mate-desktop 1.25.0 - en to hr translation catalogue (270 entries)

en: About MATE
hr: O MATE-u

en: Learn more about MATE
hr: Saznaj više o MATE-u

en: MATE Desktop Environment
hr: MATE radno okruženje

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
hr: MATE pruža korisnicima Linuxa shvatljivo i privlačno radno okruženje koristeći uobičajena značenja.

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
hr: MATE uključuje većinu onoga što vidiš na vlastitom računalu, uključujući datotečnog upravitelja, prikaznike zapisa i slika, izbornike i niz drugih aplikacija.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
hr: MATE je slobodno, uporabljivo, postojano i pristupačno radno okruženje za obitelj operativnih sustava srodnih Unixu.

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
hr: MATE je nastavak GNOME-a 2. Stotine ljudi su kodom pridonijeli radnom okruženju GNOME otkad je ono započeto 1997. godine; mnogi drugi pridonijeli su na druge važne načine, uključujući prijevode, dokumentaciju i osiguravanje kakvoće.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
hr: GNOME 2 bilo je najpopularnije Linuxovo radno okruženje, ali više nije dostupno... MATE je tu da ti omogući isto takvo radno okruženje!

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
hr: Naziv “MATE” dolazi od yerba maté, vrste božikovine koja raste u suptropskoj Južnoj Americi. Njeni listovi sadrže kofein te se koriste za proizvodnju primjesa i napitka zvanog 'mate'.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Use alpha
hr: Koristi alfa-kanal

en: Whether or not to give the color an alpha value
hr: Treba li ili ne dati boji alfa-vrijednost

en: Title
hr: Naslov

en: The title of the color selection dialog
hr: Naslov dijaloga odabira boje

en: Pick a Color
hr: Izaberi boju

en: Current Color
hr: Trenutna boja

en: The selected color
hr: Odabrana boja

en: Current Alpha
hr: Trenutni alfa-kanal

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
hr: Odabrana vrijednost neprozirnosti (0 potpuno prozirno, 65535 potpuno neprozirno)

en: Received invalid color data
hr: Primljeni neispravni podatci boje

en: Has Opacity Control
hr: Ima nadzor neprozirnosti

en: Whether the color selector should allow setting opacity
hr: Treba li birač boje dopustiti postavljanje neprozirnosti

en: Has palette
hr: Ima paletu

en: Whether a palette should be used
hr: Treba li koristiti paletu

en: The current color
hr: Trenutna boja

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
hr: Trenutna vrijednost neprozirnosti (0 potpuno prozirno, 65535 potpuno neprozirno)

en: HEX String
hr: HEX znakovni niz

en: The hexadecimal string of current color
hr: Šesnaestični znakovni niz trenutne boje

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
hr: Odaberi boju koju želiš iz vanskog prstena. Odaberi tamnoću ili svjetlinu te boje koristeći unutarnji trokut.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
hr: Klikni kapaljku, a zatim klikni boju bilo gdje na svom zaslonu za odabir te boje.

en: _Hue:
hr: _Nijansa:

en: Position on the color wheel.
hr: Položaj na kružnici boje.

en: _Saturation:
hr: _Zasićenost:

en: "Deepness" of the color.
hr: "Dubina" boje.

en: _Value:
hr: _Vrijednost:

en: Brightness of the color.
hr: Svjetlina boje.

en: _Red:
hr: _Crvena:

en: Amount of red light in the color.
hr: Količina crvene svjetlosti u boji.

en: _Green:
hr: _Zelena:

en: Amount of green light in the color.
hr: Količina zelene svjetlosti u boji.

en: _Blue:
hr: _Plava:

en: Amount of blue light in the color.
hr: Količina plave svjetlosti u boji.

en: Op_acity:
hr: Ne_prozirnost:

en: Transparency of the color.
hr: Prozirnost boje.

en: Color _name:
hr: Naziv _boje:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
hr: Možeš unijeti šesnaestičnu vrijednost boje u HTML obliku ili jednostavno ovdje izvršiti unos naziva boje kao što je 'narančasta'.

