mate-desktop 1.27.2 - en to tk translation catalogue (17 entries)

en: About MATE
tk: MATE barada

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
tk: Natanyş

en: Title
tk: Sözbaşi

en: Color _name:
tk: Renk _ady:

en: Error reading file '%s': %s
tk: '%s' : %s faýly okamakda hata böldi

en: Error rewinding file '%s': %s
tk: '%s' : %s faýly öwürmekda hata böldi

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
tk: Adsyz

en: File '%s' is not a regular file or directory.
tk: '%s' faýly kadlay faýly yä daýrektory dal.

en: No filename to save to
tk: Zapaslamak üçin faýla ad berilmedi

en: Starting %s
tk: %s başlanýa

en: No URL to launch
tk: Sataşmak üçin berilen URL ýok

en: Not a launchable item
tk: Aýtem sataşarlik dal

en: No command (Exec) to launch
tk: Sataşmak üçin buýruk (Exec) ýok

en: Bad command (Exec) to launch
tk: Sataşmak üçin pis buýruk (Exec)

en: Unknown encoding of: %s
tk: %s üçin näbelli enkoding

en: _Copy
tk: _Nusgala

en: _Close
tk: _Ýap
