mate-desktop 1.25.0 - en to hu translation catalogue (285 entries)

en: About MATE
hu: A MATE névjegye

en: Learn more about MATE
hu: Tudjon meg többet a MATE-ról

en: MATE Desktop Environment
hu: MATE asztali környezet

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
hu: A MATE környzet hagyományos, jól használható és lenyűgöző asztali felületet biztosít a Linux-felhasználók számára,

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
hu: A MATE környzet tartalmaz mindent, amit egy számítógépen használni szeretne: fájlkezelőt, dokumentummegjelenítőt, képnézőt, menüket és számos alkalmazást.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
hu: A MATE környzet nyílt, felhasználóbarát, stabil és akadálymentesített asztali környezet az UNIX-szerű operációs rendszerek felhasználói számára.

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
hu: A MATE környezet a GNOME 2 továbbfejlesztése. Több száz ember járult hozzá a GNOME fejlődéséhez az 1997-es elindulása óta, és jóval több ember működött közre egyéb fontos módokon: fordításokkal, dokumentálással és minőségbiztosítással.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
hu: A GNOME 2 volt a legnyépszerűbb asztali környezet, de sajnos már nem elérhető… A MATE környezet azért született, hogy ugyanazt az asztalt nyújtsa az Ön számára.

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
hu: A „MATE” név a maté fából ered, amely egy Dél-Amerikában őshonos örökzöld fafaj. A levelei koffeint tartalmaznak, teakeverékekben is használják, és a matétea fő alapanyaga.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Use alpha
hu: Alfa verzió használata

en: Whether or not to give the color an alpha value
hu: Legyen-e a színnek alfa értéke is

en: Title
hu: Cím

en: The title of the color selection dialog
hu: A színválasztó ablak címe

en: Pick a Color
hu: Válasszon egy színt

en: Current Color
hu: Jelenlegi szín

en: The selected color
hu: A kiválasztott szín

en: Current Alpha
hu: Jelenlegi alfa

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
hu: A kiválasztott átlátszatlanság érték (0: teljesen átlátszó, 65535: teljesen átlátszatlan)

en: Received invalid color data
hu: Érvénytelen színadatok

en: Has Opacity Control
hu: Átlátszatlanság beállítása

en: Whether the color selector should allow setting opacity
hu: A színválasztóban lehessen-e megadni átlátszatlanságot

en: Has palette
hu: Van paletta

en: Whether a palette should be used
hu: Legyen-e a paletta használva

en: The current color
hu: A jelenlegi szín

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
hu: Az átlátszatlanság jelenlegi értéke (0: teljesen átlátszó, 65535: teljesen átlátszatlan)

en: HEX String
hu: HEX érték

en: The hexadecimal string of current color
hu: A jelenlegi szín hexadecimális értéke

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
hu: Válassza ki a kívánt színt a külső gyűrűn. Állítsa színtelítettséget a belső háromszögben.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
hu: Kattintson a pipettára, majd bárhol a képernyőn, hogy kiválaszthassa a kívánt színt.

en: _Hue:
hu: _Színárnyalat:

en: Position on the color wheel.
hu: Pozíció a színkörben.

en: _Saturation:
hu: _Telítettség:

en: "Deepness" of the color.
hu: Színmélység

en: _Value:
hu: _Érték

en: Brightness of the color.
hu: A szín fényereje

en: _Red:
hu: _Vörös

en: Amount of red light in the color.
hu: Vörös fény mennyisége a színben

en: _Green:
hu: _Zöld

en: Amount of green light in the color.
hu: Zöld fény mennyisége a színben

en: _Blue:
hu: _Kék

en: Amount of blue light in the color.
hu: Kék fény mennyisége a színben

en: Op_acity:
hu: Átlátsz_atlanság:

en: Transparency of the color.
hu: A szín átlátszósága.

en: Color _name:
hu: Szín _neve:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
hu: Megadhat egy HTML-stílusú hexadecimális színértéket, vagy egyszerűen csak egy szín nevét, például „narancssárga”.

