mate-desktop 1.25.0 - en to sr@latin translation catalogue (240 entries)

en: About MATE
sr@latin: O MATE-u

en: Learn more about MATE
sr@latin: Saznajte više o MATE-u

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
sr@latin: MATE, korisnicima Linux-a, pruža privlačni i intuitivni desktop koristeći tradicionalni izgled i funkcionalnost.

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
sr@latin: Sam MATE sadrži veći deo onoga što vidite na svom kompjuteru. Uključujući fajl menadžer, programe za pregled dokumenata i prikaz fotografija, sistem sa menijima kao i mnoge dodatne aplikacije.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
sr@latin: MATE je desktop okruženje, namenjeno porodici Unix-olikih operativnih sistema, koje je besplatano, koristno, stabilno i upotrebljivo za svakog.

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
sr@latin: MATE je naslednik GNOME 2 projekta. GNOME je započet 1997. i delo je stotina ljudi koji su dobrovoljno učestvovali u pisanju koda. Daleko veći broj učesnika je pomagao na druge načine. Između ostalog, neki su pisali prevode, neki su izrađivali dokumentaciju a neki su proveravali kvalitet.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
sr@latin: Svojevremeno, GNOME 2 je bio najpopularnije desktop okruženje. Kako je isti postao teško dostupan MATE se potrudio da ponudi isto takvo okruženje.

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
sr@latin: Samo ime "MATE" dolazi od biljke yerba maté, vrste Božikovine sa poreklom iz subtropske Južne Amerike. Njeni listovi sadrže kofein i koriste se za pripremu čaja koga nazivaju mate.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
sr@latin: Nepoznat

en: Use alpha
sr@latin: Koristi alpha

en: Whether or not to give the color an alpha value
sr@latin: Da li boja treba da ima alpha vrednost

en: Title
sr@latin: Naslov

en: The title of the color selection dialog
sr@latin: Naziv prozora za izbor boja

en: Pick a Color
sr@latin: Izaberi boju

en: Current Color
sr@latin: Trenutna boja

en: The selected color
sr@latin: Izabrana boja

en: Current Alpha
sr@latin: Trenutna Alpha

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sr@latin: Izabrana vrednost za neprozirnost (0 za providno, 65535 za potpuno neprovidno)

en: Received invalid color data
sr@latin: Primljene su neispravne vrednosti za boju

en: Has Opacity Control
sr@latin: Poseduje kontrolu neprovidnosti

en: Whether the color selector should allow setting opacity
sr@latin: Da li selekcija boje treba da dozvoli izmenu neprovidnosti

en: Has palette
sr@latin: Poseduje paletu

en: Whether a palette should be used
sr@latin: Da li paleta treba da se koristi

en: The current color
sr@latin: Trenutna boja

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sr@latin: Trenutna vrednost za neprozirnost (0 za providno, 65535 za potpuno neprovidno)

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
sr@latin: Izaberi željenu boju u spoljnjem prstenu. Tamnu ili svetliju nijansu izaberi unutar trougla.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
sr@latin: Klikni na pipetu te potom, njome, bilo gde na ekranu izaberi željenu boju.

en: _Hue:
sr@latin: _Ton:

en: Position on the color wheel.
sr@latin: Pozicija na kružnoj paleti boja

en: _Saturation:
sr@latin: _Zasićenje:

en: "Deepness" of the color.
sr@latin: "Jačina" boje

en: _Value:
sr@latin: _Valer:

en: Brightness of the color.
sr@latin: Svetlina boje

en: _Red:
sr@latin: _Crvena:

en: Amount of red light in the color.
sr@latin: Udeo crvene svetlosti u boji.

en: _Green:
sr@latin: _Zelena:

en: Amount of green light in the color.
sr@latin: Udeo zelene svetlosti u boji.

en: _Blue:
sr@latin: _Plava:

en: Amount of blue light in the color.
sr@latin: Udeo plave svetlosti u boji.

