mate-desktop 1.25.0 - en to sl translation catalogue (297 entries)

en: About MATE
sl: O MATE

en: Learn more about MATE
sl: Več podrobnosti o MATE

en: MATE Desktop Environment
sl: MATE namizno okolje

en: Copyright © 1997-2011 GNOME developers
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sl: Copyright © 1997-2011 Razvijalci GNOME
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 Razvijalci MATE

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
sl: MATE omogoča intuitivno in privlačno namizje za uporabnike operacijskega sistema Linux, ki uporabljajo tradicionalne metafore.

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
sl: MATE vključuje večino tega, kar vidite na vašem računalniku, vključno z upravljalnikom datotek, pregledovalnikom dokumentov, pregledovalnikom slik, meniji ter številnimi aplikacijami.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
sl: MATE je prosto, uporabno, stabilno, dostopno namizno okolje za Unixu podobno družino operacijskih sistemov

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
sl: MATE je nadaljevanje projekta GNOME 2. Stotine ljudi je prispevalo kodo za GNOME, odkar je bil ustanovljen leta 1997; še veliko več jih je prispevalo na druge pomembne načine, vključivši prevode, dokumentacijo in zagotavljanje kakovosti.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
sl: GNOME 2 je bilo najbolj priljubljeno Linux okolje, vendar ga ni več na voljo ... MATE je tukaj, da vam zagotovi to enako okolje!

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
sl: Ime "MATE" izhaja iz yerba maté, avtohtone vrste Južne Amerike. Njegovi listi vsebujejo kofein in se uporabljajo za ustvarjanje infuzij ter pijače, imenovane mate.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
sl: Neznano

en: Use alpha
sl: Uporabi alfo

en: Whether or not to give the color an alpha value
sl: Ali se naj dodeli barvi vrednost alfa.

en: Title
sl: Naziv

en: The title of the color selection dialog
sl: Naziv pogovornega okna za izbiro barve

en: Pick a Color
sl: Izberite barvo

en: Current Color
sl: Trenutna barva

en: The selected color
sl: Izbrana barva

en: Current Alpha
sl: Trenutna alfa

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sl: Izbrana vrednost neprosojnosti (0 je popolnoma prosojno, 65535 je popolnoma neprosojno)

en: Received invalid color data
sl: Prejeta je neveljavna vrednost barve

en: Has Opacity Control
sl: Ima nadzor neprosojnosti

en: Whether the color selector should allow setting opacity
sl: Ali naj izbirnik barve dovoli nastavljanje neprosojnosti

en: Has palette
sl: Ima paleto

en: Whether a palette should be used
sl: Ali se paleta naj uporabi

en: The current color
sl: Trenutna barva

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sl: Trenutna vrednost neprosojnosti (0 je popolnoma prozorno, 65535 je popolnoma motno)

en: HEX String
sl: HEX niz

en: The hexadecimal string of current color
sl: Šestnajstiški niz trenutne barve

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
sl: Izberite želeno barvo iz zunanjega obroča. Izberite temnost ali svetlost te barve z zunanjim trikotnikom.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
sl: Kliknite na kapalko, nato kliknite na barvo, kjerkoli na vašem zaslonu za izbor te barve.

en: _Hue:
sl: _Odtenek:

en: Position on the color wheel.
sl: Položaj barvnega kolesa.

en: _Saturation:
sl: _Nasičenost:

en: "Deepness" of the color.
sl: "Globina" barve.

en: _Value:
sl: _Vrednost:

en: Brightness of the color.
sl: Svetlost barve.

en: _Red:
sl: _Rdeča:

en: Amount of red light in the color.
sl: Količina rdeče svetlobe v barvi.

en: _Green:
sl: _Zelena:

en: Amount of green light in the color.
sl: Količina zelene svetlobe v barvi.

en: _Blue:
sl: _Modra:

en: Amount of blue light in the color.
sl: Količina modre svetlobe v barvi.

en: Op_acity:
sl: Mo_tnost:

en: Transparency of the color.
sl: Prozornost barve.

en: Color _name:
sl: _Ime barve:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
sl: Vnesete lahko šestnajstiško barvno vrednost v slogu HTML-ja, ali preprosto ime barve, kot je 'orange' v ta vnos.

