mate-indicator-applet 1.25.0 - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Indicator Applet Factory
it: Fabbrica Applet Indicatore

en: Indicator Applet
it: Applet Indicatore

en: An indicator of something that needs your attention on the desktop
it: Un indicatore di qualcosa che richiede attenzione sul desktop

en: Indicator Applet Complete Factory
it: Fabbrica completa applet indicatore

en: Indicator Applet Complete
it: Applet Indicatore Completo

en: A unified applet containing all of the indicators.
it: Un'applet unificata per contenere tutti gli indicatori.

en: Indicator Applet Appmenu Factory
it: Fabbrica appmenu applet indicatore

en: Indicator Applet Appmenu
it: Indicatore dell'applet Appmenu

en: A applet containing the application menus.
it: Un'applet che contiene i menù delle applicazioni

en: This program is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation.
it: Questo programma è software libero; è possibile ridistribuirlo o modificarlo secondo i termini della licenza GNU General Public License versione 3, come pubblicato dalla Free Software Foundation.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
it: Questo programma è distribuito nella speranza che possa risultare utile, ma SENZA ALCUNA GARANZIA, nemmeno la garanzia implicita di COMMERCIABILITÀ, QUALITÀ SODDISFACENTE o APPLICABILITÀ PER UNO SCOPO PARTICOLARE. Per maggiori dettagli consultare la GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
it: Una copia della licenza GNU General Public License dovrebbe essere disponibile con questo programma. In caso contrario consultare <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Copyright © 2009-2010 Canonical, Ltd.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
it: Copyright © 2009-2010 Canonical, Ltd.
    Copyright © 2011-2021 Gli sviluppatori di MATE

en: An applet to hold your application menus.
it: Un'applet per contenere i menù delle applicazioni.

en: An applet to hold all of the system indicators.
it: Un'applet per contenere tutti gli indicatori di sistema.

en: MATE Website
it: Sito web di MATE

en: _About
it: _Informazioni

en: Indicator Applet Application Menu
it: Menù dell'applicazione Applet Indicatore

en: No Indicators
it: Nessun indicatore
