mate-desktop 1.25.0 - en to pl translation catalogue (297 entries)

en: About MATE
pl: O środowisku MATE

en: Learn more about MATE
pl: Więcej informacji o środowisku MATE

en: MATE Desktop Environment
pl: Środowisko MATE

en: Copyright © 1997-2011 GNOME developers
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 1997-2011 programiści GNOME
    Prawa autorskie © 2011 Perberos
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
pl: MATE dostarcza atrakcyjny i intuicyjny pulpit dla użytkowników Linuksa, którzy popierają tradycyjny wygląd pulpitu.

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
pl: MATE obejmuje większość tego, co widzisz na swoim komputerze, włączając w to menedżera plików, przeglądarkę dokumentów oraz obrazów, posiada menu, a w nim wiele aplikacji.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
pl: MATE jest wolnym, stabilnym, użytkowym środowiskiem graficznym dla rodziny systemów Uniksowych

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
pl: MATE to kontynuacja środowiska GNOME 2. Setki ludzi dokładało kod do GNOME od kiedy wystartowało w 1997; jeszcze więcej wnosiło wkład w inne możliwe sposoby, w tym tłumaczenia, dokumentację i zapewnienie jakości.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
pl: GNOME 2 jest bardzo znanym Linuksowym środowiskiem graficznym, ale już więcej nie będzie rozwijanym... MATE został utworzony po to, aby zapewnić kontynuację tego środowiska graficznego dla ciebie!

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
pl: Nazwa „MATE” pochodzi od określenia yerba maté — jest to rodzimy gatunek ostrokrzewu rosnącego w subtropikalnych regionalnych Ameryki Południowej. Jej liście zawierają kofeinę i są wykorzystywane do wytwarzania naparów oraz napoju zwanego mate.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Use alpha
pl: Użyj przezroczystości

en: Whether or not to give the color an alpha value
pl: Określa, czy nadać kolorowi wartość przezroczystości

en: Title
pl: Tytuł

en: The title of the color selection dialog
pl: Tytuł okna dialogowego wybierania koloru

en: Pick a Color
pl: Wybierz kolor

en: Current Color
pl: Bieżący kolor

en: The selected color
pl: Wybrany kolor

en: Current Alpha
pl: Bieżąca przezroczystość

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
pl: Wybrana wartość nieprzezroczystości (0 pełna przezroczystość, 65535 pełna nieprzezroczystość)

en: Received invalid color data
pl: Dostarczono nieprawidłowe dane koloru

en: Has Opacity Control
pl: Posiada kontrolę przezroczystości

en: Whether the color selector should allow setting opacity
pl: Określa, czy selektor koloru powinien pozwolić na ustawienie przezroczystości

en: Has palette
pl: Posiada paletę

en: Whether a palette should be used
pl: Określa, czy paleta powinna być użyta

en: The current color
pl: Bieżący kolor

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
pl: Bieżąca wartość przezroczystości (0 pełna przezroczystość, 65535 pełna nieprzezroczystość)

en: HEX String
pl: Ciąg znaków HEX

en: The hexadecimal string of current color
pl: Szesnastkowy ciąg znakowy z wartością bieżącego koloru

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
pl: Wybierz kolor jaki chcesz z zewnętrznego pierścienia. Wybierz ciemność lub jasność tego koloru używając wewnętrznego trójkąta.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
pl: Kliknij pipetę; następnie wskaż kolor w dowolnym miejscu ekranu, aby go wybrać.

en: _Hue:
pl: _Barwa:

en: Position on the color wheel.
pl: Pozycja na kole kolorów.

en: _Saturation:
pl: _Nasycenie:

en: "Deepness" of the color.
pl: "Głębia" koloru.

en: _Value:
pl: _Wartość:

en: Brightness of the color.
pl: Jasność koloru.

en: _Red:
pl: _Czerwony:

en: Amount of red light in the color.
pl: Ilość czerwonego koloru.