en: _Palette:
sl: _Paleta:

en: Color Wheel
sl: Barvno kolo

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
sl: Predhodno izbrana barva, za primerjavo z barvo, ki jo pravkar izbirate. To barvo lahko vlečete na katerikoli vnos palete, ali pa izberite to barvo kot trenutno z vleko na drugi barvni vzorec zraven.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
sl: Izbrana barva. To barvo lahko vlečete v vnos palete za shranitev in kasnejšo uporabo.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
sl: Predhodno izbrana barva, za primerjavo z barvo, ki jo trenutno izbirate.

en: The color you've chosen.
sl: Barva, ki ste jo izbrali.

en: _Save color here
sl: _Shrani barvo tukaj

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
sl: Kliknite na vnos palete, da ustvarite trenutno barvo. Če želite spremeniti ta vnos, vlecite barvni vzorec sem ali ga desno-kliknite in izberite "Shrani barvo sem."

en: Color Selection
sl: Izbor barve

en: The color selection embedded in the dialog.
sl: Izbor barve je vstavljen v pogovorno okno.

en: OK Button
sl: Gumb V redu

en: The OK button of the dialog.
sl: Gumb V redu pogovornega okna.

en: Cancel Button
sl: Gumb Prekliči

en: The cancel button of the dialog.
sl: Gumb Prekliči pogovornega okna.

en: Help Button
sl: Gumb Pomoč

en: The help button of the dialog.
sl: Gumb Pomoč pogovornega okna.

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _OK
sl: _V redu

en: Help
sl: Pomoč

en: Error reading file '%s': %s
sl: Napaka med branjem datoteke '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
sl: Napaka med povrnitvijo datoteke '%s': %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
sl: Brez imena

en: File '%s' is not a regular file or directory.
sl: Datoteka '%s' ni običajna datoteka ali mapa.

en: Cannot find file '%s'
sl: Ni mogoče najti datoteke '%s'

en: No filename to save to
sl: Ni imena datoteke za shranjevanje

en: Starting %s
sl: Začenjanje %s

en: No URL to launch
sl: Ni naslova URL za zagon

en: Not a launchable item
sl: Predmet ni izvedljiv

en: No command (Exec) to launch
sl: Ni ukaza (Exec) za zagon

en: Bad command (Exec) to launch
sl: Slab ukaz (Exec) za zagon

en: Unknown encoding of: %s
sl: Neznana vrsta kodiranja: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sl: Terminala ni mogoče najti, zato bo uporabljen xterm, četudi morda ne bo deloval

en: Unspecified
sl: Nedoločeno

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
sl: ni mogoče dobiti virov zaslonov (nadzorniki CRT (CRTC), izhodi, načini)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
sl: nepričakovana napaka X med pridobivanjem obsega velikosti zaslona

en: could not get the range of screen sizes
sl: ni mogoče dobiti obsega velikosti zaslona

en: RANDR extension is not present
sl: Razširitev RANDR ni na voljo

en: could not get information about output %d
sl: ni mogoče dobiti podatkov o odvodu %d

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
sl: zahtevan položaj/velikost za CRTC %d je izven dovoljenih omejitev: položaj=(%d, %d), velikost=(%d, %d), največja dovoljena vrednost=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
sl: ni mogoče določiti nastavitve za CRTC %d

en: could not get information about CRTC %d
sl: ni mogoče pridobiti podatkov o CRTC %d

en: Laptop
sl: Prenosni računalnik

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
sl: nobena od shranjenih nastavitev zaslona se ne ujema z dejavno nastavitvijo

en: CRTC %d cannot drive output %s
sl: CRTC %d ne podpira odvoda %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
sl: odvod %s ne podpira načina %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%s
sl: CRTC %d ne podpira vrtenja=%s

