mate-desktop 1.25.0 - en to nl translation catalogue (296 entries)

en: About MATE
nl: Over Mate

en: Learn more about MATE
nl: Meer te weten komen over Mate

en: MATE Desktop Environment
nl: MATE-werkomgeving

en: Copyright © 1997-2011 GNOME developers
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nl: Auteursrecht © 1997-2011 GNOME-ontwikkelaars
    Auteursrecht © 2011 Perberos
    Auteursrecht © 2012-2021 MATE-ontwikkelaars

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
nl: MATE levert een intuïtieve en aantrekkelijke werkomgeving voor Linuxgebruikers door middel van traditionele menu-indelingen.

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
nl: MATE omvat het meeste van wat u op uw computer ziet, waaronder het bestandsbeheer, de documentenlezer, de afbeeldingsweergave, de menu's en vele toepassingen.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
nl: MATE is een vrije, handige, stabiele, toegankelijke werkomgeving voor de Unix-achtige familie van besturingssystemen.

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
nl: MATE is een vork van GNOME 2. Honderden mensen hebben code bijgedragen aan GNOME sinds het begon in 1997; velen anderen hebben op andere manieren bijgedragen, met vertalingen, documentatie en kwaliteitsbewaking.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
nl: GNOME 2 was de populairste werkomgeving van Linux, maar die is niet langer beschikbaar... MATE is er om dezelfde werkomgeving te blijven leveren!

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
nl: De naam 'MATE' komt van yerba maté, een inheemse ilexsoort in subtropisch Zuid-Amerika. De bladeren bevatten cafeïne en worden gebruikt om aftreksels van te maken en een drank die 'mate' genoemd wordt.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
nl: Onbekend

en: Use alpha
nl: Gebruik alpha

en: Whether or not to give the color an alpha value
nl: Al dan niet de kleur een alphawaarde te geven

en: Title
nl: Titel

en: The title of the color selection dialog
nl: De titel van de kleurkiezerdialoog

en: Pick a Color
nl: Kies een kleur

en: Current Color
nl: Huidige kleur

en: The selected color
nl: De geselecteerde kleur

en: Current Alpha
nl: Huidige alpha

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
nl: De geselecteerde doorzichtigheid (0 volledig doorzichtig, 65535 volledig ondoorzichtig)

en: Received invalid color data
nl: Ongeldige kleurgegevens ontvangen

en: Has Opacity Control
nl: Heeft doorzichtigheidsbeheer

en: Whether the color selector should allow setting opacity
nl: Of het instellen van doorzichtigheid is toegestaan in de kleurkiezer

en: Has palette
nl: Heeft palet

en: Whether a palette should be used
nl: Of er een palet gebruikt moet worden

en: The current color
nl: De huidige kleur

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
nl: De huidige doorzichtigheidswaarde (0 volledig doorzichtig, 65535 volledig ondoorzichtig)

en: HEX String
nl: HEX-tekenreeks

en: The hexadecimal string of current color
nl: De hexadecimale tekenreeks van de huidige kleur

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
nl: Kies aan de hand van de buitenste ring de kleur die u wilt. Hierna kunt u de donkerheid of lichtheid van de gekozen kleur bepalen met behulp van de binnenste driehoek.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
nl: Klik op de pipet, en klik daarna ergens op uw scherm om die kleur te selecteren.

en: _Hue:
nl: _Tint:

en: Position on the color wheel.
nl: Positie op het kleurenschemawiel.

en: _Saturation:
nl: _Verzadiging:

en: "Deepness" of the color.
nl: 'Diepte' van de kleur.

en: _Value:
nl: _Waarde:

en: Brightness of the color.
nl: Helderheid van de kleur.

en: _Red:
nl: _Rood:

en: Amount of red light in the color.
nl: Hoeveelheid rood licht in de kleur.

en: _Green:
nl: _Groen:

en: Amount of green light in the color.
nl: Hoeveelheid groen licht in de kleur.

