mate-desktop 1.25.0 - en to or translation catalogue (189 entries)

en: About MATE
or: MATE ବିଷୟରେ

en: Learn more about MATE
or: MATE ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣନ୍ତୁ

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
or: ଅଜଣା

en: Title
or: ଶୀର୍ଷକ

en: The title of the color selection dialog
or: ରଙ୍ଗ ଚୟନ ସମଳାପର ଶୀର୍ଷକ

en: Pick a Color
or: ଗୋଟିଏ ରଙ୍ଗ ବାଛନ୍ତୁ

en: Current Color
or: ପ୍ରଚଳିତ ରଙ୍ଗ

en: The selected color
or: ବଚ୍ଛିତ ରଙ୍ଗ

en: Received invalid color data
or: ଅବୈଧ ରଙ୍ଗ ତଥ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଅଛି

en: _Value:
or: ମୂଲ୍ଯ: (_V)

en: Color _name:
or: ରଙ୍ଗର ନାମ (_n):

en: _Palette:
or: ପାଲେଟ (_P):

en: _Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ (_C)

en: Help
or: ସହାୟତା

en: Error reading file '%s': %s
or: '%s' ଫାଇଲ ପଢ଼ିବାରେ ତ୍ରୁଟି: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
or: '%s' ଫାଇଲ ପଛକୁ ଘୂରାଇବାରେ ତ୍ରୁଟି : %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
or: କୌଣସି ନାମ ନାହିଁ

en: File '%s' is not a regular file or directory.
or: '%s' ଫାଇଲ ସାଧାରଣ ଫାଇଲ ବା ଡିରେକ୍ଟୋରି ନୂହେଁ।

en: Cannot find file '%s'
or: ଫାଇଲ '%s' କୁ ଖୋଜିପାରିବେ ନାହିଁ

en: No filename to save to
or: ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ କୌଣସି ଫାଇଲ ନାମ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ

en: Starting %s
or: %s କୁ ଆରମ୍ଭ କରୁଅଛି

en: No URL to launch
or: ଚଳାଇବା ପାଇଁ କୌଣସି URL ନାହିଁ

en: Not a launchable item
or: ଗୋଟିଏ ଆରମ୍ଭଯୋଗ୍ୟ ବସ୍ତୁ ନୁହଁ

en: No command (Exec) to launch
or: ଚଳାଇବା ପାଇଁ କୌଣସୀ ନିର୍ଦେଶ (ନିଷ୍ପାଦନ) ନାହିଁ

en: Bad command (Exec) to launch
or: ନିର୍ଦେଶ ଭୁଲ ନିର୍ଦେଶ (ନିଷ୍ପାଦନ)

en: Unknown encoding of: %s
or: ଏହାର ସଙ୍କେତ ଅଜଣା: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
or: କୌଣସି ଟର୍ମିନାଲ ମିଳିଲା ନାହିଁ. ଏକ୍ସଟର୍ମ ବ୍ଯବହାର କରାଯାଉଛି. ଏହା କାର୍ଯ୍ଯ ନ କରି ପାରେ

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
or: ପରଦା ଉତ୍ସଗୁଡ଼ିକୁ ପାଇଲା ନାହିଁ (CRTC ଗୁଡ଼ିକ, ଫଳାଫଳଗୁଡ଼ିକ, ଧାରାଗୁଡ଼ିକ)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
or: ପରଦା ଆକାରର ସୀମା ପାଇବା ସମୟରେ ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ X ତ୍ରୁଟି

en: could not get the range of screen sizes
or: ପରଦା ଆକାରର ସୀମା ପାଇଲା ନାହିଁ

en: RANDR extension is not present
or: RANDR ଅନୁଲଗ୍ନଟି ଉପସ୍ଥିତ ନାହିଁ

en: could not get information about output %d
or: ଫଳାଫଳ %d ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇଲା ନାହିଁ