en: Op_acity:
sr@latin: _Neprozirnost:

en: Transparency of the color.
sr@latin: Providnost boje.

en: Color _name:
sr@latin: _Ime boje:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
sr@latin: Moguć je unos heksadecimalne vrednosti (kao u HTML-u) ili po imenu boje (npr. orange).

en: _Palette:
sr@latin: _Paleta:

en: Color Wheel
sr@latin: Krug boja

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
sr@latin: Prethodno izabrana boja - za poređenje sa bojom koja se sada bira. Može da se prevlačenjem ubaci u paletu ili u kućicu pored kada postaje izabrana boja.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
sr@latin: Izabrana boja. Može prevlačenjem da se ubaci u paletu da bi bila zapamćena za ubuduće.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
sr@latin: Prethodno izabrana boja - za poređenje sa bojom koja se sada bira.

en: The color you've chosen.
sr@latin: Izabrana boja.

en: _Save color here
sr@latin: _Ubaci ovde boju

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
sr@latin: Klik na ovo polje postavlja boju kao trenutno izabranu. Za izmenu prevuci ovde neko drugo polje ili na desni klik izaberi "Ubaci ovde boju".

en: Color Selection
sr@latin: Izbor boje

en: The color selection embedded in the dialog.
sr@latin: Izbor boje ubačen u dijalog komponentu.

en: OK Button
sr@latin: Prihvati - taster

en: The OK button of the dialog.
sr@latin: Prihvati - taster u dijalog komponenti.

en: Cancel Button
sr@latin: Otkaži - taster

en: The cancel button of the dialog.
sr@latin: Otkaži - taster u dijalog komponenti.

en: Help Button
sr@latin: Pomoć - taster

en: The help button of the dialog.
sr@latin: Pomoć - taster u dijalog komponenti.

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: Help
sr@latin: Pomoć

en: Error reading file '%s': %s
sr@latin: Greška pri unosu fajla '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
sr@latin: Greška pri iščitavanju unazad nad fajlom '%s': %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
sr@latin: Nepoznat naziv

en: File '%s' is not a regular file or directory.
sr@latin: '%s' nije niti običan fajl niti direktorijum.

en: Cannot find file '%s'
sr@latin: Ne postoji fajl '%s'

en: No filename to save to
sr@latin: Ime fajla nije zadato

en: Starting %s
sr@latin: Pokreće se %s

en: No URL to launch
sr@latin: Nedostaje URL za pokretanje

en: Not a launchable item
sr@latin: Ovaj tip je nemoguće pokrenuti

en: No command (Exec) to launch
sr@latin: Nedostaje naredba za pokretanje

en: Bad command (Exec) to launch
sr@latin: Neispravna naredba za pokretanje

en: Unknown encoding of: %s
sr@latin: Nepoznato kodiranje za: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sr@latin: Neuspešna pretraga za validnim terminal programom. Moguće je da neće da radi ali koristiće se xterm, bez obzira.

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
sr@latin: Nije moguće iščitati screen podatke (CRTCs, outputs, modes).

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
sr@latin: Nepoznata greška u X sistemu nastala prilikom iščitavanja opsega veličina za screen.

en: could not get the range of screen sizes
sr@latin: Nije moguće iščitati opseg veličina za screen.

en: RANDR extension is not present
sr@latin: Ne postoji RANDR ekstenzija za X sistem.

en: could not get information about output %d
sr@latin: Nije moguće iščitati podatke za video izlaz %d

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
sr@latin: Tražena pozicija i veličina za CRTC %d je izvan dozvoljenih vrenosti: pozicija=(%d, %d), veličina=(%d, %d), maksimum=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
sr@latin: Neuspešno postavljanje konfiguracije za CRTC %d

en: could not get information about CRTC %d
sr@latin: Neuspešno iščitavanje podataka vezanih za CRTC %d

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
sr@latin: Nijedna od sačuvanih konfiguracija za ekran se ne poklapa sa trenutno aktivnom.

