mate-desktop 1.25.0 - en to uk translation catalogue (299 entries)

en: About MATE
uk: Про MATE

en: Learn more about MATE
uk: Дізнайтеся більше про MATE

en: MATE Desktop Environment
uk: Стільничне середовище MATE

en: Copyright © 1997-2011 GNOME developers
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
uk: Авторське право © 1997-2011 Розробники GNOME
    Авторське право © 2011 Перберос
    Авторське право © 2012-2021 Розробники MATE

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
uk: MATE надає інтуїтивно зрозуміле та привабливе робоче оточення для користувачів Linux, що використовують традиційну концепцію.

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
uk: MATE містить більшу частину того, що Ви бачите на своєму комп’ютері, включаючи упорядник файлів, переглядачі документів і зображень, меню та багато инших додатків

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
uk: MATE — це Вільне, зручне та доступне робоче середовище для Unix-подібних операційних систем.

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
uk: MATE — відгалуження від розробки GNOME 2. Сотні людей вклали код у GNOME з миті його старту в 1997; а багато инших добродіїв зробили внесок у инші важливі напрямки, включаючи переклади, документацію та запоруку якости.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
uk: GNOME 2 був найпопулярнішим робочим середовищем для Linux, але більше він не розробляється... Тепер є MATE для надання Вам того самого робочого середовища!

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
uk: Ім’я «MATE» йде від мате́, виду падубу парагвайського. Його листя містить кофеїн і використовується для настоянок і напою, що зветься мате.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
uk: Невідомий

en: Use alpha
uk: Використати прозорість кольору

en: Whether or not to give the color an alpha value
uk: Використовувати прозорість кольору, чи ні

en: Title
uk: Заголовок

en: The title of the color selection dialog
uk: Заголовок діалогу вибору кольору

en: Pick a Color
uk: Оберіть колір

en: Current Color
uk: Поточний колір

en: The selected color
uk: Обраний колір

en: Current Alpha
uk: Поточна прозорість кольору

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
uk: Обране значення непрозорости (0 - повністю прозорий, 65535 - повністю непрозорий)

en: Received invalid color data
uk: Отримано некоректні дані кольору

en: Has Opacity Control
uk: Є контроль над прозорістю

en: Whether the color selector should allow setting opacity
uk: Чи дозволяє обирач кольору встановлювати рівень непрозорости

en: Has palette
uk: Наявність палітри

en: Whether a palette should be used
uk: Чи використовувати палітру кольорів

en: The current color
uk: Поточний колір

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
uk: Обране значення непрозорости (0 - повністю прозорий, 65535 - повністю непрозорий)

en: HEX String
uk: Шістнадцятковий рядок

en: The hexadecimal string of current color
uk: Шістнадцятковий рядок поточного кольору

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
uk: Оберіть колір із зовнішнього кільця. Для вибору світлішого, чи темнішого відтінку використовуйте внутрішній трикутник.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
uk: Натисніть на "піпетку" для вибору кольору з будь-якої частини екрану.

en: _Hue:
uk: В_ідтінок:

en: Position on the color wheel.
uk: Позиція на кільці кольорів.

en: _Saturation:
uk: Н_асиченість:

en: "Deepness" of the color.
uk: Насиченість кольору.

en: _Value:
uk: _Значення

en: Brightness of the color.
uk: Яскравість кольору.

en: _Red:
uk: _Червоний:

en: Amount of red light in the color.
uk: Кількість червоного відтінку в кольорі.

en: _Green:
uk: _Зелений:

en: Amount of green light in the color.
uk: Кількість зеленого відтінку в кольорі.

en: _Blue:
uk: _Синій:

en: Amount of blue light in the color.
uk: Кількість синього відтінку в кольорі.

en: Op_acity:
uk: Н_епрозорість:

en: Transparency of the color.
uk: Рівень прозорости кольору.

en: Color _name:
uk: _Назва кольору:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
uk: Ви можете увести, чи шістнадцяткове значення кольору(в HTML стилі), чи його ім'я, наприклад, "orange".