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
sl: odvod %s nima določenih enakih parametrov kot drugi kloniran odvod:
    obstoječi način = %d, novi način = %d
    obstoječe koordinate = (%d, %d), nove koordinate = (%d, %d)
    obstoječe vrtenje = %s, novo vrtenje = %s

en: cannot clone to output %s
sl: ni mogoče klonirati na odvod %s

en: Trying modes for CRTC %d
sl: Preizkušanje načinov za CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
sl: CRTC %d: preizkusni način %dx%d@%dHz z odvodom pri %dx%d@%dHz (prehod %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
sl: ni mogoče dodeliti CRTC-je odvodom:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
sl: noben od izbranih načinov ni združljiv z možnimi načini:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
sl: zahtevana navidezna velikost ne sovpada z razpoložljivo velikostjo: zahtevano=(%d, %d), najmanjša vrednost=(%d, %d), največja vrednost=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
sl: _Zrcalni zasloni

en: minimum interval in milliseconds
sl: najmanjši interval v milisekundah

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
sl: Prezri večkratne pritiske _istih_tipk znotraj @zakasnitve v milisekundah

en: Pixels per seconds
sl: Točke na sekundo

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
sl: Koliko točk na sekundo je najvišja hitrost gibanja.

en: How long to accelerate in milliseconds
sl: Koliko časa v milisekundah, za pospešitev do najvišje hitrosti.

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
sl: Koliko milisekund traja, da gre od 0 pa do najvišje hitrosti.

en: Initial delay in milliseconds
sl: Začetna zakasnitev v milisekundah

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
sl: Koliko milisekund je potrebno počakati preden miškini premikajoči gumbi začnejo delovati.

en: Minimum interval in milliseconds
sl: Najkrajši interval v milisekundah

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
sl: Ne sprejemi pritiska tipke razen če je tipka pritisnjena @delay milisekund.

en: Latch modifiers when pressed twice in a row until the same modifier is pressed again.
sl: Spremeni spremenilne tipke, če jih pritisnete dvakrat zapored, dokler se ista spremenilna tipka spet ne pritisne.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
sl: Onemogoči, če sta tipki pritisnjeni istočasno.

en: Beep when a modifier is pressed.
sl: Zapiskaj, ko je pritisnjena tipka.

en: Beep when a key is pressed while CapsLock is active.
sl: Zapiskaj, ko je pritisnjena tipka ob dejavni tipki CapsLock

en: Beep count when enabling a modifier
sl: Število piskov ob omogočanju spremenilne tipke

en: Number of beeps to emit when enabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
sl: Število izvedenih piskov, ko je omogočena spremenilna tipka, medtem ko so omogočene preklopne tipke. Deluje le z "internim" ozadjem.

en: Delay between beeps when enabling a modifier
sl: Časovni zamik med piski za vklop spremenilne tipke

en: Delay in milliseconds between two beeps when enabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
sl: Zamik v ms med dvema piskoma, ko omogočite spremenilno tipko, medtem ko so omogočene preklopne tipke. Deluje le z "internim" ozadjem.

en: Beep count when disabling a modifier
sl: Ševilo piskov ob onemogočanju spremenilne tipke

en: Number of beeps to emit when disabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
sl: Število izvedenih piskov, ko onemogočite spremenilno tipko, medtem ko so omogočene preklopne tipke. Deluje le z "internim" ozadjem.

en: Delay between beeps when disabling a modifier
sl: Časovni zamik med piski za izklop spremenilne tipke

en: Delay in milliseconds between two beeps when disabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
sl: Zamik v ms med dvema piskoma, ko onemogočite spremenilno tipko, medtem ko so omogočene preklopne tipke. Deluje le z "internim" ozadjem.

en: Implementation to use when togglekeys are enabled
sl: Uporabljena implementacija, ko so omogočene preklopne tipke

en: Selects the backend to use to provide the togglekeys feature. Valid values include 'xkb' (the stock X implementation) and 'internal' (a MATE-specific and more configurable implementation).
sl: Izbere ozadje, ki bo uporabljeno za funkcionalnost preklopnih tipk. Veljavni vrednosti sta "xkb" (klasična implementacija X) in "internal" (specifična MATE-implementacija, ki je bolj prilagodljiva).

en: Startup Assistive Technology Applications
sl: Zaženi programe za pomožne tehnologije

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
sl: Seznam programov pomožnih tehnologij, ki se naj zaženejo ob prijavi v namizje MATE.

en: Preferred Mobility assistive technology application
sl: Prednostni program pomožnih tehnologij za mobilnost

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
sl: Prednostni program pomožnih tehnologij za mobilnost za prijavo, meni ali ukazno vrstico.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
sl: Zaženi prednostni program pomožnih tehnologij za mobilnost

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
sl: MATE naj zažene prednostni program pomožnih tehnologij za mobilnost med prijavo.