en: _Palette:
hu: _Paletta:

en: Color Wheel
hu: Színkerék

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
hu: Az előzőleg kiválasztott szín, összehasonlításként a most kiválasztottal. Áthúzhatja ezt a színt egy palettabejegyzéshez, vagy kiválaszthatja mint jelenlegit a mellette lévő mezőbe húzással.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
hu: A kiválasztott szín. Ezt a színt egy palettabejegyzésbe áthúzva elmentheti későbbi felhasználásra.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
hu: Az előzőleg kiválasztott szín, összehasonlításként a most kiválasztott színnel.

en: The color you've chosen.
hu: A szín, amit választott.

en: _Save color here
hu: Szín _mentése ide

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
hu: Kattintson erre a palettabejegyzésre, hogy ez legyen a jelenlegi szín. A bejegyzés megváltoztatásához húzzon ide egy színt a pipetta melletti színmezőből, vagy a jobb gombos menüben kattintson a „Szín mentése ide” pontra.

en: Color Selection
hu: Színválasztás

en: The color selection embedded in the dialog.
hu: A szín kiválasztása a párbeszédablakban.

en: OK Button
hu: OK gomb

en: The OK button of the dialog.
hu: A párbeszédablak „OK” gombja.

en: Cancel Button
hu: Mégse gomb

en: The cancel button of the dialog.
hu: A párbeszédablak „Mégse" gombja.

en: Help Button
hu: Súgó gomb

en: The help button of the dialog.
hu: A párbeszédablak „Súgó” gombja.

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: Help
hu: Súgó

en: Error reading file '%s': %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl olvasása közben: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl visszacsévélése közben: %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
hu: Névtelen

en: File '%s' is not a regular file or directory.
hu: A(z) „%s” nem szabályos fájl vagy könyvtár.

en: Cannot find file '%s'
hu: Nem található a(z) „%s” fájl

en: No filename to save to
hu: Nincs neve a mentendő fájlnak

en: Starting %s
hu: %s indítása

en: No URL to launch
hu: Nincs indítandó URL

en: Not a launchable item
hu: Nem futtatható elem

en: No command (Exec) to launch
hu: Nincs indítandó parancs

en: Bad command (Exec) to launch
hu: Rossz indítandó parancs

en: Unknown encoding of: %s
hu: Ismeretlen kódolás: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
hu: Nem található terminál, az xterm lesz használva, akkor is, ha az esetleg nem működik

en: Unspecified
hu: Nincs megadva

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
hu: a képernyő erőforrásai nem kérhetőek le (CRTC-k, kimenetek, módok)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
hu: kezeletlen X hiba történt a képméretek tartományának lekérése közben

en: could not get the range of screen sizes
hu: nem kérhető le a képméretek tartománya

en: RANDR extension is not present
hu: a RANDR kiterjesztés nincs jelen

en: could not get information about output %d
hu: nem lehet információkat lekérni a kimenetről: %d

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
hu: A kért pozíció/méret a(z) %d. CRTC-hez kívül esik az engedélyezett korláton: pozíció=(%d, %d), méret=(%d, %d), maximum=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
hu: nem állítható be a(z) %d. CRTC konfigurációja

en: could not get information about CRTC %d
hu: nem kérhető információ a(z) %d. CRTC-ről

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
hu: a mentett képernyő-beállítások egyike sem felel meg az aktív konfigurációnak

en: CRTC %d cannot drive output %s
hu: a(z) %d. CRTC nem képes %s kimenet meghajtására

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
hu: a(z) %s kimenet nem támogatja ezt a módot: %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%s
hu: a(z) %d. CRTC nem támogatja a(z) %s forgatásértéket