en: _Palette:
uk: _Палітра:

en: Color Wheel
uk: Кільце кольорів

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
uk: Обраний раніше колір для порівняння з кольором, що вибраний зараз. Ви можете перетягнути цей колір на палітру кольорів або вибрати цей колір як поточний, перетягнувши його на колір збоку.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
uk: Обраний колір. Ви можете перетягнути його на елемент палітри кольорів для збереження його та використання у майбутньому.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
uk: Обраний раніше колір для порівняння з кольором, що вибраний зараз.

en: The color you've chosen.
uk: Обраний Вами колір.

en: _Save color here
uk: _Зберегти колір тут

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
uk: Натисніть на дану комірку, щоб зробити її поточним кольором. Для зміни цієї комірки, перетягніть сюди зразок кольору, чи натисніть ПКМ і виберіть "Зберегти колір тут".

en: Color Selection
uk: Вибір кольору

en: The color selection embedded in the dialog.
uk: Вибір кольору вбудовано у діалог.

en: OK Button
uk: Кнопка "Так"

en: The OK button of the dialog.
uk: Кнопка діалогу "Так"

en: Cancel Button
uk: Кнопка "Скасувати"

en: The cancel button of the dialog.
uk: Кнопка діалогу "Скасувати".

en: Help Button
uk: Кнопка "Довідка"

en: The help button of the dialog.
uk: Кнопка діалогу "Довідка".

en: _Cancel
uk: _Скасувати

en: _OK
uk: _Так

en: Help
uk: Довідка

en: Error reading file '%s': %s
uk: Помилка читання файлу "%s": %s

en: Error rewinding file '%s': %s
uk: Помилка перемотування файлу "%s": %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
uk: Без назви

en: File '%s' is not a regular file or directory.
uk: Файл "%s" не є звичайним файлом, чи каталогом.

en: Cannot find file '%s'
uk: Не вдається знайти файл «%s»

en: No filename to save to
uk: Немає назви файлу для збереження

en: Starting %s
uk: Запускаю '%s'

en: No URL to launch
uk: Немає URL для запуску

en: Not a launchable item
uk: Елемент не запускається

en: No command (Exec) to launch
uk: Немає команди для запуску

en: Bad command (Exec) to launch
uk: Неправильна команда для запуску

en: Unknown encoding of: %s
uk: Невідоме кодування %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
uk: Не вдається знайти відповідний термінал, використовується програма xterm, хоча й вона може не працювати

en: Unspecified
uk: Не вказано

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
uk: не вдається отримати доступ до ресурсів (CRTC, виходи, режими)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
uk: при спробі отримання дозволених розмірів екрану виникла помилка

en: could not get the range of screen sizes
uk: не вдається отримати дозволені розміри екрану

en: RANDR extension is not present
uk: Розширення RANDR не підтримується

en: could not get information about output %d
uk: не вдається отримати інформацію про вихід %d

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
uk: потрібна програма та розмір CRTC %d виходить за рамки дозволених меж: розташування=(%d, %d), розмір=(%d, %d), щонайбільше=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
uk: не вдається встановити конфігурацію контролера CRTC %d

en: could not get information about CRTC %d
uk: не вдається отримати інформацію про контролер CRTC %d

en: Laptop
uk: Ноутбук

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
uk: жодна зі збережених конфігурацій не збігається з поточною

en: CRTC %d cannot drive output %s
uk: CRTC %d не може керувати виходом %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
uk: вихід %s не підтримує режим %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%s
uk: CRTC %d не підтримує обертання=%s

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
uk: параметри виходу %s відрізняються від параметрів иншого клонованого виходу:
    режим = %d, новий режим = %d
    координати = (%d, %d), нові координати = (%d, %d)
    обертання = %s, нове обертання = %s

en: cannot clone to output %s
uk: неможливо клонувати у вихід %s

en: Trying modes for CRTC %d
uk: Перевірка режимів для контролера CRT %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
uk: контролер CRT %d: пробний режим %dx%d@%dГц із виходом на %dx%d@%dГц (спроба %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
uk: не вдалося встановити CRTC для виходів:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
uk: жоден з обраних режимів не сумісний із режимами:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
uk: потрібний віртуальний розмір не вміщується у доступний простір: потрібно=(%d, %d), щонайменше=(%d, %d), щонайбільше=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with mate-control-center/capplets/display/xrandr- capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
uk: Дублювати зображення

en: minimum interval in milliseconds
uk: щонайменший інтервал у мілісекундах

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
uk: Не зважати на багаторазове натиснення одного клавіша впродовж @delay мілісекунд.

