mate-desktop 1.25.0 - en to ka translation catalogue (112 entries)

en: About MATE
ka: გნომის შესახებ

en: Learn more about MATE
ka: დამატებითი ინფორმაცია გნომის შესახებ

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Title
ka: სათაური

en: Received invalid color data
ka: მიღებულია ფერთა მცდარი მონაცემები

en: _Value:
ka: _მნიშვნელობა:

en: Color _name:
ka: ფ_ერის სახელწოდება:

en: _Palette:
ka: _შაბლონი:

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: Help
ka: დახმარება

en: Error reading file '%s': %s
ka: შეცდომა '%s' ფაილის წაკითხვისას: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
ka: შეცდომა '%s' ფაილის  გადახვევისას : %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
ka: უსახელო

en: File '%s' is not a regular file or directory.
ka: ფაილი '%s' არ არის ჩვეულებრივი ფაილი ან დასტა

en: No filename to save to
ka: ფაილის შესანახად საჭიროა სახელის მითითება

en: Starting %s
ka: ირთვება %s

en: No URL to launch
ka: გასშვები URL მითითებული არაა

en: Not a launchable item
ka: არ არის გაშვებადი ელემენტი

en: No command (Exec) to launch
ka: შესასრულებელი ბრძანება (Exec) შეყვანილი არ არის

en: Bad command (Exec) to launch
ka: შესასრულებელი ბრძანება (Exec) არასწორია

en: Unknown encoding of: %s
ka: უცნობი კოდირება: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
ka: შეუძლებელია ტერმინალის მოძიება, xterm მისი უმოქმედობის შემთხვევაშიც გამოიყენება.

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
ka: ეკრანის დუბლირება

en: minimum interval in milliseconds
ka: მინიმალური შუალედი მილიწამებში

en: Pixels per seconds
ka: პიქსელი წამში

en: How long to accelerate in milliseconds
ka: აჩქარების ხანგრძლიობა მილიწამებში

en: Initial delay in milliseconds
ka: საწყისი დაყოვნება მილიწამებში

en: Minimum interval in milliseconds
ka: მინიმალური შუალედი მილიწამებში

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
ka: ამორთვა ორი კლავიშის ერთდროულად დაჭერისას

en: Startup Assistive Technology Applications
ka: საწყისი დამხმარე ტექნოლოგიური პროგრამები

en: Preferred Mobility assistive technology application
ka: სასურველი დამხმარე ტექნოლოგიური პროგრამები

en: Start preferred Mobility assistive technology application
ka: სასურველი დამხმარე ტექნოლოგიის პროგრამის გაშვება

en: Preferred Visual assistive technology application
ka: სასურველი მხედველობის დამხმარე ტექნოლოგიური პროგრამა

en: Start preferred Visual assistive technology application
ka: ამორჩეული ვიზუალური დამხმარე ტექნოლოგის პროგრამის გაშვება

en: Default browser
ka: ნაგულისხმები ბრაუზერი

en: Browser needs terminal
ka: ბრაუზერი საჭიროებს ტერმინალს

en: Browser understands remote
ka: ბრაუზერი აღიქვამს გარე მართვას

en: Terminal application
ka: ტერმინალის პროგრამა

en: Exec Arguments
ka: 'Exec' არგუმენტები

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
ka: არგუმენტი, რომელსაც პროგრამების ტერმინალში შესრულებისთვის 'exec' კლავიში იყენებს.

en: Draw Desktop Background
ka: სამუშაო დაფის ფონის ასახვა

en: Picture Options
ka: ნახატის პარამეტრები

en: Picture Filename
ka: ნახატის ფაილის სახელი

en: Picture Opacity
ka: ნახატის გაუმჭვირვალობა

en: Primary Color
ka: პირველადი ფერი

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
ka: მარცხენა ან ზედა ფერი გრადიენტების ან ერთგვაროვანი ფერით ასახვისას.

en: Secondary Color
ka: მეორადი ფერი

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
ka: მარჯვენა ან ქვედა ფერი გრადიენტების ან ერთგვაროვანი ფერით ასახვისას.

en: Color Shading Type
ka: ფერის დაჩრდილვის ტიპი

en: File Icon Theme
ka: ფაილის ხატულების თემა

en: Enable Accessibility
ka: დამხმარე შესაძლებლობების ჩართვა

en: Enable Animations
ka: ანიმაციის ჩართვა

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
ka: გამოჩნდეს თუ არა ანიმაციები. შენიშვნა: ეს გლობალური კლავიშია და ფანჯრების მმართველის, პანელის და ა.შ. თვისებებს ცვლის

en: Menus Have Tearoff
ka: მენიუ წყვეტებით

en: Toolbar Style
ka: პულტის სტილი

en: Menus Have Icons
ka: მენიუები პიქტოგრამებითაა

en: Menubar Detachable
ka: მენიუს ზოლი მოხსნადია

en: Toolbar Detachable
ka: პულტი მოხსნადია

en: Toolbar Icon Size
ka: პულტის პიქტოგრამების ზომა

en: Cursor Blink
ka: კურსორი მოციმციმეა

en: Cursor Blink Time
ka: კურსორის ციმციმის დრო

en: Icon Theme
ka: პიქტოგრამების თემა

en: Gtk+ Theme
ka: Gtk+ თემა

en: Basename of the default theme used by gtk+.
ka: gtk+ ნაგულისხმები თემის ძირითადი სახელი.