en: _Green:
pl: _Zielony:

en: Amount of green light in the color.
pl: Ilość zielonego koloru.

en: _Blue:
pl: _Niebieski:

en: Amount of blue light in the color.
pl: Ilość niebieskiego koloru.

en: Op_acity:
pl: Nieprzezroczystość:

en: Transparency of the color.
pl: Przezroczystość koloru.

en: Color _name:
pl: _Nazwa koloru:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
pl: W tym polu można wprowadzić wartość koloru systemie szesnastkowym - format HTML - lub wpisać angielską nazwę koloru; np. orange.

en: _Palette:
pl: _Paleta:

en: Color Wheel
pl: Koło kolorów

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
pl: Poprzednio zaznaczony kolor, dla porównania z kolorem, który wybierasz teraz. Można przeciągnąć ten kolor do wpisu palety lub wybrać ten kolor jako aktywny poprzez przeciągnięcie go na położony obok próbnik koloru.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
pl: Wybrany kolor. Można przeciągnąć go do palety kolorów, aby zapisać go na przyszłość.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
pl: Poprzednio zaznaczony kolor, dla porównania z kolorem, który wybierasz teraz.

en: The color you've chosen.
pl: Wybrany kolor.

en: _Save color here
pl: _Zapisz kolor tutaj

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
pl: Kliknięcie na wpisie palety spowoduje, że zostanie wybrany aktywny kolor. Aby zmienić ten wpis, należy przeciągnąć tutaj próbkę koloru albo wcisnąć prawy przycisk myszy i wybrać "Zapisz kolor tutaj".

en: Color Selection
pl: Wybór koloru

en: The color selection embedded in the dialog.
pl: Wybór kolory wbudowany w okno dialogowe.

en: OK Button
pl: Przycisk OK

en: The OK button of the dialog.
pl: Przycisk OK dla okna dialogowego.

en: Cancel Button
pl: Przycisk anuluj

en: The cancel button of the dialog.
pl: Przycisk anuluj okna dialogowego.

en: Help Button
pl: Przycisk pomoc

en: The help button of the dialog.
pl: Przycisk pomoc okna dialogowego.

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: Help
pl: Pomoc

en: Error reading file '%s': %s
pl: Błąd podczas odczytu pliku "%s": %s

en: Error rewinding file '%s': %s
pl: Błąd podczas przewijania pliku "%s": %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
pl: Bez nazwy

en: File '%s' is not a regular file or directory.
pl: Plik "%s" nie jest zwykłym plikiem ani katalogiem.

en: Cannot find file '%s'
pl: Nie można odnaleźć pliku "%s"

en: No filename to save to
pl: Brak nazwy pliku do zapisania

en: Starting %s
pl: Uruchamianie %s

en: No URL to launch
pl: Brak adresu URL do uruchomienia

en: Not a launchable item
pl: Nie można uruchomić elementu

en: No command (Exec) to launch
pl: Brak polecenia uruchamiającego (Exec)

en: Bad command (Exec) to launch
pl: Błędne polecenie uruchamiające (Exec)

en: Unknown encoding of: %s
pl: Nieznane kodowanie elementu: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
pl: Nie można odnaleźć terminala, zostanie użyty xterm, choć może nie działać

en: Unspecified
pl: Nieokreślony

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
pl: nie można uzyskać zasobów ekranu (CTRC, wyjść, trybów)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
pl: nieobsługiwany błąd X podczas uzyskiwania zakresu rozmiarów ekranu

en: could not get the range of screen sizes
pl: nie można uzyskać zakresu rozmiarów ekranu

en: RANDR extension is not present
pl: rozszerzenie RandR jest niedostępne

en: could not get information about output %d
pl: nie można uzyskać informacji o wyjściu %d

