mate-desktop 1.25.0 - en to ps translation catalogue (25 entries)

en: About MATE
ps: د جنومي په اړه

en: Learn more about MATE
ps: د جنومي په اړه نور زده کول

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
ps: ناپېژندلی

en: Title
ps: سرلیک

en: Pick a Color
ps: يو رنګ وټاکﺉ

en: Current Color
ps: اوسنی رنګ

en: The selected color
ps: ټاکل شوی رنګ

en: Received invalid color data
ps: ناسم رنګ اومتوک لاس ته راغی

en: _Value:
ps: :ارزښت_

en: Color _name:
ps: د رنګ _نوم:

en: _Palette:
ps: :رنګدبلی_

en: _Cancel
ps: بندول_

en: Help
ps: مرسته

en: Error reading file '%s': %s
ps: %s :دوتنې په لوستلو کې تېروتنه '%s' د

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
ps: هېڅ نوم

en: File '%s' is not a regular file or directory.
ps: .دوتنه ساده دوتنه يا درکموند نه دی '%s'

en: No filename to save to
ps: کوم دوتنه نوم نشته چې ورکې وساتل شي

en: Starting %s
ps: پېلېږي ‎%s

en: No URL to launch
ps: نشته چې پرانيستل شي URL

en: Not a launchable item
ps: پېلېدونکی توکی نه دی

en: No command (Exec) to launch
ps: کومه بولۍ نشته چې پېل شي

en: Bad command (Exec) to launch
ps: ناسمه بولۍ چې پېل شي

en: Unknown encoding of: %s
ps: %s :ناسمه کوډيزونه ده

en: _Copy
ps: لمېسل_

en: _Close
ps: بندول_