en: _Blue:
nl: _Blauw:

en: Amount of blue light in the color.
nl: Hoeveelheid blauw licht in de kleur.

en: Op_acity:
nl: _Ondoorzichtigheid:

en: Transparency of the color.
nl: Doorzichtigheid van de kleur.

en: Color _name:
nl: Kleur_naam:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
nl: U kunt in dit veld HTML-stijl hexadecimale kleurwaarde invoeren, of de naam van de kleur, zoals 'oranje'.

en: _Palette:
nl: _Palet:

en: Color Wheel
nl: Kleurenschemawiel

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
nl: Uw eerdere gekozen kleur, ter vergelijking met de kleur die u nu kiest. U kunt deze kleur verslepen naar een paletinvoer, of kies deze kleur als huidige door hem te slepen naar de andere kleurstaal hiernaast.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
nl: De door u gekozen kleur. U kunt de kleur verslepen naar een paletinvoer om de kleur op te slaan voor toekomstig gebruik.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
nl: De voorheen gekozen kleur, om de kleur te kunnen vergelijken met de huidige kleurkeuzen.

en: The color you've chosen.
nl: De door u gekozen kleur.

en: _Save color here
nl: _Sla kleur hier op

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
nl: Klik op deze paletinvoer om het de huidige kleur te maken. Om deze invoer te veranderen moet u een kleurstaal hierheen slepen of met de rechtermuisknop erop klikken en de optie 'Sla kleur hier op' selecteren.

en: Color Selection
nl: Kleurselectie

en: The color selection embedded in the dialog.
nl: De kleurselectie ingebed in het dialoogvenster.

en: OK Button
nl: Oké-knop

en: The OK button of the dialog.
nl: De Oké-knop van het dialoogvenster.

en: Cancel Button
nl: Afbreken-knop

en: The cancel button of the dialog.
nl: De afbreken-knop van het dialoogvenster.

en: Help Button
nl: Hulp-knop

en: The help button of the dialog.
nl: De hulpknop van het dialoogvenster.

en: _Cancel
nl: _Afbreken

en: _OK
nl: _Oké

en: Help
nl: Hulp

en: Error reading file '%s': %s
nl: Fout bij lezen van bestand '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
nl: Fout bij terugspoelen van bestand '%s': %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
nl: Naamloos

en: File '%s' is not a regular file or directory.
nl: Bestand '%s' is geen gewoon bestand of map.

en: Cannot find file '%s'
nl: Kan bestand ‘%s’ niet vinden

en: No filename to save to
nl: Geen bestandsnaam opgegeven voor opslaan

en: Starting %s
nl: %s starten...

en: No URL to launch
nl: Geen webadres om te starten

en: Not a launchable item
nl: Geen opstartbaar element

en: No command (Exec) to launch
nl: Geen opdracht (Exec) om te starten

en: Bad command (Exec) to launch
nl: Ongeldige opdracht (Exec) om te starten

en: Unknown encoding of: %s
nl: Onbekende codering van: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
nl: Geen terminalvenster gevonden, dus teruggevallen op ‘xterm’, ook al werkt die wellicht niet

en: Unspecified
nl: Niet-gespecificeerd

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
nl: kon de schermhulpbronnen niet verkrijgen (CRTCs, outputs, modes)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
nl: onafgehandelde X-fout bij het opvragen van het bereik van de schermafmetingen

en: could not get the range of screen sizes
nl: kon het bereik van de schermafmetingen niet opvragen

en: RANDR extension is not present
nl: RANDR-extensie niet aanwezig

en: could not get information about output %d
nl: kon informatie over uitvoer %d niet verkrijgen

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
nl: aangevraagde positie/afmeting voor CRTC %d ligt buiten de toegestane limieten: positie=(%d, %d), afmeting=(%d, %d), maximum=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
nl: kon de instellingen voor CRTC %d niet doorvoeren

en: could not get information about CRTC %d
nl: kon informatie over CRTC %d niet verkrijgen