en: Preferred Visual assistive technology application
sl: Prednostni program pomožnih tehnologij za predočenje

en: Preferred Visual assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
sl: Prednostno uporabljen program za vizualno pomoč, ki se lahko uporablja za prijavo, meni ali ukazno vrstico.

en: Start preferred Visual assistive technology application
sl: Zagon prednostnih programov pomožnih tehnologij predočenja

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
sl: Zagon prednostnega programa pomožne tehnologije predočenja med prijavo.

en: Default browser
sl: Privzeti brskalnik

en: Default browser for all URLs.
sl: Privzet brskalnik za vse naslove URL.

en: Browser needs terminal
sl: Brskalnik zahteva terminal

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
sl: Ali privzeti brskalnik za zagon zahteva terminal.

en: Browser understands remote
sl: Brskalnik razume oddaljeno

en: Whether the default browser understands netscape remote.
sl: Ali privzeti brskalnik razume oddaljeni netscape.

en: Calculator application
sl: Kalkulatorski program

en: Calculator program to use when starting applications that require one.
sl: Kalkulatorski program za uporabo s programom, ki ga potrebuje.

en: Instant Messaging application
sl: Program za neposredno sporočanje

en: Instant Messaging program to use when starting applications that require one.
sl: Program, ki ga uporabljajo aplikacije, ki potrebujejo neposredno sporočanje.

en: Default calendar
sl: Privzeti koledar

en: Default calendar application
sl: Privzet koledarski program

en: Calendar needs terminal
sl: Koledar zahteva terminal

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
sl: Ali privzeti program koledarja zahteva terminal za zagon

en: Default tasks
sl: Privzete naloge

en: Default tasks application
sl: Program za privzete naloge

en: Tasks needs terminal
sl: Naloge zahtevajo terminal

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
sl: Ali program za privzete naloge zahteva terminal za zagon

en: Terminal application
sl: Program Terminal

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
sl: Uporaba programa Terminal, kadar se zaganja programe, ki ga zahtevajo.

en: Exec Arguments
sl: Argumenti za exec

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
sl: Argument, ki naj se uporabi za izvedbo programov v terminalu, določen kot ključ 'exec'.

en: Draw Desktop Background
sl: Nariši ozadje namizja

en: Have MATE draw the desktop background.
sl: Naj MATE izriše ozadje namizja.

en: Show Desktop Icons
sl: Pokaži ikone namizja

en: Have MATE file manager (Caja) draw the desktop icons.
sl: Naj upravljalnik datotek MATE (Caja) izriše ikone namizja.

en: Fade the background on change
sl: Pojemanje ozadja ob spremembi

en: If set to true, then MATE will change the desktop background with a fading effect.
sl: Izbrana možnost omogoči, da MATE spremeni ozadje namizja z učinkom pojemanja.

en: Picture Options
sl: Nastavitve slike

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
sl: Določa, kako naj se slika, nastavljena z wallpaper_filename, izriše. Mogoče vrednosti so "wallpaper" (slika ozadja), "centered" (usredinjeno), "scaled" (umerjeno), "stretched" (raztegnjeno), "zoom" (približano) in "spanned" (razpeto).

en: Picture Filename
sl: Ime slike

en: File to use for the background image.
sl: Datoteka, ki naj se uporabi za sliko ozadja.

en: Picture Opacity
sl: Neprosojnost slike

en: Opacity with which to draw the background picture.
sl: Raven nepresojnosti, s katero naj se izriše slika ozadja.

en: Primary Color
sl: Primarna barva

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
sl: Leva ali zgornja barva med risanjem prelivov, ali polna barva.

en: Secondary Color
sl: Sekundarna barva

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
sl: Desna ali spodnja barva med risanjem prelivov, ni uporabljena za polno barvo.

en: Color Shading Type
sl: Vrsta senčenja barv

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
sl: Kako naj se senči barva ozadja. Mogoče vrednosti so "horizontal-gradient", "vertical-gradient", in "solid".

en: File Icon Theme
sl: Tema ikon datotek

en: Theme used for displaying file icons.
sl: Tema, uporabljena za prikaz ikon datotek.

en: Enable Accessibility
sl: Omogoči dostopnost

en: Whether Applications should have accessibility support.
sl: Ali naj imajo programi podporo za dostopnost.

