mate-desktop 1.25.0 - en to mai translation catalogue (110 entries)

en: About MATE
mai: गनोमक संबंधमे

en: Learn more about MATE
mai: गनोमक संबंधमे आओर जानू

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
mai: अज्ञात

en: Title
mai: शीर्षक

en: The title of the color selection dialog
mai: रँग चुनाव समाद क' शीर्षक

en: Pick a Color
mai: एकटा रँग चुनू

en: Current Color
mai: मोजुदा रँग

en: The selected color
mai: चुनल रँग

en: Received invalid color data
mai: अवैध रँग आँकड़ा प्राप्त भेल

en: _Value:
mai: मान (_V):

en: Color _name:
mai: रँग नाम (_n):

en: _Palette:
mai: पैलेट (_P):

en: _Cancel
mai: रद्द करू (_C)

en: Help
mai: मद्दति

en: Error reading file '%s': %s
mai: '%s' फाइल केँ पढ़बामे त्रुटि: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
mai: '%s' फाइलक रिवाइंडिंगमे त्रुटि : %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
mai: कोनो नाम नहि

en: File '%s' is not a regular file or directory.
mai: फाइल '%s' सामान्य फाइल अथवा निर्देशिका नहि अछि

en: No filename to save to
mai: सहेजबाक लेल कोनो फाइलनाम नहि देल गेल अछि

en: Starting %s
mai: %s शुरू भ' रहल अछि

en: No URL to launch
mai: कोनो URL लांच लेल नहि अछि

en: Not a launchable item
mai: चलाबैबला मद नहि अछि

en: No command (Exec) to launch
mai: चलाबै लेल कोनो कमाँड नहि अछि

en: Bad command (Exec) to launch
mai: लाँच करबाक लेल गलत कमांड

en: Unknown encoding of: %s
mai: %s क' अज्ञात एनकोडिंग

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
mai: टर्मिनल नहि भेटल, एक्सटर्म उपयोग कए रहल अछि, तखनो जखन ई काज नए करए

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
mai: स्क्रीन संसाधन नहि पाबि सकैत अछि (CRTC, आउटपुट, विधि)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
mai: अनियंत्रित X त्रुटि जखन स्क्रीन आकार कए दायरा पाबि रहल अछि

en: could not get the range of screen sizes
mai: स्क्रीन आकार कए परिसर पाबि नहि सकैत अछि

en: RANDR extension is not present
mai: RANDR विस्तार मोजुद नहि अछि

en: could not get information about output %d
mai: %d आउटपुटक संबंधीमे सूचना नहि पाबि सकल

en: could not set the configuration for CRTC %d
mai: CRTC %d क लेल विन्यास सेट नहि कए सकल

en: could not get information about CRTC %d
mai: CRTC %d क संबंधमे सूचना नहि पाबि सकल

en: Laptop
mai: लैपटाप

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
mai: सक्रिय विन्यास सँ मेल खाएत कोनो सहेजल प्रदर्शन विन्यास सहेजल नहि छल

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
mai: मिरर स्क्रीम

en: minimum interval in milliseconds
mai: न्यूनतम अंतराल मिलीसकेण्डमे

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
mai: जँ दुइ कुंजीसभ एकटा सँग दबाएल जाए तँ अक्षम करू

en: Startup Assistive Technology Applications
mai: मद्दतिकएनिहार तकनालाजी अनुप्रयोगसभकेँ प्रारंभ करू

en: Default browser
mai: मूलभूत ब्राउजर

en: Browser needs terminal
mai: ब्राउजरकेँ टर्मिनल क' आवश्यकता अछि

en: Browser understands remote
mai: ब्राउजर रिमोट केँ समझैत अछि

en: Terminal application
mai: टर्मिनल अनुप्रयोग

en: Exec Arguments
mai: कार्यकारी वितर्क

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
mai: 'exec' कुँजी क' द्वारा परिभाषित टर्मिनलमे प्रोग्राम निष्पादनक लेल तर्क.

en: Draw Desktop Background
mai: डेस्कटाप पृष्ठभूमि आरेखित करू

en: Picture Options
mai: चित्र विकल्प

en: Picture Filename
mai: चित्र फाइल नाम

en: Picture Opacity
mai: चित्र अपारदर्शिता

en: Primary Color
mai: प्राथमिक रँग

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
mai: बम्माँ अथवा शीर्ष रँग जखन अनुपात आरेखित कएल जाइछ, अथवा ठोस रँग

en: Secondary Color
mai: द्वितीयक रँग

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
mai: दहिन्ना अथवा तल रँग जखन अनुपात आरेखित कएल जाइछ, ठोस रँगसभमे प्रयुक्त नहि.

en: Color Shading Type
mai: रँग आभा प्रकार

en: File Icon Theme
mai: फाइल चिह्न प्रसंग

en: Enable Accessibility
mai: अभिगम्यता सक्षम

en: Enable Animations
mai: एनीमेशन सक्रिय करू

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
mai: की एनीमेशन प्रदर्शित कएल जाएनाइ चाही. टिप्पणी: ई एकटा वैश्विक कुँजी अछि. ई विंडो प्रबंधक, पलक आदि क' व्यवहारकेँ परिवर्तित करैत अछि.