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
pl: żądane położenie/rozmiar dla CRTC %d znajduje się poza dozwolonym ograniczeniem: położenie=(%d, %d), rozmiar=(%d, %d), maksymalny=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
pl: nie można ustawić konfiguracji dla CRTC %d

en: could not get information about CRTC %d
pl: nie można uzyskać informacji o CRTC %d

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
pl: żadna z zapisanych konfiguracji wyświetlania nie pasuje do aktywnej konfiguracji

en: CRTC %d cannot drive output %s
pl: CRTC %d nie może prowadzić wyjścia %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
pl: wyjście %s nie obsługuje trybu %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%s
pl: CRTC %d nie obsługuje rotation=%s

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
pl: wyjście %s nie posiada takich samych parametrów, co inne sklonowane wyjście:
    istniejący tryb = %d, nowy tryb = %d
    istniejące współrzędne = (%d, %d), nowe współrzędne = (%d, %d)
    istniejący obrót = %s, nowy obrót = %s

en: cannot clone to output %s
pl: nie można sklonować do wyjścia %s

en: Trying modes for CRTC %d
pl: Próbowanie trybów dla CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
pl: CRTC %d: próbowanie trybu %dx%d@%dHz za pomocą wyjścia w %dx%d@%dHz (przeszło %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
pl: nie można przydzielić CRTC do wyjść:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
pl: żaden z wybranych trybów nie jest zgodny z możliwymi trybami:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
pl: wymagany rozmiar wirtualny nie pasuje do dostępnego rozmiaru: żądany=(%d, %d), minimalny=(%d, %d), maksymalny=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
pl: Powielenie ekranu

en: minimum interval in milliseconds
pl: przedział minimalny w milisekundach

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
pl: Ignoruj wielokrotne wciśnięcia _tego samego_ klawisza w przedziale @delay milisekund.

en: Pixels per seconds
pl: Pikseli na sekundę

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
pl: Ile pikseli na sekundę przenosić z maksymalną szybkością.

en: How long to accelerate in milliseconds
pl: Jak długo przyśpieszać w milisekundach

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
pl: Ile milisekund zajmuje przejście od 0 do szybkości maksymalnej.

en: Initial delay in milliseconds
pl: Opóźnienie początkowe w milisekundach

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
pl: Ile milisekund oczekiwania zanim klawisze ruchu myszy zaczną działać.

en: Minimum interval in milliseconds
pl: Minimalne opóźnienie w milisekundach

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
pl: Nie bierz pod uwagę naciśniętego klawisza, o ile jest on wciskany przez @delay milisekund.

en: Latch modifiers when pressed twice in a row until the same modifier is pressed again.
pl: Zablokuj modyfikatory kiedy wciśnięte dwa razy po sobie dopóki nie będą wciśnięte ponownie.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
pl: Wyłącz, jeśli dwa klawisze wciśnięte są równocześnie.

en: Beep when a modifier is pressed.
pl: Wydaj dźwięk, gdy modyfikator zostanie wciśnięty.

en: Beep when a key is pressed while CapsLock is active.
pl: Sygnał dźwiękowy po naciśnięciu klawisza, gdy CapsLock jest aktywny.

en: Beep count when enabling a modifier
pl: Liczba sygnałów dźwiękowych przy włączaniu modyfikatora

en: Number of beeps to emit when enabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
pl: Liczba sygnałów dźwiękowych do wyemitowania przy włączaniu modyfikatora przy włączonych klawiszach przełączania. Działa tylko z 'wewnętrznym' backendem.

en: Delay between beeps when enabling a modifier
pl: Opóźnienie między sygnałami dźwiękowymi przy włączaniu modyfikatora

en: Delay in milliseconds between two beeps when enabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
pl: Opóźnienie w milisekundach między dwoma sygnałami dźwiękowymi przy włączaniu modyfikatora przy włączonych przełącznikach. Działa tylko z 'wewnętrznym' backendem.