en: Enable Animations
sl: Omogoči animacije

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
sl: Ali naj bodo prikazane animacije. Opomba: to je splošni ključ, saj spremeni vedenje upravljalnika oken, pulta, itd.

en: Menus Have Tearoff
sl: Meniji imajo mesto za odpenjanje

en: Whether menus should have a tearoff.
sl: Ali naj imajo meniji mesto za odpenjanje.

en: Toolbar Style
sl: Slog orodne vrstice

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
sl: Slog orodne vrstice. Mogoče vrednosti so "both", "both_horiz", "icons" in "text".

en: Menus Have Icons
sl: Meniji imajo ikone

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
sl: Ali naj meniji prikažejo ikono ob vnosu menija.

en: Buttons Have Icons
sl: Gumbi imajo ikone

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
sl: Ali naj bo na gumbu ob besedilu še ikona.

en: Menubar Detachable
sl: Odpenljiva menijska vrstica

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
sl: Ali lahko uporabnik odpne menijske vrstice in jih premika naokoli.

en: Toolbar Detachable
sl: Odpenljiva orodna vrstica

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
sl: Ali lahko uporabnik odpne orodne vrstice in jih premika naokoli.

en: Toolbar Icon Size
sl: Velikost ikon orodne vrstice

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
sl: Velikost ikon v orodni vrstici, vrednosti "small-toolbar" ali "large-toolbar".

en: Cursor Blink
sl: Utripanje kazalke

en: Whether the cursor should blink.
sl: Ali naj kazalka utripa.

en: Cursor Blink Time
sl: Čas utripanja kazalke

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
sl: Dolžina ponavljanja utripanja kazalca v milisekundah.

en: Icon Theme
sl: Tema ikon

en: Icon theme to use for the panel, Caja etc.
sl: Tema ikon, ki naj se uporabi za pult, caja, itd.

en: Gtk+ Theme
sl: Tema Gtk+

en: Basename of the default theme used by gtk+.
sl: Ime privzete teme, ki jo uporablja gtk+.

en: List of symbolic names and color equivalents
sl: Seznam simbolnih imen in enakovrednih barv

en: A '\n' separated list of "name:color" as defined by the 'gtk-color-scheme' setting
sl: Z '\n' ločen seznam "name:color", kot je določeno z nastavitvijo 'gtk-color-scheme'

en: Default font
sl: Privzeta pisava

en: Name of the default font used by gtk+.
sl: Ime privzete pisave, ki jo uporablja gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
sl: Ime vhodnega načina GTK+ Preedit Style, ki ga uporablja gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
sl: Ime vhodnega načina GTK+ Status Style, ki ga uporablja gtk+.

en: GTK IM Module
sl: Enota GTK IM

en: Name of the input method module used by GTK+.
sl: Ime modula vhodnega načina, ki ga uporablja GTK+.

en: Use GTK3 header bar
sl: Uporabi GTK3 vrstico glave

en: Whether builtin GTK+ dialogs such as the file chooser, the color chooser or the font chooser will use a header bar at the top to show action widgets, or an action area at the bottom. This setting does not affect custom dialogs using GtkDialog directly, or message dialogs.
sl: Ali naj GTK+ pogovorna okna, kot je denimo izbirnik datotek, barv ali pisave, uporabljajo vrstico glave na vrhu za prikaz akcijskih widgetov, ali akcijsko področje na dnu. Ta nastavitev ne vpliva na prilagojena pogovorna okna, ki uporabljajo GtkDialog neposredno ali uporabljajo sporočilna okna.

en: Use GTK3 overlay scrolling
sl: Uporabi GTK3 prekrivno drsenje

en: Whether built-in GTK+ scrolled windows will use overlay scrolling. Overlay scrolling hides and reduces the size of the scrollbar until it gets focus.
sl: Ali naj vgrajena GTK+ drsna okna uporabljajo prekrivno drsenje. Prekivno drsenje skrije in zmanjša velikost drsnega traku, dokler ni fokusirano.

en: Enable Gtk toolkit-wide animations
sl: Omogoči animacije preko Gtk toolkit-wide

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
sl: Ali naj se omogoči toolkit-wide animacije.

en: Document font
sl: Pisava dokumentov

en: Name of the default font used for reading documents.
sl: Ime privzete pisave za branje dokumentov.