en: _Palette:
hr: _Paleta:

en: Color Wheel
hr: Kružnica boje

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
hr: Prethodno odabrana boja, za usporedbu s bojom koju odabireš sad. Ovu boju možeš povući na paletni unos ili odabrati ovu boju za trenutnu njenim dovlačenjem uz bok uzorka druge boje.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
hr: Boja koja je odabrana. Ovu boju možeš povući na paletni unos kako bi bila upamćena za buduće korištenje.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
hr: Prethodno odabrana boja, za usporedbu s bojom koju odabireš sad.

en: The color you've chosen.
hr: Boja koja je odabrana.

en: _Save color here
hr: _Spremi boju ovamo

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
hr: Klikni ovaj paletni unos za njegovo pretvaranje u trenutnu boju. Za promjenu ovog unosa, dovuci ovamo uzorak boje ili to obavi desnim klikom i odabirom "Spremi boju ovamo."

en: Color Selection
hr: Odabir boje

en: The color selection embedded in the dialog.
hr: Odabir boje umetnut u dijaloški okvir.

en: OK Button
hr: Gumb potvrde

en: The OK button of the dialog.
hr: Gumb potvrde dijaloškog okvira.

en: Cancel Button
hr: Gumb opoziva

en: The cancel button of the dialog.
hr: Gumb opoziva dijaloškog okvira.

en: Help Button
hr: Gumb pomoći

en: The help button of the dialog.
hr: Gumb pomoći dijaloškog okvira.

en: _Cancel
hr: _Opozovi

en: _OK
hr: _U redu

en: Help
hr: Pomoć

en: Error reading file '%s': %s
hr: Neispravnost pri čitanju datoteke '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
hr: Neispravnost u prematanju datoteke '%s': %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
hr: Bez imena

en: File '%s' is not a regular file or directory.
hr: Datoteka '%s' nije pravilna datoteka ili direktorij.

en: Cannot find file '%s'
hr: Nije moguće pronaći datoteku '%s'

en: No filename to save to
hr: Nema datotečnog imena za spremanje

en: Starting %s
hr: Pokretanje %s

en: No URL to launch
hr: Nema URL-a za pokretanje

en: Not a launchable item
hr: Nije izvršna stavka

en: No command (Exec) to launch
hr: Nema naredbe (izvršne) za pokretanje

en: Bad command (Exec) to launch
hr: Neispravna naredba (izvršna) za pokretanje

en: Unknown encoding of: %s
hr: Nepoznato kodiranje od: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
hr: Nije moguće pronaći terminal; koristi se xterm, čak i ako ne može raditi

en: Unspecified
hr: Neodređen

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
hr: nije bilo moguće dohvatiti zaslonske izvore (upravljači CRT-a, izlazi, načini rada)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
hr: neobrađena X neispravnost pri pribavljanju raspona zaslonskih veličina

en: could not get the range of screen sizes
hr: nije bilo moguće dohvatiti raspon zaslonskih veličina

en: RANDR extension is not present
hr: Proširenje RANDR nije prisutno

en: could not get information about output %d
hr: nije bilo moguće dobiti obavijesti o izlazu %d

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
hr: zatraženi položaj/veličina za upravljač CRT-a %d je izvan dopuštenog ograničenja: položaj=(%d, %d), veličina=(%d, %d), najviša vrijednost=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
hr: nije bilo moguće namjestiti postav za upravljač CRT-a %d

en: could not get information about CRTC %d
hr: nije bilo moguće dohvatiti obavijesti o upravljaču CRT-a %d

en: Laptop
hr: Prijenosnik

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
hr: nijedan od spremljenih zaslonskih postava nije usklađen s djelatnim postavom

en: CRTC %d cannot drive output %s
hr: Upravljač CRT-a %d ne može pogoniti izlaz %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
hr: izlaz %s ne podržava način %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%s
hr: Upravljač CRT-a %d ne podržava okretanje=%s

en: cannot clone to output %s
hr: nije moguće preslikati na izlaz %s

en: Trying modes for CRTC %d
hr: Pokusni načini rada upravljača CRT-a %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
hr: Upravljač CRT-a %d: pokusni način rada %dx%d@%dHz s izlazom na %dx%d@%dHz (prolaz %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
hr: nije bilo moguće pridružiti upravljače CRT-a izlazima:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
hr: nijedan od odabranih načina rada nije bio sukladan s mogućim načinima rada:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
hr: tražena prividna veličina ne uklapa se u dostupnu veličinu: zatražena=(%d, %d), najmanja=(%d, %d), najveća=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
hr: Zrcalni zasloni

en: minimum interval in milliseconds
hr: najkraći vremenski razmak u milisekundama