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
nl: geen van de opgeslagen schermconfiguraties kwam overeen met de actieve configuratie

en: CRTC %d cannot drive output %s
nl: CRTC %d kan uitvoer %s niet aansturen

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
nl: uitvoer %s ondersteunt modus %dx%d@%dHz niet

en: CRTC %d does not support rotation=%s
nl: CRTC %d ondersteunt rotation=%s niet

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
nl: uitvoer %s heeft niet dezelfde parameters als een andere gekloonde uitvoer:
    huidige modus = %d, nieuwe modus = %d
    huidige coördinaten = (%d, %d), nieuwe coördinaten = (%d, %d)
    huidige rotatie = %s, nieuwe rotatie = %s

en: cannot clone to output %s
nl: kan niet klonen naar uitvoer %s

en: Trying modes for CRTC %d
nl: Modi proberen voor CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
nl: CRTC %d: uitproberen modus %dx%d@%dHz met uitvoer op %dx%d@%dHz (ronde %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
nl: kon CRTC's niet aan uitvoer toewijzen:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
nl: geen van de geselecteerde modi was verenigbaar met de mogelijke modi:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
nl: vereiste virtuele afmeting past niet binnen de beschikbare afmeting: aangevraagd=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
nl: Gespiegelde schermen

en: minimum interval in milliseconds
nl: minimuminterval in milliseconden

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
nl: Meerdere aanslagen van _dezelfde_ toets negeren binnen @delay milliseconden.

en: Pixels per seconds
nl: Beeldpunten per seconde

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
nl: Hoeveel beeldpunten per seconde te bewegen op maximumsnelheid.

en: How long to accelerate in milliseconds
nl: Hoe lang te versnellen in milliseconden

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
nl: Hoeveel milliseconden het duurt om van 0 naar maximumsnelheid te gaan.

en: Initial delay in milliseconds
nl: Aanvangsvertraging in milliseconden

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
nl: Hoeveel milliseconden te wachten voordat muisbewegingstoetsen in werking treden.

en: Minimum interval in milliseconds
nl: Minimumtussenpoze in milliseconden

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
nl: Toets niet accepteren als ingedrukt tenzij @delay milliseconden lang ingedrukt gehouden.

en: Latch modifiers when pressed twice in a row until the same modifier is pressed again.
nl: Vergrendel optietoetsen wanneer twee maal achter elkaar ingedrukt totdat dezelfde optietoets opnieuw wordt ingedrukt.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
nl: Uitschakelen wanneer twee toetsen tegelijk worden ingedrukt.

en: Beep when a modifier is pressed.
nl: Pieptoon bij aanslaan van een optietoets.

en: Beep when a key is pressed while CapsLock is active.
nl: Piep wanneer er een toets wordt ingedrukt terwijl CapsLock actief is.

en: Beep count when enabling a modifier
nl: Aantal pieptonen bij inschakelen van een optietoets

en: Number of beeps to emit when enabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
nl: Aantal pieptonen bij inschakelen van een optietoets terwijl schakeltoetsen zijn aangezet. Werkt alleen met de 'internal'-implementatie.

en: Delay between beeps when enabling a modifier
nl: Vertraging tussen pieptonen bij inschakelen van een optietoets

en: Delay in milliseconds between two beeps when enabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
nl: Vertraging in milliseconden tussen twee pieptonen bij inschakelen van een optietoets terwijl schakeltoetsen zijn aangezet. Werkt alleen met de 'internal'-implementatie.

en: Beep count when disabling a modifier
nl: Aantal pieptonen bij uitschakelen van een optietoets

en: Number of beeps to emit when disabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
nl: Aantal pieptonen bij het uitschakelen van een optietoets terwijl schakeltoetsen zijn aangezet. Werkt alleen met de 'internal'-implementatie.