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
or: CRTC %d ପାଇଁ ଅନୁରୋଧିତ ସ୍ଥାନ/ଆକାର ସୀମା ବାହାରେ ଅଛି: ସ୍ଥିତି=(%d, %d), ଆକାର=(%d, %d), ସର୍ବାଧିକ=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
or: CRTC %d ପାଇଁ ବିନ୍ୟାସ ସେଟ କରିପାରିଲା ନାହିଁ

en: could not get information about CRTC %d
or: CRTC %d ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇ ପାରିଲା ନାହିଁ

en: Laptop
or: ଲ୍ୟାପଟପ

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
or: ସଂରକ୍ଷିତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିନ୍ୟାସଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ଯରୁ କୌଣସିଟି ସକ୍ରିୟ ବିନ୍ୟାସ ସହିତ ମେଳ ଖାଉନାହିଁ

en: CRTC %d cannot drive output %s
or: CRTC %d ଫଳାଫଳ %s କୁ ଚଲାଇପାରିବ ନାହିଁ

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
or: ଫଳାଫଳ %s ଧାରା %dx%d@%dHz କୁ ସମର୍ଥନ କରେନାହିଁ

en: CRTC %d does not support rotation=%s
or: CRTC %d ଆବର୍ତ୍ତନ=%s କୁ ସମର୍ଥନ କରେନାହିଁ

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
or: ଫଳାଫଳ %s ରେ ଅନ୍ୟ ପ୍ରକାରର କ୍ଲୋନ ହୋଇଥିବା ଫଳାଫଳ ସମାନ ପ୍ରାଚଳ ନାହିଁ:
    ସ୍ଥିତବାନ ଧାରା = %d, ନୂତନ ଧାରା = %d
    ସ୍ଥିତବାନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଙ୍କ = (%d, %d), ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଙ୍କ = (%d, %d)
    ସ୍ଥିତବାନ ଆବର୍ତ୍ତନ = %s, ନୂତନ ଆବର୍ତ୍ତନ = %s

en: cannot clone to output %s
or: ଫଳାଫଳ %s କୁ କ୍ଲୋନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ

en: Trying modes for CRTC %d
or: CRTC %d ପାଇଁ ଧାରାଗୁଡ଼ିକୁ ଚେଷ୍ଟାକରୁଅଛି

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
or: CRTC %d: %dx%d@%dHz ଧାରାକୁ ଫଳାଫଳ ସହିତ %dx%d@%dHz ରେ ଚେଷ୍ଟାକରୁଅଛି (%d କୁ ପାସ କରନ୍ତୁ)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
or: ଫଳାଫଳରେ CRTCs କୁ ନ୍ୟସ୍ତ କରିପାରିଲା ନାହିଁ:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
or: ବଚ୍ଛିତ ଧାରାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ଯରୁ କୌଣସିଟି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଧାରାଗୁଡ଼ିକ ସହିତ ସୁସଙ୍ଗତ ନୁହଁ:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
or: ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଆଭାସୀ ଆକାର ଉପଲବ୍ଧ ଆକାର ସହିତ ମେଳ ହେଉନାହିଁ: ଅନୁରୋଧିତ=(%d, %d), ସର୍ବନିମ୍ନ=(%d, %d), ସର୍ବାଧିକ=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
or: ପ୍ରତିଫଳକ ପରଦାଗୁଡ଼ିକ

en: minimum interval in milliseconds
or: ସର୍ବନିମ୍ନ ବିରତି, ମିଲିସେକେଣ୍ଡରେ

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
or: @delay ମିଲିସେକେଣ୍ଡ ବିଳମ୍ବ ମଧ୍ଯରେ ଗୋଟିଏ ଚାବି ଏକାଧିକ ଥର ଦବାଯାଇଥିଲେ ଅଗ୍ରାହ୍ଯ କରନ୍ତୁ

en: Pixels per seconds
or: ସେକେଣ୍ଡ ପ୍ରତି ପିକ୍ସେଲ

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
or: ସର୍ବାଧିକ ଗତିରେ ପ୍ରତି ସେକେଣ୍ଡରେ କେତେ ପିକ୍ସେଲ ଘୁଞ୍ଚାଯିବ

en: How long to accelerate in milliseconds
or: କେତେ ସମୟ ତ୍ବରଣ କରିବ, ମିଲିସେକେଣ୍ଡରେ

