mate-desktop 1.25.0 - en to fa translation catalogue (159 entries)

en: About MATE
fa: درباره‌ی ماته

en: Learn more about MATE
fa: درباره ماته بیشتر بدانید

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
fa: ماته با استفاده از اصول سنتی، میزکاری جذاب و قابل درکی را برای کاربران لینوکس فراهم می‌کند.

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
fa: ماته شامل تمام چیزهایی است که شما در یک کامپیوتر می‌بینید، از جمله برنامه مدیریت فایل، نمایش اسناد، نمایش عکس‌، منو‌ها و برنامه‌های بسیار دیگر.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
fa: ماته میزکاری رایگان، قابل استفاده، پایدار و در دسترس برای خانواده سیستم عاملهای شبه یونیکس می باشد.

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
fa: ماته ادامه گنوم 2 است. از زمانی که گنوم در سال 1997 شروع شد، صدها نفر به پروژه از طریق کد کمک کرده‌اند. بسیاری دیگر نیز از راه‌های دیگر کمک کرده‌اند، از جمله ترجمه، تهیه اسناد و تضمین کیفیت.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
fa: گنوم 2 مشهورترین میزکار برای لینوکس بود، اما دیگر وجود ندارد... ماته اینجاست تا همان میزکار را برای شما فراهم کند!

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
fa: نام ماته از اسم «yerba maté» برگرفته شده، که یک نوع درخت راج بومی در مناطق نیمه گرمسیر آمریکای جنوبی است. برگ‌های آن حاوی کافئین هستند که از آنها برای ساخت محلول‌ها و نوشیدنی‌هایی به اسم ماته استفاده می‌کنند.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
fa: ناشناخته

en: Use alpha
fa: از آلفا استفاده کن

en: Whether or not to give the color an alpha value
fa: آیا به رنگ مقدار آلفا داده شود یا خیر

en: Title
fa: عنوان

en: The title of the color selection dialog
fa: عنوان پنجره انتخاب رنگ

en: Pick a Color
fa: یک رنگ انتخاب کنید

en: Current Color
fa: رنگ فعلی

en: The selected color
fa: رنگ انتخابی

en: Current Alpha
fa: آلفای فعلی

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
fa: مقدار کدری انتخابی (0 کاملا شفاف، 65535 کاملا کدر)

en: Received invalid color data
fa: داده‌های رنگ نامعتبر دریافت شد

en: Has Opacity Control
fa: دارای کنترل شفافیت می‌باشد

en: Whether the color selector should allow setting opacity
fa: آیا انتخاب کننده رنگ اجازه تنظیم کدری را بدهد یا خیر

en: Has palette
fa: دارای پالت می‌باشد

en: Whether a palette should be used
fa: أیا باید از پالت استفاده شود یا خیر

en: The current color
fa: رنگ فعلی

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
fa: مقدار کدری فعلی (0 کاملا شفاف، 65535 کاملا کدر)

en: HEX String
fa: رشته هگز

en: The hexadecimal string of current color
fa: رشته هگز رنگ فعلی

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
fa: از حلقه بیرونی، رنگی را که میخواهید انتخاب کنید. از مثلث درونی نیز، تیرگی یا روشنی رنگ را انتخاب کنید.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
fa: بر روی قطره‌چکان کلیک کنید، و سپس روی هر نقطه ای در صفحه کلیک کنید تا رنگ آن نقطه انتخاب شود.

en: _Hue:
fa: _پرده رنگ

en: Position on the color wheel.
fa: موقعیت برروی چرخ رنگ

en: _Saturation:
fa: _غلظت رنگ

en: "Deepness" of the color.
fa: «عمق» رنگ

en: _Value:
fa: _مقدار

en: Brightness of the color.
fa: روشنایی رنگ

en: _Red:
fa: _قرمز

en: Amount of red light in the color.
fa: مقدار نور قرمز در رنگ

en: _Green:
fa: _سبز

en: Amount of green light in the color.
fa: مقدار نور سبز در رنگ

en: _Blue:
fa: _آبی

en: Amount of blue light in the color.
fa: مقدار نور آبی در رنگ

en: Op_acity:
fa: _کدری

en: Transparency of the color.
fa: شفافیت رنگ

en: Color _name:
fa: _نام رنگ

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
fa: در این ورودی، شما میتوانید مقدار رنگ هگز به شیوه HTML‌ بدهید، یا اینکه نام رنگ (مثلا «نارنجی») را وارد کنید.

en: _Palette:
fa: _‌پالت:

en: Color Wheel
fa: چرخ رنگ

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
fa: رنگی که قبلا انتخاب کرده بودید، برای مقایسه با رنگ انتخابی فعلی. شما میتوانید این رنگ را بر روی ورودی پالت بکشید، یا رنگ فعلی را بکشید و آنرا با رنگ در نوار دیگر جایگزین کنید.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
fa: رنگی که انتخاب کرده‌اید. شما میتوانید این رنگ را بر روی یک ورودی پالت بکشید تا آنرا ذخیره کرده و در آینده استفاده نمائید.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
fa: رنگی که قبلا انتخاب کرده بودید، برای مقایسه با رنگ انتخابی فعلی.