en: Delay between beeps when disabling a modifier
nl: Vertraging tussen pieptonen bij uitschakelen van een optietoets

en: Delay in milliseconds between two beeps when disabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
nl: Vertraging in milliseconden tussen twee pieptonen bij het uitschakelen van een optietoets terwijl schakeltoetsen zijn aangezet. Werkt alleen met de 'internal'-implementatie.

en: Implementation to use when togglekeys are enabled
nl: Te gebruiken implementatie wanneer schakeltoetsen zijn aangezet

en: Selects the backend to use to provide the togglekeys feature. Valid values include 'xkb' (the stock X implementation) and 'internal' (a MATE-specific and more configurable implementation).
nl: Kiest de te gebruiken implementatie voor het leveren van de schakeltoetsfunctie. Geldige waarden zijn 'xkb' (de standaardimplementatie van X) en 'internal' (een MATE-specifieke en meer instelbare implementatie).

en: Startup Assistive Technology Applications
nl: Opstarten van assisterende technologie-toepassingen

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
nl: Lijst van te starten assisterende technologie-toepassingen bij het aanmelden bij de MATE-werkomgeving.

en: Preferred Mobility assistive technology application
nl: Geprefereerde assisterende technologie-toepassing voor mobiliteit

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
nl: Geprefereerde assisterende technologie-toepassing voor mobiliteit die bij aanmelden, het menu en de opdrachtregel gebruikt moet worden.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
nl: Opstarten van assisterende technologie-toepassing voor mobiliteit

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
nl: Of MATE de assisterende technologie-toepassing voor mobiliteit moet starten tijdens het aanmelden.

en: Preferred Visual assistive technology application
nl: Geprefereerde assisterende technologie-toepassing voor visuele hulp

en: Preferred Visual assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
nl: Geprefereerde assisterende technologie-toepassing voor visuele hulp die bij aanmelden, het menu en de opdrachtregel gebruikt moet worden.

en: Start preferred Visual assistive technology application
nl: Opstarten van assisterende technologie-toepassing voor visuele hulp

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
nl: Of MATE de assisterende technologie-toepassing voor visuele hulp moet starten na aanmelden.

en: Default browser
nl: Standaardbrowser

en: Default browser for all URLs.
nl: Standaardbrowser voor alle webadressen.

en: Browser needs terminal
nl: Browser heeft terminalvenster nodig

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
nl: Of de standaardbrowser voor het draaien een terminalvenster vereist.

en: Browser understands remote
nl: Browser begrijpt 'remote'

en: Whether the default browser understands netscape remote.
nl: Of de standaardbrowser de Netscape 'remote'-opdracht begrijpt.

en: Calculator application
nl: Rekenmachine-toepassing

en: Calculator program to use when starting applications that require one.
nl: Te gebruiken rekenmachine-toepassing wanneer er toepassingen worden gestart die er een vereisen.

en: Instant Messaging application
nl: Instantberichten-toepassing

en: Instant Messaging program to use when starting applications that require one.
nl: Te gebruiken instantberichtenprogramma wanneer er toepassingen worden gestart die er een vereisen.

en: Default calendar
nl: Standaardagenda

en: Default calendar application
nl: Standaard-agendatoepassing

en: Calendar needs terminal
nl: Agenda heeft terminalvenster nodig

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
nl: Of de standaard-agendatoepassing voor het draaien een terminalvenster vereist

en: Default tasks
nl: Standaardtaken

en: Default tasks application
nl: Toepassing voor standaardtaken

en: Tasks needs terminal
nl: Taken heeft terminalvenster nodig

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
nl: Of de standaardtaken-toepassing voor het draaien een terminalvenster vereist

en: Terminal application
nl: Terminaltoepassing

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
nl: Terminalprogramma voor het starten van toepassingen die er een vereisen.

en: Exec Arguments
nl: Exec-argumenten

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
nl: Argument gebruikt om programma's uit te voeren in de terminal die gedefinieerd is in de exec-sleutel.

en: Draw Desktop Background
nl: Bureaubladachtergrond tekenen

en: Have MATE draw the desktop background.
nl: Laat MATE de bureaubladachtergrond tekenen.

