mate-desktop 1.25.0 - en to uz translation catalogue (75 entries)

en: About MATE
uz: MATE haqida

en: Learn more about MATE
uz: MATE haqida koʻproq bilish

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
uz: MATE Linuks foydalanuvchilariga tushunishga oson va josibali ish stolini an'anaviy uslubda taqdim qiladi.

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
uz: MATE siz kompyuteringizda ko'radigan aksar narsani, xususan fayl boshqaruvchisi, hujjat ko'ruvchi, tasvir ko'ruvchi, menyular va yana ko'plab dasturlarni o'zida mujassamlashtirgan.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
uz: MATE - Yuniks kabi operatsion tizimlar oilasi uchun Erkin, qulay, sodda ish stoli muhiti.

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
uz: MATE GNOME 2 ning davomidir. Yuzlab insonlar GNOME'ga u boshlangan 1997 yildan beri o'z hissalarini qo'shishgan; yana ko'plari boshqa muhim yo'llarda  xususan, tarjima, qo'llanma yozish va sifatni kafolatlash kabi yo'llarda, hissa qo'shishgan.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
uz: GNOME 2 eng ommalashgan Linuks ish stoli edi, ammo endi u mavjud emas... MATE xuddi o'sha ish stolini sizga taqdim etadi!

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
uz: Noma'lum

en: Title
uz: Sarlavha

en: Pick a Color
uz: Rang Tanlash

en: Current Color
uz: Joriy Rang

en: The selected color
uz: Tanlangan rang

en: The current color
uz: Joriy rang

en: _Value:
uz: _Qiymat:

en: Brightness of the color.
uz: Rangning yorqinligi.

en: _Red:
uz: _Qizil:

en: _Green:
uz: _Yashil:

en: _Blue:
uz: _Ko'k:

en: Color _name:
uz: Rang _nomi:

en: _Save color here
uz: Rangni bu yerga _saqlash

en: Color Selection
uz: Rang Tanlovi

en: OK Button
uz: OK Tugmasi

en: The OK button of the dialog.
uz: Dialogning OK tugmasi.

en: Cancel Button
uz: Bekor qilish Tugmasi

en: The cancel button of the dialog.
uz: Dialogning bekor qilish tugmasi.

en: Help Button
uz: Yordam Tugmasi

en: The help button of the dialog.
uz: Dialogning yordam tugmasi.

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: Help
uz: Yordam

en: Error reading file '%s': %s
uz: "%s" faylini oʻqish xatosi: %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
uz: Nomsiz

en: File '%s' is not a regular file or directory.
uz: '%s' fayl yoki direktoriya emas.

en: Cannot find file '%s'
uz: '%s' faylini topib bo'lmadi

en: No filename to save to
uz: Saqlash uchun fayl nomi koʻrsatilmagan

en: Starting %s
uz: %s boshlanmoqda

en: No URL to launch
uz: ishga tushirish uchun URL koʻrsatilmagan

en: Not a launchable item
uz: Element ishga tushiriladigan emas

en: No command (Exec) to launch
uz: Ishga tushirish uchun buyruq (Exec) yoʻq

en: Bad command (Exec) to launch
uz: Ishga tushirish uchun xato buyruq (Exec)

en: Unknown encoding of: %s
uz: Nomaʼlum kodlash usuli: %s

en: Laptop
uz: Noutbuk

en: Default browser
uz: Standart brauzer

en: Default browser for all URLs.
uz: Barcha URLlar uchun standart brauzer.

en: Default calendar
uz: Standart kalendar

en: Default calendar application
uz: Standart kalendar dasturi

en: Default tasks
uz: Andoza vazifalar

en: Default tasks application
uz: Standart  vazifalar dasturi

en: Terminal application
uz: Terminal dasturi

en: Show Desktop Icons
uz: Ish stoli Nishonchalarini Ko'rsatish

en: Primary Color
uz: Asosiy Rang

en: Secondary Color
uz: Ikkinchi Rang

en: Enable Animations
uz: Animatsiyani Yoqish

en: Toolbar Style
uz: Asboblar paneli Uslubi

en: Menus Have Icons
uz: Menyular Nishonchalarga Ega

en: Toolbar Icon Size
uz: Asboblar paneli Nishinchasi Hajmi

en: Icon Theme
uz: Nishoncha Mavzusi

en: Icon theme to use for the panel, Caja etc.
uz: Panel, Caja va h.k. uchun Nishoncha mavzusi

en: Gtk+ Theme
uz: Gtk+ Mavzu

en: Default font
uz: Standart shrift

en: Document font
uz: Hujjat shrifti

en: Name of the default font used for reading documents.
uz: Hujjatlarni o'qiish uchun standart shrift nomi.

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
uz: Menyu barlarni ochish uchun tugmalar birikmasi.

en: Disable command line
uz: Buyruq satrini o'chirish

en: Disable printing
uz: Chop etishni o'chirish

en: Disable print setup
uz: Chop etishni so'zlashni o'chirish

en: Disable user switching
uz: Foydalanuvchi o'zgartirishni o'chirish

en: Disable lock screen
uz: Ekranni qulflashni o'chirish

en: Disable theme settings
uz: Mavzu moslamalarini o'chirish

en: Disable log out
uz: Seansdan chiqishni o'chirish

en: Sounds for events
uz: Voqealar uchun tovushlar

en: Sound theme name
uz: Tovush mavzusi nomi

en: MATE Color Selection
uz: MATE Rang Tanlovi

en: _Copy
uz: _Nusxa olish

en: _Close
uz: _Yopish

en: Color selection dialog
uz: Rang tanlash dialogi