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
hu: a(z) %s kimenet nem rendelkezik egy másik klónozott kimenetével egyező paraméterekkel:
    létező mód = %d, új mód = %d
    létező koordináták = (%d, %d), új koordináták = (%d, %d)
    létező forgatás = %s, új forgatás = %s

en: cannot clone to output %s
hu: nem lehet klónozni a(z) %s kimenetre

en: Trying modes for CRTC %d
hu: Módok kipróbálása a(z) %d. CRTC-hez

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
hu: %d. CRTC: %dx%d@%dHz mód kipróbálása a(z) %dx%d@%dHz módú kimenettel (%d. lépés)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
hu: nem rendelhetők CRTC-k a kimenetekhez:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
hu: a kijelölt módok egyike sem kompatibilis a lehetséges módokkal:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
hu: a kért virtuális méret nem illeszkedik az elérhető méretre: kért=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
hu: Képernyők
    tükrözése

en: minimum interval in milliseconds
hu: minimális időköz ezredmásodpercben

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
hu: Ugyanazon billentyű többszöri lenyomásának figyelmen kívül hagyása @delay ezredmásodpercen belül.

en: Pixels per seconds
hu: Képpontok száma másodpercenként

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
hu: Hány képpontot mozduljon másodpercenként maximális sebességnél.

en: How long to accelerate in milliseconds
hu: Meddig gyorsítson, ezredmásodpercben

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
hu: Hány ezredmásodpercig tart a 0-ról maximális sebességre gyorsulás.

en: Initial delay in milliseconds
hu: Kezdő késleltetés ezredmásodpercben

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
hu: Hány másodpercet várjon mielőtt az egérmozgató billentyűk működni kezdenek.

en: Minimum interval in milliseconds
hu: minimális időköz ezredmásodpercben

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
hu: Ne fogadja el a billentyű lenyomását, hacsak nincs @delay ezredmásodpercig lenyomva.

en: Latch modifiers when pressed twice in a row until the same modifier is pressed again.
hu: Módosítók zárolása egymás után kétszeri megnyomáskor addig, amíg újra meg nem nyomja azt a módosítót.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
hu: Kikapcsolás két gomb egyidejű lenyomásakor.

en: Beep when a modifier is pressed.
hu: Hangjelzés egy módosító megnyomásakor.

en: Startup Assistive Technology Applications
hu: Bejelentkezéskor elindítandó akadálymentesítési alkalmazások

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
hu: A MATE asztalra bejelentkezéskor elindítandó akadálymentesítési alkalmazások listája.

en: Preferred Mobility assistive technology application
hu: Előnyben részesített mobilitási akadálymentesítő alkalmazás

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
hu: Előnyben részesített mobilitási akadálymentesítő alkalmazás a bejelentkezéshez, menükhöz vagy parancssorhoz.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
hu: Előnyben részesített mobilitási akadálymentesítő alkalmazás elindítása

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
hu: A MATE elindítsa-e bejelentkezéskor az előnyben részesített mobilitási akadálymentesítő alkalmazást?

en: Preferred Visual assistive technology application
hu: Előnyben részesített vizuális akadálymentesítő alkalmazás

en: Preferred Visual assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
hu: Előnyben részesített vizuális akadálymentesítő alkalmazás a bejelentkezéshez, menükhöz vagy parancssorhoz.

en: Start preferred Visual assistive technology application
hu: Előnyben részesített vizuális akadálymentesítő alkalmazás indítása

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
hu: A MATE elindítsa-e bejelentkezéskor az előnyben részesített vizuális akadálymentesítő alkalmazást?

en: Default browser
hu: Alapértelmezett böngésző

en: Default browser for all URLs.
hu: Alapértelmezett böngésző minden URL-hez.

en: Browser needs terminal
hu: A böngészőhöz terminál szükséges

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
hu: Szükséges-e terminál a böngésző futtatásához.

en: Browser understands remote
hu: A böngésző távirányítható

en: Whether the default browser understands netscape remote.
hu: Távirányítható-e az alapértelmezett böngésző „netscape remote” segítségével.

en: Calculator application
hu: Számológép

en: Calculator program to use when starting applications that require one.
hu: Számológépet igénylő alkalmazások indításakor használandó számológép.

en: Instant Messaging application
hu: Azonnali üzenetek

en: Instant Messaging program to use when starting applications that require one.
hu: Azonnali üzenetküldést igénylő alkalmazások indításakor használandó azonnali üzenetküldő.

en: Default calendar
hu: Alapértelmezett naptár

en: Default calendar application
hu: Alapértelmezett naptár alkalmazás

en: Calendar needs terminal
hu: A naptárhoz terminál szükséges

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
hu: Szükséges-e terminál a naptár futtatásához.

