mate-indicator-applet 1.25.0 - en to nb translation catalogue (19 entries)

en: Indicator Applet Factory
nb: Fabrikk for indikatorpanelprogram

en: Indicator Applet
nb: Indikator miniprogram

en: An indicator of something that needs your attention on the desktop
nb: En indikator for noe som trenger din oppmerksomhet på skrivebordet

en: Indicator Applet Complete Factory
nb: Fabrikk for komplett indikatorpanelprogram

en: Indicator Applet Complete
nb: Indikator miniprogram fullført

en: A unified applet containing all of the indicators.
nb: Et felles miniprogram som inneholder alle indikatorene.

en: Indicator Applet Appmenu Factory
nb: Fabrikk for indikatorpanelprogrammets programmeny

en: Indicator Applet Appmenu
nb: Indikator miniprogram.

en: A applet containing the application menus.
nb: Et miniprogram som inneholder programmenyene.

en: This program is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation.
nb: Dette programmet er fri programvare: du kan videreformidle og/eller endre det under betingelsene i GNU General Public License versjon 3, som utgis av Free Software Foundation.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: Dette programmet distribueres i håpet om at det kan være nyttig, men UTEN NOEN FORM FOR GARANTI; heller ikke impliserte garantier for SALGBARHET, TILFREDSSTILLENDE KVALITET eller EGNETHET FOR EN BESTEMT HENSIKT. Se GNU General Public License for flere detaljer.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
nb: Du skal ha fått en kopi av GNU General Public License med dette programmet. Hvis ikke, se <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Copyright © 2009-2010 Canonical, Ltd.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2009-2010 Canonical, Ltd.
    Opphavsrett © 2011-2021 MATE-utviklerne

en: An applet to hold your application menus.
nb: Et miniprogram som viser programmenyene dine.

en: An applet to hold all of the system indicators.
nb: Et miniprogram som holder orden på systemindikatorene.

en: MATE Website
nb: Nettsiden til MATE

en: _About
nb: Om

en: Indicator Applet Application Menu
nb: Indikator miniprogram programmeny

en: No Indicators
nb: Ingen indikatorer