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
hr: Zanemari višestruke pritiske _iste _tipke unutar @delay milisekunda.

en: Pixels per seconds
hr: Slikovnih točaka po sekundi

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
hr: Koliko slikovnih točaka pomicati po sekundi pri najvećoj brzini.

en: How long to accelerate in milliseconds
hr: Koliko dugo ubrzavati u milisekundama

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
hr: Koliko je milisekunda potrebno proteći od 0 do najveće brzine.

en: Initial delay in milliseconds
hr: Početna odgoda u milisekundama

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
hr: Koliko milisekunda čekati prije nego tipke pokreta na mišu započnu djelovati.

en: Minimum interval in milliseconds
hr: Najkraći vremenski razmak u milisekundama

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
hr: Ne prihvaćaj tipku kao pritisnutu ako nije držana @delay milisekunda.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
hr: Onemogući ako su dvije tipke pritisnute istovremeno.

en: Beep when a modifier is pressed.
hr: Oglasi zvukom kada je izmjenjivač pritisnut.

en: Startup Assistive Technology Applications
hr: Početne aplikacije pomoćnih tehnologija

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
hr: Popis aplikacija pomoćnih tehnologija za pokretanje pri prijavi u radno okruženje MATE.

en: Preferred Mobility assistive technology application
hr: Prvenstvena aplikacija pomoćne tehnologije pokretljivosti

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
hr: Prvenstvena aplikacija pomoćne tehnologije pokretljivosti koja će se koristiti za prijavu, izbornik ili naredbeni redak.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
hr: Pokreni prvenstvenu aplikaciju pomoćne tehnologije pokretljivosti

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
hr: MATE ima pokrenuti prvenstvenu aplikaciju pomoćne tehnologije pokretljivosti tijekom prijave.

en: Preferred Visual assistive technology application
hr: Prvenstvena aplikacija pomoćne tehnologije čitljivosti

en: Preferred Visual assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
hr: Prvenstvena aplikacija pomoćne tehnologije čitljivosti koja se koristi za prijavu, izbornik ili naredbeni redak.

en: Start preferred Visual assistive technology application
hr: Pokreni prvenstvenu aplikaciju pomoćne tehnologije čitljivosti

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
hr: MATE ima pokrenuti prvenstvenu aplikaciju pomoćne tehnologije čitljivosti tijekom prijave.

en: Default browser
hr: Zadani preglednik

en: Default browser for all URLs.
hr: Zadani preglednik za svaki URL.

en: Browser needs terminal
hr: Preglednik zahtijeva terminal

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
hr: Treba li zadani preglednik terminal za pokretanje.

en: Browser understands remote
hr: Preglednik razumije daljinsko upravljanje

en: Whether the default browser understands netscape remote.
hr: Razumije li zadani preglednik program daljinskog upravljanja Netscape-remote.

en: Default calendar
hr: Zadani kalendar

en: Default calendar application
hr: Zadana kalendarska aplikacija

en: Calendar needs terminal
hr: Kalendar zahtijeva terminal

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
hr: Treba li zadana kalendarska aplikacija terminal za pokretanje

en: Default tasks
hr: Zadani zadatci

en: Default tasks application
hr: Zadana aplikacija zadataka

en: Tasks needs terminal
hr: Zadatci zahtijevaju terminal

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
hr: Treba li zadana aplikacija zadataka terminal za pokretanje

en: Terminal application
hr: Terminalska aplikacija

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
hr: Terminalski program za korištenje kad se pokreću aplikacije koje ga zahtijevaju.

en: Exec Arguments
hr: Izvršni dodatci

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
hr: Dodatak korišten za izvršenje programa u terminalu, određen od strane izvršne 'exec' tipke.

en: Draw Desktop Background
hr: Iscrtaj pozadinu radne površine

en: Have MATE draw the desktop background.
hr: Neka MATE iscrta pozadinu radne površine.

en: Show Desktop Icons
hr: Prikaži sličice na radnoj površini

en: Have MATE file manager (Caja) draw the desktop icons.
hr: Neka datotečni upravitelj MATE-a (Caja) iscrta sličice radne površine.