en: CRTC %d cannot drive output %s
sr@latin: CRTC %d ne može da upravlja video izlazom %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
sr@latin: Video izlaz %s ne podržava %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%s
sr@latin: CRTC %d ne podržava rotation=%s

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
sr@latin: Video izlaz %s nema iste parametre kao kod kloniranog video izlaza.
    mod: trenutni = %d, novi = %d
    koordinate: trenutne = (%d, %d), nove = (%d, %d)
    rotacija: trenutna = %s, nova = %s

en: cannot clone to output %s
sr@latin: Nije moguće kloniranje u video izlaz %s

en: Trying modes for CRTC %d
sr@latin: Proba modova za CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
sr@latin: CRTC %d: proba moda %dx%d@%dHz nad video izlazom u %dx%d@%dHz (pokušaja %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
sr@latin: Nije moguće postaviti CRTCs nad video izlazima:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
sr@latin: Nijedan od izabranih modova nije kompatibilan sa mogućim modovima:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
sr@latin: Zahtevana virtuelna veličina je izvan dostupne: zahtevana=(%d, %d), najmanja=(%d, %d), najveća=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
sr@latin: Kloniraj ekran

en: minimum interval in milliseconds
sr@latin: minimalni interval u milisekundama

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
sr@latin: Zanemari višestruki pritisak na _isti_ taster u vremenu od @delay milisekundi.

en: Pixels per seconds
sr@latin: Piksela u sekundi

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
sr@latin: Koliko piksela u sekundi je pomeranje pri maksimalnoj brzini.

en: How long to accelerate in milliseconds
sr@latin: Koliko dugo se vrši ubrzanje u milisekundama.

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
sr@latin: Koliko milisekundi je potrebno da se od nulte dostigne maksimalna brzina.

en: Initial delay in milliseconds
sr@latin: Početno kašnjenje u milisekundama.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
sr@latin: Koliko milisekundi je potrebno da tasteri za pomeranje miša postanu aktivni.

en: Minimum interval in milliseconds
sr@latin: Minimalni interval u milisekundama.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
sr@latin: Tasteri se ponašaju kao pritisnuti samo ako se zadrže duže od @delay milisekundi.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
sr@latin: Isključi ukoliko su dva tastera pritisnuta istovremeno.

en: Beep when a modifier is pressed.
sr@latin: Oglasi zvučni signal kada je pritisnut taster za promenu režima rada.

en: Startup Assistive Technology Applications
sr@latin: Pokretanje aplikacija za pomoć osobama sa invaliditetom.

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
sr@latin: Spisak aplikacija za pomoć osobama sa invaliditetom koje se pokreću prilikom prijave korisnika na sistem sa MATE desktop-om.

en: Preferred Mobility assistive technology application
sr@latin: Preferirana aplikacija za pomoć osobama sa invaliditetom kretnje.

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
sr@latin: Preferirana aplikacija za pomoć osobama sa invaliditetom kretnje koja će biti upotrebljavana prilikom: prijave na sistem, kretanja po sistemu menija i korišćenja komandne linije.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
sr@latin: Pokreni preferiranu aplikaciju za pomoć osobama sa invaliditetom kretnje.

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
sr@latin: Da li MATE treba prilikom prijave na sistem da pokrene preferiranu aplikaciju za pomoć osobama sa invaliditetom kretnje.

en: Preferred Visual assistive technology application
sr@latin: Preferirana aplikacija za pomoć osobama sa invaliditetom vida.

en: Start preferred Visual assistive technology application
sr@latin: Pokreni preferiranu aplikaciju za pomoć osobama sa invaliditetom vida.