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
or: 0ରୁ ସର୍ବାଧିକ ଗତି ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଯିବା ପାଇଁ କେତେ ମିଲିସେକେଣ୍ଡ ଲାଗେ

en: Initial delay in milliseconds
or: ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବିଳମ୍ବ, ମିଲିସେକେଣ୍ଡରେ

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
or: ମାଉସ୍ ଘୁଞ୍ଚା ଚାବି ଚଳାଇବା ପୂର୍ବରୁ କେତେ ମିଲିସେକେଣ୍ଡ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ

en: Minimum interval in milliseconds
or: ସର୍ବନିମ୍ନ ବିରତି, ମିଲିସେକେଣ୍ଡରେ

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
or: @delay ମିଲିସେକେଣ୍ଡ ବିଳମ୍ବ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଚାବି ଦବା ନ ଯାଇଥିଲେ ଅଗ୍ରାହ୍ଯ କରନ୍ତୁ

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
or: ଦୁଇଟି ଚାବି ଏକାସଙ୍ଗେ ଦବାଇଲେ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ.

en: Beep when a modifier is pressed.
or: ରୂପାନ୍ତରକଟି ଦବାଇଲେ ବିପ୍ କରନ୍ତୁ

en: Startup Assistive Technology Applications
or: ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସହାୟକ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ପ୍ରୟୋଗ

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
or: MATE ଡେସ୍କଟପକୁ ଲଗଇନ୍ ସମୟରେ ଆରମ୍ଭ କରାଯିବା ସହାୟକ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ପ୍ରୟୋଗର ତାଲିକା

en: Preferred Mobility assistive technology application
or: ପସନ୍ଦୀୟ ଗତିଶୀଳ ସହକାରୀ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ଜ୍ଞାନ ପ୍ରୟୋଗ

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
or: ଲଗଇନ, ମେନୁ, କିମ୍ବା ପାଠ୍ଯ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଇଁ ବ୍ଯବହାର କରାଯିବା ପସନ୍ଦୀୟ ଗତିଶୀଳ ସହକାରୀ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ଜ୍ଞାନ ପ୍ରୟୋଗ

en: Start preferred Mobility assistive technology application
or: ପସନ୍ଦୀୟ ଗତିଶୀଳ ସହକାରୀ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ଜ୍ଞାନ ପ୍ରୟୋଗ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
or: ଲଗଇନ ସମୟରେ ପସନ୍ଦୀୟ ଗତିଶୀଳ ସହକାରୀ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ଜ୍ଞାନ ପ୍ରୟୋଗକୁ ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ MATE

en: Preferred Visual assistive technology application
or: ପସନ୍ଦୀୟ ଆଭାସୀ ସହକାରୀ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ଜ୍ଞାନ ପ୍ରୟୋଗ

en: Start preferred Visual assistive technology application
or: ପସନ୍ଦୀୟ ଆଭାସୀ ସହକାରୀ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ଜ୍ଞାନ ପ୍ରୟୋଗ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
or: ଲଗଇନ ସମୟରେ ପସନ୍ଦୀୟ ଆଭାସୀ ସହକାରୀ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ଜ୍ଞାନ ପ୍ରୟୋଗକୁ ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ MATE

en: Default browser
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଖୋଜାଳି

en: Default browser for all URLs.
or: ସମସ୍ତ URL ପାଇଁ ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାବ୍ରାଉଜର ଖୋଜାଳି.

en: Browser needs terminal
or: ଖୋଜାଳି ପାଇଁ ଟର୍ମିନାଲ ଆବଶ୍ଯକ

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ବ୍ରାଉଡର ଚାଲିବା ପାଇଁ ଟର୍ମିନାଲ ଆବଶ୍ଯକ କରେ କି.