en: Fade the background on change
hr: Izblijedi pozadinu pri promjeni

en: If set to true, then MATE will change the desktop background with a fading effect.
hr: Ako je postavljeno na istinito, tada će MATE promijeniti pozadinu radne površine uz dojam izbljeđivanja

en: Picture Options
hr: Mogućnosti slike

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
hr: Određuje kako je predočena slika koju određuje _datotečno ime podloge. Moguće zadanosti su "podloga", "sredina", "razmjerno", "razvučeno", "uvećano", "obuhvaćeno".

en: Picture Filename
hr: Datotečno ime slike

en: File to use for the background image.
hr: Datoteka koja će se koristiti kao pozadinska slika.

en: Picture Opacity
hr: Neprozirnost slike

en: Opacity with which to draw the background picture.
hr: Razina neprozirnosti s kojom se iscrtava pozadinska slika.

en: Primary Color
hr: Osnovna boja

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
hr: Lijeva ili gornja boja kada se oslikavaju stupnjevite boje ili oslikava jednobojno.

en: Secondary Color
hr: Sporedna boja

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
hr: Desna ili donja boja kada se oslikavaju stupnjevite boje, nekorištene za jednobojno oslikavanje.

en: Color Shading Type
hr: Vrsta zasjenjivanja boje

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
hr: Kako zasjenjivati pozadinsku boju. Moguće zadanosti su "vodoravno-stupnjevito", "okomito-stupnjevito" i "jednobojno".

en: File Icon Theme
hr: Tema datotečne sličice

en: Theme used for displaying file icons.
hr: Tema korištena za prikaz datotečnih sličica.

en: Enable Accessibility
hr: Omogući pristupačnost

en: Whether Applications should have accessibility support.
hr: Trebaju li aplikacije imati podršku pristupačnosti.

en: Enable Animations
hr: Omogući animacije

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
hr: Trebaju li animacije biti prikazane. Napomena: Ovo je opća tipka i mijenja ponašanje prozorskog upravitelja, ploče itd.

en: Menus Have Tearoff
hr: Izbornici imaju izdvojene podizbornike

en: Whether menus should have a tearoff.
hr: Trebaju li izbornici imati izdvojene podizbornike.

en: Toolbar Style
hr: Oblik priborne trake

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
hr: Oblik priborne trake. Moguće zadanosti su "oboje", "oboje-vodoravno", "sličice" i "napis".

en: Menus Have Icons
hr: Izbornici imaju sličice

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
hr: Mogu li izbornici prikazati sličicu pokraj odrednice izbornika.

en: Buttons Have Icons
hr: Gumbi imaju sličice

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
hr: Mogu li gumbi prikazati sličicu kao dodatak gumbenom napisu.

en: Menubar Detachable
hr: Izbornička traka odjeljiva

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
hr: Može li korisnik odijeliti izborničke trake i pomicati ih uokolo.

en: Toolbar Detachable
hr: Priborna traka odjeljiva

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
hr: Može li korisnik odijeliti priborne trake i pomicati ih uokolo.

en: Toolbar Icon Size
hr: Veličina sličice priborne trake

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
hr: Veličina sličica u pribornim trakama, bilo "malena-priborna-traka" bilo "velika-priborna-traka".

en: Cursor Blink
hr: Treperenje pokazivača

en: Whether the cursor should blink.
hr: Treba li pokazivač treperiti.

en: Cursor Blink Time
hr: Vrijeme treperenja pokazivača

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
hr: Kružno trajanje treperenja pokazivača, u milisekundama.

en: Icon Theme
hr: Tema sličica

en: Icon theme to use for the panel, Caja etc.
hr: Tema sličica koja se koristi za ploču, Caju itd.

en: Gtk+ Theme
hr: Gtk+ tema

en: Basename of the default theme used by gtk+.
hr: Osnovni naziv zadane teme koju koristi gtk+.

en: List of symbolic names and color equivalents
hr: Popis simboličkih imena i istoznačnih boja

en: A '\n' separated list of "name:color" as defined by the 'gtk-color-scheme' setting
hr:  '\n' Odvojeni popis za "naziv:boja" kako su određeni po postavci 'gtk-color-scheme'

en: Default font
hr: Zadano pismo

en: Name of the default font used by gtk+.
hr: Naziv zadanog pisma koje koristi gtk+.