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
sr@latin: Da li MATE treba prilikom prijave na sistem da pokrene preferiranu aplikaciju za pomoć osobama sa invaliditetom vida.

en: Default browser
sr@latin: Standardni veb pregledač

en: Default browser for all URLs.
sr@latin: Standardni veb pregledač za sve URL-ove.

en: Browser needs terminal
sr@latin: Veb pregledaču je nophodan terminal.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
sr@latin: Da li je veb pregledaču neophodan terminal prilikom izvršavanja.

en: Browser understands remote
sr@latin: Veb pregledač razume daljinsko upravljanje.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
sr@latin: Da li standardni veb pregledač razume netscape-ove remote komande.

en: Default calendar
sr@latin: Standardni kalendar.

en: Default calendar application
sr@latin: Standarda aplikacija za kalendar.

en: Calendar needs terminal
sr@latin: Kalendaru je neophodan terminal.

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
sr@latin: Da li je standardnoj aplikaciji za kalendar neophodan terminal prilikom izvršavanja.

en: Default tasks
sr@latin: Standardni planer zadataka.

en: Default tasks application
sr@latin: Standardna aplikacija za planiranje zadataka.

en: Tasks needs terminal
sr@latin: Planeru zadataka je neophodan terminal.

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
sr@latin: Da li je standardnom planeru zadataka neophodan terminal prilikom izvršavanja.

en: Terminal application
sr@latin: Terminal aplikacija.

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
sr@latin: Program koji se koristi kao terminal prilikom pokretanja aplikacija sa takvim zahtevom.

en: Exec Arguments
sr@latin: Izvršni argumenti.

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
sr@latin: Ovi argumenti se pridodaju 'exec' ključu prilikom pokretanja aplikacija kojima je terminal neophodan.

en: Draw Desktop Background
sr@latin: Prikaži pozadinu na radnoj površini.

en: Have MATE draw the desktop background.
sr@latin: Da li MATE treba da prikaže pozadinu na radnoj površini.

en: Show Desktop Icons
sr@latin: Prikaži ikone na radnoj površini.

en: Have MATE file manager (Caja) draw the desktop icons.
sr@latin: Da li MATE-eov fajl menadžer (Caja) treba da prikazuje ikone na radnog površini.

en: Fade the background on change
sr@latin: Pretapanje prilikom promene pozadine.

en: If set to true, then MATE will change the desktop background with a fading effect.
sr@latin: Postavljanjem ove vrednosti na 'true' MATE će, na radnoj površini, prilikom promene pozadine, pretapanjem da animira prelazak sa stare na novu.

en: Picture Options
sr@latin: Poster - režim prikaza

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
sr@latin: Određuje tip prikaza postera za pozadinu. Moguće vrednosti su: 'wallpaper', 'centered', 'scaled', 'stretched', 'zoom', 'spanned'.

en: Picture Filename
sr@latin: Poster - ime fajla

en: File to use for the background image.
sr@latin: Slika koji će da bude upotrebljena kao poster za pozadinu radne površine.

en: Picture Opacity
sr@latin: Poster - stepen neprozirnosti

en: Opacity with which to draw the background picture.
sr@latin: Nivo neprovidnosti sa kojom će poster za pozadinu da bude prikazan.

en: Primary Color
sr@latin: Primarna boja

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
sr@latin: Leva ili gornja boja prilikom prikaza gradijenta, ujedno i boja jednobojne pozadine.

en: Secondary Color
sr@latin: Sekundarna boja

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
sr@latin: Desna ili donja boja prilikom prikaza gradijenta. Ne koristi se kod jednobojne pozadine.

en: Color Shading Type
sr@latin: Tip pretapanja boja

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
sr@latin: Definiše kako će se izvršiti pretapanje boja, Moguće vrednosti su: 'horizontal-gradient', 'vertical-gradient' i 'solid'.

en: File Icon Theme
sr@latin: Tema za ikone fajlova

en: Theme used for displaying file icons.
sr@latin: Tema koja će biti upotrebljena prilikom prikaza ikona fajlova.

en: Enable Accessibility
sr@latin: Pomoć osobama sa invaliditetom

en: Whether Applications should have accessibility support.
sr@latin: Da li aplikacijama treba da bude uključen sistem za pomoći osobama sa invaliditetom.

