mate-desktop 1.25.0 - en to lv translation catalogue (185 entries)

en: About MATE
lv: Par MATE

en: Learn more about MATE
lv: Uzziniet vairāk par MATE

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
lv: Nezināms

en: Title
lv: Virsraksts

en: The title of the color selection dialog
lv: Krāsu izvēles loga virsraksts

en: Pick a Color
lv: Izvēlieties krāsu

en: Current Color
lv: Pašreizējā krāsa

en: The selected color
lv: Izvēlētā krāsa

en: Received invalid color data
lv: Saņemti nederīgi krāsas dati

en: _Value:
lv: _Vērtība:

en: Color _name:
lv: Krāsas no_saukums:

en: _Palette:
lv: _Palete:

en: _Cancel
lv: At_celt

en: Help
lv: Palīdzība

en: Error reading file '%s': %s
lv: Kļūda, lasot failu '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
lv: Kļūda, atgriežot failu '%s': %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
lv: Nav nosaukuma

en: File '%s' is not a regular file or directory.
lv: Fails '%s' nav parasts fails vai mape.

en: Cannot find file '%s'
lv: Nevar atrast failu '%s'

en: No filename to save to
lv: Nav faila nosaukuma, kurā saglabāt

en: Starting %s
lv: Startē %s

en: No URL to launch
lv: Nav URL, ko palaist

en: Not a launchable item
lv: Nepalaižama vienība

en: No command (Exec) to launch
lv: Nav komandas (Exec), ko palaist

en: Bad command (Exec) to launch
lv: Slikta komanda (Exec), ko palaist

en: Unknown encoding of: %s
lv: Nezināms kodējums: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
lv: Nevaru atrast termināli, lietoju xterm, pat ja tas varētu nestrādāt

en: Unspecified
lv: Nenorādīts

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
lv: neizdevās iegūt ekrāna resursus (CRTC, izvadus, režīmus)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
lv: neapstrādāta X kļūda, iegūstot ekrāna izmēru diapazonu

en: could not get the range of screen sizes
lv: neizdevās iegūt ekrāna izmēru diapazonu

en: RANDR extension is not present
lv: RANDR paplašinājums nav pieejams

en: could not get information about output %d
lv: neizdevās atrast informāciju par izvadu %d

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
lv: pieprasītā CRTC %d pozīcija/izmērs ir ārpus pieļaujamās robežas: pozīcija=(%d, %d), izmērs=(%d, %d), maksimums=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
lv: neizdevās iestatīt CRTC %d konfigurāciju

en: could not get information about CRTC %d
lv: neizdevās atrast informāciju par CRTC %d

en: Laptop
lv: Klēpjdators

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
lv: neviena no saglabātajām ekrāna konfigurācijām neatbilst aktīvajai konfigurācijai

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
lv: izvads %s neatbalsta %dx%d@%dHz režīmu

en: CRTC %d does not support rotation=%s
lv: CRTC %d neatbalsta pagriešanu=%s

en: Trying modes for CRTC %d
lv: Izmēģina CRTC %d režīmus

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
lv: pieprasītais virtuālais izmērs neatbilst pieejamajam izmēram: pieprasīts=(%d, %d), minimums=(%d, %d), maksimums=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
lv: Spoguļekrāni

en: minimum interval in milliseconds
lv: minimālais intervāls milisekundēs

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
lv: Ignorēt _tā paša_ taustiņa spiedienus, ja tie atkārtojas intervālā, mazāka par @delay milisekundēm.

en: Pixels per seconds
lv: Pikseļi sekundē

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
lv: Cik pikseļus sekundē pārvietot pie maksimālā ātruma.

en: How long to accelerate in milliseconds
lv: Paātrinājuma ilgums milisekundēs

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
lv: Cik milisekundēs jāuzņem ātrums no 0 līdz maksimālajam.

en: Initial delay in milliseconds
lv: Sākotnējā aizture milisekundēs

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
lv: Cik milisekundes gaidīt pirms peles kustības taustiņi sāk darboties.