en: Pixels per seconds
uk: Точок на секунду

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
uk: Як багато пікселів на секунду пересунути зі щонайбільшою швидкістю.

en: How long to accelerate in milliseconds
uk: Як довго пришвидшуватися (у мілісекундах)

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
uk: Скільки мілісекунд займає перехід від 0 до щонайбільшої швидкости.

en: Initial delay in milliseconds
uk: Початкова затримка у мілісекундах

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
uk: Скільки мілісекунд чекати перед початком опрацювання клавішів руху мишею.

en: Minimum interval in milliseconds
uk: Щонайменший інтервал у мілісекундах

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
uk: Не приймати клавіш, як натиснений, поки він не утримувався впродовж @delay мілісекунд.

en: Latch modifiers when pressed twice in a row until the same modifier is pressed again.
uk: Замикати клавіші-модифікатори при подвійному натисканні, аж доки той самий клавіш-модифікатор не буде натиснуто знову.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
uk: Вимкнути, якщо два клавіша натиснуто одночасно.

en: Beep when a modifier is pressed.
uk: Подавати звуковий сигнал при натисканні модифікатора.

en: Beep when a key is pressed while CapsLock is active.
uk: Звуковий сигнал при натисканні клавіша, коли CapsLock активний.

en: Beep count when enabling a modifier
uk: Підрахунок звукових сигналів при увімкненні модифікатора

en: Number of beeps to emit when enabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
uk: Кількість звукових сигналів, що видаються при увімкненні модифікатора, коли активовані тумблери. Працює лише з `` внутрішнім '' бекендом.

en: Delay between beeps when enabling a modifier
uk: Затримка між звуковими сигналами при увімкненні модифікатора

en: Delay in milliseconds between two beeps when enabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
uk: Затримка у мілісекундах між двома звуковими сигналами при увімкненні модифікатора, коли тумблери увімкнено Працює лише з `` внутрішнім '' бекендом.

en: Beep count when disabling a modifier
uk: Підрахунок звукових сигналів при вимкненні модифікатора

en: Number of beeps to emit when disabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
uk: Кількість звукових сигналів, що видаються під час вимкнення модифікатора, коли увімкнено тумблери. Працює лише з `` внутрішнім '' бекендом.

en: Delay between beeps when disabling a modifier
uk: Затримка між звуковими сигналами при вимкненні модифікатора

en: Delay in milliseconds between two beeps when disabling a modifier while togglekeys are enabled. Only works with the 'internal' backend.
uk: Затримка у мілісекундах між двома звуковими сигналами під час вимкнення модифікатора, коли увімкнено тумблери. Працює лише з `` внутрішнім '' бекендом.

en: Implementation to use when togglekeys are enabled
uk: Реалізація для використання, коли ключі перемикача увімкнено

en: Selects the backend to use to provide the togglekeys feature. Valid values include 'xkb' (the stock X implementation) and 'internal' (a MATE-specific and more configurable implementation).
uk: Обирає серверну панель, яку буде використано для надання функції перемикачів клавішів. Дозволені значення включають 'xkb' (реалізація X-запасу) та 'внутрішнє' (реалізація, специфічна для MATE та більш налаштована).

en: Startup Assistive Technology Applications
uk: Запускати при вході програми зі спеціальними можливостями

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
uk: Перелік програм для людей із обмеженими можливостями, що запускаються при вході до сеансу середовища MATE.

en: Preferred Mobility assistive technology application
uk: Обрана програма Мобільности спеціальних можливостей

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
uk: Обрана програма мобільности спеціальних можливостей для використання під час входу до сеансу, роботи з меню та у командному рядку.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
uk: Запускати обрану програму мобільности спеціальних можливостей

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
uk: Чи запускати під час входу в MATE програму мобільности спеціальних можливостей.

en: Preferred Visual assistive technology application
uk: Обрана Зорова програма спеціальних можливостей

en: Preferred Visual assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
uk: Бажаний додаток допомоги зору, який слід використовувати при вході у систему, в меню, чи у командному рядку.