en: Default font
ka: ნაგულისხმები შრიფტი

en: Name of the default font used by gtk+.
ka: GTK+ ნაგულისხმები შრიფტის სახელი.

en: GTK IM Preedit Style
ka: GTK IM ესკიზის სტილი

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
ka: GTK+ შეტანის მეთოდის მზა სტილის სახელი.

en: GTK IM Status Style
ka: GTK IM სტატუსის სტილი

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
ka: GTK+ შეტანის მეთოდის სტატუსის სტილის სახელი.

en: Document font
ka: დოკუმენტის შრიფტი

en: Monospace font
ka: მონოსიგანის შრიფტი

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
ka: მონოსიგანის (ფიქსირებული სიგანის) შრიფტის სახელი ტერმინალში გამოსაყენებლად.

en: Use Custom Font
ka: საკუთარი შრიფტის გამოყენება

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
ka: გამოვიყენოთ თუ არა საკუთარი შრიფტი gtk+ პროგრამებისთვის.

en: Status Bar on Right
ka: სტატუსის პანელი მარჯვნივ

en: Module for GtkFileChooser
ka: GtkFileChooser მოდული

en: Menubar accelerator
ka: მენიუს ზოლის ამაჩქარებელი

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
ka: კლავიატურის ბმული მენიუს ზოლის გასახსნელად

en: Show the 'Input Methods' menu
ka: 'შეტანის მეთოდების' მენიუს ჩვენება

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
ka: 'უნიკოდის საკონტროლო სიმბოლოების' მენიუს ჩვენება

en: Disable command line
ka: ბრძანების სტრიქონის ამორთვა

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
ka: მომხმარებლისთვის ტერმინალის ან ბრძანების გამოყენების აკრძალვა. მაგალითად, ამ შემთხვევაში გაუქმდება პანელიდან "პროგრამის შესრულების" დიალოგის გამოყენების უფლება.

en: Disable saving files to disk
ka: ფაილიების დისკზე შენახვის ამორთვა

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
ka: მომხმარებლისთვის ფაილების დისკზე შენახვის აკრძალვა. მაგალითად, ამ შემთხვევაში გაუქმდება პროგრამებიდან "შენახვა როგორც" დიალოგის გამოყენების უფლება.

en: Disable printing
ka: ბეჭდვის გათიშვა

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
ka: მომხმარებლისთვის ბეჭდვის აკრძალვა. მაგალითად, ამ შემთხვევაში გაუქმდება პროგრამებიდან "ბეჭდვის" დიალოგის გამოყენების უფლება.

en: Disable print setup
ka: ბეჭდვის მორგების ამორთვა

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
ka: მომხმარებლისთვის ბეჭდვის პარამეტრების მითითების აკრძალვა. მაგალითად, ამ შემთხვევაში გაუქმდება პროგრამებიდან "ბეჭდვის პარამეტრების" დიალოგის გამოყენების უფლება.

en: Disable user switching
ka: მომხმარებლების გადართვის გამორთვა

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
ka: სხვა ანგარიშზე გადართვის შესაძლებლობის აღმოფხვრა, როდესაც სხვა მომხმარებლის სეანსია აქტიური.

en: Disable lock screen
ka: ეკრანის ბლოკირების გამორთვა

en: Default mixer device
ka: ნაგულისხმევი მიქშერის მოწყობილობა

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
ka: ნაგულისხმევი მიქშერ მოწყობილობის მიერ გამოყენებული ღილაკ-მალსახმობები.

en: Default mixer tracks
ka: მიქსერის ნაგულისხმევი არხები

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
ka: ნაგულისხმევი მიქშერ მოწყობილობის მიერ გამოყენებული ღილაკ-მალსახმობები.

en: Enable ESD
ka: ESD-ს ჩართვა

en: Enable sound server startup.
ka: დაწყებისას ხმის სერვერის გააქტივება.

en: Sounds for events
ka: მოვლენის გახმოვანება

en: Whether to play sounds on user events.
ka: მოვლენების გახმოვანების გამოყენება

en: Disable all external thumbnailers
ka: ყველა გარე მინიატურების ამორთვა

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
ka: მიუთითეთ 'ჭეშმარიტი' ჩართეთ ყველა გარე მინიატურების პროგრამის ამოსართავად, დამოუკიდებელი - მათ დამოუკიდებლად ამორთვა/ჩასართავად.

en: Type time
ka: ტექსტის შეტანის ხანგრძლივობა

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
ka: ტექსტის შეტანის ხანგრძლივობა წუთებში წყვეტის რეჟიმის დაწყებამდე.

en: Break time
ka: წყვეტის დრო

en: Number of minutes that the typing break should last.
ka: ტექსტის შეტანის წყვეტის ხანგრძლივობა წუთებში.

en: Allow postponing of breaks
ka: წყვეტის გადადების დაშვება

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
ka: შეიძლება თუ არა ტეასტის შეტანის წყვეტის ეკრანის გადავადება

en: Whether or not keyboard locking is enabled
ka: დაიბლოკოს თუ არა კლავიატურა

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
ka: დაიბლოკოს თუ არა კლავიატურა.

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: _Close
ka: _დახურვა
