mate-desktop 1.25.0 - en to kab translation catalogue (20 entries)

en: About MATE
kab: Ɣef MATE

en: Learn more about MATE
kab: Issin ugar ɣef MATE

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
kab: Arussin

en: Use alpha
kab: Seqdec alpha

en: Title
kab: Azwel

en: Current Color
kab: Ini amiran

en: Color Selection
kab: Afran n tiɣmi

en: Cancel Button
kab: Sefsex taqeffalt

en: Help Button
kab: Taqeffalt n tallalt

en: _Cancel
kab: _Sefsex

en: _OK
kab: _IH

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
kab: Ulac isem

en: Unspecified
kab: Non spécifié

en: Laptop
kab: Aselkim aziraz

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
kab: Igdilen n tisit

en: Default font
kab: Tasefsit n lexṣas

en: Document font
kab: Tasefsit n utaftar

en: Monospace font
kab: Tasefsit tayanellunt

en: _Copy
kab: _Suken

en: _Close
kab: _Mdel