en: Start preferred Visual assistive technology application
uk: Запускати обрану Зорову програму спеціальних можливостей

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
uk: Чи запускати під час входу в MATE Зорову програму спеціальних можливостей.

en: Default browser
uk: Типовий переглядач

en: Default browser for all URLs.
uk: Типовий переглядач для всіх посилань.

en: Browser needs terminal
uk: Програмі перегляду потрібен термінал

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
uk: Чи типовому переглядачу потрібен термінал для запуску.

en: Browser understands remote
uk: Переглядач підтримує віддалене керування

en: Whether the default browser understands netscape remote.
uk: Чи розуміє типовий переглядач віддалені команди netscape.

en: Calculator application
uk: Застосунок Рахівник

en: Calculator program to use when starting applications that require one.
uk: Застосунок — рахівник, який слід використовувати при запуску застосунків, які його потребують.

en: Instant Messaging application
uk: Додаток для миттєвих повідомлень

en: Instant Messaging program to use when starting applications that require one.
uk: Програма для миттєвого обміну повідомленнями, яку слід використовувати, якщо застосунки, які ви запускаєте її потребують.

en: Default calendar
uk: Типовий календар

en: Default calendar application
uk: Типова програма календаря

en: Calendar needs terminal
uk: Програмі календаря потрібен термінал

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
uk: Чи потрібен термінал для запуску програми календаря.

en: Default tasks
uk: Типові завдання

en: Default tasks application
uk: Типова програма завдань

en: Tasks needs terminal
uk: Завдання, що потребують терміналу

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
uk: Чи потрібен термінал для запуску програми завдань.

en: Terminal application
uk: Програма терміналу

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
uk: Термінал, що використовуватиметься коли він потрібен програмам.

en: Exec Arguments
uk: Арґументи Exec

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
uk: Арґумент, що використовується для запуску програм у терміналі визначено ключем 'exec'.

en: Draw Desktop Background
uk: Показувати тло стільниці

en: Have MATE draw the desktop background.
uk: Чи має МАТЕ показувати тло стільниці.

en: Show Desktop Icons
uk: Показати піктограми стільниці

en: Have MATE file manager (Caja) draw the desktop icons.
uk: Чи повинен упорядник файлів МАТЕ (Caja) показувати піктограми на стільниці.

en: Fade the background on change
uk: Чи використовувати плавний перехід при зміні тла?

en: If set to true, then MATE will change the desktop background with a fading effect.
uk: Якщо налаштовано true, MATE буде змінювати тло стільниці з ефектом плавного переходу.

en: Picture Options
uk: Параметри малюнку

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
uk: Визначає метод унаочнення зображення встановленого параметром wallpaper_filename. Можливі значення "wallpaper" шпалери, "centered" у центрі, "scaled" масштабований, "stretched" розтягнутий, "zoom" зміна розміру, "spanned" натягнениий.

en: Picture Filename
uk: Назва файлу малюнку

en: File to use for the background image.
uk: Файл, що використовуватиметься для зображення тла.

en: Picture Opacity
uk: Непрозорість малюнку

en: Opacity with which to draw the background picture.
uk: Непрозорість зображення тла.

en: Primary Color
uk: Первинний колір

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
uk: Лівий, чи верхній колір для малювання градієнтів, чи суцільний колір.

en: Secondary Color
uk: Вторинний колір

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
uk: Правий, чи нижній колір для малювання градієнтів, не використовується для суцільного кольору.

en: Color Shading Type
uk: Тип переходу кольору

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
uk: Тип згасання кольору тла. Можливі значення: "horizontal-gradient" горизонтальній градієнт, "vertical-gradient" вертикальній градієнт і "solid" суцільний колір.

en: File Icon Theme
uk: Тема піктограм файлів

en: Theme used for displaying file icons.
uk: Тема, що використовуватиметься для показу піктограм файлів.

en: Enable Accessibility
uk: Увімкнути спеціальні можливості

en: Whether Applications should have accessibility support.
uk: Чи мають програми підтримувати спеціальні можливості.

