du.

en: Cursor Blink Time
eu: Kurtsorearen keinuaren denbora

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
eu: Kurtsorearen keinu egiteko zikloaren iraupena, milisegundotan.

en: Icon Theme
eu: Ikonoen gaia

en: Icon theme to use for the panel, Caja etc.
eu: Ikonoen gaia, panelean, caja-n eta beste aplikazioetan erabiltzeko.

en: Gtk+ Theme
eu: Gtk+ gaia

en: Basename of the default theme used by gtk+.
eu: gtk+-ek erabiltzen duen gai lehenetsiaren oinarri-izena.

en: List of symbolic names and color equivalents
eu: Izen sinboliko eta kolore baliokideen zerrenda

en: A '\n' separated list of "name:color" as defined by the 'gtk-color-scheme' setting
eu: '\n' bidez banaturiko "izena:kolorea" zerrenda bat, 'gtk-color-scheme' ezarpenak definitu bezala

en: Default font
eu: Letra-tipo lehenetsia

en: Name of the default font used by gtk+.
eu: gtk+-ek erabiltzen duen letra-tipo lehenetsiaren izena.

en: GTK IM Preedit Style
eu: GTK IMen Preedit estiloa

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
eu: Gtk+-ek erabiltzen duen GTK+-en Preedit estiloko sarrerako metodoaren izena.

en: GTK IM Status Style
eu: GTK IM egoera estiloa

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
eu: Gtk+-ek erabiltzen duen GTK+-en egoera-estiloko sarrerako metodoaren izena.

en: GTK IM Module
eu: GTK IM modulua

en: Name of the input method module used by GTK+.
eu: GTK+-ek erabiltzen duen sarrerako metodoaren moduluaren izena.

en: Use GTK3 header bar
eu: Erabili GTK3 goiburu-barra

en: Document font
eu: Dokumentuaren letra-tipoa

en: Name of the default font used for reading documents.
eu: Dokumentuak irakurtzeko erabiltzen den letra-tipo lehenetsiaren izena.

en: Monospace font
eu: Tarte bakarreko letra-tipoa

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
eu: Helbideetan, adibidez terminaletan, erabiltzeko tarte bakarreko (zabalera finkoko) letra-tipoaren izena.

en: Use Custom Font
eu: Erabili letra-tipo pertsonalizatua

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
eu: gtk+ aplikazioetan letra-tipo lehenetsia erabiliko den ala ez adierazten du.

en: Status Bar on Right
eu: Egoera-barra eskuinean

en: Whether to display a status bar meter on the right.
eu: Egoera-barraren neurgailua eskuinean bistaratu behar den ala ez adierazten du.

en: Module for GtkFileChooser
eu: GtkFileChooser-en modulua

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio" and "gtk+".
eu: GtkFileChooser trepetarentzat fitxategi-sistema eredu bezala erabiltzeko modulua. Balio erabilgarriak "gio" eta "gtk+" dira.

en: Menubar accelerator
eu: Menu-barra lasterbidea

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
eu: Menu-barrak irekitzeko teklatuaren laster-tekla.

en: Show the 'Input Methods' menu
eu: Erakutsi 'Sarrera metodoak' menua

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
eu: Sarrerako eta testuen ikuspegiko testuinguruko menuek sarrerako metodoa aldatzeko aukera eman behar duten ala ez.

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
eu: Erakutsi 'Unicode karaktere-kontrola' menua

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
eu: Sarrerako eta testuen ikuspegiko testuinguruko menuak kontroleko karaktereak txertatzea utzi behar duen edo ez.

en: Disable command line
eu: Desgaitu komando-lerroa

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
eu: Erabiltzaileak terminal bat atzitzea edo komando-lerro bat exekutatzeko zehaztea eragozten du. Adibidez, honek paneleko "Exekutatu aplikazioa" elkarrizketa-koadroa desgaitzen du.

en: Disable saving files to disk
eu: Desgaitu fitxategiak diskoan gordetzea

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
eu: Erabiltzaileak fitxategiak diskoan gordetzea eragozten du. Adibidez, honek aplikazio guztietako "Gorde honela" elkarrizketa-koadroak irekitzea desgaitzen du.

