mate-desktop 1.25.0 - en to jv translation catalogue (46 entries)

en: About MATE
jv: Watara MATE

en: Learn more about MATE
jv: Mangerteni luwih lengkap watara MATE

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
jv: MATE nyedhiyani desktop intuitif lan atraktif kanggo panganggo Linux nggunakake mano` tradisional.

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
jv: Mate ngandhut sing biyasane ana ing komputer, kalebu pangatur file, panampil dhokumèn, panampil gambar, menu, lan akeh aplikasi liyane.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
jv: Mate iku Bebas, iso digunakke, stabil, lingkungan desktop sing iso diakses kanggo sistem operasi kulawarga Kaya-Unix.

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
jv: Mate punika tutugan saka GNOME 2. Atusan wong wis nyumbang kode kanggo GNOME awit iku diwiwiti ing 1997; isih akeh maneh liyane sing wis nyumbang ing cara penting, kalebu jarwan, dokumentasi, lan jaminan kualitas.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
jv: GNOME 2 punika desktop Linux paling populer nanging iku ora ono meneh ... Mate punika ing kene kanggo nyedhiyani desktop sing padha kanggo sampeyan!

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
jv: Jeneng "MATE" asalé saka yerba mate, spesies tanduran lokal saka daerah subtropis Amérika Kidul. Godhong iki ngandhut kafein lan digunakake kanggo nggawe infus lan wedang disebut mate.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
jv: Boten dingerteni

en: Use alpha
jv: Nggunakake alpha

en: Title
jv: Judhul

en: The title of the color selection dialog
jv: Judhul janela pilihan werna

en: Pick a Color
jv: Milih werna

en: Current Color
jv: Werna Saiki

en: The selected color
jv: Werna sing dipilih

en: Current Alpha
jv: Alpha Saiki

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
jv: Ajen opacity sing dipilih (0 bening, 65535 ora cetha)

en: The hexadecimal string of current color
jv: Heksadesimal teks saka werna saiki

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
jv: Pilih werna sing arep digunakake saka ring njaba. Pilih pepeteng utawa padange saka werna sing dipilih nggunakake segitiga sisih jero.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
jv: Klik pipet, banjur klik werna ngendi wae ing layar kanggo milih werna.

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
jv: Sampeyan bisa ngetik nilai HTML- nganggo Heksadesimal, utawa mung jeneng werna kayata 'oranye' ing entri iki.

en: Color Wheel
jv: Bunderan Werna

en: The color selection embedded in the dialog.
jv: Pilihan werna ditempelake ing janela.

en: OK Button
jv: Tombol OK

en: The OK button of the dialog.
jv: Tombol OK saka janela.

en: Cancel Button
jv: Tombol mbatalake

en: The cancel button of the dialog.
jv: Tombol mbatalake saka janela.

en: Help Button
jv: Tombol Bantuan

en: The help button of the dialog.
jv: Tombol bantuan saka janela.

en: Help
jv: Tetulungan

en: Error reading file '%s': %s
jv: Kesalahan maca berkas '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
jv: Kesalahan mundurake berkas '%s': %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
jv: Boten wonten asma

en: File '%s' is not a regular file or directory.
jv: Berkas '%s' punika sanes berkas biasa utawi direktori.

en: Cannot find file '%s'
jv: Boten saged nemokake file '%s'

en: No filename to save to
jv: Ora ana jeneng berkas kanggo nyimpen

en: Starting %s
jv: Miwiti %s

en: No URL to launch
jv: Ora ana URL kanggo miwiti

en: Not a launchable item
jv: Sanes barang sing saged dilakokna

en: No command (Exec) to launch
jv: Ora ana printah (Exec) kanggo miwiti

en: Bad command (Exec) to launch
jv: Salah printah (Exec) kanggo miwiti

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
jv: Nyegah pamaké saka ngakses terminal utawa khusus baris printah supaya kaleksanan. Contone, iki bakal mateni akses menyang janela panel "Lakokna Aplikasi".

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
jv: Nyegah pamaké saka nyimpen file menyang disk. Contone, iki bakal mateni akses kanggo kabeh aplikasi menyang janela "Simpen minangka".

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
jv: Nyegah pamaké saka bab nyithak. Contone, iki bakal mateni akses kanggo kabeh aplikasi menyang janela "Cithak".

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
jv: Nyegah pamaké saka ngowahi setelan nyithak. Contone, iki bakal mateni akses kanggo kabeh aplikasi menyang janela "Persiyapan Cithak".

en: Color selection dialog
jv: Janela pilihan werna
