mate-desktop 1.25.0 - en to mg translation catalogue (98 entries)

en: About MATE
mg: Momba ny Mate

en: Learn more about MATE
mg: Hamantatra bebe kokoa momba ny MATE

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
mg: Tsy fantatra

en: Title
mg: Lohateny

en: Received invalid color data
mg: Nahazo lazan-doko tsy ekena

en: _Value:
mg: _Sanda:

en: Color _name:
mg: _Anaran'ilay loko:

en: _Palette:
mg: _Takela-pisaka:

en: _Cancel
mg: _Aoka

en: Help
mg: Tor-làlana

en: Error reading file '%s': %s
mg: Nisy olana teo am-pamakiana ny rakitra  '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
mg: Nisy olana teo am-pampihoronana ny rakitra '%s': %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
mg: Tsy misy anarana

en: File '%s' is not a regular file or directory.
mg: Ny rakitra '%s' dia rakitra na laha-tahiry tsy mahazatra.

en: No filename to save to
mg: Tsy misy anaran-drakitra ho raiketina anatin'ny

en: Starting %s
mg: Mandefa %s

en: No URL to launch
mg: Tsy misy URL alefa

en: Not a launchable item
mg: Tsy fandefa ilay zavatra tanatin'ny karazan-tsafidy

en: No command (Exec) to launch
mg: Tsy misy baiko (Exec) ho tanterahina

en: Bad command (Exec) to launch
mg: Baiko (Exec) tsy mety

en: Unknown encoding of: %s
mg: Fanafangoana tsy fantatra ny: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
mg: Tsy mety mahita terminal. Hampiasa ny xterm, na dia mety tsy handeha aza izy io

en: Laptop
mg: Solosaina maivana

en: minimum interval in milliseconds
mg: Elanelam-potoana ambany indrindra (milisegaondra)

en: Pixels per seconds
mg: Pixels isan-tsegaondra

en: Initial delay in milliseconds
mg: Fotoana iandrasana voalohany amin'ny milisegaondra

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
mg: Tsy mandeha raha toa ka misy kitendry voatsindry miaraka.

en: Startup Assistive Technology Applications
mg: Rindranasan'ny haitao fanamorana alefa am-piantombohana

en: Default browser
mg: Mpitety lasitra

en: Browser needs terminal
mg: Mila terminal ny mpitety

en: Browser understands remote
mg: Azo baikoana avy lavitra ny mpitety

en: Terminal application
mg: rindranasan-terminal

en: Exec Arguments
mg: Tondriky Exec

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
mg: Ny tondriky andefasana rindranasa amin'ny terminal voafaritry ny famaha 'exec'.

en: Draw Desktop Background
mg: Hamboatra ny sary afaran'ny sehatrasa

en: Picture Options
mg: Safidy momba ilay sary

en: Picture Filename
mg: Anaran-drakitr'ilay sary

en: File to use for the background image.
mg: Rakitra ho ampiasaina amin'ny sary afara

en: Picture Opacity
mg: Ny hatevin'ilay sary

en: Primary Color
mg: Loko lohalaharana

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
mg: Loko havia na havanana rehefa manao ny lafy misompirana, na ny loko tokana.

en: Secondary Color
mg: Loko manarakaraka

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
mg: Loko havanana na ambany rehefa manao ny lafy misompirana, tsy mety atao loko tokana.

en: Color Shading Type
mg: Karazam-panalofana loko

en: File Icon Theme
mg: Endriky ny kisarin-drakitra

en: Theme used for displaying file icons.
mg: Ny endrika ampiasaina hanehoana kisarin-drakitra

en: Enable Accessibility
mg: Mandefa ny fanamorana

en: Enable Animations
mg: Mandefa ny sary mihetsika

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
mg: Raha tokony haseho ny sary mihetsika. Fanamarihana: mahaova zavatra maro toy ny fiasan'ny mpandrindra fikandrana, tontonana, sns io famaha io.

en: Menus Have Tearoff
mg: Misy faritra famahana azy ny tolotra

en: Toolbar Style
mg: Endriky ny anjam-pitaovana

en: Menus Have Icons
mg: Misy kisary ny tolotra

en: Menubar Detachable
mg: Anjan-tolotra azo vahana

en: Toolbar Detachable
mg: Anjam-pitaovana azo vahana

en: Toolbar Icon Size
mg: Haben'ny kisarin'ny anjam-pitaovana

en: Cursor Blink
mg: Fipin'ny kitondro

en: Cursor Blink Time
mg: Fotoana fipin'ny kitondro

en: Icon Theme
mg: Endriky ny kisary

en: Gtk+ Theme
mg: Endrika Gtk+

en: Basename of the default theme used by gtk+.
mg: Anarana fototry ny endrika lasitra ampiasain'ny gtk+.

