mate-desktop 1.25.0 - en to mn translation catalogue (176 entries)

en: About MATE
mn: Гномын тухай

en: Learn more about MATE
mn: Гномын талаар мэдэж авах

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
mn: Тодорхойлогдоогүй

en: Title
mn: Гарчиг

en: Received invalid color data
mn: Хүчингүй өнгөний өгөгдөл хүлээн авлаа

en: _Value:
mn: _Утга:

en: Color _name:
mn: Өнгөний _нэр:

en: _Palette:
mn: Загвар:

en: _Cancel
mn: _Буцах

en: Help
mn: Тусламж

en: Error reading file '%s': %s
mn: »%s« файлыг уншиж байхад алдаа гарлаа: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
mn: »%s« файлыг буцааж байхад алдаа: %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
mn: Нэр өгөөгүй байна

en: File '%s' is not a regular file or directory.
mn: »%s« файл жирийн файл эсвэл лавлах биш.

en: Cannot find file '%s'
mn: »%s« файл олдсонгүй

en: No filename to save to
mn: Хадгалах файлын тань нэр алга

en: Starting %s
mn: %s-ийг эхлүүлж байна

en: No URL to launch
mn: Эхлэх URL хаяг алга

en: Not a launchable item
mn: Нээж болох зүйл биш байна

en: No command (Exec) to launch
mn: Ажиллуулах тушаал алга

en: Bad command (Exec) to launch
mn: Ажиллуулах тушаал алдаатай байна

en: Unknown encoding of: %s
mn: %s -н тодорхойгүй тэмдэгт кодчлол

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
mn: Терминал олдсонгүй; алдаа гарах магадлалтай ч xterm-ийг цааш нь ашиглаж байна.

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
mn: Дэлгэцийн тухай мэдээлэл авагдсангүй. (CRTCs, Гаралт, Нарийвчлал)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
mn: Дэлгэцийн хэмжээг асууж байхад тодорхойгүй X алдаа гарлаа

en: could not get the range of screen sizes
mn: Дэлгэцийн хэмжээг авах боломжгүй байна

en: RANDR extension is not present
mn: RANDR өргөтгөл алга байна

en: could not get information about output %d
mn: »%d« гаралтын тухай мэдээллийг авах боломж алга

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
mn: CRTC %d -н сонгосон байрлал/хэмжээ тогтоосон хязгаараас халижээ. Хязгаар: байрлал=(%d, %d), хэмжээ=(%d, %d), Махсимум=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
mn: CRTC »%d«-н тохиргоо олгох боломжгүй

en: could not get information about CRTC %d
mn: CRTC »%d«-н тухай мэдээлэл авах боломжгүй байна

en: Laptop
mn: Лаптоп

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
mn: Идэвхтэй тохиргоотой таарах хадгалагдсан дэлгэцийн тохиргоо алга

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
mn: Сонгосон виртуал хэмжээ боломжит хэмжээтэй таарахгүй байна. Хүссэн=(%d, %d), Минимум=(%d, %d), Максимум=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
mn: Дэлгэцийг тусгах

en: minimum interval in milliseconds
mn: хамгийн бага хоорондын интервал миллисекундээр

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
mn: _Тухайн_ товчлуурыг @delay миллисекундэд олон удаа дарагдсаныг үл тооцох.

en: Pixels per seconds
mn: Нэг секундэд ноогдох цэг

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
mn: Хулганын дээд хурдны үед секундэд хэдэн цэгээр хөдлөх вэ.

en: How long to accelerate in milliseconds
mn: Хэдэн миллисекундээр хурдасгах вэ

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
mn: 0-ээс хамгийн дээд хурд хүртэл хэдэн миллисекунд үргэлжлэх вэ?

en: Initial delay in milliseconds
mn: Эхлэх хүлээлт миллисекундээр

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
mn: Хулганын хөдөлгөөний товчлуур үйлчилж эхэлтэл хэдэн миллисекунд хүлээх вэ.

en: Minimum interval in milliseconds
mn: Хамгийн бага завсар миллисекундээр

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
mn: Товчлуур @delay миллисекундээс богино хугацаанд дарагдсан бол үл тооцох.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
mn: Нэгэн зэрэг хоёр товчлуур дарагдсан байхад идэвхгүйжүүлэх

en: Beep when a modifier is pressed.
mn: Сэлгүүр товчлуур дарагдахад дуу гаргах

en: Startup Assistive Technology Applications
mn: Тусламж технологитой эхлэл програмууд

