mate-desktop 1.25.0 - en to si translation catalogue (24 entries)

en: About MATE
si: MATE පිළිබඳව

en: Learn more about MATE
si: MATE පිළිබඳව බොහොදේ  ඉගෙන ගන්න

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Title
si: සිරස්තලය

en: Received invalid color data
si: සාවද්‍ය වර්‍ණ දත්ත ලැබුනි

en: _Value:
si: අගය (_V):

en: Color _name:
si: වර්‍ණයේ නම (_n):

en: _Palette:
si: වර්‍ණ තැටිය (_P):

en: _Cancel
si: අවලංගු කරන්න (_C)

en: Help
si: උදව්

en: Error reading file '%s': %s
si: ගොනුව කියවීම දෝෂ සහිතයි '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
si: ගොනුව ආපසු එතීම දෝෂ සහිතයි '%s': %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
si: නමක් නැත

en: File '%s' is not a regular file or directory.
si: '%s' ගොනුව විධිමත් ගොනුවක් හො නාමාවලියක් නොවේ.

en: No filename to save to
si: සුරැකීමට ගොනු නමක් නැත

en: Starting %s
si: ආරම්භවෙමින් %s

en: No URL to launch
si: ඇරඹීමට URL එකක් නැත

en: Not a launchable item
si: ඇරඹීය හැකි අයිතමයක් නොවේ

en: No command (Exec) to launch
si: ඇරඹීම සඳහා විධානයක් නැත

en: Bad command (Exec) to launch
si: ඇරඹිම සඳහා වැරදි විධානයකි

en: Unknown encoding of: %s
si: නොදන්නා සංකෙතන ක්‍රමයක්: %s

en: Toolbar Style
si: මෙවලම් පුවරු ශෛලිය

en: _Copy
si: පිටපත් කරන්න (_C)

en: _Close
si: වසන්න (_C)