en: Show Desktop Icons
nl: Toon bureaubladpictogrammen

en: Have MATE file manager (Caja) draw the desktop icons.
nl: Laat de MATE-bestandsbeheerder (Caja) de pictogrammen op het bureaublad tonen.

en: Fade the background on change
nl: Achtergronden wisselen met vervagingseffect

en: If set to true, then MATE will change the desktop background with a fading effect.
nl: Als dit is ingeschakeld zal MATE een vervagingseffect laten zien bij het veranderen van de bureaubladachtergrond.

en: Picture Options
nl: Afbeeldingsopties

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
nl: Bepaalt hoe de afbeelding in wallpaper_filename wordt weergegeven. Mogelijke waarden zijn "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".

en: Picture Filename
nl: Bestandsnaam van afbeelding

en: File to use for the background image.
nl: Te gebruiken bestand voor de achtergrondafbeelding.

en: Picture Opacity
nl: Afbeeldingsdoorzichtigheid

en: Opacity with which to draw the background picture.
nl: Doorzichtigheid van de achtergrondafbeelding.

en: Primary Color
nl: Primaire kleur

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
nl: Linker - of bovenste kleur bij kleurverloop, of gewoon de effen kleur.

en: Secondary Color
nl: Secundaire kleur

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
nl: Rechter- of onderste kleur bij kleurverloop (ongebruikt bij effen kleur).

en: Color Shading Type
nl: Type kleurschakering

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
nl: Hoe de achtergrondkleur getekend moet worden. Mogelijke waarden zijn ‘horizontal-gradient’, ‘vertical-gradient’, ‘solid’.

en: File Icon Theme
nl: Thema voor bestandspictogrammen

en: Theme used for displaying file icons.
nl: Te gebruiken thema bij weergave van bestandspictogrammen.

en: Enable Accessibility
nl: Toegankelijkheid inschakelen

en: Whether Applications should have accessibility support.
nl: Of programma's ondersteuning voor toegankelijkheid zouden moeten hebben.

en: Enable Animations
nl: Animaties inschakelen

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
nl: Of er animaties weergegeven moeten worden. Opmerking: dit is een globale instelling. Het heeft invloed op het paneel, vensterbeheer, etc...

en: Menus Have Tearoff
nl: Menu's hebben een losscheurrand

en: Whether menus should have a tearoff.
nl: Of menu's een losscheurrand moeten hebben.

en: Toolbar Style
nl: Werkbalkstijl

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
nl: Werkbalkstijl. Geldige waarden zijn ‘both’, ‘both-horiz’, ‘icons’ en ‘text’.

en: Menus Have Icons
nl: Menu's hebben pictogrammen

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
nl: Of menu's een pictogram naast een menu-onderdeel mogen weergeven.

en: Buttons Have Icons
nl: Knoppen hebben pictogrammen

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
nl: Of knoppen behalve een opschrift ook een pictogram mogen weergeven.

en: Menubar Detachable
nl: Menubalken kunnen losgescheurd worden

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
nl: Of de gebruiker menubalken kan losscheuren en los op het scherm kan neerzetten.

en: Toolbar Detachable
nl: Werkbalken kunnen losgescheurd worden

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
nl: Of de gebruiker werkbalken kan losscheuren en los op het scherm kan neerzetten.

en: Toolbar Icon Size
nl: Werkbalk pictogramafmetingen

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
nl: De grootte van pictogrammen op de werkbalken, geldige waarden zijn ´small-toolbar´ of ´large-toolbar´.

en: Cursor Blink
nl: Knipperen van aanwijzer

en: Whether the cursor should blink.
nl: Of de aanwijzer moet knipperen.

en: Cursor Blink Time
nl: Knippersnelheid van aanwijzer

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
nl: Lengte van de aanwijzer-knippercyclus, in milliseconden.