en: Minimum interval in milliseconds
lv: Minimālais intervāls milisekundēs

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
lv: Uztvert taustiņa spiedienu tikai, ja tas paturēts @delay milisekundes.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
lv: Atslēgt, ja divi taustiņi tiek nospiesti vienlaicīgi.

en: Beep when a modifier is pressed.
lv: Nopīkstēties, kad nospiests modifikatora taustiņš.

en: Startup Assistive Technology Applications
lv: Palaišanās palīgtehnoloģiju lietotnes

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
lv: Saraksts ar palīdzošajām lietotnēm, ko būtu jāpalaiž piesakoties MATE darbvirsmai.

en: Preferred Mobility assistive technology application
lv: Izvēlēta mobilitātes palīdzības lietotne

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
lv: Vēlamā mobilitātes palīgtehnoloģijas lietotne, ko izmantot piesakoties, izvēlnē vai komandrindā.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
lv: Palaist izvēlēto mobilitātes palīdzības lietotni

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
lv: MATE ielādes laikā palaižamās izvēlētās mobilitātes programmas.

en: Preferred Visual assistive technology application
lv: Vēlamā vizuālās palīdzības lietotne

en: Start preferred Visual assistive technology application
lv: Palaist vēlamo vizuālās palīdzības lietotni

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
lv: MATE palaidīs vēlamās vizuālās palīgtehnoloģiju lietones piesakoties.

en: Default browser
lv: Noklusētais pārlūks

en: Default browser for all URLs.
lv: Noklusētais pārlūks visām adresēm.

en: Browser needs terminal
lv: Pārlūkam nepieciešams terminālis

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
lv: Vai noklusētajam pārlūkam ir nepieciešama komandrinda, lai darbotos.

en: Browser understands remote
lv: Pārlūks saprot attālināti

en: Whether the default browser understands netscape remote.
lv: Vai noklusētais pārlūks saprot netscape tālvadību.

en: Default calendar
lv: Noklusētais kalendārs

en: Default calendar application
lv: Noklusētā kalendāra lietotne

en: Calendar needs terminal
lv: Kalendāram nepieciešama komandrinda

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
lv: Vai noklusētajai kalendāra lietotnei ir nepieciešama komandrinda, lai darbotos

en: Default tasks
lv: Noklusētie uzdevumi

en: Default tasks application
lv: Noklusētā uzdevumu lietotne

en: Tasks needs terminal
lv: Uzdevumam nepieciešama komandrinda

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
lv: Vai noklusētajai uzdevumu lietotnei ir nepieciešama komandrinda, lai darbotos

en: Terminal application
lv: Termināļa lietotne

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
lv: Termināļa programma, kuru izmantot, kad tiek palaista lietotne, kurai tas ir vajadzīgs.

en: Exec Arguments
lv: Exec parametri

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
lv: Parametri, kas izmantoti, lai izpildītu programmas terminālī, definētā ar 'exec' atslēgu.

en: Draw Desktop Background
lv: Zīmēt darbvirsmas fonu

en: Have MATE draw the desktop background.
lv: Likt MATE zīmēt darbvirsmas fonu.

en: Show Desktop Icons
lv: Rādīt Darbvirsmas Ikonas

en: Picture Options
lv: Attēla opcijas

en: Picture Filename
lv: Attēla faila nosaukums

en: File to use for the background image.
lv: Fails, kuru izmantot kā fona attēlu.

en: Picture Opacity
lv: Attēla necaurspīdīgums

en: Opacity with which to draw the background picture.
lv: Necaurspīdīgums, ar ko zīmēt fona attēlu.

en: Primary Color
lv: Primārā krāsa

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
lv: Kreisā vai augšējā krāsa (kad tiek izmantota pāreja), vai viendabīga krāsa.

en: Secondary Color
lv: Sekundārā krāsa

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
lv: Labā vai apakšas krāsa, kad zīmē pārejas. Netiek lietota viendabīgai krāsai.

en: Color Shading Type
lv: Krāsas ēnošanas tips

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
lv: Kā ēnot fona krāsu. Iespējamās vērtības ir "horizontal-gradient", "vertical-gradient", un "solid".

en: File Icon Theme
lv: Faila ikonas tēma

en: Theme used for displaying file icons.
lv: Tēma, kuru izmantot faila ikonu attēlošanai.

