mate-indicator-applet 1.25.0 - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Indicator Applet Factory
fr: Fabrique d'applet d'indicateur

en: Indicator Applet
fr: Applet de notification

en: An indicator of something that needs your attention on the desktop
fr: Un indicateur qui signale que quelque chose réclame votre attention sur le bureau

en: Indicator Applet Complete Factory
fr: Fabrique d'applet complet d'indicateur

en: Indicator Applet Complete
fr: Applet de notification général

en: A unified applet containing all of the indicators.
fr: Un applet unifié contenant tous les indicateurs.

en: Indicator Applet Appmenu Factory
fr: Fabrique d'applet complet d'indicateur

en: Indicator Applet Appmenu
fr: Applet indicateur Appmenu

en: A applet containing the application menus.
fr: Un applet affichant les menus des applications.

en: This program is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation.
fr: Ce programme est un logiciel libre : vous pouvez le redistribuer et/ou le modifier selon les termes de la version 3 de la « GNU General Public License », telle qu'elle est publiée par la Free Software Foundation.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
fr: Ce programme est distribué dans l'espoir qu'il sera utile, mais SANS AUCUNE GARANTIE ; sans même les garanties implicites de CONFORMITÉ, de QUALITÉ SATISFAISANTE ou  D'ADÉQUATION À UNE UTILISATION PARTICULIÈRE. Voir la « GNU General Public License » pour plus de précisions.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
fr: Vous devriez avoir reçu une copie de la « GNU General Public License » avec ce programme. Sinon, voir <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Copyright © 2009-2010 Canonical, Ltd.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
fr: Copyright © 2009-2010 Canonical, Ltd.
    Copyright © 2011-2021 Les développeurs de MATE

en: An applet to hold your application menus.
fr: Un applet pour afficher les menus de vos applications.

en: An applet to hold all of the system indicators.
fr: Un applet pour regrouper toutes les notifications du système.

en: MATE Website
fr: Site Internet de Mate

en: _About
fr: _À propos

en: Indicator Applet Application Menu
fr: Applet indicateur pour les menus d'applications

en: No Indicators
fr: Pas de notifications
