mate-desktop 1.25.0 - en to tt translation catalogue (21 entries)

en: Title
tt: Başlıq

en: Default browser
tt: Töp gizgeç

en: Terminal application
tt: Terminal yazılımı

en: Draw Desktop Background
tt: Östäl Asyağın Sızıpçığu

en: Picture Options
tt: Sürät Köyläwe

en: Picture Filename
tt: Sürät Biremeneñ Adı

en: Picture Opacity
tt: Sürät Tonıqlığı

en: Primary Color
tt: Töp Tös

en: Secondary Color
tt: İkeçe Tös

en: Cursor Blink
tt: Kürsär Cemeldäy

en: Icon Theme
tt: Tamğa Tışlaw

en: Gtk+ Theme
tt: GTK+ Tışlaw

en: Default font
tt: Töp yazu

en: Document font
tt: İstälek Yazuı

en: Use Custom Font
tt: Üzençä Yazu Qullanası

en: Disable command line
tt: Boyırıq yulın sünderü

en: Disable saving files to disk
tt: Disk bireme saqlawın sünderü

en: Disable printing
tt: Bastırunı sünderü

en: Disable print setup
tt: Bastıru caylawın sünderü

en: _Copy
tt: İs_kä al:

en: _Close
tt: Ya_p