en: Browser understands remote
or: ଖୋଜାଳି ଦୂର ତନ୍ତ୍ରକୁ ବୁଝି ପାରେ

en: Whether the default browser understands netscape remote.
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଖୋଜାଳି ନେଟସ୍କେପ୍ ଦୂରତ୍ବକୁ ବୁଝିପାରେ କି.

en: Default calendar
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାଲେଣ୍ଡର

en: Default calendar application
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାଲେଣ୍ଡର ପ୍ରୟୋଗ ପ୍ରୟୋଗ

en: Calendar needs terminal
or: କାଲେଣ୍ଡର ପାଇଁ ଟର୍ମିନାଲ ଆବଶ୍ଯକ

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାଲେଣ୍ଡର ପ୍ରୟୋଗ ଚାଲିବା ଳି ପାଇଁ ଟର୍ମିନାଲ ଆବଶ କରେ୍ଯକ କି

en: Default tasks
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ

en: Default tasks application
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରୟୋଗ

en: Tasks needs terminal
or: କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକାଳି ପାଇଁ ଟର୍ମିନାଲ ଆବଶ୍ଯକ

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରୟୋଗ ଚାଲିବା ପାଇଁ ଟର୍ମିନାଲ ଆବଶ୍ଯକ କରେ କି

en: Terminal application
or: ଟର୍ମିନାଲ ପ୍ରୟୋଗ

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
or: ଯେଉଁ ପ୍ରୟୋଗ ପାଇଁ ଟର୍ମିନାଲ ଆବଶ୍ଯକ, ତାହା ପାଇଁ ବ୍ଯବହୃତ ଟର୍ମିନାଲ ପ୍ରଗ୍ରାମ

en: Exec Arguments
or: ନିଷ୍ପାଦନ ସ୍ବତନ୍ତ୍ରଚର

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
or: 'exec' ଚାବି ଦ୍ବାରା ଉଲ୍ଲେଖିତ ଟର୍ମିନାଲରେ କାରିକା ନିଷ୍ପାଦନ ପାଇଁ ବ୍ଯବହୃତ ସ୍ବତନ୍ତ୍ରଚର

en: Draw Desktop Background
or: ଡେସ୍କଟପ୍  ପୃଷ୍ଠଭୂମି ଅଙ୍କନ କରନ୍ତୁ

en: Have MATE draw the desktop background.
or: MATEମ ଡେସ୍କଟପ ପୃଷ୍ଠଭୂମି ଅଙ୍କନ କରିବେ କି।

en: Picture Options
or: ଚିତ୍ର ପସନ୍ଦ

en: Picture Filename
or: ଚିତ୍ର ଫାଇଲ ନାମ

en: File to use for the background image.
or: ପ୍ରୁଷ୍ଠଭୂମି ଚିତ୍ର ପାଇଁ ବ୍ଯବହୃତ ଫାଇଲ.

en: Picture Opacity
or: ଚିତ୍ରର ସ୍ବଚ୍ଛତା

en: Opacity with which to draw the background picture.
or: ପୃଷ୍ଠଭୂମି ଚିତ୍ର ଅଙ୍କନ ପାଇଁ ସ୍ବଚ୍ଛତା.

en: Primary Color
or: ମୌଳିକ ରଙ୍ଗ

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
or: କ୍ରମାନତ ବା ଉର୍ଦ୍ଧ ରଙ୍ଗ ଅଙ୍କନରେ, ବାମ ବା ଉପର ରଙ୍ଗ

en: Secondary Color
or: ଦ୍ବିତୀୟକ ରଙ୍ଗ

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
or: କ୍ରମାନତ ରଙ୍ଗ ଅଙ୍କନରେ, ଡାହାଣ ବା ତଳ ରଙ୍ଗ, ଉର୍ଦ୍ଧ ରଙ୍ଗ ପାଇଁ ବ୍ଯବହୃତ ନୁହେଁ.