en: GTK IM Preedit Style
hr: Oblik preduređivanja u GTK načinu unosa

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
hr: Naziv oblika preduređivanja u GTK+ načinu unosu koji koristi gtk+.

en: GTK IM Status Style
hr: Oblik stanja u GTK načinu unosa

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
hr: Naziv oblika stanja u GTK+ načinu unosu koji koristi gtk+.

en: GTK IM Module
hr: Sastavnica u GTK načinu unosa

en: Name of the input method module used by GTK+.
hr: Naziv sastavnice načina unosa koji koristi GTK+.

en: Use GTK3 header bar
hr: Koristi GTK3 traku zaglavlja

en: Whether builtin GTK+ dialogs such as the file chooser, the color chooser or the font chooser will use a header bar at the top to show action widgets, or an action area at the bottom. This setting does not affect custom dialogs using GtkDialog directly, or message dialogs.
hr: Hoće li ugrađeni GTK+ dijaloški okviri poput odabirnika datoteka, odabirnika boja ili odabirnika pisma koristiti traku zaglavlja na vrhu za prikaz radnje programčića ili pak područje radnje pri dnu. Ova postavka ne utječe na prilagođene dijaloške okvire koji izravno koriste GtkDialog, niti na dijaloške okvire poruka.

en: Use GTK3 overlay scrolling
hr: Koristi GTK3 prekrivajuće klizno pomicanje

en: Whether built-in GTK+ scrolled windows will use overlay scrolling. Overlay scrolling hides and reduces the size of the scrollbar until it gets focus.
hr: Hoće li ugrađeni GTK+ klizno pomični prozori koristiti prekrivajuće klizno pomicanje. Ono skriva i smanjuje veličinu klizne trake dok ne stigne u žarište.

en: Enable Gtk toolkit-wide animations
hr: Omogući GTK animacije širom paketa programskog pribora

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
hr: Treba li omogućiti animacije širom paketa programskog pribora.

en: Document font
hr: Pismo dokumenta

en: Name of the default font used for reading documents.
hr: Naziv zadanog pisma korištenog za čitanje dokumenata.

en: Monospace font
hr: Monospace - neproporcionalno pismo

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
hr: Naziv neproporcionalnog pisma (nepromjenjive širine) za korištenje na mjestima poput terminala.

en: Use Custom Font
hr: Koristi prilagođeno pismo

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
hr: Treba li koristiti zadano pismo u gtk+ aplikacijama.

en: Status Bar on Right
hr: Traka stanja zdesna

en: Whether to display a status bar meter on the right.
hr: Treba li prikazati mjerilo trake stanja zdesna.

en: Module for GtkFileChooser
hr: Sastavna jedinica za GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio" and "gtk+".
hr: Sastavna jedinica koju treba koristiti kao obrazac datotečnog sustava za pomoćni programčić GtkFileChooser. Moguće zadanosti su "gio" i "gtk+".

en: Menubar accelerator
hr: Ubrzivač izborničke trake

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
hr: Tipkovnička kratica za otvaranje izborničkih traka.

en: Show the 'Input Methods' menu
hr: Prikaži izbornik 'načina unosa'

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
hr: Trebaju li skočni izbornici unosa i napisnih prikaza nuditi promjenu ulaznog postupka.

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
hr: Pokaži izbornik 'Nadzornih znakova univerzalnog koda'

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
hr: Trebaju li skočni izbornici unosa i napisnih prikaza nuditi umetanje nadzornih znakova.

en: Titlebar layout of GTK3 client-side decorated windows
hr: Izgled naslovne trake prozora ukrašenih od strane GTK3 klijenta

en: This setting determines which buttons should be put in the titlebar of client-side decorated windows, and whether they should be placed at the left of right. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.
hr: Ova postavka određuje koje gumbe treba staviti u naslovnu traku prozora ukrašenih od strane klijenta, odnosno treba li ih smjestiti lijevo ili desno. Pogledaj https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.

en: Only show mnemonics on when the Alt key is pressed
hr: Prikaži mnemoničke simbole kao uključene samo kada je tipka Alt pritisnuta

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the Alt key.
hr: Trebaju li mnemonički simboli biti automatski prikazani i skrivani kada korisnik pritisne tipku Alt.