en: Enable Animations
uk: Увімкнути анімацію

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
uk: Чи потрібно показувати анімацію. Зауважте: це глобальний ключ, його зміна вплине на поведінку упорядника вікон, панелі тощо.

en: Menus Have Tearoff
uk: У меню є лінії від’єднання

en: Whether menus should have a tearoff.
uk: Чи показувати лінію від’єднання у меню.

en: Toolbar Style
uk: Стиль панелі знарядь

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
uk: Стиль панелі знарядь. Правильними значеннями є "both", "both-horiz", "icons", і "text".

en: Menus Have Icons
uk: Меню містять піктограми

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
uk: Чи можуть у меню показуватися піктограми поруч із текстом.

en: Buttons Have Icons
uk: Кнопки містять піктограми

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
uk: Чи можуть у кнопках показуватися піктограми поруч із текстом.

en: Menubar Detachable
uk: Панелі меню можна від'єднувати

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
uk: Чи може користувач від’єднувати меню й пересувати їх.

en: Toolbar Detachable
uk: Панелі знарядь можна від'єднувати

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
uk: Чи може користувач від'єднувати панелі знарядь і пересувати їх.

en: Toolbar Icon Size
uk: Розмір піктограм на панелях

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
uk: Розмір піктограм на панелях знарядь: або "small-toolbar", або "large-toolbar".

en: Cursor Blink
uk: Блимання вказівника

en: Whether the cursor should blink.
uk: Чи повинен вказівник блимати.

en: Cursor Blink Time
uk: Час блимання вказівника

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
uk: Тривалість циклу блимання вказівника, у мілісекундах.

en: Icon Theme
uk: Тема піктограм

en: Icon theme to use for the panel, Caja etc.
uk: Тема піктограм, для використання у панелі, Caja й инших місцях.

en: Gtk+ Theme
uk: Тема GTK+

en: Basename of the default theme used by gtk+.
uk: Базова назва усталеної теми для GTK+

en: List of symbolic names and color equivalents
uk: Перелік символічних імен і еквівалентів кольорів.

en: A '\n' separated list of "name:color" as defined by the 'gtk-color-scheme' setting
uk: Відокремлений перелік '\n' "name:color" визначено опцією 'gtk-color-scheme'

en: Default font
uk: Типовий шрифт

en: Name of the default font used by gtk+.
uk: Назва типового шрифту GTK+.

en: GTK IM Preedit Style
uk: Стиль методу введення GTK IM

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
uk: Ім’я стилю стану методу введення GTK+, що використовується gtk+.

en: GTK IM Status Style
uk: Стиль статусу GTK IM

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
uk: Назва методу введення стилю стану GTK+, що використовується gtk+

en: GTK IM Module
uk: Модуль GTK IM

en: Name of the input method module used by GTK+.
uk: Назва модулю методу введення, що використовується GTK+.

en: Use GTK3 header bar
uk: Використовувати панель заголовку Gtk3

en: Whether builtin GTK+ dialogs such as the file chooser, the color chooser or the font chooser will use a header bar at the top to show action widgets, or an action area at the bottom. This setting does not affect custom dialogs using GtkDialog directly, or message dialogs.
uk: Чи використовувати заголовок вікна згори для відображення віджетів дій таких діалогів GTK+ як вибір файлів, вибір кольору, чи вибір шрифту, чи область дій знизу. Ці налаштування не стосуються довільних діалогів із використанням GtkDialog напряму, чи діалогів повідомлень.

en: Use GTK3 overlay scrolling
uk: Використовувати накладене гортання GTK3

en: Whether built-in GTK+ scrolled windows will use overlay scrolling. Overlay scrolling hides and reduces the size of the scrollbar until it gets focus.
uk: Чи використовувати вбудованим GTK+ прогортуваним вікнам накладене гортання. Накладене гортання ховає та зменшує розмір смуги гортання коли не у фокусі.

en: Enable Gtk toolkit-wide animations
uk: Увімкнути анімацію в тулкіті Gtk

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
uk: Чи увімкнено анімацію в тулкіті Gtk.

en: Document font
uk: Шрифт документу

en: Name of the default font used for reading documents.
uk: Назва шрифту, що типово використовується для читання документів.