en: Color Shading Type
or: ରଙ୍ଗ ଛାୟଙ୍କନ ପ୍ରକାର

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
or: ପୃଷ୍ଠଭୂମି ରଙ୍ଗ କିପରି ଛାୟଙ୍କନ କରାଯିବ. ସମ୍ଭାବ୍ଯ ମୂଲ୍ଯଗୁଡ଼ିକ ହେଲା "horizontal-gradient", "vertical-gradient", ଏବଂ "solid".

en: File Icon Theme
or: ଫାଇଲ ଚିତ୍ରସଂକେତ ପ୍ରସଙ୍ଗ

en: Theme used for displaying file icons.
or: ଫାଇଲ ଚିତ୍ରସଂକେତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ବ୍ଯବହୃତ ପ୍ରସଙ୍ଗ.

en: Enable Accessibility
or: ବ୍ଯବହାରସରଳତା ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Whether Applications should have accessibility support.
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକର ବ୍ଯବହାରସରଳତା ସହାୟତା ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି କି. କି

en: Enable Animations
or: ଜୀବନାୟନ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
or: ଜୀବନାୟନ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯିବ କି. ଲକ୍ଷ୍ଯ କରନ୍ତୁ: ଏହା ଏକ ଜାଗତିକ ଚାବି, ଏହା ୱିଣ୍ଡୋ ପରିଚାଳକ, ଫଳକ ଇତ୍ଯାଦିର ଆଚରଣ ବଦଳାଏ.

en: Menus Have Tearoff
or: ମେନୁରେ ଛିଣ୍ଡାରେଖା ଅଛି

en: Whether menus should have a tearoff.
or: ତାଲିକାନୁର ଛିଣ୍ଡାରେଖା ରହିବା ଉଚିତ .କି

en: Toolbar Style
or: ସାଧନ ପଟି ଶୈଳୀ

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
or: ସାଧନ ପଟି ଶୈଳୀ. ବୈଧ ମୂଲ୍ଯ ଗୁଡ଼ିକ ହେଲା "both", "both-horiz", "icons", ଏବଂ "text".

en: Menus Have Icons
or: ମେନୁରେ ଚିତ୍ରସଂଙ୍କେତ ଅଛି

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
or: ତାଲିକାଗୁଡ଼ିକ ତାଲିକା ଭରଣ ପରବର୍ତ୍ତି ଚିତ୍ରସଂଙ୍କେତକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ କି.

en: Buttons Have Icons
or: ବଟନଗୁଡ଼ିକରେ ଚିତ୍ରସଂଙ୍କେତ ଅଛି

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
or: ବଟନଗୁଡ଼ିକ ବଟନ ପାଠ୍ୟ ସହିତ ଚିତ୍ରସଂଙ୍କେତକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ କି।

en: Menubar Detachable
or: ପ୍ରତ୍ଯାଶିତ ମେନୁ ପଟି

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
or: ଚାଳକ ତାଲିକା ପଟିକୁ ପ୍ରତ୍ଯାଶିତ ଚାରିପଟେ ଘୁଞ୍ଚାଇ ପାରିବେ କି।

en: Toolbar Detachable
or: ପ୍ରତ୍ଯାଶିତ ସାଧନ ପଟି

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
or: ଚାଳକ ସାଧନ ପଟିକୁ ପ୍ରତ୍ଯାଶିତ କରି ଚାରିପଟେ ଘୁଞ୍ଚାଇପାରିବ କି.

en: Toolbar Icon Size
or: ସାଧନ ପଟି ଟିତ୍ରସଂଙ୍କେତର ଆକାର

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
or: ସାଧନପଟିରେ ଥିବା "small-toolbar" ରେ ଅଥବା "large-toolbar"ର ଆକାର.

en: Cursor Blink
or: ଦର୍ଶିକା ମିଟିମିଟି

en: Whether the cursor should blink.
or: ଦର୍ଶିକା ମିଟିମିଟି କରିବା ଉଚିତ କି.

en: Cursor Blink Time
or: ଦର୍ଶିକା ମିଟିମିଟିକରଣ ସମୟ

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
or: ଦର୍ଶିକା ମିଟିମିଟିକରଣର ଚକ୍ରର ଲମ୍ବ, ମିଲିସେକେଣ୍ଡରେ.