en: Disable printing
eu: Desgaitu inprimatzea

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
eu: Erabiltzaileak inprimatzea eragozten du. Adibidez, honek aplikazio guztietako "Inprimatu" elkarrizketa-koadroa irekitzea desgaitzen du.

en: Disable print setup
eu: Desgaitu inprimagailuaren konfigurazioa

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
eu: Erabiltzaileak inprimagailuaren ezarpenak aldatzea eragozten du. Adibidez, honek aplikazio guztietako "Inprimagailuaren ezarpenak" elkarrizketa-koadroak irekitzea desgaitzen du.

en: Disable user switching
eu: Desgaitu erabiltzailez aldatzea

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
eu: Honek erabiltzailea beste baten kontura aldatzea saihesten du saioa aktibo duen bitartean.

en: Disable lock screen
eu: Desgaitu pantaila blokeatzea

en: Prevent the user from locking the screen.
eu: Galarazi erabiltzaileak pantaila blokeatzea.

en: Disable URL and MIME type handlers
eu: Desgaitu URL eta MIME mota maneiatzaileak

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
eu: Galarazi edozein URL edo MIME moten aplikazio-maneiatzaileak exekutatzea.

en: Disable theme settings
eu: Desgaitu gaiaren ezarpenak

en: Prevent the user from changing theme settings.
eu: Galarazi erabiltzaileak gaien ezarpenak aldatzea.

en: Disable log out
eu: Desgaitu saioaren amaiera

en: Prevent the user from logging out.
eu: Galarazi erabiltzaileak saioa amaitzea.

en: Default mixer device
eu: Nahasgailu lehenetsia

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
eu: Multimediako laster-teklek erabiltzen duten nahasgailu lehenetsia

en: Default mixer tracks
eu: Pista-nahasgailu lehenetsia

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
eu: Multimediako laster-teklek erabiltzen dituzten nahasgailuaren pista lehenetsiak.

en: Enable ESD
eu: Gaitu ESD

en: Enable sound server startup.
eu: Gaitu soinu-zerbitzaria abiaraztea.

en: Sounds for events
eu: Gertaeren soinuak

en: Whether to play sounds on user events.
eu: Erabiltzailearen gertaeretan soinuak erreproduzitu ala ez adierazten du.

en: Sound theme name
eu: Soinu-gaiaren izena

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
eu: XDG soinu-gaia gertaeren soinuetan erabiltzeko.

en: Input feedback sounds
eu: Sarrerako berrelikaduren soinuak

en: Whether to play sounds on input events.
eu: Sarrerako gertaeretan soinuak erreproduzitu ala ez adierazten du.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
eu: Cacheko koadro txikien gehienezko antzinatasuna (egunetan). Ezarri -1 balioa garbitzea desgaitzeko.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
eu: Cacheko koadro txikien gehienezko tamaina (MB). Ezarri -1 balioa garbitzea desgaitzeko.

en: Disable all external thumbnailers
eu: Desgaitu kanpoko koadro txikitzaile guztiak

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
eu: Ezarri egia kanpoko koadro txikitzaileen programa guztiak desgaitzeko, beren kabuz gaituta/desgaituta dauden kontuan hartu gabe.

en: Type time
eu: Idazteko denbora

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
eu: Idazteko denborako minutuak atseden-modua abiarazi aurretik.

en: Break time
eu: Atsedenaldia

en: Number of minutes that the typing break should last.
eu: Idazteko atsedenaldiak iraun behar dituen minutuak.

en: Allow postponing of breaks
eu: Baimendu atsedenak atzeratzea

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
eu: Idazteko atsedenaldiaren pantaila atzeratu daitekeen ala ez adierazten du.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
eu: Teklatuaren blokeoa gaituta dagoen ala ez adierazten du

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
eu: Teklatuaren blokeoa gaituta dagoen ala ez adierazten du.

en: MATE Color Selection
eu: MATE kolore-hautapena

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Close
eu: _Itxi

en: Color selection dialog
eu: Kolore-hautapen elkarrizketa-koadroa

en: Choose colors from the palette or the screen
eu: Aukeratu koloreak paleta edo pantailatik