en: Monospace font
uk: Моноширинний шрифт

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
uk: Назва моноширинного (з фіксованою шириною) шрифту, що використовується у додатках типу терміналу.

en: Use Custom Font
uk: Використовувати инший шрифт

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
uk: Чи використовувати инший шрифт у gtk+ додатках

en: Status Bar on Right
uk: Панель стану праворуч

en: Whether to display a status bar meter on the right.
uk: Чи показувати лічильник панелі стану праворуч.

en: Module for GtkFileChooser
uk: Модуль для GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio" and "gtk+".
uk: Модуль для використання в якості моделі файлової системи у віджеті GtkFileChooser. Можливі значення: «gio» та «gtk+».

en: Menubar accelerator
uk: Пришвидшувач панелі меню

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
uk: Сполучення клавішів для відкривання панелей меню.

en: Show the 'Input Methods' menu
uk: Показувати меню "Методи вводу"

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
uk: Чи повинні контекстні меню елементів уведення тексту пропонувати змінити метод уведення.

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
uk: Показувати меню "Керувальні символи Unicode"

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
uk: Чи повинні контекстні меню елементів уведення тексту пропонувати вставити керувальні символи.

en: Titlebar layout of GTK3 client-side decorated windows
uk: Компонування заголовку в GTK3 вікнах, що використовують оздоблення на стороні клієнта.

en: This setting determines which buttons should be put in the titlebar of client-side decorated windows, and whether they should be placed at the left of right. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.
uk: Ця опція визначає наявність кнопок, яку слід показувати у заголовках вікон, що використовують оздоблення на стороні клієнта, а також бік, де вони знаходитимуться. Для довідки див. https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.

en: Use a global menubar for displaying application menus
uk: Використовувати глобальне меню для показу меню програм

en: This setting determines where application menu will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.
uk: Дане налаштування визначає спосіб показу меню програм — у вікні, чи на панелі за допомогою протоколу MenuModel. Див. https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.

en: Use a global menubar for displaying window menubars
uk: Використовувати глобальне меню для показу меню вікон

en: This setting determines where window menubars will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-menubar.
uk: Дане налаштування визначає спосіб показу меню вікон — у вікні, чи на панелі за допомогою протоколу MenuModel. Див. https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-menubar.

en: Only show mnemonics on when the Alt key is pressed
uk: Показувати мнемоніки лише коли клавіш Alt натиснено

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the Alt key.
uk: Чи повинні мнемоніки бути автоматично показані, чи приховані, коли користувач натискає клавіш Alt.

en: Window Scaling Factor
uk: Коефіцієнт масштабування вікна

en: This controls the GTK scale factor that maps from window coordinates to the actual device pixels. On traditional systems this is 1, but on very high density displays (e.g. HiDPI, Retina) this can be a higher value (often 2). Set to 0 to auto-detect.
uk: Встановлює коефіцієнт мірила, що показує координати вікна на пікселі пристрою. Зазвичай він дорівнює 1, але на дисплеях із дуже високою щільністю пікселів (наприклад, HiDPI, Retina) це може бути більш високе значення (часто 2). Встановіть 0 для самочинного визначення.

en: Scaling Factor for QT appllications
uk: Коефіцієнт масштабування для QT додатків

en: This setting determines whether MATE controls the scale factor for QT applications. Enable to synchronize with the GTK scale factor when initializing the session, disable to control this value elsewhere. Requires restarting your session.
uk: Це налаштування визначає, чи контролює MATE масштабований коефіцієнт для додатків QT. Увімкніть для синхронізування з масштабованим коефіцієнтом GTK при ініціалізації сеансу, Відімкніть для керування цим значенням у иншому місці. Потребує перезапуску сеансу.

en: Enable the primary paste selection
uk: Увімкнути первинне вставлення виділеного

en: If true, gtk+ uses the primary paste selection, usually triggered by a middle mouse button click.
uk: Якщо увімкнено, gtk+ використовує первинне вставлення виділеного, зазвичай викликане кнапанням середньої кнопки миші.

en: Disable command line
uk: Вимкнути командний рядок

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
uk: Забороняє користувачеві доступ до терміналу, чи вказує командний рядок для виконання. Наприклад доступ до діалогового вікна панелі "Виконання програми" буде вимкнено.

