mate-desktop 1.25.0 - en to fur translation catalogue (75 entries)

en: About MATE
fur: Informazions su MATE

en: Learn more about MATE
fur: Par savent di plui su MATE

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
fur: Scognossût

en: Title
fur: Titul

en: Received invalid color data
fur: Cjapâts datos colôrs no valids

en: Color _name:
fur: _Non colôr:

en: Help
fur: Jutori

en: Error reading file '%s': %s
fur: Erôr leint il file '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
fur: Erôr tal tornâ a fâ sù il file '%s': %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
fur: Cence nom

en: File '%s' is not a regular file or directory.
fur: Il file '%s' nol è un file regolâr o une directory.

en: No filename to save to
fur: Nissun nom di file su cui salvâ

en: Starting %s
fur: Inviament di %s

en: No URL to launch
fur: Nissul URL di inviâ

en: Not a launchable item
fur: Nol è un ogjiet inviabil

en: No command (Exec) to launch
fur: Nissun comant (Exec) di inviâ

en: Bad command (Exec) to launch
fur: Comant di inviâ (Exec) no valid

en: Unknown encoding of: %s
fur: Codifiche scognossude par: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
fur: Impussibil cjatâ un terminâl. Al vegnarâ doprât xterm, ancje se al podares no funzionâ

en: minimum interval in milliseconds
fur: Interval minimo in milliseconds

en: Pixels per seconds
fur: Pixel al second

en: How long to accelerate in milliseconds
fur: Trop ch'a dure l'acelerazion in milliseconds

en: Initial delay in milliseconds
fur: Ritart iniziâl in milliseconds

en: Minimum interval in milliseconds
fur: Interval minimo in milliseconds

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
fur: Disabilite se doi botons a son fracâts insiemit.

en: Startup Assistive Technology Applications
fur: Inviament aplicazions di tecnologjie assistive

en: Preferred Mobility assistive technology application
fur: Aplicazions di tecnologjie assistive par moto-disabî

en: Start preferred Mobility assistive technology application
fur: Inviament aplicazions di tecnologjies assistives par moto-disabî preferidis

en: Preferred Visual assistive technology application
fur: Aplicazion di tecnologjie assistive par video-disabî predefinide

en: Start preferred Visual assistive technology application
fur: Inviament aplicazion di tecnologjie assistive par video-disabî preferide

en: Default browser
fur: Browser predefinît

en: Browser needs terminal
fur: Al browser al covente il terminâl

en: Terminal application
fur: Aplicazion di terminâl

en: Exec Arguments
fur: Argoments Exec

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
fur: Argoment doprât par inviâ programs tal terminâl definît da clâf 'exec'.

en: Draw Desktop Background
fur: Disegne fondâl dal desktop

en: Picture Options
fur: Opzions da l'imagjine

en: Picture Filename
fur: Nom dal file di imagjine

en: Picture Opacity
fur: Opacitât da l'imagjine

en: Primary Color
fur: Colôr primari

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
fur: Colôr in alt o a bande çampe cuant ch'a si dopre un gradient, opûr il colôr pa tinte unide.

en: Secondary Color
fur: Colôr secondari

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
fur: Colôr a gjestre o in bas cuant ch'a si dopre un gradient, opûr il colôr pa tinte unide.

en: Color Shading Type
fur: Tipo sfumadure colôr

en: File Icon Theme
fur: Teme icone dai files

en: Enable Accessibility
fur: Abilite acessibilitât

en: Enable Animations
fur: Abilite animazions

en: Menus Have Tearoff
fur: menu cun stacadôr

en: Toolbar Style
fur: Stîl da bare dai imprescj

en: Menus Have Icons
fur: Menu cun iconis

en: Menubar Detachable
fur: Bare dai menu stacabil

en: Toolbar Detachable
fur: Bare dai imprescj stacabil

en: Toolbar Icon Size
fur: Dimension des iconis ta bare dai imprescj

en: Cursor Blink
fur: Cursôr ch'al lampe

en: Cursor Blink Time
fur: Interval di lampament dal cursôr

en: Icon Theme
fur: Teme des iconis

en: Gtk+ Theme
fur: Teme GTK+

en: Basename of the default theme used by gtk+.
fur: Nom di base dal teme predefinît doprât das GTK+.

en: Default font
fur: Tipo di caràtar predefinît

en: Name of the default font used by gtk+.
fur: Nom dal tipo di caràtar doprât in mût predefinit des GTK+.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
fur: Nom dal metodo di input des GTK+ Preedit Style doprât.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
fur: Nom dal metodo di input des GTK+ Status Style doprât.

en: Name of the input method module used by GTK+.
fur: Nom dal metodo di input des GTK+ Status Style doprât.

en: Document font
fur: Tipo di carâtar par i documents

en: Monospace font
fur: Carâtar Monospace

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
fur: Il nom di un carâtar monospace (largjece fisse) di doprâ in posizions come i terminâi.

en: Use Custom Font
fur: Dopre caràtar personalizât

en: Status Bar on Right
fur: Bare di stât a gjestre

en: Module for GtkFileChooser
fur: Modul par GtkFileChooser

en: Menubar accelerator
fur: Aceleradôr da bare dai menu

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi lis baris dai menu

en: Show the 'Input Methods' menu
fur: Mostre il menu "Metodos di input""

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
fur: Mostre il menu "Caratàrs di control Unicode""

en: _Copy
fur: _Cupie

en: _Close
fur: _Siere