en: Beep count when disabling a modifier
pl: Liczba sygnałów przy wyłączaniu modyfikatora

en: Number of beeps to emit when disabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
pl: Liczba sygnałów dźwiękowych do wyemitowania przy wyłączaniu modyfikatora przy włączonych klawiszach przełączania. Działa tylko z 'wewnętrznym' backendem.

en: Delay between beeps when disabling a modifier
pl: Opóźnienie między sygnałami dźwiękowymi przy wyłączaniu modyfikatora

en: Delay in milliseconds between two beeps when disabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
pl: Opóźnienie w milisekundach między dwoma sygnałami dźwiękowymi przy wyłączaniu modyfikatora przy włączonych przełącznikach. Działa tylko z 'wewnętrznym' backendem.

en: Implementation to use when togglekeys are enabled
pl: Implementacja do użycia, gdy klawisze przełączania są włączone

en: Selects the backend to use to provide the togglekeys feature. Valid values include 'xkb' (the stock X implementation) and 'internal' (a MATE-specific and more configurable implementation).
pl: Wybiera backend, który ma być używany do udostępniania funkcji przełączania klawiszy. Prawidłowe wartości to 'xkb' (implementacja standardowa X) i 'wewnętrzny' (implementacja specyficzna dla MATE i bardziej konfigurowalna).

en: Startup Assistive Technology Applications
pl: Startowe aplikacje technologii wspierających

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
pl: Lista aplikacji technologii wspierających, uruchamianych podczas logowania się do MATE.

en: Preferred Mobility assistive technology application
pl: Preferowana aplikacja technologii wspierającej mobilności

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
pl: Preferowana aplikacja technologii wspierającej mobilności, która będzie używana do logowania, dla menu lub linii poleceń.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
pl: Uruchom preferowaną aplikację technologii wspierającej mobilności

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
pl: MATE uruchomi preferowaną aplikację technologii wspierającej mobilności podczas logowania.

en: Preferred Visual assistive technology application
pl: Preferowana aplikacja wizualnej technologii wspierającej

en: Preferred Visual assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
pl: Preferowana wizualna aplikacja technologii wspierającej używana do logowania, korzystania z menu i wiersza poleceń.

en: Start preferred Visual assistive technology application
pl: Uruchom preferowaną aplikację wizualnej technologii wspierającej

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
pl: MATE uruchomi preferowaną aplikację wizualnej technologii wspierającej podczas logowania.

en: Default browser
pl: Domyślna przeglądarka

en: Default browser for all URLs.
pl: Domyślna przeglądarka dla wszystkich URL-i.

en: Browser needs terminal
pl: Przeglądarka wymaga terminala

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
pl: Czy domyślna przeglądarka wymaga terminala do uruchomienia.

en: Browser understands remote
pl: Przeglądarka rozumie polecenia zdalne.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
pl: Czy domyślna przeglądarka rozumie protokół netscape remote.

en: Calculator application
pl: Aplikacja Kalkulator

en: Calculator program to use when starting applications that require one.
pl: Program kalkulatora używany podczas startu wymagającej go aplikacji.

en: Instant Messaging application
pl: Aplikacja Komunikator

en: Instant Messaging program to use when starting applications that require one.
pl: Program Komunikator używany podczas startu wymagającej go aplikacji.

en: Default calendar
pl: Domyślny kalendarz

en: Default calendar application
pl: Domyślna aplikacja kalendarza

en: Calendar needs terminal
pl: Kalendarz wymaga terminala

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
pl: Czy domyślna aplikacja kalendarza wymaga terminala do uruchomienia

en: Default tasks
pl: Domyślne zadania

en: Default tasks application
pl: Domyślna aplikacja zadań

en: Tasks needs terminal
pl: Zadania wymagają terminala

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
pl: Czy domyślna aplikacja zadań wymaga terminala do uruchomienia

en: Terminal application
pl: Aplikacja Terminal

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
pl: Program terminala używany podczas startu wymagającej go aplikacji.

