mate-indicator-applet 1.25.0 - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Indicator Applet Factory
ja: インジケーターアプレットのファクトリ

en: Indicator Applet
ja: インジケーターアプレット

en: An indicator of something that needs your attention on the desktop
ja: デスクトップで注意する必要があるもの（インジケーター）を表示します

en: Indicator Applet Complete Factory
ja: インジケーターアプレット完全版のファクトリ

en: Indicator Applet Complete
ja: インジケーターアプレット完全版

en: A unified applet containing all of the indicators.
ja: 全てのインジケーターを含んだ統合アプレットです。

en: Indicator Applet Appmenu Factory
ja: インジケーターアプレット・アプリメニューのファクトリ

en: Indicator Applet Appmenu
ja: インジケーターアプレット・アプリメニュー

en: A applet containing the application menus.
ja: アプリケーションメニューを含んだアプレットです。

en: This program is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation.
ja: このプログラムはフリーソフトウェアです: フリーソフトウェア財団が発行した GNU 一般公衆ライセンスの第3版の条件下で当ソフトウェアの改変・再頒布を行うことができます。

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ja: このプログラムは有用であることを期待して配布されていますが、完全に無保証です。商品性、十分な品質または特定の目的における適合性について、暗黙の保証を含めていかなる保証もありません。詳細は GNU 一般公衆ライセンスをご覧ください。

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
ja: あなたはこのプログラムと一緒に GNU 一般公衆ライセンスの写しを受け取っているはずです。もしそうでない場合には <http://www.gnu.org/licenses/> をご覧ください。

en: Copyright © 2009-2010 Canonical, Ltd.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ja: Copyright © 2009-2010 Canonical, Ltd.
    Copyright © 2011-2021 MATE 開発者

en: An applet to hold your application menus.
ja: アプリケーションメニューを保持するアプレットです。

en: An applet to hold all of the system indicators.
ja: すべてのシステム表示を保持するアプレットです。

en: MATE Website
ja: MATE ウェブサイト

en: _About
ja: 情報(_A)

en: Indicator Applet Application Menu
ja: インジケーターアプレット・アプリケーションメニュー

en: No Indicators
ja: インジケーターはありません
