mate-desktop 1.25.0 - en to yo translation catalogue (15 entries)

en: About MATE
yo: Nípa MATE

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
yo: Àìmọ̀

en: Color _name:
yo: Orúkọ _àwọ̀:

en: Error reading file '%s': %s
yo: Àṣìṣe kíkà ìwé '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
yo: Àṣìṣe ìyípadà ìwé '%s': %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
yo: kò sí orúkọ

en: File '%s' is not a regular file or directory.
yo: páálí ìwé '%s' kì ṣè nkan déédé tàbí amọnà

en: No filename to save to
yo: ko sì orúkọ páálí ìwé láti fi nkan ránṣẹ sí

en: Starting %s
yo: Ìbẹrẹ %s

en: No URL to launch
yo: kò sí URL láti pilẹ síwájú

en: Not a launchable item
yo: kìí ṣe irú nkan láti fi bẹrẹ

en: No command (Exec) to launch
yo:  kò sí àṣẹ láti fi bẹrẹ

en: Bad command (Exec) to launch
yo: Àṣẹ búburú láti fi bẹrẹ

en: Unknown encoding of: %s
yo: Àìrí ojútu fún: %s

en: _Close
yo: _Ti