en: Default tasks
hu: Alapértelmezett feladatkezelő

en: Default tasks application
hu: Alapértelmezett feladatkezelő

en: Tasks needs terminal
hu: A feladatkezelőhöz terminál szükséges

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
hu: Szükséges-e terminál a feladatkezelő indításához.

en: Terminal application
hu: Terminál alkalmazás

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
hu: Terminált igénylő alkalmazások indításakor használandó terminál.

en: Exec Arguments
hu: Végrehajtási paraméterek

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
hu: Az „exec” kulcsban megadott terminálban a programok végrehajtására használt paraméter.

en: Draw Desktop Background
hu: Asztalháttér megjelenítése

en: Have MATE draw the desktop background.
hu: A MATE megrajzolja-e az asztal hátterét.

en: Show Desktop Icons
hu: Asztal ikonok megjelenítése

en: Have MATE file manager (Caja) draw the desktop icons.
hu: A MATE fájlkezelő (Caja) megrajzolja az asztal ikonokat.

en: Fade the background on change
hu: A háttér elhalványítása változtatáskor

en: If set to true, then MATE will change the desktop background with a fading effect.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a MATE elhalványítási effektust használ az asztalháttér megváltoztatásához.

en: Picture Options
hu: Kép beállításai

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
hu: Meghatározza a wallpaper_filename kulcsban beállított kép megjelenését. Lehetséges értékek:  „wallpaper” (mozaik), „centered” (középre igazított), „scaled” (kifeszített), „stretched” (nyújtott), „zoom” (nagyítás), „spanned” (kiterjesztett).

en: Picture Filename
hu: Kép fájlneve

en: File to use for the background image.
hu: A háttérképként használandó fájl.

en: Picture Opacity
hu: Kép átlátszatlansága

en: Opacity with which to draw the background picture.
hu: A háttérkép rajzolásához használandó átlátszatlanság.

en: Primary Color
hu: Elsődleges szín

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
hu: Színátmenet rajzolásánál a bal vagy a felső szín, vagy az egyszínű háttér színe.

en: Secondary Color
hu: Másodlagos szín

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
hu: Színátmenet rajzolásánál a jobb vagy az alsó szín, egyszínű háttér esetén nem használt.

en: Color Shading Type
hu: Színárnyalat típusa

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
hu: Hogyan legyen árnyalva a háttérszín. Lehetséges értékek: „horizontal-gradient” (vízszintes színátmenet), „vertical-gradient” (függőleges színátmenet), és „solid” (egyszínű).

en: File Icon Theme
hu: Fájlikon téma

en: Theme used for displaying file icons.
hu: A fájlikonok megjelenítéséhez használandó téma.

en: Enable Accessibility
hu: Akadálymentesítés engedélyezése

en: Whether Applications should have accessibility support.
hu: Az alkalmazások támogassák-e az akadálymentesítést?

en: Enable Animations
hu: Animáció engedélyezése

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
hu: Megjelenjenek-e az animációk. Megjegyzés: Ez egy globális kulcs, megváltoztatja az ablakkezelő, a panel, stb. viselkedését.

en: Menus Have Tearoff
hu: Menükben van leválasztó

en: Whether menus should have a tearoff.
hu: A menükben legyen-e leválasztó.

en: Toolbar Style
hu: Eszköztár stílusa

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
hu: Eszköztár stílusa. Lehetséges értékek: „both” (mindkettő), „both_horiz” (mindkettő vízszintesen), „icon” (ikon), és „text” (szöveg).

en: Menus Have Icons
hu: A menükben vannak ikonok

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
hu: A menükben megjelenjenek-e ikonok a menüelemek mellett.

en: Buttons Have Icons
hu: A gomboknak vannak ikonjai

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
hu: A gombokon megjelenjen-e az ikon a gombszöveg mellett.

en: Menubar Detachable
hu: Leválasztható menüsor

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
hu: A felhasználó leválaszthatja és elmozdíthatja-e a menüsorokat.

