mate-desktop 1.25.0 - en to kk translation catalogue (118 entries)

en: About MATE
kk: MATE туралы

en: Learn more about MATE
kk: MATE туралы көбірек біліңіз

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
kk: MATE Linux пайдаланушылары үшін қалыпты, икемді әрі ыңғайлы жұмыс үстел ортасын ұсынады.

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
kk: MATE ішінде сіз компьютеріңізде көретін нәрселердің көбі бар, соның ішінде файлдар басқарушысы, құжаттар көрсетушісі, суреттер көрсетушісі, мәзірлер және көптеген қолданбалар.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
kk: MATE - бұл Unix-тектес операциялық жүйелері үшін арналған еркін, ыңғайлы, тұрақты және қолжетерлік жұмыс үстел ортасы.

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
kk: MATE - бұл GNOME 2 жүйесінің жалғасы. 1997 жылдан бастап жүздеген адам GNOME ішіне кодтарын қосқан; және басқа жолмен де көптеген адам үлестерін қосқан, соның ішінде аудармалар, құжаттама және сапасын бақылау.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
kk: GNOME 2 кезінде ең әйгілі Linux жұмыс үстел ортасы болып табылған, бірақ ол енді жоқ... Оның орнын басатын MATE сіз үшін дәл сол жұмыс үстелін қолжетерлік етеді!

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
kk: “MATE” аты мате өсімдігі атынан алынды, ол Оңтүстік Америкада табылады. Оның жапырақтарында кофеин бар және ол тұнбаларды және мате деп аталатын сусынды жасауға қолданылады.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
kk: Белгісіз

en: Title
kk: Атауы

en: The title of the color selection dialog
kk: Түстерді таңдау сұхбатының атауы

en: Pick a Color
kk: Түсті таңдаңыз

en: Current Color
kk: Ағымдағы түс

en: The selected color
kk: Таңдалған түс

en: Received invalid color data
kk: Алынған түс мәні қате

en: Has palette
kk: Палитрасы бар

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
kk: Өіңізге керек түсті сыртқы шеңберден таңдаңыз. Ол түстің күңгірттігін не ашықтығын ішіндегі үшбұрыштан көрсетіңіз.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
kk: Түс алушыны шертіп, экранның кез-келген аймағының түсін таңдау үшін жай ғана ол түске шертіңіз.

en: _Hue:
kk: Р_еңі:

en: Position on the color wheel.
kk: Түс шеңберіндегі орны.

en: _Value:
kk: Мә_ні:

en: Brightness of the color.
kk: Түс жарықтылығы.

en: _Red:
kk: Қ_ызыл:

en: Amount of red light in the color.
kk: Түстегі қызыл мәннің шамасы.

en: _Green:
kk: Ж_асыл:

en: Amount of green light in the color.
kk: Түстегі жасыл мәннің шамасы.

en: _Blue:
kk: _Көк:

en: Amount of blue light in the color.
kk: Түстегі көк мәннің шамасы.

en: Op_acity:
kk: Мө_лдірсіздігі:

en: Transparency of the color.
kk: Түс мөлдірлілігі.

en: Color _name:
kk: Тү_с аты:

en: _Palette:
kk: _Палитра:

en: Color Wheel
kk: Түстер шеңбері

en: _Save color here
kk: _Түсті осында сақтау

en: Color Selection
kk: Түсті таңдау

en: _Cancel
kk: Ба_с тарту

en: Help
kk: Көмек

en: Error reading file '%s': %s
kk: '%s' файлын оқу қатесі: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
kk: '%s' файлын айналдыру қатесі: %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
kk: Аты жоқ

en: File '%s' is not a regular file or directory.
kk: '%s' файлы қалыпты файл не бума емес

en: Cannot find file '%s'
kk: '%s' файлы табылмады

en: No filename to save to
kk: Сақтау үшін файлдың аты берілмеген

en: Starting %s
kk: %s іске қосылуда

en: No URL to launch
kk: Жөнелту үшін сілтеме көрсетілмеген

en: Not a launchable item
kk: Жөнелтілетін элемент емес

en: No command (Exec) to launch
kk: Жөнелту үшін (Exec) командасы жоқ

en: Bad command (Exec) to launch
kk: Жөнелту үшін қате (Exec) командасы

en: Unknown encoding of: %s
kk: Кодталуы белгісіз: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
kk: Терминал табылмады, жұмыс істемеу мүмкін болса да, xterm қолданылады

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
kk: экран ресурстарына қатынау мүмкін емес (CRTC, шығыстар, режимдер)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
kk: экранның мүмкін өлшемдер шегін алу кезінде қате орын алды

en: could not get the range of screen sizes
kk: экран шеттерінің шегін анықтау мүмкін емес

en: RANDR extension is not present
kk: RANDR кеңейтілуі жоқ

en: could not get information about output %d
kk: %d шығысы жөнінде ақпаратты алу мүмкін емес