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
mn: MATE-ажлын тавцан руу нэвтрэх үед эхлүүлэх тусламж технологийн програмуудын жагсаалт.

en: Preferred Mobility assistive technology application
mn: Эрхэмлэсэн тусламж технологийн програм

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
mn: Нэвтрэлт, цэс эсвэл тушаалын мөрөнд хэрэглэгдэх эрхэмлэсэн мобил тусламж технологийн програм.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
mn: Мобил тусламжийн технологи эхлүүлэхэд эрхэмлэсэн програм

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
mn: Нэвтрэхэд эхлүүлэх мобил тусламжийн технологид хэрэглэхээр эрхэмлэсэн програм.

en: Preferred Visual assistive technology application
mn: Эрхэмлэсэн харааны тусламж технологийн програм

en: Start preferred Visual assistive technology application
mn: Эрхэмлэсэн харааны тусламж технологийн програм эхлүүлэх

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
mn: Нэвтрэх үед MATE-н эхлүүлэх эрхэмлэсэн харааны тусламж технологийн програм.

en: Default browser
mn: Өгөгдмөл-хөтөч

en: Default browser for all URLs.
mn: Бүх URL-ийн хувьд өгөгдмөл вэб хөтөч.

en: Browser needs terminal
mn: Хөтөч терминал шаардаж байна

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
mn: Өгөгдмөл хөтөч ажиллахдаа терминал шаардах эсэх

en: Browser understands remote
mn: Хөтөч алсаас удирдуулна

en: Whether the default browser understands netscape remote.
mn: Өгөгдмөл хөтөч »netscape remote« хэрэгсэл ашиглан алсаас удирдагдах эсэх.

en: Default calendar
mn: Өгөгдмөл цаглабар

en: Default calendar application
mn: Өгөгдмөл цаглабар программ

en: Calendar needs terminal
mn: Цаглабар терминал шаардаж байна

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
mn: Өгөгдмөл цаглабар програм ажиллахын тулд терминал шаардах эсэх

en: Default tasks
mn: Өгөгдмөл даалгавар

en: Default tasks application
mn: Өгөгдмөл даалгавар програм

en: Tasks needs terminal
mn: Даалгавар терминал шаардаж байна

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
mn: Өгөгдмөл даалгаварын програм ажиллахын тулд терминал шаардах эсэх

en: Terminal application
mn: Терминал-программ

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
mn: Терминал шаардах програмуудын эхлүүлэхэд хэрэглэх терминал програм.

en: Exec Arguments
mn: Үйлдлийн Аргументууд

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
mn: Терминал дотор программ ажиллуулахад хэрэглэдэг »exec«-түлхүүрээр тодорхойлогдсон аргумент

en: Draw Desktop Background
mn: Дэлгэцийн ар дэвсгэр зурах

en: Have MATE draw the desktop background.
mn: MATE дэлгэцийн дэвсгэрийг зурах шаардлагатай эсэх.

en: Picture Options
mn: Зургийн сонголтууд

en: Picture Filename
mn: Зургийн файлын нэр

en: File to use for the background image.
mn: Дэвсгэрийн зургаар ашиглах файл.

en: Picture Opacity
mn: Зургийн өнгөний идэвх

en: Opacity with which to draw the background picture.
mn: Дэвсгэрийн зургийн өнгөний идэвх.

en: Primary Color
mn: Анхны өнгө

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
mn: Өнгөний өөрчлөлтийг илэрхийлэхэд гарах зүүн болоод дээд хэсгийн өнгө эсвэл цул өнгөөр будахад хэрэглэх өнгө.

en: Secondary Color
mn: Хоёрдогч өнгө

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
mn: Өнгөний өөрчлөлтийг илэрхийлэхэд гарах баруун болоод доод хэсгийн өнгө эсвэл цул өнгөөр будахад хэрэглэх өнгө.

en: Color Shading Type
mn: Өнгөний тунаралтын төрөл

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
mn: Дэвсгэрийн өнгөний уусалтыг тохируулах. Боломжит утгууд нь »horizontal-gradient« (хэвтээ уусалт), »vertical-gradient« (босоо уусалт) мөн »solid« (дан өнгийн).

en: File Icon Theme
mn: Файлын эмблемийн хэлбэр

en: Theme used for displaying file icons.
mn: Файлын дарцагийг үзүүлэхэд ашиглах хэлбэр.

en: Enable Accessibility
mn: Хандалтыг чөлөөтэй болгох

en: Whether Applications should have accessibility support.
mn: Програмуудад хялбар хандалт боломжтой байлгах эсэх.

