mate-media 1.25.0 - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Sound
fa: صدا

en: Volume Control
fa: کنترل بلندی صدا

en: Startup page
fa: صفحه شروع

en: Version of this application
fa: نسخهٔ این برنامه

en: Input
fa: ورودی

en: Output
fa: خروجی

[ctx: balance]
en: Left
fa: چپ

[ctx: balance]
en: Right
fa: راست

[ctx: balance]
en: Rear
fa: عقب

[ctx: balance]
en: Front
fa: جلو

[ctx: balance]
en: Minimum
fa: کم‌ترین مقدار

[ctx: balance]
en: Maximum
fa: بیش‌ترین مقدار

[ctx: volume]
en: 100%
fa: ۱۰۰٪

en: Mute
fa: بی‌صدا

en: Disabled
fa: غیر فعال شده

en: Name
fa: نام

en: Test Speakers
fa: آزمایش بلندگو ها

en: Hardware
fa: سخت افزار

en: _Input volume:
fa: ورودی صدا

en: Applications
fa: برنامه‌ها

en: Custom
fa: سفارشی

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Type
fa: نوع

en: Stop
fa: توقف

en: Sound Output Volume
fa: میزان صدای خروجی

en: Unknown
fa: ناشناخته
