mate-desktop 1.25.0 - en to ku translation catalogue (103 entries)

en: About MATE
ku: Der barê MATE de

en: Learn more about MATE
ku: Zêdetir agahî li ser MATE bistîne

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
ku: Nenas

en: Title
ku: Sernivîs

en: Received invalid color data
ku: Daneyeke rengan ya nederbasdar hate wergirtin

en: _Value:
ku: _Nirx:

en: Color _name:
ku: Navê _rengê:

en: _Palette:
ku: _Palet:

en: _Cancel
ku: _Betal

en: Help
ku: Alîkarî

en: Error reading file '%s': %s
ku: Di xwendina pelê '%s' de çewtî: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
ku: Di şûnde standiya pelê '%s'yê de çewtî: %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
ku: Bênav

en: File '%s' is not a regular file or directory.
ku: '%s' ne pel an jî peldankeke derbasdar e.

en: No filename to save to
ku: Navê pelî ji bo tomarkirinê tune

en: Starting %s
ku: Dest bi %s dike

en: No URL to launch
ku: URL'ya bê destpêkirin tune

en: Not a launchable item
ku: Ev tişt nayê dan destpêkirin

en: No command (Exec) to launch
ku: Ferman (Exec) ji bo destpêkirinê tune

en: Bad command (Exec) to launch
ku: Fermana xerab (Exec) ji bo destpêkirinê

en: Unknown encoding of: %s
ku: Kodkirina nenas: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
ku: Termînal nehate dîtin,xterm tê bikaranîn lê dibe ku nexebite

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
ku: çavkaniyên ekranê nehat standin (CRTCs, outputs, modes)

en: could not get the range of screen sizes
ku: standina bejn û bilindahiya ekranê ne pêkan bû

en: RANDR extension is not present
ku: pêveka RANDR ne amade ye

en: could not get information about output %d
ku: Derbarê output %d de agahî nehat standin

en: could not set the configuration for CRTC %d
ku: mîhenga ji bo CRTC pêk nehat %d

en: could not get information about CRTC %d
ku: derbarê CRTC %d de agahî nehat standin

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
ku: Ekranên awêne

en: minimum interval in milliseconds
ku: ji cureyê pîvana mîlîçirkeyan navbera herî kêm

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
ku: Dema bi hev re pêl du heb bişkokan hate kirin wan bêbandor bike.

en: Startup Assistive Technology Applications
ku: Sepanên Teknolojîk yên Alîkarê Destpêkan

en: Default browser
ku: Lêgeroka pêşdanasînî

en: Browser needs terminal
ku: Pêdiviya lêgerokê bi termînalê heye

en: Browser understands remote
ku: Lêgerok pergala dûr fahm dike

en: Terminal application
ku: Sepana termînalê

en: Exec Arguments
ku: Argumanên Xebitandinê

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
ku: Ji bo ku tu bernameyan di termînalê de bixebitîne gûhêrbara xweser ya bi mifteya "exec"ê re hatiye diyarkirin.

en: Draw Desktop Background
ku: Rûerdê Sermaseyê Xêz Bike

en: Picture Options
ku: Vebijêrkên Wêne

en: Picture Filename
ku: NavêDosyeya Wêne

en: Picture Opacity
ku: Zenûniya Wêne

en: Primary Color
ku: Rengê Yekemîn

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
ku: Dema xêzkirina derbasînan de rengê Çepê an jî yê Jor, an jî rengekî sabît.

en: Secondary Color
ku: Rengê Duyemîn

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
ku: Ji bo ku tu karibe derbasbûyînan xêz bike rengê Jêr û Rastê yê tu yê bikar bîne, ji bo rengên sabît nayê bikaranîn.

en: Color Shading Type
ku: Cureyê Bisîkirina Rengan

en: File Icon Theme
ku: Dirbê Îkona Dosyeyê

en: Enable Accessibility
ku: Gihiştînê Çalak Bike

en: Enable Animations
ku: Derbasbariya dîmenên livkar

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
ku: Heke xebitandina wêneyên livkar pêwist be. Nişe: Ev mifteya giştî ye, rewşa gerînendeyê paceyê, panelê hwd diguherîne.