en: Icon Theme
nl: Pictogramthema

en: Icon theme to use for the panel, Caja etc.
nl: Te gebruiken pictogramthema voor het paneel, Caja, enz.

en: Gtk+ Theme
nl: Gtk+ Thema

en: Basename of the default theme used by gtk+.
nl: Basisnaam voor standaardthema van gtk+.

en: List of symbolic names and color equivalents
nl: Lijst van symbolische namen en kleurequivalenten

en: A '\n' separated list of "name:color" as defined by the 'gtk-color-scheme' setting
nl: Een door '\n' gescheiden lijst van "naam:kleur" zoals gedefinieerd door de instelling in 'gtk-color-scheme'

en: Default font
nl: Standaardlettertype

en: Name of the default font used by gtk+.
nl: Naam van het standaardlettertype van gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
nl: Naam de van GTK+ invoermethode Preedit-stijl van gtk+.

en: GTK IM Status Style
nl: GTK IM Status Stijl

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
nl: Naam de van GTK+ invoermethode Status-stijl van gtk+.

en: Name of the input method module used by GTK+.
nl: Naam de van GTK+ invoermethode.

en: Use GTK3 header bar
nl: Gebruik GTK3-kopbalk

en: Whether builtin GTK+ dialogs such as the file chooser, the color chooser or the font chooser will use a header bar at the top to show action widgets, or an action area at the bottom. This setting does not affect custom dialogs using GtkDialog directly, or message dialogs.
nl: Of de ingebouwde GTK+ dialoogvensters zoals de bestandkiezer, de kleurkiezer of de lettertypekiezer een kopbalk zullen gebruiken aan de bovenkant om actiewidgets te tonen, of een actiegebied aan de onderkant. Deze instelling heeft geen invloed op dialoogvensters die GtkDialog direct gebruiken, of berichtdialogen.

en: Use GTK3 overlay scrolling
nl: Gebruik GTK3-overlapschuiven

en: Whether built-in GTK+ scrolled windows will use overlay scrolling. Overlay scrolling hides and reduces the size of the scrollbar until it gets focus.
nl: Of ingebouwde GTK+ schuifbare vensters overlapschuiven gebruiken. Overlapschuiven verbergt en vermindert de grootte van de schuifbalk totdat hij scherpstelling krijgt.

en: Enable Gtk toolkit-wide animations
nl: Gtk toolkit-wide animaties inschakelen

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
nl: Toolkit-wide animaties inschakelen/uitschakelen.

en: Document font
nl: Documentlettertype

en: Name of the default font used for reading documents.
nl: Naam van het standaardlettertype voor het lezen van documenten.

en: Monospace font
nl: Niet-proportioneel lettertype

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
nl: Naam van een niet-proportioneel lettertype voor gebruik in terminalvenster-achtige toepassingen.

en: Use Custom Font
nl: Aangepast lettertype gebruiken

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
nl: Of gtk+-toepassingen een aangepast lettertype moeten gebruiken.

en: Status Bar on Right
nl: Statusbalk aan de rechterkant

en: Whether to display a status bar meter on the right.
nl: Of er een statusbalkmeter aan de rechterkant weergegeven moet worden.

en: Module for GtkFileChooser
nl: Module voor GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio" and "gtk+".
nl: Te gebruiken modelmodule voor bestandssysteemweergave voor het GtkFileChooser-element. Mogelijke waardes zijn ‘gio’, ‘gnome-vfs’ en ‘gtk+’.

en: Menubar accelerator
nl: Menubalk-sneltoets

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
nl: Sneltoets voor het openen van de menubalken.

en: Show the 'Input Methods' menu
nl: 'Invoermethoden'-menu tonen

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
nl: Of de contextmenu's van tekstvelden een optie moeten bieden om de invoermethode te wijzigen.