en: Exec Arguments
pl: Argumenty wywołania

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
pl: Argument używany do wykonania programów w terminalu zdefiniowany przez klucz 'exec'.

en: Draw Desktop Background
pl: Rysuj tło pulpitu.

en: Have MATE draw the desktop background.
pl: Czy MATE rysuje tło pulpitu.

en: Show Desktop Icons
pl: Pokaż ikony pulpitu

en: Have MATE file manager (Caja) draw the desktop icons.
pl: Czy menedżer plików MATE (Caja) rysuje ikony pulpitu.

en: Fade the background on change
pl: Przenikanie tła podczas zmiany

en: If set to true, then MATE will change the desktop background with a fading effect.
pl: Jeśli ustawione na true, MATE zmieni tło pulpitu z efektem przenikania.

en: Picture Options
pl: Opcje obrazka

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
pl: Ustala jak obraz ustawiony przez wallpaper_filename jest wyświetlany. Możliwe wartości to "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".

en: Picture Filename
pl: Nazwa pliku obrazu

en: File to use for the background image.
pl: Plik używany jako tło obrazu.

en: Picture Opacity
pl: Przeźroczystość obrazka

en: Opacity with which to draw the background picture.
pl: Przezroczystość, z jaką rysowany jest obrazek tła.

en: Primary Color
pl: Kolor główny

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
pl: Lewy lub górny kolor podczas rysowania gradientów albo kolor jednolity.

en: Secondary Color
pl: Kolor drugorzędny

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
pl: Prawy lub dolny kolor gdy rysowane gradienty, nieużywany dla koloru jednolitego.

en: Color Shading Type
pl: Typ cieniowania koloru.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
pl: Jak cieniować kolor tła. Możliwe wartości to "horizontal-gradient", "vertical-gradient" i "solid".

en: File Icon Theme
pl: Motyw ikon plików

en: Theme used for displaying file icons.
pl: Motyw używany do wyświetlania ikon plików.

en: Enable Accessibility
pl: Włącz dostępność

en: Whether Applications should have accessibility support.
pl: Czy aplikacje powinny posiadać wsparcie dostępności.

en: Enable Animations
pl: Włącz animacje

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
pl: Czy animacje powinny być wyświetlane. Uwaga: jest to klucz globalny, zmieniający zachowanie menedżera okien, panelu itd.

en: Menus Have Tearoff
pl: Menu mają możliwość odłączania

en: Whether menus should have a tearoff.
pl: Czy menu moją możliwość odłączania.

en: Toolbar Style
pl: Styl paska narzędziowego

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
pl: Styl paska narzędziowego. Poprawne wartości to "both", "both-horiz", "icons" i "text".

en: Menus Have Icons
pl: Menu zawierają ikony

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
pl: Czy menu mogą wyświetlać ikony obok pozycji menu.

en: Buttons Have Icons
pl: Przyciski zawierają ikony

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
pl: Czy przyciski mogą wyświetlać ikony wraz z tekstem przycisku.

en: Menubar Detachable
pl: Odłączalny pasek menu

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
pl: Czy użytkownik może odłączać paski menu i je przenosić.

en: Toolbar Detachable
pl: Odłączalny pasek narzędzi

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
pl: Czy użytkownik może odłączyć pasek narzędzi i go przenosić.

en: Toolbar Icon Size
pl: Wielkość ikon paska narzędzi

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
pl: Wielkość ikon na pasku narzędzi, dostępne wartości to "small-toolbar" i "large-toolbar".

en: Cursor Blink
pl: Migotanie kursora

en: Whether the cursor should blink.
pl: Czy kursor powinien migotać.

en: Cursor Blink Time
pl: Czas migotania kursora

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
pl: Długość cyklu migotania kursora w milisekundach.

en: Icon Theme
pl: Motyw ikon

en: Icon theme to use for the panel, Caja etc.
pl: Motyw ikon używanych przez panel, Caja itd.