en: Disable command line
hr: Onemogući naredbeni redak

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
hr: Spriječi korisnika u pristupanju terminalu ili odabiru naredbenog retka za izvršenje. Na primjer, ovo će onemogućiti pristup dijaloškom okviru ploče "Pokreni aplikaciju".

en: Disable saving files to disk
hr: Onemogući spremanje datoteka na disk

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
hr: Spriječi korisnika u spremanju datoteka na disk. Na primjer, ovo će onemogućiti pristup svim programskim dijaloškim okvirima koji sadrže "Spremi kao".

en: Disable printing
hr: Onemogući ispisivanje

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
hr: Spriječi korisnika u ispisivanju. Na primjer, ovo će onemogućiti pristup svim programskim dijaloškim okvirima koji sadrže "Ispiši".

en: Disable print setup
hr: Onemogući postavljanje ispisa

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
hr: Spriječi korisnika u mijenjanju postavki ispisa. Na primjer, ovo bi onemogućilo pristup svim programskim dijaloškim okvirima koji sadrže "Postavljanje ispisa".

en: Disable user switching
hr: Onemogući izmjenu korisnika

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
hr: Spriječi korisnika u izmjeni korisničkih računa dok je njegova pristupna dionica djelatna.

en: Disable lock screen
hr: Onemogući zaključavanje zaslona

en: Prevent the user from locking the screen.
hr: Spriječi korisnika u zaključavanju zaslona.

en: Disable URL and MIME type handlers
hr: Onemogući upravljačke programe za URL i MIME vrstu

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
hr: Spriječi izvođenje upravljačkih aplikacija za URL ili MIME vrstu.

en: Disable theme settings
hr: Onemogući postavke teme

en: Prevent the user from changing theme settings.
hr: Spriječi korisnika u mijenjanju postavki teme.

en: Disable log out
hr: Onemogući odjavu

en: Prevent the user from logging out.
hr: Sprječava korisnika u odjavi

en: Default mixer device
hr: Zadani mikserski uređaj

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
hr: Zadani mikserski uređaj koji koriste multimedijske tipkovne veze.

en: Default mixer tracks
hr: Zadane mikserske staze

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
hr: Zadane mikserske staze koje koriste multimedijske tipkovne veze.

en: Enable ESD
hr: Omogući ESD

en: Enable sound server startup.
hr: Omogući pokretanje zvučnog poslužitelja.

en: Sounds for events
hr: Zvuci za događaje

en: Whether to play sounds on user events.
hr: Treba li izvoditi zvukove pri korisničkim događajima.

en: Sound theme name
hr: Ime zvučne teme

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
hr: XDG zvučna tema koja se koristi za zvukove događaja.

en: Input feedback sounds
hr: Ulazni povratni zvukovi

en: Whether to play sounds on input events.
hr: Treba li izvoditi zvukove pri ulaznim događajima.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
hr: Najduže dopušteno razdoblje za minijature u predmemoriji, u danima. Namjesti na -1 za onemogućenje čišćenja.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
hr: Najveća dopuštena veličina predmemorije za minijature, u megabajtima. Namjesti na -1 za onemogućenje čišćenja.

en: Disable all external thumbnailers
hr: Onemogući sve vanjske programe za minijature

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
hr: Postavi na istinito za onemogućenje svih vanjskih programa za minijature, bez obzira na to jesu li neovisno onemogućeni/omogućeni.

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
hr: Popis MIME vrsta za koje će vanjski programi za minijature biti onemogućeni

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
hr: Minijature neće biti stvorene za datoteke čija je MIME vrsta sadržana u popisu.

en: Type time
hr: Vrijeme tipkanja

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
hr: Vrijeme tipkanja u minutama prije započinjanja prekidnog načina

en: Break time
hr: Vrijeme prekida

en: Number of minutes that the typing break should last.
hr: Predviđene minute za trajanje prekida tipkanja.

en: Allow postponing of breaks
hr: Dopusti odgađanje prekida

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
hr: Može li ili ne zaslon prekida tipkanja biti odgođen.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
hr: Je li ili nije omogućeno zaključavanje tipkovnice

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
hr: Je li ili nije omogućeno zaključavanje tipkovnice.

en: MATE Color Selection
hr: Odabir boje MATE-a

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Color selection dialog
hr: Dijaloški okvir odabira boje

en: Choose colors from the palette or the screen
hr: Odaberi boje iz palete ili zaslona