en: Menus Have Tearoff
ku: Bila Di Pêşekan De Nîşanek Hebe

en: Toolbar Style
ku: Şêwazê Darikê Amûran

en: Menus Have Icons
ku: Bila Di Pêşekan De Îkon Hebe

en: Menubar Detachable
ku: Darikên Pêşekê Dikarin Werine Veçirandin

en: Toolbar Detachable
ku: Darikê Amûran Dikare Were Veçirandin

en: Toolbar Icon Size
ku: Mezinahiya Îkona Darikê Amûran

en: Cursor Blink
ku: Vêketin/Vemirîna Nîşaneyê

en: Cursor Blink Time
ku: Maweya Vêketin/Vemirîna Nîşaneyê

en: Icon Theme
ku: Dirba dawêran

en: Gtk+ Theme
ku: Dirba Gtk+

en: Basename of the default theme used by gtk+.
ku: Makenavê dirbê pêşdanasînî ya ji aliyê gtk+ ve tê bikaranîn.

en: Default font
ku: Curenivîsa standart

en: Name of the default font used by gtk+.
ku: Navê rêzika texmînkirî ya ku ji aliyê gtk+ ve tê bikaranîn.

en: GTK IM Preedit Style
ku: Şêwaza Pêşpergalî ya GTK IM

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
ku: Navê şêwaza rêya têketina GTK+ yê ku ji alî gtk+ ve tê bikaranîn.

en: GTK IM Status Style
ku: Şêwaza Rewşa GTK IM

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
ku: Navê rewşa ketana metoda GTK+ ya ku ji aliyê gtk+ ve tê bikaranîn.

en: Document font
ku: Curenivîsa pelgeyê

en: Monospace font
ku: Curetîpa Hevnavberî

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
ku: Navê curetîpên hevnavberî (firehbûn sabît e) yên wê di cihên weke termînalan de were bikaranîn.

en: Use Custom Font
ku: Curenivîsa taybet bi kar bîne

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
ku: Di sepanên gtk+ de bikaranîna curetîpên taybet.

en: Status Bar on Right
ku: Darikê Rewşê Li Rastê Ye

en: Module for GtkFileChooser
ku: Ji bo GtkFileChooser modul

en: Menubar accelerator
ku: Lezkerê darikên amûran

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
ku: Kurteriya klavyeyê ya darikên pêşekê vedike.

en: Show the 'Input Methods' menu
ku: Pêşeka "Metodên Têketinan" nîşan bide

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
ku: Pêşeka "Karaktera Kontrolkirinê ya Unîkod" nîşan bide

en: Disable command line
ku: Rêzika Fermanan Betal Bike

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
ku: Asteng bike ku bila bikarhêner xwe negihîne termînalê an jî rêzika fermanan.Wekî mînak, gihîştina "Sepanê Bixebitîne" ya di panelê de ye wê were betalkirin.

en: Disable saving files to disk
ku: Nivîsandina dosyeyan ya li ser dîskê betal bike

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
ku: Asteng bike ku bila bikarhêner nikaribe dosyeyan li ser dîskê binivîse. Wekî mînak, vebijêrka "Cuda tomar bike" ya di hemû sepanan de ye wê were betalkirin.

en: Disable printing
ku: Çapkirinê betal bike

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
ku: Asteng bike ku bila bikarhêner xwe negihîne çaperê. Wekî mînak, vebijêrka "Bide Çaperê" ya di hemû bernameyan de heye wê were betalkirin.

en: Disable print setup
ku: Veavakirina çaperê betal bike

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
ku: Destûrê nede bila bikarhêner mîhengên çaperê biguherîne. Wekî mînak; Wê gihiştinên "Mîhengên Çaperê" yên di hemû bernameyan de ye werine astengkirin.

en: Enable ESD
ku: ESD çalak bike

en: Enable sound server startup.
ku: Destpêkirina pêşkêşkerê deng çalak bike.

en: Sounds for events
ku: Dengên ji bo buyêran

en: Whether to play sounds on user events.
ku: Di bûyerên bikarhêner de dengderketin.

en: Disable all external thumbnailers
ku: Hemû pêşdîtinên derve betal bike

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
ku: ji bo astengkirina hemû bernameyên derve yên avakirina mînakên wêneyan True çalak bike .

en: Type time
ku: Dema nivîsandinê

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
ku: Berî ku moda bêhnvedanê dest pê bike xulekên pêwist yên ji bo nivîsandinê.

en: Break time
ku: Dema navberan

en: Number of minutes that the typing break should last.
ku: Ji bo moda bêhnvedanê bi dawî be xulekên pêwist e.

en: Allow postponing of breaks
ku: Destûre bide bila bêhnvedan taloq bibin

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
ku: Bê ka wê dîmendera bêhnvedanê taloq bibe yan na.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
ku: Çalakiya quflekirina klavyeyê

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
ku: Çalakiya quflekirina klavyeyê.

en: _Copy
ku: _Ji ber bigire

en: _Close
ku: _Bigire