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
nl: Het 'Unicode controleteken'-menu tonen

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
nl: Of de contextmenu's van tekstvelden een optie moeten bieden om controletekens in te voegen.

en: Titlebar layout of GTK3 client-side decorated windows
nl: Titelbalkvormgeving van de GTK3 client-side gedecoreerde vensters

en: This setting determines which buttons should be put in the titlebar of client-side decorated windows, and whether they should be placed at the left of right. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.
nl: Deze instelling bepaalt welke knoppen in de titelbalk van client-side gedecoreerde vensters moeten worden gezet, en of deze links dan wel rechts moeten worden geplaatst. Zie https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.

en: Use a global menubar for displaying application menus
nl: Gebruik een systeembrede menubalk voor het tonen van toepassingenmenu's

en: This setting determines where application menu will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.
nl: Deze instelling bepaalt waar er een toepassingenmenu wordt getoond - in een venster of op een paneel met het protocol MenuModel. Zie https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.

en: Use a global menubar for displaying window menubars
nl: Gebruik een systeembrede menubalk voor het tonen van venstermenubalken

en: This setting determines where window menubars will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-menubar.
nl: Deze instelling bepaalt waar er venstermenubalken worden getoond - in een venster of op een paneel met het protocol MenuModel. Zie https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-menubar.

en: Only show mnemonics on when the Alt key is pressed
nl: Toon alleen geheugensteuntjes wanneer de Alt-toets is ingedrukt

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the Alt key.
nl: Of de geheugensteuntjes wel/niet getoond moeten worden wanneer gebruiker de Alt-toets indrukt.

en: Window Scaling Factor
nl: Factor voor schalen van vensters

en: This controls the GTK scale factor that maps from window coordinates to the actual device pixels. On traditional systems this is 1, but on very high density displays (e.g. HiDPI, Retina) this can be a higher value (often 2). Set to 0 to auto-detect.
nl: Dit beheerst de GTK-schaalfactor die venstercoördinaten doorsluist naar de daadwerkelijke beeldpunten van het apparaat. Op traditionele systemen is dit 1, maar op schermen met zeer hoge dichtheid (bijv. HiDPI, Retina) kan dit een hogere waarde zijn (vaak 1,5 of 2). Stel in op 0 voor automatische detectie.

en: Scaling Factor for QT appllications
nl: Schaalfactor voor QT-toepassingen

en: This setting determines whether MATE controls the scale factor for QT applications. Enable to synchronize with the GTK scale factor when initializing the session, disable to control this value elsewhere. Requires restarting your session.
nl: Deze instelling bepaalt of MATE de schaalfactor beheerst voor QT-toepassingen. Schakel dit in om te synchroniseren met de GTK-schaalfactor bij het initialiseren van de sessie; schakel dit uit om deze waarde elders te beheersen. Vereist een herstart van uw sessie.

en: Enable the primary paste selection
nl: Primaire plakselectie inschakelen

en: If true, gtk+ uses the primary paste selection, usually triggered by a middle mouse button click.
nl: Indien waar, dan gebruikt gtk+ de primaire plakselectie, gewoonlijk opgeroepen door een klik met de middelste muisknop.

en: Disable command line
nl: Opdrachtregel uitschakelen

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
nl: De gebruiker verhinderen om toegang tot de terminal te krijgen of om een uit te voeren opdrachtregel op te geven. Dit schakelt bijvoorbeeld de toegang uit tot het ‘Toepassing uitvoeren’-dialoogvenster van het paneel.

en: Disable saving files to disk
nl: Opslaan van bestanden naar schijf uitschakelen

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
nl: De gebruiker verhinderen om bestanden naar schijf op te slaan. Dit schakelt bijvoorbeeld de toegang uit tot de ‘Opslaan als’-dialoogvensters van alle toepassingen.

en: Disable printing
nl: Afdrukken uitschakelen

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
nl: De gebruiker verhinderen af te drukken. Dit schakelt bijvoorbeeld de toegang uit tot de 'Afdrukken'-dialoogvensters van alle toepassingen.