en: The color you've chosen.
fa: رنگی که انتخاب کرده‌اید.

en: _Save color here
fa: _رنگ را اینجا ذخیره کن

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
fa: روی این ورودی پالت کلیک کنید تا به عنوان رنگ فعلی انتخاب شود. برای تغییر این ورودی، یک نوار رنگ را به اینجا بکشید، یا بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه «رنگ را اینجا ذخیره کن» را انتخاب کنید.

en: Color Selection
fa: انتخاب رنگ

en: The color selection embedded in the dialog.
fa: انتخاب رنگ که در پنجره تعبیه شده است.

en: OK Button
fa: دکمه تایید

en: The OK button of the dialog.
fa: دکمه تایید پنجره

en: Cancel Button
fa: دکمه انصراف

en: The cancel button of the dialog.
fa: دکمه انصراف پنجره

en: Help Button
fa: دکمه راهنما

en: The help button of the dialog.
fa: رکمه راهنمای پنجره

en: _Cancel
fa: ان_صراف

en: Help
fa: راهنما

en: Error reading file '%s': %s
fa: خطا درخواندن پرونده‌ی «%s»: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
fa: خطا در برگرداندن پرونده‌ی «%s»: %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
fa: بدون نام

en: File '%s' is not a regular file or directory.
fa: پرونده‌ی «%s» یک پرونده یا پوشه‌ی عادی نیست.

en: Cannot find file '%s'
fa: پرونده‌ی «%s» پیدا نشد

en: No filename to save to
fa: نام پرونده‌ای برای ذخیره کردن موجود نیست

en: Starting %s
fa: در حال آغاز %s

en: No URL to launch
fa: نشانی برای راه‌اندازی موجود نیست

en: Not a launchable item
fa: این مورد قابل راه اندازی نیست

en: No command (Exec) to launch
fa: فرمان (Exec) برای راه‌اندازی موجود نیست

en: Bad command (Exec) to launch
fa: فرمان (Exec) برای راه‌اندازی اشتباه است

en: Unknown encoding of: %s
fa: کدگذاری ناشناخته در: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
fa: پایانه‌ای پیدا نشد. از xterm استفاده می‌شود، حتی اگر کار نکند

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
fa: قادر به دریافت منابع صفحه نمی‌باشد (CRTCها، خروجی‌ها، مدها)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
fa: خطای مدیریت نشده در X هنگام دریافت محدوده اندازه‌های صفحه

en: could not get the range of screen sizes
fa: قادر به دریافت محدوده اندازه‌های صفحه نیست

en: RANDR extension is not present
fa: افزونه RANDR موجود نیست

en: could not get information about output %d
fa: قادر به دریافت اطلاعات درباره خروجی %d نیست

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
fa: موقعیت/اندازه دریافت شده برای CRTC %d خارج از محدوده مجاز است: موقعیت=(%d, %d)، اندازه=(%d, %d)، حداکثر=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
fa: قادر به تنظیم CRTC %d نیست

en: could not get information about CRTC %d
fa: قادر به دریافت اطلاعات درباره‌ی CRTC %d نیست.

en: Laptop
fa: لپ تاپ

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
fa: هیچ‌کدام از تنظیمات ذخیره‌شده‌ی صفحه با تنظیمات فعال مطابقت ندارد

en: CRTC %d cannot drive output %s
fa: CRTC %d توانایی راندن خروجی %s را ندارد

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
fa: خروجی %s از حالت %dx%d@%dHz پشتیبانی نمی‌کند

en: CRTC %d does not support rotation=%s
fa: CRTC %d از چرخش=%s پشتیبانی نمی‌کند

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
fa: صفحات نمایش یکسان

en: minimum interval in milliseconds
fa: بازه‌ی حداقل به میلی‌ثانیه

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
fa: از کار افتادن اگر دو کلید همزمان فشار داده شود.

en: Startup Assistive Technology Applications
fa: برنامه‌های فن‌آوری کمکی راه‌اندازی

en: Default browser
fa: مرورگر پیش‌فرض

en: Browser needs terminal
fa: مرورگر به پایانه نیاز دارد

en: Browser understands remote
fa: مرورگر دوردست را می‌فهمد

en: Default calendar
fa: تقویم پیش فرض

en: Terminal application
fa: برنامه‌ی پایانه

en: Exec Arguments
fa: آرگومان‌های Exec

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
fa: آرگومان استفاده شده برای اجرای برنامه‌ها در پایانه تعریف شده با کلید «exec».

en: Draw Desktop Background
fa: رسم پس‌زمینه‌ی رومیزی

en: Picture Options
fa: گزینه‌های عکس

en: Picture Filename
fa: نام پرونده‌ی عکس

en: Picture Opacity
fa: کدری عکس

en: Primary Color
fa: رنگ اصلی

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
fa: رنگ چپ یا بالا وقتی با شیب‌ها کشیده می‌شود، یا رنگ یکدست.