en: Default font
mg: Endri-tsoratra lasitra

en: Name of the default font used by gtk+.
mg: Anaran'ny endri-tsoratra lasitra ampiasain'ny gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
mg: Ny anaran'ny fomba fanoratana GTK+ Preedit Style ampiasain'ny gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
mg: Anaran'ny fomba fanoratana Status Stylle GTK+ ampiasain'ny gtk+.

en: Document font
mg: Endri-tsoratry ny tahirin-kevitra

en: Monospace font
mg: Endri-tsoratra tokan'indra

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
mg: Anaran'endri-tsoratra tokan'indra ampiasaina amin'ny toerana toy ny terminal.

en: Use Custom Font
mg: Endri-tsoratra safidy ampiasaina

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
mg: Raha tokony hampiasa endri-tsoratra safidy amin'ny rindranasa gtk+.

en: Status Bar on Right
mg: Anjan'ny toetra eo an-kavanana

en: Module for GtkFileChooser
mg: Singa mpiorina ho an'ny GtkFileChooser

en: Menubar accelerator
mg: Mpanafaingana anjan-tolotra

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
mg: Hitsin-dàlan'ny fafana hanehoana ny anjan'ny tolotra.

en: Show the 'Input Methods' menu
mg: Maneho ny tolotra 'Fomba Fanoratana'

en: Disable command line
mg: Aza alefa ny lazam-baiko

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
mg: Manakana ny fampiasana ny terminal na fampidirana lazam-baiko hotanterahina. Izany, ohatra, dia hanafoana ny fahafahan'ny mpampiasa manokatra ny takila "Handefa rindranasa".

en: Disable saving files to disk
mg: Aza alefa ny fahafahana mandraikitra rakitra amin'ny kapila

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
mg: Manakana ny fandraiketana rakitra amin'ny kapila. Izany, ohatra, dia hanafoana ny fahafahan'ny mpampiasa manokatra ny takila "Raiketo toy izao" amin'ny rindranasa rehetra.

en: Disable printing
mg: Aza alefa ny fanontana

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
mg: Manakana ny fanontana. Izany, ohatra, dia hanafoana ny fahafahan'ny mpampiasa manokatra ny takila "Atontay" amin'ny rindranasa rehetra.

en: Disable print setup
mg: Aza alefa ny fikirakirana ny fanontana

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
mg: Manakana ny fanovana ireo kirakiran'ny fanontana. Izany, ohatra, dia hanafoana ny fahafahan'ny mpampiasa manokatra ny takila "Fikirakirana ny fanontana" amin'ny rindranasa rehetra.

en: Enable ESD
mg: Alefaso ny ESD

en: Enable sound server startup.
mg: Alefaso eny am-piantombohana ny mpizara feo.

en: Sounds for events
mg: Feon-java-mitranga

en: Whether to play sounds on user events.
mg: Raha tokony hampaneno feo amin'ny zava-mitranga (mpampiasa).

en: Disable all external thumbnailers
mg: Ajanony ny mpanao sary madinika ivelany rehetra

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
mg: Ataovy marina raha hanajanona ny rindranasa mpanao sary madinika rehetra; tsy miankina amin'ny fandefasana/fanajanona azy manokana any.

en: Type time
mg: Faharetan'ny fanoratana

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
mg: Ny faharetan'ny fanoratana (minitra) alohan'ny iantombohan'ny fiatoana.

en: Break time
mg: Faharetan'ny fiatoana

en: Number of minutes that the typing break should last.
mg: Ny faharetan'ny fiatoan'ny fanoratana (minitra).

en: Allow postponing of breaks
mg: Ekeo ny fanemorana ny fiatoana

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
mg: Raha azo ahemotra ny fisehon'ny efijerin'ny fiatoana fanoratana.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
mg: Raha alefa na tsia ny fangejana ny fafana

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
mg: Raha alefa na tsia ny fangejana ny fafana.

en: _Copy
mg: _Adikao

en: _Close
mg: _hidio