en: Enable Accessibility
lv: Ieslēgt pieejamību

en: Whether Applications should have accessibility support.
lv: Vai lietotnēm vajadzētu būt pieejamības atbalstam.

en: Enable Animations
lv: Ieslēgt animācijas

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
lv: Vai būtu jāattēlo animācijas. Piezīme: šī ir globāla atslēga, tā izmaina logu pārvaldnieka, paneļu u.c. uzvedību.

en: Menus Have Tearoff
lv: Izvēlnes ir pārceļamas

en: Whether menus should have a tearoff.
lv: Vai izvēlnēm ir jābūt pārceļamām.

en: Toolbar Style
lv: Rīkjoslas stils

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
lv: Rīkjoslas stils. Derīgās vērtības ir "both", "both-horiz", "icons", un "text".

en: Menus Have Icons
lv: Izvēlnēm ir ikonas

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
lv: Vai izvēlnē var rādīt ikonas pie izvēlnes ierakstiem.

en: Buttons Have Icons
lv: Pogām ir ikonas

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
lv: Vai uz pogām var rādīt ikonas blakus tekstiem.

en: Menubar Detachable
lv: Atdalāma izvēlnes josla

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
lv: Vai lietotājs var atvienot izvēlņu joslas un pārvietot tās apkārt.

en: Toolbar Detachable
lv: Atdalāmas rīkjoslas

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
lv: Vai lietotājs var atvienot rīku joslas un pārvietot tās apkārt.

en: Toolbar Icon Size
lv: Rīkjoslas ikonu izmērs

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
lv: Rīkjoslas ikonu izmērs, vai nu "small-toolbar" vai arī "large-toolbar".

en: Cursor Blink
lv: Kursora mirgošana

en: Whether the cursor should blink.
lv: Vai kursoram būtu jāmirgo.

en: Cursor Blink Time
lv: Kursora mirgošanas laiks

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
lv: Kursora mirgošanas cikla garums, milisekundēs.

en: Icon Theme
lv: Ikonu tēma

en: Gtk+ Theme
lv: Gtk+ tēma

en: Basename of the default theme used by gtk+.
lv: Bāzes nosaukums noklusētajai tēmai, ko lieto gtk+.

en: Default font
lv: Noklusētais fonts

en: Name of the default font used by gtk+.
lv: Noklusētā fonta nosaukums, ko lieto gtk+.

en: GTK IM Preedit Style
lv: GTK TZ pirms rediģēšanas stils

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
lv: GTK+ ievades metodes pirms rediģēšanas stila nosaukums, ko lieto gtk+.

en: GTK IM Status Style
lv: GTK TZ statusa stils

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
lv: GTK+ ievades metodes statusa stila nosaukums, ko lieto gtk+.

en: GTK IM Module
lv: GTK TZ modulis

en: Name of the input method module used by GTK+.
lv: GTK+ izmantotā ievades metodes moduļa nosaukums.

en: Document font
lv: Dokumenta fonts

en: Name of the default font used for reading documents.
lv: Noklusētā fonta nosaukums, ko izmanto dokumentu lasīšanai.

en: Monospace font
lv: Fiksēta platuma fonts

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
lv: Tādās vietās kā terminālis izmantojamā fiksētā platuma fonta nosaukums.

en: Use Custom Font
lv: Lietot pielāgotu fontu

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
lv: Vai lietot lietotāja izvēlētu fontu gtk+ lietotnēs.

en: Status Bar on Right
lv: Statusa josla pa labi

en: Whether to display a status bar meter on the right.
lv: Vai rādīt statusa joslas mērītāju labajā malā.

en: Module for GtkFileChooser
lv: GtkFileChooser modulis

en: Menubar accelerator
lv: Izvēlnes joslas paātrinātājs

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
lv: Izvēlnes joslas atvēršanai izmantojamās taustiņu kombinācijas.

en: Show the 'Input Methods' menu
lv: Rādīt izvēlni 'Ievades metodes'

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
lv: Vai ierakstu konteksta izvēlnēm un tekstu skatiem vajadzētu piedāvāt mainīt ievades metodi.