en: Toolbar Detachable
hu: Leválasztható eszköztár

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
hu: A felhasználó leválaszthatja és elmozdíthatja-e az eszköztárakat.

en: Toolbar Icon Size
hu: Eszköztárikonok mérete

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
hu: Az eszköztárikonok mérete, a „small-toolbar” (kicsi) vagy „large-toolbar” (nagy) egyike.

en: Cursor Blink
hu: Villogó kurzor

en: Whether the cursor should blink.
hu: A kurzor villogjon-e.

en: Cursor Blink Time
hu: Kurzor villogás időköze

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
hu: A kurzor villogási ciklusának hossza ezredmásodpercben.

en: Icon Theme
hu: Ikon téma

en: Icon theme to use for the panel, Caja etc.
hu: A panel, caja, stb által használandó ikontéma.

en: Gtk+ Theme
hu: GTK+ téma

en: Basename of the default theme used by gtk+.
hu: A GTK+ által használt alapértelmezett téma neve.

en: List of symbolic names and color equivalents
hu: Szimbolikus nevek és színegyenértékek listája

en: A '\n' separated list of "name:color" as defined by the 'gtk-color-scheme' setting
hu: A „gtk-color-scheme” által meghatározott „name:color” „\n” karakterrel elválasztott listája

en: Default font
hu: Alapértelmezett betűtípus

en: Name of the default font used by gtk+.
hu: A GTK+ által használt alapértelmezett betűkészlet neve.

en: GTK IM Preedit Style
hu: GTK beviteli mód előszerkesztési stílusa

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
hu: A GTK+ által használt GTK+ beviteli mód előszerkesztési stílusának neve.

en: GTK IM Status Style
hu: GTK bevitelimód-állapot stílusa

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
hu: A GTK+ által használt GTK+ bevitelimód-állapot stílus neve.

en: GTK IM Module
hu: GTK beviteli mód modul

en: Name of the input method module used by GTK+.
hu: A GTK+ által használt beviteli mód modul neve.

en: Use GTK3 header bar
hu: GTK3 fejléc használata

en: Whether builtin GTK+ dialogs such as the file chooser, the color chooser or the font chooser will use a header bar at the top to show action widgets, or an action area at the bottom. This setting does not affect custom dialogs using GtkDialog directly, or message dialogs.
hu: A beépített GTK+ párbeszédablakok, mint a fájlválasztó, a színválasztó vagy betűkészlet-választó a fenti címsort használják-e a műveleti ablakelemekhez vagy a lenti műveleti területet. A beállítás nem érinti az egyedi párbeszédablakokat, amelyek a GtkDialog-ot vagy üzenetablakokat használnak.

en: Use GTK3 overlay scrolling
hu: GTK3 átfedő görgetés használata

en: Whether built-in GTK+ scrolled windows will use overlay scrolling. Overlay scrolling hides and reduces the size of the scrollbar until it gets focus.
hu: Hogy a beépített GTK+ görgetős ablakok fedett görgetést használna-e. A fedett görgetés erejti és csökkenti a görgetősáv méretét addig amíg nincs rajta a fókusz.

en: Enable Gtk toolkit-wide animations
hu: GTK eszközkészlet szintű animációk engedélyezése

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
hu: Használja-e az eszközkészlet szintű animációkat.

en: Document font
hu: Dokumentum betűtípusa

en: Name of the default font used for reading documents.
hu: A dokumentumok olvasásához használt alapértelmezett betűkészlet neve.

en: Monospace font
hu: Rögzített szélességű betűtípus

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
hu: A terminálokhoz hasonló helyeken használandó rögzített szélességű (monospace) betűkészlet neve.

en: Use Custom Font
hu: Egyéni betűkészlet használata

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
hu: Használjon-e egyéni betűkészletet a GTK+ alkalmazásokban.

en: Status Bar on Right
hu: Állapotsor a jobb oldalon

en: Whether to display a status bar meter on the right.
hu: Megjelenjen-e egy állapotsor a jobb oldalon.

en: Module for GtkFileChooser
hu: Modul a GtkFileChooser elemhez

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio" and "gtk+".
hu: A GtkFileChooser elemhez fájlrendszermodellként használandó modul. Lehetséges értékek: „gio” és „gtk+”.

en: Menubar accelerator
hu: Menüsor gyorsbillentyű

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
hu: Gyorsbillentyű a menü megnyitásához.

en: Show the 'Input Methods' menu
hu: A „Beviteli módok” menü megjelenítése

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
hu: A beviteli mezők és szövegnézetek helyi menüi felajánlják-e a beviteli módszer megváltoztatását.

