mate-desktop 1.25.0 - en to xh translation catalogue (89 entries)

en: About MATE
xh: Malunga ne-MATE

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
xh: Ayaziwa

en: Title
xh: Isihloko

en: Received invalid color data
xh: Kufunyenwe idata yombala ongasebenziyo

en: _Value:
xh: _Ixabiso:

en: Color _name:
xh: _Igama lombala:

en: _Palette:
xh: _Ingqokelela yezixhobo:

en: Help
xh: uNcedo

en: Error reading file '%s': %s
xh: Ifayili efunda impazamo '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
xh: Ifayili ejijela emva ukulungisa imposiso '%s': %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
xh: Akukho gama

en: File '%s' is not a regular file or directory.
xh: Ifayili '%s' asiyofayili okanye uvimba weefayili osoloko ekhona.

en: No filename to save to
xh: Akukho gama lokugcina kwifayili

en: Starting %s
xh: Kuqaliswa %s

en: No URL to launch
xh: Akukho I-URL yokufaka isindululo

en: Not a launchable item
xh: Asilonqaku linokundululwa

en: No command (Exec) to launch
xh: Akukho myalelo (Exec) wokundulula

en: Bad command (Exec) to launch
xh: Umyalelo olahlekisayo (Exec) wokundulula

en: Unknown encoding of: %s
xh: Ukunxulumanisa okungaziwayo kwayo: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
xh: Ayifumani theminali, xa kusebenza i-xterm, nokuba ingangasebenzi

en: minimum interval in milliseconds
xh: ikhefu elingephi ngeemilisekondi

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
xh: Sukusebenza xa kucofwe amaqhosha amabini ngaxeshanye.

en: Startup Assistive Technology Applications
xh: IiNkqubo zoBuchwepheshe zoNcediso kuNgeno

en: Default browser
xh: Isikhangeli esimiyo

en: Browser needs terminal
xh: Isikhangeli sifuna itheminali

en: Browser understands remote
xh: Isikhangeli siyayiqonda enye indawo

en: Terminal application
xh: Ukusetyenziswa kwetheminali

en: Exec Arguments
xh: Iziphumezi-miyalelo ze-exec

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
xh: Isiphumezi-miyalelo esisetyenzisiweyo ekuqaliseni iinkqubo kwitheminali echazwe liqhosha 'exec'.

en: Draw Desktop Background
xh: Zoba uMva weDesktop

en: Picture Options
xh: Okunye kuMfanekiso

en: Picture Filename
xh: Igama leFayili yoMfanekiso

en: Picture Opacity
xh: Ulwalamano lotshintshiselwano loMbala

en: Primary Color
xh: UMbala wokuqala

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
xh: Umbala osekhohlo okanye Phezulu xa uzoba ukuthambeka, okanye umbala ongqindilili.

en: Secondary Color
xh: UMbala weSibini

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
xh: Umbala oseKunene okanye eZantsi xa uzoba ukuthambeka, awusetyenziswa kumbala ongqindilili.

en: Color Shading Type
xh: Uhlobo loKhusela uMbala

en: File Icon Theme
xh: UMxholo woMfanekiso onguMqondiso weFayili

en: Enable Accessibility
xh: Yenza uFikelelo

en: Enable Animations
xh: Yenza ooPopayi basebenze

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
xh: Nokuba ngaba oopopayi bangaboniswa. Qaphela: Eli liqhosha lehlabathi jikelele, litshintsha imo kamanejala wefestile, indawo yolawulo, njl-njl.

en: Menus Have Tearoff
xh: Iimenyu zine-Tearoff

en: Toolbar Style
xh: ISimbo seToolbar

en: Menus Have Icons
xh: IiMenyu zineMifanekiso enguMqondiso

en: Menubar Detachable
xh: Ukohlulwa koMgca weMenyu

en: Toolbar Detachable
xh: UHlukaniso lweToolbar

en: Toolbar Icon Size
xh: Ubungakanani be-Mifanekiso enguMqondiso

en: Cursor Blink
xh: Ukudanyaza kweKhesa

en: Cursor Blink Time
xh: IXesha lokuDanyaza kweKhesa

en: Icon Theme
xh: Umxholo woMfanekiso onguMqondiso

en: Gtk+ Theme
xh: I-Gtk+ noMxholo

en: Basename of the default theme used by gtk+.
xh: Igama elisisiseko somxholo omiyo osetyenziswa yi-gtk+.