en: Disable saving files to disk
uk: Вимкнути збереження файлів на диск

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
uk: Забороняє користувачеві збереження файлів на диск. Наприклад, буде вимкнено доступ до діалогу «Зберегти як» у всіх додатках.

en: Disable printing
uk: Вимкнути друк

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
uk: Забороняє користувачеві друк. Наприклад, буде вимкнено доступ до діалогу «Друк» у всіх додатках.

en: Disable print setup
uk: Вимкнути налаштовування друку

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
uk: Забороняє користувачеві зміну параметрів друку. Наприклад, буде вимкнено доступ до діалогу «Налаштовування друку» в усіх додатках.

en: Disable user switching
uk: Вимкнути перемикання користувачів

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
uk: Забороняє користувачеві перемикання на инший обліковий запис, поки активний його сеанс.

en: Disable lock screen
uk: Вимкнути блокування екрану

en: Prevent the user from locking the screen.
uk: Заборонити користувачеві блокувати екран

en: Disable URL and MIME type handlers
uk: Вимкнути опрацьовувачі URL і типів MIME

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
uk: Запобігати запуску будь-яких програм опрацювання типів URL, або MIME.

en: Disable theme settings
uk: Вимкнути налаштування теми

en: Prevent the user from changing theme settings.
uk: Заборонити користувачеві змінювати налаштування теми.

en: Disable log out
uk: Вимкнути вихід із сеансу

en: Prevent the user from logging out.
uk: Забороняє користувачеві завершувати сеанс.

en: Default mixer device
uk: Типовий пристрій мікшера звуку

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
uk: Типовий пристрій мікшера, що використовується мультимедійними сполученнями клавішів.

en: Default mixer tracks
uk: Типові доріжки мікшера

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
uk: Типові доріжки мікшера, що використовуються мультимедійними сполученнями клавішів.

en: Enable ESD
uk: Увімкнути ESD

en: Enable sound server startup.
uk: Увімкнути запуск звукового сервера

en: Sounds for events
uk: Звуки для подій

en: Whether to play sounds on user events.
uk: Чи відтворювати звуки для подій користувача.

en: Sound theme name
uk: Назва звукової теми

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
uk: Звукова тема XDG для подій.

en: Input feedback sounds
uk: Звуки реакції на дії користувача

en: Whether to play sounds on input events.
uk: Чи відтворювати звуки під час подій вводу.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
uk: Щонайбільша давність мініатюр у кеші, у днях. Встановіть у -1 для вимкнення очищення кешу.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
uk: Щонайбільший розмір кешу, в мегабайтах. Встановіть у -1 для вимкнення очищення кешу.

en: Disable all external thumbnailers
uk: Вимкнути всі зовнішні програми створення мініатюр

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
uk: Позначте, для вимикання всіх зовнішніх програм створення мініатюр, незалежно від того, чи вони увімкнені иншими способами.

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
uk: Перелік mime-типів, для яких зовнішні програми для мініатюр буде вимкнено

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
uk: Мініатюри не буде створено для файлів чиї mime-типи вказано у переліку.

en: Type time
uk: Період активности

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
uk: Кількість хвилин активности перед початком перерви.

en: Break time
uk: Перерва

en: Number of minutes that the typing break should last.
uk: Кількість хвилин, впродовж яких має продовжуватися перерва.

en: Allow postponing of breaks
uk: Дозволити відкладання перерви

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
uk: Чи можна відкласти появу на екрані повідомлення про перерву

en: Whether or not keyboard locking is enabled
uk: Увімкнути, чи ні можливість блокування набірниці

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
uk: Увімкнути, чи ні можливість блокування набірниці.

en: MATE Color Selection
uk: Вибір кольору

en: _Copy
uk: _Копіювати

en: _Close
uk: _Закрити

en: Color selection dialog
uk: Діалог вибору кольору

en: Choose colors from the palette or the screen
uk: Оберіть колір із палітри, чи з екрану

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;color;chooser;pick;palette;screen;selection;
uk: MATE;color;chooser;pick;palette;screen;selection;мате;колір;вибір;піпетка;палітра;екран;позначене;
