mate-indicator-applet 1.25.0 - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Indicator Applet Factory
da: Fabrik til indikatorpanelprogram

en: Indicator Applet
da: Indikatorpanelprogram

en: An indicator of something that needs your attention on the desktop
da: En indikator på noget, der kræver din opmærksomhed på skrivebordet

en: Indicator Applet Complete Factory
da: Fabrik til indikatorpanelprogram fuldført

en: Indicator Applet Complete
da: Indikatorpanelprogram fuldført

en: A unified applet containing all of the indicators.
da: Et forenet panelprogram der indeholder alle indikatorerne.

en: Indicator Applet Appmenu Factory
da: Fabrik til programmenu for indikatorpanelprogram

en: Indicator Applet Appmenu
da: Programmenu for indikatorpanelprogram

en: A applet containing the application menus.
da: Et panelprogram der indeholder programmenuerne.

en: This program is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation.
da: Dette program er fri software. Du kan redistribuere og/eller modificere det under de betingelserne, som er angivet i GNU General Public License version 3, som er udgivet af Free Software Foundation.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
da: Dette program distribueres i håb om at programmet er nyttigt, men uden NOGEN GARANTI, ikke engang underforstået garanti om at det er SALGBART eller PASSER TIL ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
da: Du bør have modtaget en kopi af GNU General Public License sammen med %s; er dette ikke tilfældet, så se <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Copyright © 2009-2010 Canonical, Ltd.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
da: Ophavsret 2009-2010 Canonical Ltd
    Ophavsret 2012-2021 MATE-udviklerne

en: An applet to hold your application menus.
da: Et panelprogram der har dine programmenuer.

en: An applet to hold all of the system indicators.
da: Et panelprogram der indeholder alle systemindikatorerne.

en: MATE Website
da: MATE's hjemmeside

en: _About
da: _Om

en: Indicator Applet Application Menu
da: Programmenu for indikatorpanelprogram

en: No Indicators
da: Ingen Indikatorer