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
kk: CRTC %d үшін сұралған орналасуы не өлшемі рұқсат етілген шегінен асып тұр: орналасуы=(%d, %d), өлшемі=(%d, %d), максимум=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
kk: CRT %d контроллері жөнінде ақпаратты орнату мүмкін емес

en: could not get information about CRTC %d
kk: CRT %d контроллері жөнінде ақпаратты алу мүмкін емес

en: Laptop
kk: Ноутбук

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
kk: сақталып тұрған экран баптауларының ешқайсысы да белсенді болып тұрған баптауға сәйкес емес

en: CRTC %d cannot drive output %s
kk: CRT %d контроллері %s шығысын басқара алмайды

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
kk: %s шығысы %dx%d@%dГц режимін қолдамайды

en: CRTC %d does not support rotation=%s
kk: CRT %d контроллері айналдыру=%s қолдамайды

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
kk: %s шығысының баптаулары басқа клондалған баптауларынан өзгеше:
    режим = %d, жаңа режим = %d
    координаттар = (%d, %d), жаңа координаттар = (%d, %d)
    айналдыру = %s, жаңа айналдыру = %s

en: cannot clone to output %s
kk: %s шығысына клондау мүмкін емес

en: Trying modes for CRTC %d
kk: CRT %d контроллері үшін режимдерді тексеру

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
kk: CRTC %d: %dx%d@%dГц режимін көру, %dx%d@%dГц шығысымен (%d-талабы)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
kk: шығыстар үшін CRT контроллерларын орнату сәтсіз:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
kk: таңдалған режимдердің ешқайсысы да мүмкін режиммен үйлеспейді:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
kk: сұралған виртуалды өлшемі қолжетерлік өлшемге сыймайды: сұралған=(%d, %d), минимум=(%d, %d), максимум=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
kk: Айналы экрандар

en: Pixels per seconds
kk: Секундына пиксель

en: Initial delay in milliseconds
kk: Бастапқы кідіріс, мс

en: Minimum interval in milliseconds
kk: Минимум аралық, мс

en: Beep when a modifier is pressed.
kk: Түрлендіргіш басылған кезде дыбыс беру.

en: Default calendar
kk: Негізгі күнтізбе

en: Calendar needs terminal
kk: Күнтізбе терминалды талап етеді

en: Default tasks
kk: Негізгі тапсырмалар

en: Tasks needs terminal
kk: Тапсырмалар қолданбасы терминалды талап етеді

en: Terminal application
kk: Терминал қолданбасы

en: Exec Arguments
kk: Орындалу аргументтері

en: Show Desktop Icons
kk: Жұмыс үстел таңбашаларын көрсету

en: Fade the background on change
kk: Түсқағазды өзгерту кезінде бәсеңдету

en: Picture Options
kk: Сурет опциялары

en: Picture Opacity
kk: Сурет мөлдірлілігі

en: Primary Color
kk: Біріншілік түс

en: Secondary Color
kk: Екіншілік түс

en: Color Shading Type
kk: Түсті көлеңкелеу режимі

en: Enable Animations
kk: Анимацияны іске қосу

en: Toolbar Style
kk: Панельдер стилі

en: Menubar Detachable
kk: Мәзір жолағы бөлінеді

en: Toolbar Detachable
kk: Саймандар панелі бөлінеді

en: Toolbar Icon Size
kk: Саймандар панелінің таңбашалар өлшемі

en: Cursor Blink
kk: Курсор жыпылықтауы

en: Whether the cursor should blink.
kk: Курсордың жыпылықтауы керек пе.

en: Cursor Blink Time
kk: Курсор жыпылықтауының темасы

en: Icon Theme
kk: Таңбашалар темасы

en: Gtk+ Theme
kk: GTK+ темасы

en: Default font
kk: Негізгі қаріп

en: GTK IM Module
kk: GTK IM модулі

en: Document font
kk: Құжат қарібі

en: Monospace font
kk: Ені біркелкі қаріп

en: Use Custom Font
kk: Таңдауыңызша қаріпті қолдану

en: Menubar accelerator
kk: Мәзір жолағының үдеткіші

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
kk: Мәзірді ашу үшін пернетақта жарлығы.

en: Disable command line
kk: Командалық жолды сөндіру

en: Disable saving files to disk
kk: Файлдарды дискіге сақтау мүмкіндігін сөндіру

en: Disable printing
kk: Баспаға шығаруды сөндіру

en: Disable print setup
kk: Баспаны баптауды сөндіру

en: Disable user switching
kk: Пайдаланушыны ауыстыруды сөндіру

en: Disable lock screen
kk: Экранды блоктауды сөндіру

en: Disable log out
kk: Жүйеден шығу мүмкіндігін сөндіру

en: Sounds for events
kk: Оқиғалар үшін дыбыстар

en: Sound theme name
kk: Дыбыс темасының аты

en: MATE Color Selection
kk: MATE түстерін таңдаушысы

en: _Copy
kk: _Көшіру

en: _Close
kk: Жа_бу

en: Color selection dialog
kk: Түсті таңдау сұхбаты