en: Gtk+ Theme
pl: Motyw GTK+

en: Basename of the default theme used by gtk+.
pl: Nazwa bazowa domyślnego motywu używanego przez GTK+.

en: List of symbolic names and color equivalents
pl: Lista nazw symbolicznych i odpowiedników koloru.

en: A '\n' separated list of "name:color" as defined by the 'gtk-color-scheme' setting
pl: Oddzielana znakami '\n' lista pozycji "name:color" zgodnie z ustawieniem 'gtk-color-scheme'

en: Default font
pl: Domyślna czcionka

en: Name of the default font used by gtk+.
pl: Nazwa domyślnej czcionki używanej przez GTK+.

en: GTK IM Preedit Style
pl: Styl wstępnej edycji dla metody wprowadzania GTK+

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
pl: Nazwa GTK+ metody wejścia stylu wstępnej edycji używanej przez GTK+.

en: GTK IM Status Style
pl: Style stanu metody wprowadzania GTK+

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
pl: Nazwa GTK+ metody wejścia stylu wstępnej edycji używanej przez GTK+.

en: GTK IM Module
pl: Moduł metody wprowadzania GTK+

en: Name of the input method module used by GTK+.
pl: Nazwa modułu metody wprowadzania używana przez GTK+.

en: Use GTK3 header bar
pl: Używaj stylu nagłówka GTK3

en: Whether builtin GTK+ dialogs such as the file chooser, the color chooser or the font chooser will use a header bar at the top to show action widgets, or an action area at the bottom. This setting does not affect custom dialogs using GtkDialog directly, or message dialogs.
pl: Czy wbudowane dialogi GTK+, takie jak wybór plików, kolorów lub czcionek, używają nagłówka w górnej części do pokazywania widżetów akcji, czy też obszaru akcji na dole. Ustawienie to nie zmienia zwyczajnych dialogów korzystających bezpośrednio z GtkDialog ani dialogów komunikatów.

en: Use GTK3 overlay scrolling
pl: Używaj przewijania nakładanego GTK3

en: Whether built-in GTK+ scrolled windows will use overlay scrolling. Overlay scrolling hides and reduces the size of the scrollbar until it gets focus.
pl: Czy wbudowane okna przewijane GTK+ wykorzystują przewijanie nakładane. Przewijanie nakładane ukrywa i redukuje wielkość paska przewijania do czasu, aż uzyska on fokus.

en: Enable Gtk toolkit-wide animations
pl: Włącz animacje w całym GTK+

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
pl: Czy włączyć animacje w całym GTK+.

en: Document font
pl: Czcionka dokumentu

en: Name of the default font used for reading documents.
pl: Nazwa domyślnej czcionki używanej w wyświetlanych dokumentach.

en: Monospace font
pl: Czcionka o stałej szerokości znaków

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
pl: Nazwa czcionki monospaced (o stałej szerokości) używanej w miejscach takich jak terminal.

en: Use Custom Font
pl: Użyj własnej czcionki

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
pl: Czy używać własnej czcionki w aplikacjach GTK+.

en: Status Bar on Right
pl: Pasek stanu po prawej

en: Whether to display a status bar meter on the right.
pl: Czy wyświetlać miarkę paska stanu po prawej.

en: Module for GtkFileChooser
pl: Moduł dla GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio" and "gtk+".
pl: Moduł używany jako model systemu plików dla widżetu GtkFileChooser. Możliwe wartości to "gio" i "gtk+".

en: Menubar accelerator
pl: Akcelerator listwy menu

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
pl: Skrót klawiaturowy otwierający listwy menu.

en: Show the 'Input Methods' menu
pl: Pokaż menu "Metody wprowadzania"

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
pl: Czy menu kontekstowe dla wpisów i widoków tekstu powinny dawać możliwość zmiany metody wprowadzania.

