mate-media 1.25.0 - en to el translation catalogue (80 entries)

en: Sound
el: Ήχος

en: Change sound volume and sound events
el: Αλλαγή έντασης ήχου και ηχητικών γεγονότων

en: Volume Control
el: Έλεγχος έντασης ήχου

en: Show desktop volume control
el: Εμφάνιση ελέγχου ήχου επιφάνειας εργασίας

en: Sound system is not available
el: Το σύστημα ήχου δεν είναι διαθέσιμο

en: Waiting for sound system to respond
el: Αναμονή για την ανταπόκριση του συστήματος ήχου

en: Sound system backend
el: Σύστημα υποστήριξης συστήματος ήχου

en: Enable debug
el: Ενεργοποίηση αποσφαλμάτωσης

en: Startup page
el: Αρχική σελίδα

en: Version of this application
el: Η Έκδοση αυτής της εφαρμογής

en:  — MATE Volume Control
el:  - Έλεγχος έντασης ήχου MATE

en: _Sound Preferences
el: Προτιμήσεις ή_χου

en: Input
el: Είσοδος

en: Output
el: Έξοδος

en: MATE Volume Control Applet
el: Μικροεφαρμογή ελέγχου έντασης ήχου MATE

[ctx: balance]
en: Left
el: Αριστερά

[ctx: balance]
en: Right
el: Δεξιά

[ctx: balance]
en: Rear
el: Πίσω

[ctx: balance]
en: Front
el: Μπροστά

[ctx: balance]
en: Minimum
el: Ελάχιστο

[ctx: balance]
en: Maximum
el: Μέγιστο

en: _Balance:
el: Ι_σοστάθμιση:

en: _Fade:
el: Βα_θμιαία μείωση έντασης:

[ctx: volume]
en: Unamplified
el: Χωρίς ενισχυτή

en: Mute
el: Σίγαση

en: _Profile:
el: _Προφίλ:

en: Co_nnector:
el: Σύν_δεσμος:

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Name
el: Όνομα

en: Speaker Testing for %s
el: Δοκιμή ηχείου για %s

en: Test Speakers
el: Δοκιμή ηχείων

en: Sound Effects
el: Ηχητικά εφέ

en: _Alert volume:
el: Έ_νταση ειδοποίησης:

en: _Output volume:
el: Ένταση ήχου ε_ξόδου:

en: Hardware
el: Υλικό

en: C_hoose a device to configure:
el: Επιλέ_ξτε μια συσκευή για ρύθμιση:

en: Settings for the selected device:
el: Ρυθμίσεις για την επιλεγμένη συσκευή:

en: _Input volume:
el: Ένταση ήχου ει_σόδου:

en: Input level:
el: Επίπεδο εισόδου:

en: C_hoose a device for sound input:
el: Επιλέ_ξτε μια συσκευή για την είσοδο ήχου:

en: C_hoose a device for sound output:
el: Επι_λέξτε μια συσκευή για την έξοδο ήχου:

en: Applications
el: Εφαρμογές

en: No application is currently playing or recording audio.
el: Προς το παρόν καμία εφαρμογή δεν αναπαράγει ή καταγράφει ήχο.

en: Sound Preferences
el: Προτιμήσεις ήχου

en: No sounds
el: Όχι ήχοι

en: Built-in
el: Ενσωματωμένο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένη

en: Testing event sound
el: Γίνεται δοκιμή ήχου γεγονότος

en: Default
el: Προεπιλογή

en: From theme
el: Από θέμα

en: Type
el: Τύπος

en: Sound _theme:
el: _Θέμα ήχων:

en: C_hoose an alert sound:
el: Επιλέ_ξτε έναν ήχο ειδοποίησης:

en: Enable _window and button sounds
el: Ενεργοποίηση ήχων _παραθύρων και κουμπιών

en: Stop
el: Διακοπή

en: Test
el: Δοκιμή

en: Microphone Volume
el: Ένταση μικροφώνου

en: Sound Output Volume
el: Ένταση εξόδου ήχου:

en: Failed to start Sound Preferences: %s
el: Αποτυχία εκκίνησης προτιμήσεων ήχου: %s

en: Muted at
el: Σίγαση στο

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Mono
el: Μονοφωνικό

en: Front Left
el: Μπροστά αριστερά

en: Front Right
el: Μπροστά δεξιά

en: Front Center
el: Μπροστά στο κέντρο

en: Rear Left
el: Πίσω αριστερά

en: Rear Right
el: Πίσω δεξιά

en: Rear Center
el: Πίσω κέντρο

en: Front Left of Center
el: Μπροστά αριστερά του κέντρου

en: Front Right of Center
el: Μπροστά δεξιά του κέντρου

en: Side Left
el: Πλάι αριστερά

en: Side Right
el: Πλάι δεξιά

en: Top Front Left
el: Μπροστά επάνω αριστερά

en: Top Front Right
el: Μπροστά επάνω δεξιά

en: Top Front Center
el: Μπροστά επάνω κέντρο

en: Top Center
el: Κέντρο επάνω

en: Top Rear Left
el: Πίσω επάνω αριστερά

en: Top Rear Right
el: Πίσω επάνω δεξιά

en: Top Rear Center
el: Πίσω επάνω κέντρο

en: Stereo
el: Στερεοφωνικό