en: Icon Theme
or: ଚିତ୍ରସଂଙ୍କେତ ପ୍ରସଙ୍ଗ

en: Gtk+ Theme
or: ଜି.ଟି.କେ.+ ପ୍ରସଙ୍ଗ

en: Basename of the default theme used by gtk+.
or: ଜି.ଟି.କେ.+ ଦ୍ବାରା ବ୍ଯବହୃତ ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ପ୍ରସଙ୍ଗର ଆଧାର ନାମ

en: Default font
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଅକ୍ଷରରୂପ

en: Name of the default font used by gtk+.
or: ଜି.ଟି.କେ.+ ଦ୍ବାରା ବ୍ଯବହୃତ ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଅକ୍ଷରରୂପର ନାମ.

en: GTK IM Preedit Style
or: ଜି.ଟି.କେ. ଆଇ.ଏମ. ଉପସମ୍ପାଦନ ଶୈଳୀ

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
or: ଜି.ଟି.କେ.+ ଦ୍ବାରା ବ୍ଯବହୃତ ଜି.ଟି.କେ.+ ନିବେଶ ଧାରାର ଉପସମ୍ପାଦନ ଶୈଳୀର ନାମ.

en: GTK IM Status Style
or: ଜି.ଟି.କେ. ଆଇ.ଏମ. ଅବସ୍ଥିତ ଶୈଳୀ

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
or: ଜି.ଟି.କେ.+ ଦ୍ବାରା ବ୍ଯବହୃତ ଜି.ଟି.କେ.+ ନିବେଶ ଧାରାର ଅବସ୍ଥିତି ଶୈଳୀର ନାମ.

en: GTK IM Module
or: GTK IM ଏକକାଂଶ

en: Name of the input method module used by GTK+.
or: GTK+ ଦ୍ବାରା ବ୍ଯବହୃତ ନିବେଶ ଧାରାର ଅବସ୍ଥିତି ଶୈଳୀର ନାମ.

en: Document font
or: ଦଲିଲର ଅକ୍ଷରରୂପ

en: Name of the default font used for reading documents.
or: ଦଲିଲ ପଢ଼ିବା ପାଇଁ ବ୍ଯବହୃତ ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଅକ୍ଷରରୂପର ନାମ.

en: Monospace font
or: ଏକମାପ ଅକ୍ଷରରୂପ

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
or: ଟର୍ମିନାଲ ଭଳି ଅବସ୍ଥାନରେ ବ୍ଯବହୃତ ଏକମାପ (ସ୍ଥିର-ଓସାର) ଅକ୍ଷରରୂପର ନାମ.

en: Use Custom Font
or: ଇଚ୍ଛାରୂପ ଅକ୍ଷରରୂପ ବ୍ଯବହାର କରନ୍ତୁ

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
or: ଡି.ଟି.କେ.+ ପ୍ରୟୋଗରେ ଇଚ୍ଛାପୂପ ଅକ୍ଷରରୂପ ବ୍ଯବହାର କରାଯିବ କି

en: Status Bar on Right
or: ଅବସ୍ଥିତି ପଟି ଡାହାଣକୁ

en: Whether to display a status bar meter on the right.
or: ଡାହାଣକୁ ସାଧନ ପଟି ମାପକ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯିବ କି.

en: Module for GtkFileChooser
or: ଜି.ଟି.କେ ଫାଇଲ ଚୟକ ପାଇଁ ଏକକାଂଶ

en: Menubar accelerator
or: ମେନୁ ପଟି ତ୍ବରକ

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
or: ମେନୁ ପଟି ଖୋଲିବା ପାଇଁ  ଚାବି ପଟି ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ପଥ.

en: Show the 'Input Methods' menu
or: 'ନିବେଶ ପ୍ରକ୍ରିୟା' ମେନୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରନ୍ତୁ

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
or: ଭରଣ ଓ ପାଠ୍ଯ ଦୃଶ୍ଯର ପ୍ରସଙ୍ଗ ତାଲିକାଗୁଡ଼ିକ ନିବେଶ ଧାରା ବଦଳାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଦେବା ଉଚିତ କି.