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
pl: Pokaż menu "Znak sterowania Unicode"

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
pl: Czy menu kontekstowe wpisów i widoków tekstu powinny dawać możliwość wstawiania znaków sterowania.

en: Titlebar layout of GTK3 client-side decorated windows
pl: Układ listw tytułowych dekorowanych po stronie klientów okien GTK3

en: This setting determines which buttons should be put in the titlebar of client-side decorated windows, and whether they should be placed at the left of right. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.
pl: To ustawienie określa, które przyciski powinny zostać umieszczone na listwach tytułowych okien dekorowanych po stronie klientów i czy powinny być one umieszczane po stronie lewej czy prawej. Zobacz https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.

en: Use a global menubar for displaying application menus
pl: Użyj globalnego paska menu do wyświetlania menu aplikacji

en: This setting determines where application menu will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.
pl: To ustawienie określa gdzie będzie wyświetlane menu aplikacji - w oknie lub panelu w protokołem MenuModel. Zobacz https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.

en: Use a global menubar for displaying window menubars
pl: Użyj globalnego paska menu do wyświetlania paska menu okna

en: This setting determines where window menubars will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-menubar.
pl: To ustawienie określa gdzie będzie wyświetlany pasek menu okna - w oknie lub panelu w protokołem MenuModel. Patrz https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.

en: Only show mnemonics on when the Alt key is pressed
pl: Pokazuj mnemoniki tylko podczas wciśnięcia klawisza Alt

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the Alt key.
pl: Czy mnemoniki powinny być pokazywane automatycznie i ukrywane gdy użytkownik wciśnie klawisz Alt.

en: Window Scaling Factor
pl: Współczynnik skalowania okien

en: This controls the GTK scale factor that maps from window coordinates to the actual device pixels. On traditional systems this is 1, but on very high density displays (e.g. HiDPI, Retina) this can be a higher value (often 2). Set to 0 to auto-detect.
pl: To steruje współczynnikiem skali GTK który mapuje współrzędne okna na rzeczywiste piksele urządzenia. Na tradycyjnych systemat jest to 1, ale na wyświetlaczach o bardzo dużej rozdzielczości (np. HiDPI, Retina) to może być większa wartość (często 2). Ustaw 0 dla auto-detekcji.

en: Scaling Factor for QT appllications
pl: Współczynnik Skali dla aplikacji QT

en: This setting determines whether MATE controls the scale factor for QT applications. Enable to synchronize with the GTK scale factor when initializing the session, disable to control this value elsewhere. Requires restarting your session.
pl: To ustawienie określa czy MATE kontroluje współczynnik skali dla aplikacji QT. Włącz aby zsynchronizować ze współczynnikiem skali GTK podczas inicjalizacji sesji, wyłącz aby kontrolować wartość gdzie indziej. Wymaga restartu twojej sesji.

en: Enable the primary paste selection
pl: Włącz główne zaznaczenie wklejania

en: If true, gtk+ uses the primary paste selection, usually triggered by a middle mouse button click.
pl: Jeżeli włączone, GTK+ używa głównego zaznaczenia wklejania, przeważnie przez kliknięcie środkowego przycisku myszy.

en: Disable command line
pl: Wyłącz linię poleceń

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
pl: Zablokuj użytkownikowi dostęp do terminala oraz uruchamiania poleceń z linii poleceń. Np. ustawienie tej opcji uniemożliwi dostęp do okna dialogowego "Uruchom program".

en: Disable saving files to disk
pl: Wyłącz zapis plików na dysk

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
pl: Zablokuj użytkownikowi zapis plików na dysk. Np. ustawienie tej opcji wyłączy dostęp do okien dialogowych "Zapisz jako" we wszystkich aplikacjach.

en: Disable printing
pl: Wyłącz drukowanie

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
pl: Zablokuj użytkownikowi drukowanie. Np. ustawienie tej opcji wyłączy dostęp do okien dialogowych "Wydrukuj" we wszystkich aplikacjach.