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
hu: A „Unicode vezérlőkarakter beszúrása” menü megjelenítése

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
hu: A beviteli mezők és szövegnézetek felajánlják-e vezérlőkarakterek beszúrását.

en: Titlebar layout of GTK3 client-side decorated windows
hu: Címsor elrendezés a GTK3 kliensoldalon díszített ablakokon

en: This setting determines which buttons should be put in the titlebar of client-side decorated windows, and whether they should be placed at the left of right. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy mely gombok kerüljenek a kliens oldali díszített ablakokra és hogy az ablak bal- vagy jobboldalára. Lásd https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.

en: Use a global menubar for displaying application menus
hu: Globális menüsáv használata az alkalmazásmenük megjelenítéséhez

en: This setting determines where application menu will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.
hu: A beállítás meghatározza, hogy hol jelenjen meg az alkalmazásmenü – az ablakon, vagy a panelen a MenuModel protokoll használatával. Lásd: https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.

en: Use a global menubar for displaying window menubars
hu: Globális menüsáv használata az ablakok menüsávjainak megjelenítéséhez.

en: This setting determines where window menubars will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-menubar.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy hol jelenjenek meg a menüsávok – az ablakon, vagy a panelen a MenuModel protokoll használatával. Lásd: https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.

en: Only show mnemonics on when the Alt key is pressed
hu: Csak az Alt billentyű lenyomásakor jelenítse meg a hívóbetűket

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the Alt key.
hu: A hívóbetűk automatikusan megjelenjenek és eltűnjenek-e, amikor a felhasználó megnyomja az Alt billentyűt.

en: Window Scaling Factor
hu: Ablakméretezési tényező

en: This controls the GTK scale factor that maps from window coordinates to the actual device pixels. On traditional systems this is 1, but on very high density displays (e.g. HiDPI, Retina) this can be a higher value (often 2). Set to 0 to auto-detect.
hu: GTK méretezési tényező, amely leképezi az ablak koordinátáit a tényleges eszköz képpontjaira. Hagyományos rendszereken az értéke 1, de nagy felbontású kijelzőkön (példáu:l HiDPI, Retina) ez magasabb érték is lehet (gyakran 2). Állítsa 0-ra az automatikus észleléshez.

en: Scaling Factor for QT appllications
hu: QT alkalmazások méretezési tényezője

en: This setting determines whether MATE controls the scale factor for QT applications. Enable to synchronize with the GTK scale factor when initializing the session, disable to control this value elsewhere. Requires restarting your session.
hu: Ez a beállítás meghatározza, hogy a MATE vezérli-e a QT alkalmazások méretezési tényezőjét. Kapcsolja be a GTK méretezési aránnyal történő szinkronizációhoz a munkamenet indításakor, kapcsolja ki, ha máshol állítja ezt az értéket. A munkamenet újraindítását igényli.

en: Enable the primary paste selection
hu: Elsődleges beillesztés engedélyezése

en: If true, gtk+ uses the primary paste selection, usually triggered by a middle mouse button click.
hu: Ha igaz, akkor a gtk+ az elsődleges beillesztést használja, amelyet általában a középső gomb aktivál.

en: Disable command line
hu: Parancssor letiltása

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
hu: A felhasználó megakadályozása a terminálhoz való hozzáférésben vagy egy végrehajtandó parancssor végrehajtásában. Például, ez letiltja a hozzáférést a panel „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakához.

en: Disable saving files to disk
hu: Fájlok lemezre mentésének letiltása

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
hu: A felhasználó megakadályozása fájlok lemezre mentésében. Például, ez letiltja a hozzáférést az alkalmazások „Mentés másként” párbeszédablakaihoz.