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
lv: Rādīt izvēlni 'Unikoda kontroles rakstzīme'

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
lv: Vai ierakstu konteksta izvēlnēm un tekstu skatiem vajadzētu piedāvāt ievietot kontroles rakstzīmes.

en: Disable command line
lv: Atslēgt komandrindu

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
lv: Neļauj lietotājam piekļūt terminālim vai likt izpildīt komandrindu. Piemēram, tas atslēgtu pieeju paneļa dialogam "Palaist lietotni".

en: Disable saving files to disk
lv: Atslēgt failu saglabāšanu diskā

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
lv: Neļauj lietotājam saglabāt failus diskā. Piemēram, tiks atslēgta pieeja "Saglabāt kā" dialogiem visās lietotnēs.

en: Disable printing
lv: Atslēgt drukāšanu

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
lv: Neļauj lietotājam drukāt. Piemēram, tiks atslēgta pieeja visu lietotņu "Drukāt" dialogam.

en: Disable print setup
lv: Atslēgt drukāšanas iestatīšanu

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
lv: Neļauj lietotājam izmainīt drukāšanas iestatījumus. Piemēram, tiks atslēgta "Drukāšanas iestatīšana" visos aplikāciju logos.

en: Disable user switching
lv: Atslēgt lietotāju pārslēgšanu

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
lv: Neļaut lietotājam pārslēgties uz cita lietotāja kontu, kamēr viņa paša sesija ir aktīva.

en: Disable lock screen
lv: Atslēgt ekrāna noslēgšanu

en: Disable URL and MIME type handlers
lv: Atslēgt URL un MIME tipa apstrādātājus

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
lv: Novērst jebkuru URL vai MIME tipa apstrādātājošu lietotņu palaišanu.

en: Default mixer device
lv: Noklusētā miksera ierīce

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
lv: Noklusētā miksera ierīce, ko izmantot multimediju taustiņu sasaistei.

en: Default mixer tracks
lv: Noklusētie miksera celiņi

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
lv: Noklusētie miksera celiņi, ko izmantot multimediju taustiņu sasaistei.

en: Enable ESD
lv: Ieslēgt ESD

en: Enable sound server startup.
lv: Ieslēgt skaņas servera startēšanu.

en: Sounds for events
lv: Skaņas notikumiem

en: Whether to play sounds on user events.
lv: Vai atskaņot skaņas lietotāja notikumiem.

en: Sound theme name
lv: Skaņu tēmas nosaukums

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
lv: XDG skaņu tēma, ko izmantot notikumu skaņām.

en: Input feedback sounds
lv: Ievades atgriezeniskās saites skaņas

en: Whether to play sounds on input events.
lv: Vai atskaņot skaņas ievades notikumiem.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
lv: Maksimālais sīktēlu, kas ir kešatmiņā, vecums dienās. Iestatiet uz -1, lai atslēgtu tīrīšanu.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
lv: Maksimālais sīktēlu, kas ir kešatmiņā, izmērs megabaitos. Iestatiet uz -1, lai atslēgtu tīrīšanu.

en: Disable all external thumbnailers
lv: Atslēgt visus ārējos sīktēlu veidotājus

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
lv: Iestatiet uz patiess, lai atslēgtu visas ārējās sīktēlu veidošanas programmas, neatkarīgi no tā, vai tās ir atsevišķi ieslēgtas/izslēgtas.

en: Type time
lv: Rakstīšanas laiks

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
lv: Pēc cik ilga rakstīšanas laika minūtēs sāksies pārtraukuma režīms.

en: Break time
lv: Pārtraukuma laiks

en: Number of minutes that the typing break should last.
lv: Cik garai būtu jābūt rakstīšanas pauzei (minūtēs).

en: Allow postponing of breaks
lv: Ļaut pārcelt rakstīšanas pārtraukumus

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
lv: Vai rakstīšanas pauzes ekrānu var pārcelt uz vēlāku laiku.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
lv: Vai tastatūras noslēgšana ir ieslēgta

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
lv: Vai tastatūras noslēgšana ir ieslēgta.

en: _Copy
lv: _Kopēt

en: _Close
lv: _Aizvērt