en: Menus Have Tearoff
mai: मेनू अलग करबा योग्य राखैत अछि

en: Toolbar Style
mai: अओजार-पट्टीक स्टाइल

en: Menus Have Icons
mai: मेनूमे चिह्न रहैत अछि

en: Menubar Detachable
mai: पृथक करबा योग्य अओजार-पट्टी

en: Toolbar Detachable
mai: पृथक करबा योग्य अओजार-पट्टी

en: Toolbar Icon Size
mai: अओजार-पट्टीकेँ चिह्न आकार

en: Cursor Blink
mai: संकेतक टिमटिमानाइ

en: Cursor Blink Time
mai: संकेतक ब्लिंक समय

en: Icon Theme
mai: चिह्न प्रसंग

en: Gtk+ Theme
mai: जीटीके+ प्रसंग

en: Basename of the default theme used by gtk+.
mai: जीटीके+ द्वारा उपयोग कएल मूलभूत प्रसँग क' बेसनाम.

en: Default font
mai: मूलभूत फाँट

en: Name of the default font used by gtk+.
mai: जीटीके+ द्वारा उपयोग कएल जाएबला मूलभूत फाँट क' नाम

en: GTK IM Preedit Style
mai: जीटीके आईएम प्री-एडिट शैली

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
mai: जीटीके+ इनपुट विधि प्री-एडिट शैली कए नाम जे जीटीके+ द्वारा प्रयुक्त होइछ.

en: GTK IM Status Style
mai: जीटीके आईएम स्थिति शैली

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
mai: जीटीके+ इनपुट विधि स्थिति शैली क' नाम जे जीटीके+ द्वारा प्रयुक्त होइछ.

en: Document font
mai: दस्ताबेज फाँट

en: Monospace font
mai: मोनोस्पेस फाँट

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
mai: मोनोस्पेस्ड (स्थिर-चौड़ाई) फाँट नाम जे टर्मिनल जहिना स्थानसभ पर प्रयुक्त होइछ.

en: Use Custom Font
mai: अनुकूलित फाँटक उपयोग करू

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
mai: की जीटीके+ मे अनुकूलित फाँट उपयोग कएनाइ अछि

en: Status Bar on Right
mai: स्थिति पट्टी दाएँ

en: Module for GtkFileChooser
mai: जीटीके-फाइल-चयनक लेल मोड्यूल

en: Menubar accelerator
mai: मेनूबार त्वरक

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
mai: मेनूबार खोलबाक लेल कुंजीपटल शार्टकट

en: Show the 'Input Methods' menu
mai: 'इनपुट विधि' मेनू देखाबू

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
mai: 'यूनीकोड नियंत्रण संप्रतीक' मेनू देखाबू

en: Disable command line
mai: कमाण्ड पंक्ति अक्षम करू

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
mai: प्रयोक्ताकेँ टर्मिनल पर पहुँचसँ अथवा कमाण्ड लाइन चलाबैसँ रोकू. उदाहरण क' लेल, ई फलक क' "अनुप्रयोग चलाबू" समाद पर पहुँचकेँ अक्षम कए दैत अछि.

en: Disable saving files to disk
mai: डिस्क पर फाइलसभ सहेजनाइ अक्षम करू

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
mai: प्रयोक्ताकेँ डिस्कमे फाइल सहेजबासँ रोकू. उदाहरण क' लेल, ई सबहि अनुप्रयोगसभ क' "ई रूपमे सहेजू" समादसभ पर पहुँचकेँ अक्षम कए ैदैछ.

en: Disable printing
mai: मुद्रण अक्षम करू

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
mai: प्रयोक्ताकेँ मुद्रणसँ रोकू. उदाहरण क' लेल, ई सबहि अनुप्रयोगसभ क' "मुद्रण" समादसभ पर पहुँचकेँ अक्षम कए दैत अछि.

en: Disable print setup
mai: मुद्रण सेटअप अक्षम करू

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
mai: प्रयोक्ताकेँ मुद्रण बिन्यासमे परिवर्धन करबासँ रोकू. उदाहरण क' लेल, ई सबहि अनुप्रयोगसभ क' "मुद्रण सेटअप" समादसभ पर पहुँचकेँ अक्षम कए दैछ.

en: Enable ESD
mai: ईएसडी सक्षम करू

en: Enable sound server startup.
mai: ध्वनि सर्वर स्टार्टअप सक्षम करू.

en: Sounds for events
mai: घटनासभ लेल ध्वनि

en: Whether to play sounds on user events.
mai: प्रयोक्ता घटनासभमे ध्वनि बजाएनाइ चाही अथवा नहि

en: Disable all external thumbnailers
mai: सभटा बाहरी लघुचित्रसभकेँ अक्षम करू

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
mai: सभटा बाहरी लघुचित्र प्रोग्रामकेँ निष्क्रिय करबाक लेल सही पर सेट करू, स्वतंत्र जकरा पर ओ स्वतंत्र रूपेँ निष्क्रिय/सक्रिय अछि अथवा नहि

en: Type time
mai: टाइप समय

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
mai: ब्रेक मोड प्रारंभ होबासँ पहिने क' टाइपिंग समय मिनटमे

en: Break time
mai: ब्रेक समय

en: Number of minutes that the typing break should last.
mai: टाइपिंग ब्रेक एतए मिनट तक चलनाइ चाही

en: Allow postponing of breaks
mai: ब्रेक स्थगित कएनाइ स्वीकारू

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
mai: टाइपिंग ब्रेक स्क्रीन स्थगित कएल जाएनाइ अछि अथवा नहि.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
mai: कुंजीपटल तालाबन्न सक्षम कएल जाएनाइ अछि अथवा नहि

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
mai: कुंजीपटल तालाबन्न सक्षम कएल जाएनाइ अछि अथवा नहि.

en: _Copy
mai: कॉपी करू (_C)

en: _Close
mai: बन्न करू (_C)