en: Disable printing
hu: Nyomtatás letiltása

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
hu: A felhasználó megakadályozása a nyomtatásban. Például, ez letiltja a hozzáférést az alkalmazások „Nyomtatás” párbeszédablakaihoz.

en: Disable print setup
hu: Nyomtatóbeállítás letiltása

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
hu: A felhasználó megakadályozása a nyomtatás beállításainak módosításában. Például, ez letiltja a hozzáférést az alkalmazások „Nyomtatás beállításai” párbeszédablakaihoz.

en: Disable user switching
hu: Felhasználóváltás letiltása

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
hu: A felhasználó ne válthasson más fiókra, miközben saját munkamenete aktív.

en: Disable lock screen
hu: Képernyő zárolásának letiltása

en: Prevent the user from locking the screen.
hu: A felhasználó nem zárolhatja a képernyőt.

en: Disable URL and MIME type handlers
hu: URL és MIME kezelők letiltása

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
hu: Az URL vagy MIME-típus kezelő alkalmazások futtatásának megakadályozása.

en: Disable theme settings
hu: Téma beállítások letiltása

en: Prevent the user from changing theme settings.
hu: A felhasználó nem módosíthatja a téma beállításokat.

en: Disable log out
hu: Kijelentkezés letiltása

en: Prevent the user from logging out.
hu: A felhasználó nem jelentkezhet ki.

en: Default mixer device
hu: Alapértelmezett keverőeszköz

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
hu: A multimédia billentyűtársítások által használandó alapértelmezett keverőeszköz.

en: Default mixer tracks
hu: Alapértelmezett keverősávok

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
hu: A multimédia billentyűtársítások által használandó alapértelmezett keverősávok.

en: Enable ESD
hu: ESD engedélyezése

en: Enable sound server startup.
hu: Hangszerver elindításának engedélyezése.

en: Sounds for events
hu: Hangok az eseményekhez

en: Whether to play sounds on user events.
hu: Legyen-e hanglejátszás felhasználói eseményekkor.

en: Sound theme name
hu: Hangtéma neve

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
hu: Az eseményhangokhoz használandó XDG hangtéma.

en: Input feedback sounds
hu: Beviteli visszajelzés hangja

en: Whether to play sounds on input events.
hu: Legyen-e hanglejátszás beviteli eseményekkor.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
hu: Bélyegképek maximális kora a gyorsítótárban, napokban. A tisztítás letiltásához állítsa -1-re.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
hu: Bélyegképek maximális mérete a gyorsítótárban, megabájtokban. A tisztítás letiltásához állítsa -1-re.

en: Disable all external thumbnailers
hu: Minden külső előnézet-program kikapcsolása

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
hu: Állítsa igazra az összes külső előnézet-program kikapcsolásához, függetlenül attól, hogy ezek egyenként ki vagy be vannak-e kapcsolva.

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
hu: MIME-típusok listája ahhoz, hogy mely külső bélyegképkészítő programok lesznek letiltva

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
hu: Nem lesznek bélyegképek létrehozva azokhoz a fájlokhoz, amelyek MIME-típusát tartalmazza a lista.

en: Type time
hu: Gépelési idő

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
hu: Gépelési idő – percben megadva – a szünet előtt.

en: Break time
hu: Szünet ideje

en: Number of minutes that the typing break should last.
hu: Ennyi percig tartson a gépelési szünet.

en: Allow postponing of breaks
hu: Szünetek felfüggeszthetők

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
hu: A gépelési szünet felfüggeszthető legyen-e.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
hu: Engedélyezve legyen-e a billentyűzetzárolás vagy sem

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
hu: Engedélyezve legyen-e a billentyűzetzárolás vagy sem.

en: MATE Color Selection
hu: MATE Színválasztás

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Color selection dialog
hu: Színválasztó párbeszédablak

en: Choose colors from the palette or the screen
hu: Válasszon színt a palettáról, vagy a képernyőről

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;color;chooser;pick;palette;screen;selection;
hu: MATE;color;chooser;pick;palette;screen;selection;szín;választó;kiválasztás;paletta;kijelző;képernyő;kiválasztás;