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
or: 'ୟୁନିକୋଡ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଅକ୍ଷର' ମେନୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରନ୍ତୁ

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
or: ଭରଣ ଓ ପାଠ୍ଯ ଦୃଶ୍ଯର ପ୍ରସଙ୍ଗ ତାଲିକାନୁଗୁଡ଼ିକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଅକ୍ଷର ଯୋଡ଼ିବାର ସମ୍ଭାବନା ଦେବ  ଉଚିତ .କି

en: Disable command line
or: ପାଠ୍ଯ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
or: ବ୍ଯବହାରକାରୀକୁ ଟର୍ମିନାଲ ଖୋଲିବା ବା ନିଷ୍ପାଦନ ପାଇଁ ପାଠ୍ଯ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଉଲ୍ଲେଖିତ କରିବାରୁ ଅଟକାନ୍ତୁ. ଉଦାହରଣ ସ୍ବରୂପ, ଏହା ଫଲକର "ପ୍ରୟୋଗ ଚଳାନ୍ତୁ" ସଂଳାପ ପାଇଁ ପ୍ରବେଶାନୂମତି ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିଦେବ.

en: Disable saving files to disk
or: ଡିସ୍କରେ ଫାଇଲ ସଂରକ୍ଷଣ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
or: ବ୍ଯବହାରକାରୀକୁ ଡିସ୍କରେ ଫାଇଲ ସଂରକ୍ଷଣ କରିବାରୁ ଅଟକାନ୍ତୁ. ଉଦାହରଣ ସ୍ବରୂପ, ଏହା ସବୁ ପ୍ରୟୋଗର "ନୂଆ ନାଁରେ ସଂରକ୍ଷଣ" ସଂଳାପ ପାଇଁ ପ୍ରବେଶାନୂମତି ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିଦେବ.

en: Disable printing
or: ମୂଦ୍ରଣ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
or: ବ୍ଯବହାରକାରୀକୁ ମୂଦ୍ରଣ କରିବାରୁ ଅଟକାନ୍ତୁ. ଉଦାହରଣ ସ୍ବରୂପ, ଏହା ସବୁ ପ୍ରୟୋଗର "ମୂଦ୍ରଣ" ସଂଳାପ ପାଇଁ ପ୍ରବେଶାନୂମତି ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିଦେବ.

en: Disable print setup
or: ମୂଦ୍ରଣ ବ୍ଯବସ୍ଥାକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
or: ବ୍ଯବହାରକାରୀକୁ ମୂଦ୍ରଣ ବିନ୍ଯାସ ବଦଳାଇବାରୁ ଅଟକାନ୍ତୁ. ଉଦାହରଣ ସ୍ବରୂପ, ଏହା ସବୁ ପ୍ରୟୋଗର "ମୂଦ୍ରଣ ବ୍ଯବସ୍ଥା" ସଂଳାପ ପାଇଁ ପ୍ରବେଶାନୂମତି ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିଦେବ.

en: Disable user switching
or: ଚାଳକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
or: ଚାଳକର ଅଧିବେଶନ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ସମୟରେ ତାହାକୁ ଅନ୍ଯ ଗୋଟିଏ ଖାତାକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାରୁ ଅଟକାନ୍ତୁ।

en: Disable lock screen
or: ପରଦା ତାଳକନ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Disable URL and MIME type handlers
or: URL ଏବଂ MIME ପ୍ରକାର ନିୟନ୍ତ୍ରକକୁ ନିଷ୍ଟ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
or: କୌଣସି URL ଏବଂ MIME ପ୍ରକାର ନିୟନ୍ତ୍ରକ ପ୍ରୟୋଗକୁ ଚାଲିବାରୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରନ୍ତୁ.

