mate-desktop 1.25.0 - en to ug translation catalogue (25 entries)

en: About MATE
ug: MATE ھەققىدە

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Title
ug: تېما

en: Pick a Color
ug: رەڭ ئال

en: Current Color
ug: ھازىرقى رەڭ

en: The selected color
ug: تاللانغان رەڭ

en: Received invalid color data
ug: ئىناۋەتسىز رەڭ سانلىق مەلۇماتى تاپشۇرۇۋالدى

en: _Value:
ug: قىممىتى(_V):

en: Color _name:
ug: رەڭ ئاتى(_N):

en: _Palette:
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىسى:(_P)

en: Help
ug: ياردەم

en: Error reading file '%s': %s
ug: '%s' دېگەن ھۆججەتنى ئوقۇشتا كۆرۈلگەن خاتالىق: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
ug: '%s' دېگەن ھۆججەتنى rewinding قىلىشتا كۆرۈلگەن خاتالىق: %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
ug: نامسىز

en: File '%s' is not a regular file or directory.
ug: '%s' دېگىنى نورمال بولغان ھۆججەت ياكى مۇندەرىجە ئەمەس

en: No filename to save to
ug: ساقلىنىدىغان ھۆججەتنىڭ نامى يوق

en: Starting %s
ug: %s قوزغىلىۋاتىدۇ

en: No URL to launch
ug: قوزغىلىدىغان URL يوق

en: Not a launchable item
ug: ئىجراچان تۈر ئەمەس

en: No command (Exec) to launch
ug: قوزغىتىش بۇيرۇقى يوق

en: Bad command (Exec) to launch
ug: قوزغىتىش بۇيرۇقى توغرا ئەمەس

en: Unknown encoding of: %s
ug: نامائەلۇم كودلاش ئۇسۇلى: %s

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
ug: نۇسخىلانغان ئېكران

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: _Close
ug: ياپ(_C)