en: Disable print setup
nl: Afdrukinstellingen uitschakelen

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
nl: De gebruiker verhinderen om de afdrukinstellingen aan te passen. Dit schakelt bijvoorbeeld de toegang uit tot de ‘Afdrukinstellingen’-dialoogvensters van alle toepassingen.

en: Disable user switching
nl: Wisselen van gebruiker uitschakelen

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
nl: Voorkomen dat de gebruiker van gebruikersaccount kan wisselen terwijl zijn sessie actief is.

en: Disable lock screen
nl: Schermvergrendeling uitschakelen

en: Prevent the user from locking the screen.
nl: Voorkom dat de gebruiker het scherm kan vergrendelen.

en: Disable URL and MIME type handlers
nl: URL- en MIME-type afhandeling uitschakelen

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
nl: Voorkomen dat er toepassingen gestart worden voor het afhandelen van URL- of MIME-types.

en: Disable theme settings
nl: Thema-instellingen uitschakelen

en: Prevent the user from changing theme settings.
nl: Voorkomt dat de gebruiker thema-instellingen aanpast.

en: Disable log out
nl: Afmelden uitschakelen

en: Prevent the user from logging out.
nl: Voorkomt dat de gebruiker zich kan afmelden.

en: Default mixer device
nl: Standaard-mengpaneel

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
nl: Het mengpaneel dat standaard gebruikt wordt voor de multimediatoetsen.

en: Default mixer tracks
nl: Standaard mengpaneelschuiven

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
nl: De mengpaneelschuiven die standaard gebruikt worden door de multimediatoetsen.

en: Enable ESD
nl: ESD inschakelen

en: Enable sound server startup.
nl: Opstarten van geluidsserver inschakelen.

en: Sounds for events
nl: Geluiden voor gebeurtenissen

en: Whether to play sounds on user events.
nl: Of er geluiden afgespeeld moeten worden bij gebruikersacties.

en: Sound theme name
nl: Naam van geluidsthema

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
nl: Het XDG-geluidsthema voor gebeurtenisgeluiden.

en: Input feedback sounds
nl: Geluiden voor terugkoppeling betreffende invoer

en: Whether to play sounds on input events.
nl: Of er geluiden afgespeeld moeten worden bij invoeracties.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
nl: Maximumleeftijd voor miniaturen in de tijdelijke opslag, in dagen. Stel in op -1 om opschonen geheel uit te zetten.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
nl: Maximumgrootte van de miniaturenopslag, in megabytes. Stel in op -1 om opschonen uit te zetten.

en: Disable all external thumbnailers
nl: Alle externe miniaturiseringsprogramma's uitschakelen

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
nl: Instellen op 'waar' om alle externe miniaturiseringsprogramma's uit te schakelen, ongeacht of ze individueel ingeschakeld/uitgeschakeld zijn.

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
nl: Lijst van bestandsoorten waarvoor externe miniatuurmakers zullen worden uitgeschakeld

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
nl: Miniaturen zullen niet worden aangemaakt voor bestanden waarvan de bestandsoort in deze lijst staat.

en: Type time
nl: Tijd om te tikken

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
nl: Aantal minuten tijd om te tikken voordat pauzemodus begint.

en: Break time
nl: Pauzetijd

en: Number of minutes that the typing break should last.
nl: Aantal minuten dat de tikpauze duurt.

en: Allow postponing of breaks
nl: Uitstellen van pauzes toestaan

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
nl: Of het tikpauze-scherm kan worden uitgesteld.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
nl: Of het op slot zetten van het toetsenbord is ingeschakeld

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
nl: Of het op slot zetten van het toetsenbord is ingeschakeld.

en: MATE Color Selection
nl: MATE-kleurselectie

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: _Close
nl: Sl_uiten

en: Color selection dialog
nl: Dialoogvenster voor kleurselectie

en: Choose colors from the palette or the screen
nl: Kies kleuren in het palet of op het scherm

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;color;chooser;pick;palette;screen;selection;
nl: MATE;kleur;kiezer;kiezen;palet;scherm;selectie;