en: Enable Animations
mn: Хөдөлгөөнийг идэвхжүүлэх

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
mn: Үйл хөдлөлүүдийг харуулах эсэх. Жич: Энэ бол ерөнхий түлхүүр. Түүгээр цонхны менежер, самбар гэх мэтийн төлөвийг өөрчилж болно.

en: Menus Have Tearoff
mn: Цэснүүд ноорог тэмдэглэлтэй

en: Whether menus should have a tearoff.
mn: Цэсүүд хэрчилттэй байх эсэх.

en: Toolbar Style
mn: Багажийн самбарын хэлбэр

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
mn: Багаж самбарын хэлбэр. Боломжит утгууд нь »both«, »both_horiz«, »icon« ба »text«

en: Menus Have Icons
mn: Цэснүүд эмблемтэй

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
mn: Цэсийн элементүүдийн дэргэд дарцаг харуулах эсэх.

en: Buttons Have Icons
mn: Товчнууд эмблемтэй байх

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
mn: Товчнууд бичвэрийнхээ дээр дарцаг харуулах эсэх.

en: Menubar Detachable
mn: Цэсийн самбарыг салгаж болохуйц

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
mn: Хэрэглэгч цэсний самбарыг салган зөөж болох эсэх.

en: Toolbar Detachable
mn: Багажийн самбарыг салгаж болохуйц

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
mn: Хэрэглэгч багаж самбарыг салган зөөж болох эсэх.

en: Toolbar Icon Size
mn: Багажийн самбарын эмблемийн хэмжээ

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
mn: "small-toolbar" эсвэл "large-toolbar" багаж самбар дахь дарцагийн хэмжээ.

en: Cursor Blink
mn: Түүчээ Анивчдаг

en: Whether the cursor should blink.
mn: Түүчээ анивчих эсэх.

en: Cursor Blink Time
mn: Заагчийн анивчих давтамж

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
mn: Түүчээний анивчилтын давтамжийн урт миллисекундээр.

en: Icon Theme
mn: Icon-Хэлбэр

en: Gtk+ Theme
mn: GTK+Хэлбэр

en: Basename of the default theme used by gtk+.
mn: GTK+ -аас заагдсан стандарт суурь нэрсүүд

en: Default font
mn: Өгөгдмөл фонт

en: Name of the default font used by gtk+.
mn: GTK+-д хэрэглэгдсэн өгөгдмөл фонтын нэр.

en: GTK IM Preedit Style
mn: GTK-ийн өгөгдлийн урьдчилан засварлах хэлбэр

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
mn: GTK+-т хэрэглэгдсэн Preedit-хэлбэрийн оруулалтын аргын нэр.

en: GTK IM Status Style
mn: GTK-ийн өгөгдлийн статусын хэлбэр

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
mn: GTK+-т хэрэглэгдсэн Төлөв-хэлбэрийн оруулалтын аргын нэр.

en: GTK IM Module
mn: GTK IM Модуль

en: Name of the input method module used by GTK+.
mn: GTK+-д хэрэглэгдсэн оруулалтын аргын модулийн нэр.

en: Document font
mn: Баримтын фонт

en: Name of the default font used for reading documents.
mn: Баримт уншихад хэрэглэгдсэн өгөгдмөл фонтын нэр.

en: Monospace font
mn: Ижил өргөнтэй бичиг

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
mn: Ижил өргөнтэй бичгийн нэр (fixed-width) жишээ нь терминалд хэрэглэгддэг.

en: Use Custom Font
mn: Хэрэглэгчийн зааж өгсөн фонтыг хэрэглэх

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
mn: GTK+-программд хэрэглэгчийн заасан фонтыг хэрэглэх эсэх

en: Status Bar on Right
mn: Баруун тал дахь төлөвийн самбар

en: Whether to display a status bar meter on the right.
mn: Төлөв самбарыг баруун талд харуулах эсэх.

en: Module for GtkFileChooser
mn: GtkFileChooser -н модуль

en: Menubar accelerator
mn: Цэсийн самбар хурдасгуур

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
mn: Цэс самбар нээгч товчлуурын хослол.

en: Show the 'Input Methods' menu
mn: 'Оруулах арга' цэсийг харуул

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
mn: Оруулах талбар ба бичвэрийн мужийн хам цэсэнд оруулах аргыг өөрчлөх боломж олгох эсэх.