en: Enable Animations
sr@latin: Animacije

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
sr@latin: Da li animacije treba da budu prikazane. Napomena: ovo je globalno podešavanje; promena utiče na menadžer prozora, panele i dr.

en: Menus Have Tearoff
sr@latin: Odvojivi meniji

en: Whether menus should have a tearoff.
sr@latin: Da li na menijima treba da bude omogućeno njihovo odvajanje od matične pozicije.

en: Toolbar Style
sr@latin: Stil palete alatki

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
sr@latin: Stil alatki. Dozvoljene vrednosti su „both“, „both_horiz“, „icons“ i „text“.

en: Menus Have Icons
sr@latin: Meniji sadrže ikone

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
sr@latin: Da li se prikazuje ikona pored stavke u meniju.

en: Buttons Have Icons
sr@latin: Dugmići sadrže ikone

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
sr@latin: Da li se prikazuje ikona pored teksta na dugmićima.

en: Menubar Detachable
sr@latin: Odvojiv osnovni meni

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
sr@latin: Da li korisnik može da odvoji osnovne menije i da ih pomera naokolo.

en: Toolbar Detachable
sr@latin: Odvojive alatke

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
sr@latin: Da li korisnik može da odvoji alatke i da ih pomera naokolo.

en: Toolbar Icon Size
sr@latin: Veličina ikona na paleti alatki

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
sr@latin: Veličina ikona u traci alata, „small-toolbar“ (male) ili „large-toolbar“ (velike).

en: Cursor Blink
sr@latin: Kursor treperi

en: Whether the cursor should blink.
sr@latin: Da li kursor treba da treperi.

en: Cursor Blink Time
sr@latin: Period treptaja kursora

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
sr@latin: Dužina perioda treperenja kursora, u milisekundama.

en: Icon Theme
sr@latin: Tema ikona

en: Gtk+ Theme
sr@latin: Gtk+ tema

en: Basename of the default theme used by gtk+.
sr@latin: Osnovno ime uobičajene teme koju koristi Gtk+.

en: Default font
sr@latin: Uobičajen slovni lik

en: Name of the default font used by gtk+.
sr@latin: Ime uobičajenog pisma koje koristi Gtk+.

en: GTK IM Preedit Style
sr@latin: GTK IM Stil predunosa

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
sr@latin: Ime Gtk+ IM stila predunosa koji koristi Gtk+.

en: GTK IM Status Style
sr@latin: GTK IM Stil stanja

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
sr@latin: Ime Gtk+ IM stila stanja koji koristi Gtk+.

en: GTK IM Module
sr@latin: GTK IM modul

en: Name of the input method module used by GTK+.
sr@latin: Ime modula za Gtk+ metodu unosa koji koristi Gtk+.

en: Document font
sr@latin: Slovni lik za dokumente

en: Name of the default font used for reading documents.
sr@latin: Ime uobičajenog fonta za čitanje dokumenata.

en: Monospace font
sr@latin: Slovni lik utvrđene širine

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
sr@latin: Ime slovnog lika podjednake širine koji se koriste na mestima kao što je npr. terminal.

en: Use Custom Font
sr@latin: Prilagodi slovni lik

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
sr@latin: Da li da koristi proizvoljni font u Gtk+ programima.

en: Status Bar on Right
sr@latin: Stanje na desnoj strani

en: Whether to display a status bar meter on the right.
sr@latin: Da li da prikaže merač na desnoj strani trake sa stanjem.

en: Module for GtkFileChooser
sr@latin: Deo za izbor datoteka (GtkFileChooser)

en: Menubar accelerator
sr@latin: Prečica za osnovni meni

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
sr@latin: Prečica sa tastature za otvaranje menija.

en: Show the 'Input Methods' menu
sr@latin: Prikaži meni „Način unosa“

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
sr@latin: Da li pomoćni meniji u poljima za unos i prikaz teksta treba da ponude mogućnost promene načina unosa.