en: Default mixer device
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ମିଶ୍ରଣ ଉପକରଣ

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
or: ବହୁମାଧ୍ଯମ କି-ବାଇଣ୍ଡିଙ୍ଗ ଦ୍ବାରା ବ୍ଯବହୃତ ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ମିଶ୍ରଣ ଉପକରଣ।

en: Default mixer tracks
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ମିଶ୍ରଣ ଟ୍ରାକ

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
or: ବହୁମାଧ୍ଯମ କି-ବାଇଣ୍ଡିଙ୍ଗ ଦ୍ବାରା ବ୍ଯବହୃତ ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ମିଶ୍ରଣ ଟ୍ରାକ।

en: Enable ESD
or: ଇ.ଓସ.ଡି. ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable sound server startup.
or: ଧ୍ବନି ସେବକ ପ୍ରାରମ୍ଭ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ.

en: Sounds for events
or: ଘଟଣା ପାଇଁ ଧ୍ବନି.

en: Whether to play sounds on user events.
or: ବ୍ଯବହାରକାରୀ ଘଟଣାରେ ଧ୍ବନି ବଜାଯିବ କି

en: Sound theme name
or: ଧ୍ୱନୀ ପ୍ରସଙ୍ଗ ନାମ

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
or: ଘଟଣା ଧ୍ଵନୀରେ ବ୍ଯବହାର ାଇଁ ବଥିବା XDG ଧ୍ୱନୀ ପ୍ରସଙ୍ଗ

en: Input feedback sounds
or: ନିବେଶ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଧ୍ୱନୀ

en: Whether to play sounds on input events.
or: ନିବେଶ ଘଟଣାରେ ଧ୍ବନି ବଜାଯିବ କି.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
or: କ୍ୟାଶରେ ଥିବା କ୍ଷୁଦ୍ର ଚିତ୍ର ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ବୟସ, ଦିନରେ. ସଫାକରିବାକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିବା ପାଇଁ -1ବିନ୍ୟାସ କରନ୍ତୁ.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
or: କ୍ୟାଶରେ ଥିବା କ୍ଷୁଦ୍ର ଚିତ୍ର ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ବୟସ, ମେଗାବାଇଟରେରେ. ସଫାକରିବାକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିବା ପାଇଁ -1ବିନ୍ୟାସ କରନ୍ତୁ.

en: Disable all external thumbnailers
or: ସବୁ ବାହ୍ଯ କ୍ଷୁଦ୍ର ଚିତ୍ରଣକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
or: ସବୁ ବାହ୍ଯ କ୍ଷୁଦ୍ର ଚିତ୍ରଣକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିବା ପାଇଁ ସତ ବିନ୍ଯାସ କରନ୍ତୁ, ସେହିଗୁଡ଼ିକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବରେ ନିଷ୍କ୍ରିୟ/ସକ୍ରିୟ କରାଯାଇଛନ୍ତି କି ନାହିଁ.

en: Type time
or: ଟାଇପ ସମୟ

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
or: ବିରତି ଅବସ୍ଥା ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଟାଇପିଙ୍ଗର ସମୟ, ମିନିଟରେ.

en: Break time
or: ବିରତି ସମୟ

en: Number of minutes that the typing break should last.
or: ଟାଇପିଙ୍ଗ ବିରତିର ସମୟ, ମିନିଟରେ.

en: Allow postponing of breaks
or: ବିରତିକୁ ପଛକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଅନ୍ତୁ

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
or: ଟାଇପିଙ୍ଗ ବିରତି ପରଦା ପଛକୁ ଘୁଞ୍ଚାଯାଇପାରିବ କି.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
or: ଚାବି ପଟି ତାଲା ବନ୍ଦ କରିବା ସକ୍ରିୟ କି

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
or: ଚାବି ପଟି ତାଲା ବନ୍ଦ କରିବା ସକ୍ରିୟ କି.

en: _Copy
or: ନକଲ କରନ୍ତୁ (_C)

en: _Close
or: ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ (_C)