en: Disable print setup
pl: Wyłącz ustawienia drukowania

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
pl: Zablokuj użytkownikowi modyfikację ustawień drukowania. Np. ustawienie tej opcji wyłączy dostęp do okien dialogowych "Ustawienia wydruku" we wszystkich aplikacjach.

en: Disable user switching
pl: Wyłącz przełączanie użytkowników

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
pl: Zablokuj użytkownikowi przełączenie się na inne konto, jeśli jego sesja jest aktywna.

en: Disable lock screen
pl: Wyłącz blokowanie ekranu

en: Prevent the user from locking the screen.
pl: Uniemożliw użytkownikowi blokowanie ekranu.

en: Disable URL and MIME type handlers
pl: Wyłącz obsługę URL i typów MIME

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
pl: Uniemożliw uruchamianie URL lub typów MIME aplikacjom obsługi.

en: Disable theme settings
pl: Wyłącz ustawienia motywu

en: Prevent the user from changing theme settings.
pl: Uniemożliw użytkownikowi modyfikację ustawień motywu.

en: Disable log out
pl: Wyłącz wylogowanie

en: Prevent the user from logging out.
pl: Uniemożliw użytkownikowi wylogowanie się.

en: Default mixer device
pl: Domyślne urządzenie miksera

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
pl: Domyślne urządzenie miksera używane przez klawisze multimedialne.

en: Default mixer tracks
pl: Domyślne ścieżki miksera

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
pl: Domyślne ścieżki miksera używane przez klawisze multimedialne.

en: Enable ESD
pl: Włącz ESD

en: Enable sound server startup.
pl: Włącz uruchamianie serwera dźwięku.

en: Sounds for events
pl: Dźwięki dla zdarzeń

en: Whether to play sounds on user events.
pl: Czy odtwarzać dźwięki podczas zdarzeń użytkownika.

en: Sound theme name
pl: Nazwa motywu dźwiękowego

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
pl: Motyw dźwięku XDG używany dla dźwięków zdarzeń.

en: Input feedback sounds
pl: Dźwięki wejścia zwrotnego.

en: Whether to play sounds on input events.
pl: Czy odtwarzać dźwięki podczas zdarzeń wejścia.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
pl: Maksymalny wiek w dniach dla miniaturek w pamięci podręcznej. Ustaw na -1, by wyłączyć czyszczenie.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
pl: Maksymalna wielkość w megabajtach pamięci podręcznej miniaturek. Ustaw na -1, by wyłączyć czyszczenie.

en: Disable all external thumbnailers
pl: Wyłącz wszystkie zewnętrzne programy tworzące miniatury.

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
pl: Ustaw na true, by wyłączyć zewnętrzne programy tworzące miniatury, bez względu na to, czy są one niezależnie włączone/wyłączone.

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
pl: Lista typów MIME dla których zewnętrzne programy tworzące miniatury zostaną wyłączone

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
pl: Miniatury nie będą tworzone dla plików których typy MIME znajdujących się na liście.

en: Type time
pl: Czas wprowadzania

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
pl: Liczba minut czasu wprowadzenia zanim wystartuje tryb przerwy.

en: Break time
pl: Czas przerwy

en: Number of minutes that the typing break should last.
pl: Liczba minut trwania przerwy w pisaniu.

en: Allow postponing of breaks
pl: Zezwól na odraczanie przerw

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
pl: Czy ekran przerwy wprowadzania może zostać odroczony.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
pl: Czy blokowanie klawiatury jest włączone

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
pl: Czy blokowanie klawiatury jest włączone.

en: MATE Color Selection
pl: Wybór kolorów MATE

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Close
pl: _Zamknij

en: Color selection dialog
pl: Okno dialogowe wyboru kolorów

en: Choose colors from the palette or the screen
pl: Wybór kolorów z palety lub ekranu

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;color;chooser;pick;palette;screen;selection;
pl: MATE;kolor;wybór;wybierz;paleta;ekran;wybór;
