mate-desktop 1.25.0 - en to lo translation catalogue (25 entries)

en: About MATE
lo: ກ່ຽວກັບ ກາໂນມ

en: Learn more about MATE
lo: ຮຽນຮູ້ເພີ້ມ ກ່ຽວກັບ MATE

en: Error reading file '%s': %s
lo: ເກີດຜິດພາດເວລາອ່ານເເຟ້ມ '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
lo: ເກີດຜິດພາດເວລາການກໍ້ເເຟ້ມກັບ '%s': %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
lo: ບໍ່ມີຊື

en: File '%s' is not a regular file or directory.
lo: ເເຟ້ມ '%s' ບໍ່ເເມ່ນເເຟ້ມ ຫລື ໂຟລເດີຮ໌ ປົກກະຕິ

en: No filename to save to
lo: ບໍ່ມີຊື່ເເຟ້ມສໍາລັບໃຊ້ໃນການບັນທືກ

en: Starting %s
lo: ກໍາລັງເລີ້ມ %s

en: No URL to launch
lo: ບໍ່ມີ URL ຈະເປີດ

en: Not a launchable item
lo: ຮ້ອງໃຊ້ບໍ່ໃດ້

en: No command (Exec) to launch
lo: ບໍ່ມີຄໍາສັ່ງ (Exec) ຈະຮ້ອງ

en: Bad command (Exec) to launch
lo: ຄໍາສັ່ງທີ່ຈະຮ້ອງ(Exec) ມັນໃຊ້ບໍ່ໃດ້

en: Unknown encoding of: %s
lo: ບໍ່ຮູ້ຈັກລະຫັດເເອນໂຄດຂອງ: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
lo: ບໍ່ສາມາດຫາຈໍ, ໄຊ້ Xterm ເເທນ, ເຖີງມັນຈະບໍ່ທໍາງານກໍ່ຕາມ

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
lo: ບໍ່ສາມາດເອົາອຸປະກອນຈໍ (CRTCs, outputs, modes)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
lo: ພິດພາດ ກັບ X ໃນເວລາປັບປູງຂະນານຈໍ

en: could not get the range of screen sizes
lo: ພິດພາດ ກັບ X ໃນເວລາປັບປູງຂະນານຈໍ

en: RANDR extension is not present
lo: ບໍ່ມີ RAND ໂປຣເເກຣມ

en: could not get information about output %d
lo: ບໍ່ສາມາດ ເອົາຂໍ້ມູນກ່ຽວກັບ %d

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
lo: ຮ້ອງຂໍ ທີ່/ຂະນານ ສະເພາະ CRTC %d ເເມ່ນ ທີ່ໃດ້is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
lo: ບໍ່ສາມາດ ຕັ້ງຄ່າສະເພາະ CRTC %d

en: could not get information about CRTC %d
lo: ບໍ່ສາມາດ ເອົາຂໍ້ມູນກ່ຽວກັບ CRTC %d

en: Laptop
lo: ເເລບທອບ

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
lo: ບໍ່ມີຕັ້ງຄ່າທີ່ຖຶກບັນທຶກ ທີ່ກົງກັບ ຕັ້ງຄ່າທີ່ທໍາງານຢູ່

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
lo: ຈໍເເວ່ນ