en: Default font
xh: Ifonti emiselweyo

en: Name of the default font used by gtk+.
xh: Igama lefonti emiyo esetyenziswe yigtk+.

en: GTK IM Preedit Style
xh: ISimbo se-GTK IM Preedit

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
xh: Igama leGTK+ indlela yegalelo leSimbo sePreedit esisetyenziswa yigtk+.

en: GTK IM Status Style
xh: ISimbo soBume be-GTK IM

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
xh: Igama leGTK+ indlela yegalelo leSimbo seSimo esisetyenziswe yigtk+.

en: Monospace font
xh: Ifonti elungelelanisiweyo

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
xh: Igama lefonti elungelelanisiweyo (ububanzi obuzinzisiweyo) kusetyenziso kwiindawo ezinjengeetheminali.

en: Use Custom Font
xh: Sebenzisa iFonti oZenzeleyo

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
xh: Nokuba ngaba ukusebenzisa ifonti yecustom kwigtk+ iinkqubo.

en: Status Bar on Right
xh: IStatus Bar eKunene

en: Module for GtkFileChooser
xh: Imodyuli yeGtkFileChooser

en: Disable command line
xh: Vala umgca wemiyalelo

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
xh: Ikhusela umsebenzisi ekufikeleleni kwitheminali okanye ekubaluleni umgca wemiyalelo ekufuneka usetyenzisiwe. Umzekelo, oku kuya kuvala ufikelelo kuzo zonke iinkqubo' "Qhuba iNkqubo" iibhokisi.

en: Disable saving files to disk
xh: Vala ugcino lweefayili kwidisk

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
xh: Ikhusela umsebenzisi ekugcineni iifayili kwidisk. Umzekelo, oku kungavala ufikelelo kuzo zonke iinkqubo' "Gcina njenge" iibhokisi.

en: Disable printing
xh: Vala ushicilelo

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
xh: Ikhusela umsebenzisi ekushicileleni. Umzekelo, oku kuya kuvala ufikelelo kuzo zonke iinkqubo' "Shicilela" iibhokisi.

en: Disable print setup
xh: Vala umiselo loshicilelo

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
xh: Ikhusela umsebenzisi ekulungiseni useto lokushicilela. Umzekelo, oku kuya kuvala ufikelelo kuzo zonke iinkqubo' "Useto loShicilelo" iibhokisi.

en: Enable ESD
xh: Vula i-ESD

en: Enable sound server startup.
xh: Vula isandi seseva kungeno.

en: Sounds for events
xh: Izandi zeenkqubo

en: Whether to play sounds on user events.
xh: Nokuba ngaba kudlalwe izandi kwiinkqubo zomsebenzisi.

en: Disable all external thumbnailers
xh: Vala zonke izityhili ezikhawulezayo zangaphandle

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
xh: Setela kwinyaniso ukuvala zonke iinkqubo zangaphandle zokutyhila okukhawulezayo, ezizimeleyo noba zivalwe/zivulwe ngokuzimeleyo.

en: Type time
xh: Udidi lwexesha

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
xh: Inani lemizuzu yexesha lokuchwetheza ngaphambi kokuqala kwemowudi yekhefu.

en: Break time
xh: Ixesha lekhefu

en: Number of minutes that the typing break should last.
xh: Inani lemizuzu yokuphela kwekhefu lokuchwetheza.

en: Allow postponing of breaks
xh: Vumela ukumiswa kwekhefu

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
xh: Nokuba ngaba okanye iskrini sekhefu lokuchwetheza singamiswa okanye akunjalo.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
xh: Nokuba ngaba okanye utshixo lwekeyboard luvuliwe okanye akunjalo

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
xh: Noba okanye utshixo lwekeyboard luvuliwe.

en: _Copy
xh: _Kopa

en: _Close
xh: _Vala