en: Secondary Color
fa: رنگ‌ فرعی

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
fa: رنگ راست یا پایین برای وقتی شیب‌ها رسم می‌شوند، برای رنگ یکدست استفاده نمی‌شود.

en: Color Shading Type
fa: نوع پرده‌ی رنگ

en: File Icon Theme
fa: تم شمایل پرونده

en: Enable Accessibility
fa: به کار انداختن دسترسی‌پذیری

en: Whether Applications should have accessibility support.
fa: آیا برنامه های کاربردی باید پشتیبانی دسترسی داشته باشند.

en: Enable Animations
fa: به کار انداختن پویانمایی‌ها

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
fa: این که آیا پویانمایی نمایش داده بشود یا نه. توجه: این یک کلید سراسری است، رفتار مدیر پنجره‌ها، تابلو و غیره را تغییر می‌دهد.

en: Menus Have Tearoff
fa: منوها آژدار دارند

en: Toolbar Style
fa: سبک نوار ابزار

en: Menus Have Icons
fa: منوها شمایل دارند

en: Menubar Detachable
fa: نوار منوی جداشدنی

en: Toolbar Detachable
fa: نوار ابزار جداشدنی

en: Toolbar Icon Size
fa: اندازه‌ی شمایل نوار ابزار

en: Cursor Blink
fa: چشمک زدن مکان‌نما

en: Cursor Blink Time
fa: زمان چشمک زدن مکان‌نما

en: Icon Theme
fa: تم آیکن

en: Gtk+ Theme
fa: تم Gtk+

en: Basename of the default theme used by gtk+.
fa: اسم مبنا برای تم پیش‌فرضی که  gtk+ استفاده می‌کند.

en: Default font
fa: قلم پیش‌فرض

en: Name of the default font used by gtk+.
fa: نام قلم پیش‌فرض که توسط gtk+ استفاده می‌شود.

en: GTK IM Preedit Style
fa: سبک GTK IM Preedit

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
fa: نام روش ورودی GTK+، سبک پیش‌ویرایش که توسط gtk+ استفاده می‌شود.

en: GTK IM Status Style
fa: سبک وضعیت GTK IM

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
fa: نام روش ورودی GTK+، سبک وضعیت که توسط gtk+ استفاده می‌شود.

en: Monospace font
fa: قلم تک عرض

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
fa: نام قلم تک‌ عرض برای استفاده در مکان‌هایی مانند پایانه‌ها

en: Use Custom Font
fa: استفاده از قلم سفارشی

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
fa: این که آیا در برنامه‌های gtk+ از قلم سفارشی استفاده بشود یا نه.

en: Status Bar on Right
fa: نوار وضعیت در راست

en: Module for GtkFileChooser
fa: پیمانه برای GtkFileChooser

en: Disable command line
fa: از کار انداختن خط فرمان

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
fa: جلوگیری از دسترسی کاربر به پایانه یا مشخص کردن خط فرمان برای اجرا. برای مثال، ممکن است دسترسی به محاوره‌ی «اجرای برنامه» در تابلو را از کار بیاندازد.

en: Disable saving files to disk
fa: از کار انداختن ذخیره‌ی پرونده‌ها در دیسک

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
fa: جلوگیری از ذخیره‌ی پرونده‌ها در دیسک توسط کاربر. برای مثال، ممکن است دسترسی به محاوره‌ی «ذخیره به نام» را در تمام برنامه‌ها از کار بیاندازد.

en: Disable printing
fa: از کار انداختن چاپ

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
fa: جلوگیری از چاپ توسط کاربر. برای مثال، ممکن است دسترسی به محاوره‌ی «چاپ» را در تمام برنامه‌ها از کار بیاندازد.

en: Disable print setup
fa: از کار انداختن برپاسازی چاپ

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
fa: جلوگیری از تغییر تنظیمات چاپ توسط کاربر. برای مثال، ممکن است دسترسی به محاوره‌ی «برپاسازی چاپ» را در تمام برنامه‌ها از کار بیاندازد.

en: Enable ESD
fa: به کار انداختن ESD

en: Enable sound server startup.
fa: به کار انداختن راه‌اندازی کارگزار صوت

en: Sounds for events
fa: صدا برای رویدادها

en: Whether to play sounds on user events.
fa: این که آیا برای رویدادهای کاربر صدا پخش بشود یا نه.

en: Type time
fa: زمان تایپ

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
fa: تعداد دقایق زمان تایپ کردن قبل از شروع حالت استراحت.

en: Break time
fa: زمان استراحت

en: Number of minutes that the typing break should last.
fa: تعداد دقایقی که استراحت تایپ ادامه می‌یابد.

en: Allow postponing of breaks
fa: اجازه‌ی تعویق استراحت‌ها

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
fa: این که آیا بشود صفحه‌ی استراحت تایپ را به تعویق انداخت یا نه.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
fa: این که آیا قفل صفحه کلید به کار انداخته شود یا نه.

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
fa: این که آیا قفل صفحه کلید به کار انداخته شود یا نه.

en: _Copy
fa: _نسخه‌برداری

en: _Close
fa: _بستن