en: Monospace font
sl: Pisava Monospace

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
sl: Ime pisave monospace (stalna širina) za uporabo na mestih, kot je terminal.

en: Use Custom Font
sl: Uporabi pisavo po meri

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
sl: Ali naj se uporabi prilagojena pisava v programih gtk+.

en: Status Bar on Right
sl: Vrstica stanja na desni

en: Whether to display a status bar meter on the right.
sl: Ali naj se prikaže merilnik vrstice stanja na desni.

en: Module for GtkFileChooser
sl: Modul za GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio" and "gtk+".
sl: Uporaba modula kot model datotečnega sistema za gradnik GtkFileChooser. Mogoče vrednosti so "gio" in "gtk+".

en: Menubar accelerator
sl: Pospeševalnik menijske vrstice

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
sl: Tipkovna bližnjica za odpiranje menijskih vrstic.

en: Show the 'Input Methods' menu
sl: Pokaži meni 'Vhodni načini'

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
sl: Ali naj vsebinski meniji vnosov in pogledi besedil ponudijo možnost spreminjanja vnosnega načina.

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
sl: Pokaži meni 'Nadzorni znak Unicode'

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
sl: Ali naj vsebinski meniji vnosov in pogledi besedila ponudijo vstavljanje nadzornih znakov.

en: Titlebar layout of GTK3 client-side decorated windows
sl: Postavitev nazivne vrstice oken GTK3, okrašenih s strani odjemalca

en: This setting determines which buttons should be put in the titlebar of client-side decorated windows, and whether they should be placed at the left of right. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.
sl: Ta nastavitev določa, kateri gumbi naj bodo v nazivni vrstici oken, okrašenih s strani odjemalca in ali naj bodo postavljeni v levo ali desno. Oglejte si https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.

en: Use a global menubar for displaying application menus
sl: Uporabite globalni meni za prikazovanje menijev aplikacij

en: This setting determines where application menu will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.
sl: Ta nastavitev določa, kje se bodo prikazovali meniji aplikacij - ali v oknu, ali na panoju preko MenuModel protokola. Glej https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-menubar.

en: Use a global menubar for displaying window menubars
sl: Uporabite globalni meni za prikazovanje okenskih menijev

en: This setting determines where window menubars will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-menubar.
sl: Ta nastavitev določa, kje se bodo prikazovali meniji oken - ali v oknu, ali na panoju preko MenuModel protokola. Glej https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-menubar.

en: Only show mnemonics on when the Alt key is pressed
sl: Pokaži črkovne bližnjice samo kadar je pritisnjena tipka Alt

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the Alt key.
sl: Ali naj se črkovne bližnice samodejno prikažejo in skrijejo, ko uporabnik pritisne tipko Alt.

en: Window Scaling Factor
sl: Faktor povečave oken

en: This controls the GTK scale factor that maps from window coordinates to the actual device pixels. On traditional systems this is 1, but on very high density displays (e.g. HiDPI, Retina) this can be a higher value (often 2). Set to 0 to auto-detect.
sl: To upravlja GTK faktor povečave, ki pretvarja koordinate okna v dejanske piksle naprave. Na tradicionalnih sistemih je ta vrednost 1, na zaslonih z veliko gostoto pik (npr. HiDPI, retina, ...) pa je lahko ta vrednost večja (pogosto 2). Nastavite na 0 za samodejno prepoznavanje.

en: Scaling Factor for QT appllications
sl: Faktor povečave za QT aplikacije

en: This setting determines whether MATE controls the scale factor for QT applications. Enable to synchronize with the GTK scale factor when initializing the session, disable to control this value elsewhere. Requires restarting your session.
sl: Ta nastavitev določa ali MATE upravlja faktor povečave QT aplikacij. Omogočite za sinhronizacijo z GTK faktorjem povečave, ob inicializaciji seje. Onemogočite za upravljanje te vrednosti drugje. Zahteva ponovni zagon vaše seje.

en: Enable the primary paste selection
sl: Omogoči primarni izbor za prilepljenje

en: If true, gtk+ uses the primary paste selection, usually triggered by a middle mouse button click.
sl: Če je resnično, gtk+ uporablja primarni izbor za prilepljenje, ponavadi ga sproži klik na srednji gumb miške.