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
mn: 'Юникод Хяналтын Тэмдэгт' цэсийг харуул

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
mn: Оруулах талбар ба бичвэрийн мужийн хам цэсэнд удирдах тэмдэгт оруулах боломж олгох эсэх.

en: Disable command line
mn: Тушаалын мөр идэвхгүйжүүлэх

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
mn: Терминал эсвэл тушаалын мөрөөс хандахыг хориглох. Жишээлбэл, "Програм ажиллуулах" диалог руу хандахыг хаана.

en: Disable saving files to disk
mn: Диск рүү файл хадгалахыг идэвхгүйжүүлэх

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
mn: Хэрэглэгч диск рүү файл хадгалахаас сэрэмжилэх. Жишээлбэл, Бүх програмын "Өөрөөр хадгалах" диалогийн хандалт хаагдана.

en: Disable printing
mn: Хэвлэхийг идэвхгүйжүүлэх

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
mn: Хэрэглэгч хэвлэхийг хориглох. Жишээлбэл, Бүх програмын "Хэвлэх" диалогийн хандалт хаагдана.

en: Disable print setup
mn: Хэвлэх тохиргоог идэвхгүйжүүлэх

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
mn: Хэрэглэгч хэвлэх тохиргоо өөрчлөхөөс сэрэмжилэх. Жишээлбэл, Бүх програмын "Хэвлэх тохиргоо" диалог руу хандалт хаагдана.

en: Disable user switching
mn: Хэрэглэгчийн сэлгээг идэвхгүйжүүлэх

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
mn: Суулт идэвхтэй байх үед хэрэглэгч өөр данс руу сэлгэхийг саатуулах.

en: Disable lock screen
mn: Дэлгэц түгжилт идэвхгүйжүүлэх

en: Disable URL and MIME type handlers
mn: URL ба MIME төрөл боловсруулагчийг хаах

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
mn: Ажиллаж буй URL эсвэл MIME төрөл боловсруулагч програмыг саатуулах.

en: Default mixer device
mn: Өгөгдмөл найруулагч төхөөрөмж

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
mn: Мультимедиа товчлуур хэрэглэх үед өгөгдмөл найруулагч төх. хэрэглэх эсэх.

en: Default mixer tracks
mn: Өгөгдмөл найруулагчийн суваг

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
mn: Мультимедиа товчлуур хэрэглэх үед өгөгдмөл суваг хэрэглэх эсэх.

en: Enable ESD
mn: ESD-ийг идэвхжүүлэх

en: Enable sound server startup.
mn: MATE-ийн эхлэхэд дууны серверийг ажиллуулах.

en: Sounds for events
mn: Үйлдлүүдийн гаргах дуу

en: Whether to play sounds on user events.
mn: Хэрэглэгчийн хийх үйлдэлд хамааруулан дуу гаргах эсэх

en: Sound theme name
mn: Дууны аялгуун нэр

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
mn: Үйлдлүүдийн чимээнд XDG дууны аялгууг хэрэглэх.

en: Input feedback sounds
mn: Үйлчлэлийн дуу оруулах

en: Whether to play sounds on input events.
mn: Оролтын үйлдэлд дуу тоглуулах эсэх

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
mn: Завсрын хадгалагчид мини зургуудыг хадгалах хамгийн их хугацаа, өдрөөр. Цэвэрлэхгүй гэвэл -1 сонгоно уу.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
mn: Завсрын хадгалагчид мини зургуудыг хадгалах хамгийн их хугацаа, мегабайтаар. Цэвэрлэхгүй гэвэл -1 сонгоно уу.

en: Disable all external thumbnailers
mn: Бүх гадаад мини харагдалтыг хаах

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
mn: Хэрвээ идэвхжүүлбэл бүх гадаад мини харагдалттай програмыг тэд тусдаа нээлттэй/хаалттай эсэхийг үл харгалзан хаана.

en: Type time
mn: Оруулах хугацаа

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
mn: Оруулах (бичих) үеийн түр зогсолтын горим эхлэхийн өмнөх минутын тоо

en: Break time
mn: Түр зогсолт

en: Number of minutes that the typing break should last.
mn: Оруулах үеийн түр зогсолтын үргэлжилэх минут.

en: Allow postponing of breaks
mn: Түр зогсолт зөөхийг зөвшөөрөх

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
mn: Хэрэглэгч оруулах үеийн түр зогсолтыг зөөж болох эсэх.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
mn: Гар түгжих эсэх?

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
mn: Гар түгжих эсэх?

en: _Copy
mn: _Хуулах

en: _Close
mn: _Хаах
