mate-desktop 1.25.0 - en to ia translation catalogue (7 entries)

en: About MATE
ia: A proposito de MATE

en: Learn more about MATE
ia: Apprende plus super MATE

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
ia: Incognite

en: Help
ia: Adjuta

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
ia: Sin nomine

en: Starting %s
ia: Initiante %s

en: _Close
ia: _Clauder