en: Disable command line
sl: Onemogoči ukazno vrstico

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
sl: Uporabniku prepreči dostop do terminala ali izvajanje določenih ukazov. Tako mu bo na primer onemogočen dostop do pogovornega okna "Zaženi program".

en: Disable saving files to disk
sl: Onemogoči shranjevanje datotek na disk

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
sl: Prepreči uporabniku shranjevanje datotek na disk. Tako bo na primer onemogočen dostop do pogovornega okna "Shrani kot".

en: Disable printing
sl: Onemogoči tiskanje

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
sl: Prepreči uporabniku tiskanje. Tako bo na primer onemogočen dostop do pogovornega okna "Natisni".

en: Disable print setup
sl: Onemogoči nastavitev tiskanja

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
sl: Prepreči uporabniku spreminjanje nastavitev tiskanja. Tako bo na primer onemogočen dostop do pogovornega okna "Nastavitve tiskanja".

en: Disable user switching
sl: Onemogoči preklapljanje uporabnikov

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
sl: Prepreči uporabniku preklop na drug račun, medtem ko je seja še dejavna.

en: Disable lock screen
sl: Onemogoči zaklepanje zaslona

en: Prevent the user from locking the screen.
sl: Prepreči uporabniku, da zaklene zaslon.

en: Disable URL and MIME type handlers
sl: Onemogoči ročnike vrste URL in MIME

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
sl: Prepreči izvajanje kateregakoli programa ročnika vrste URL in MIME.

en: Disable theme settings
sl: Onemogoči nastavitve teme

en: Prevent the user from changing theme settings.
sl: Prepreči uporabniku, da spreminja nastavitve teme.

en: Disable log out
sl: Onemogoči odjavljanje

en: Prevent the user from logging out.
sl: Prepreči uporabniku, da se odjavi.

en: Default mixer device
sl: Privzeta mešalna naprava

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
sl: Privzeta mešalna naprava za predstavne tipkovne bližnjice.

en: Default mixer tracks
sl: Privzete mešalne sledi

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
sl: Privzete mešalne sledi za predstavne tipkovne bližnjice.

en: Enable ESD
sl: Omogoči ESD

en: Enable sound server startup.
sl: Omogoči zagon zvočnega strežnika.

en: Sounds for events
sl: Zvoki za dogodke

en: Whether to play sounds on user events.
sl: Ali naj se ob uporabniških dogodkih predvajajo zvoki.

en: Sound theme name
sl: Ime zvočne teme

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
sl: Zvočna tema XDG za zvoke dogodkov.

en: Input feedback sounds
sl: Zvoki odziva vnosa

en: Whether to play sounds on input events.
sl: Ali naj se ob vnosnih dogodkih predvajajo zvoki.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
sl: Največja starost sličic v predpomnilniku v dnevih. Vrednost -1 onemogoči čiščenje.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
sl: Največja velikost predpomnilnika sličic v megabajtih. Vrednost -1 onemogoči čiščenje.

en: Disable all external thumbnailers
sl: Onemogoči vse zunanje izdelovalnike sličic

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
sl: Izbrana možnost onemogoči vsee zunanje izdelovalnike sličic, neodvisno od tega, ali so omogočeni ali ne.

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
sl: Seznam mime-types, za katere bodo zunanji izdelovaniki sličic onemogočeni

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
sl: Sličice ne bodo ustvarjene za datoteke, katerih mime-type je vsebovana na seznamu.

en: Type time
sl: Čas tipkanja

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
sl: Čas tipkanja v minutah, preden se začne način premora.

en: Break time
sl: Čas premora

en: Number of minutes that the typing break should last.
sl: Število minut, kolikor naj traja premor tipkanja.

en: Allow postponing of breaks
sl: Dovoli odlašanje premorov

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
sl: Ali naj bo mogoče zaslon za premor tipkanja preložiti.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
sl: Ali naj bo omogočeno zaklepanje tipkovnice

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
sl: Ali naj bo zaklepanje tipkovnice omogočeno.

en: MATE Color Selection
sl: Izbor barve MATE

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Close
sl: _Zapri

en: Color selection dialog
sl: Pogovorno okno izbora barve

en: Choose colors from the palette or the screen
sl: Izberite barve s palete ali zaslona

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;color;chooser;pick;palette;screen;selection;
sl: MATE;barva;izbirnik;izbira;paleta;zaslon;izbor;