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
sr@latin: Pokaži meni Upravljački Unikod znak

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
sr@latin: Da li pomoćni meniji u poljima za unos i prikaz teksta treba da ponude mogućnost umetanja kontrolnih znakova.

en: Disable command line
sr@latin: Isključi red naredbi

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
sr@latin: Spreči korisnika da pristupa terminalu ili da izdaje naredbu za izvršenje.  Na primer, ovo će onemogućiti pristup prozorčetu „Pokreni program“ sa panela.

en: Disable saving files to disk
sr@latin: Isključi čuvanje datoteka na disk

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
sr@latin: Spreči korisnika da čuva datoteke na disku.  Na primer, ovo će onemogućiti pristup prozorčetu „Sačuvaj kao“ iz svakog programa.

en: Disable printing
sr@latin: Isključi štampu

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
sr@latin: Spreči korisnika da štampa.  Na primer, ovo će onemogućiti pristup prozorčetu „Štampaj“ iz svakog programa.

en: Disable print setup
sr@latin: Isključi podešavanje štampe

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
sr@latin: Spreči korisnika da menja podešavanja štampe.  Na primer, ovo će onemogućiti pristup prozorčetu „Podešavanje štampe“ iz svakog programa.

en: Disable user switching
sr@latin: Isključi promenu korisnika

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
sr@latin: Spreči korisnika da se prijavi pod drugim nalogom dok je njegova sesija u toku.

en: Disable lock screen
sr@latin: Isključi zaključavanje ekrana

en: Disable URL and MIME type handlers
sr@latin: Unemogući baratanje URL adresama i MIME vrstama

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
sr@latin: Spreči pokretanje programa koji prihvataju URL adrese i MIME tipove.

en: Default mixer device
sr@latin: Uobičajeni uređaj za zvuk

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
sr@latin: Uobičajni uređaj za zvuk na koji će se odnositi multimedijalne prečice na tastaturi.

en: Default mixer tracks
sr@latin: Uobičajni kanali uređaja za zvuk

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
sr@latin: Uobičajni kanali uređaja za zvuk na koje će se odnositi multimedijalne prečice na tastaturi.

en: Enable ESD
sr@latin: Omogući ESD

en: Enable sound server startup.
sr@latin: Pokreni zvučni server pri pokretanju.

en: Sounds for events
sr@latin: Zvuci za događaje

en: Whether to play sounds on user events.
sr@latin: Da li da pusti zvuk pri korisnikovim događajima.

en: Sound theme name
sr@latin: Ime zvučne teme

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
sr@latin: XDG zvučna tema koja se koristi za zvuke na događaje.

en: Input feedback sounds
sr@latin: Zvučno obaveštenje o unosu

en: Whether to play sounds on input events.
sr@latin: Da li da pusti zvuk pri korisnikovim događajima.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
sr@latin: Maksimalna starost malih prikaza u ostavi, u danima. Postavite na -1 da onemogućite uklanjanje.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
sr@latin: Maksimalna veličina ostave malih prikaza, u megabajtima. Postavite na -1 da onemogućite uklanjanje.

en: Disable all external thumbnailers
sr@latin: Isključi sve spoljašnje prikazivače

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
sr@latin: Postavite da biste isključili sve spoljašnje programe za pravljenje malih prikaza, nezavisno od toga da li su oni samostalno isključeni ili uključeni.

en: Type time
sr@latin: Vreme kucanja

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
sr@latin: Broj minuta kucanja pre nego što počne odmor.

en: Break time
sr@latin: Vreme za odmor

en: Number of minutes that the typing break should last.
sr@latin: Koliko minuta treba da traje odmor od kucanja.

en: Allow postponing of breaks
sr@latin: Dopusti odlaganje odmora

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
sr@latin: Da li se može odložiti ekran za odmor od kucanja.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
sr@latin: Da li je ili nije uključeno zaključavanje tastature

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
sr@latin: Da li je ili nije uključeno zaključavanje tastature.

en: _Copy
sr@latin: _Umnoži

en: _Close
sr@latin: _Zatvori
