mate-media 1.25.0 - en to gl translation catalogue (91 entries)

en: Sound
gl: Son

en: Change sound volume and sound events
gl: Modificar o volume do son e asociar sons a eventos

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;volume;control;mixer;settings;sound;events;
gl: MATE;volume;control;mesturador;axustes;son;eventos;

en: Volume Control
gl: Control do volume

en: Show desktop volume control
gl: Amosar o control de volume do escritorio

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;volume;control;mixer;settings;sound;
gl: MATE;volume;control;mesturador;axustes;son;

en: Sound system is not available
gl: Non hai un sistema de son dispoñíbel

en: Waiting for sound system to respond
gl: Agardando a que o sistema de son responda

en: Sound system backend
gl: Infraestrutura do sistema de son

en: Enable debug
gl: Activar a depuración

en: Startup page
gl: Páxina de inicio

en: Version of this application
gl: Versión desta aplicación

en:  — MATE Volume Control
gl:  — Control de volume do MATE

en: _Sound Preferences
gl: Preferencias de _son

en: Mute Output
gl: Silenciar a saída

en: Input
gl: Entrada

en: Output
gl: Saída

en: MATE Volume Control Applet
gl: Miniaplicación de control do volume do MATE

en: Unmute Output
gl: Ativar a saída

en: Volume Control Applet
gl: Miniaplicación de control do volume

[ctx: balance]
en: Left
gl: Esquerda

[ctx: balance]
en: Right
gl: Dereita

[ctx: balance]
en: Rear
gl: Traseira

[ctx: balance]
en: Front
gl: Frontal

[ctx: balance]
en: Minimum
gl: Mínimo

[ctx: balance]
en: Maximum
gl: Máximo

en: _Fade:
gl: _Esvaecer:

en: _Subwoofer:
gl: _Altofalante de graves:

[ctx: volume]
en: Unamplified
gl: Sen amplificación

en: Mute
gl: Silenciado

en: _Profile:
gl: _Perfil:

en: Co_nnector:
gl: Co_nector:

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Name
gl: Nome

en: Speaker Testing for %s
gl: Proba de altofalantes para %s

en: Test Speakers
gl: Probar altofalantes

en: Sound Effects
gl: Efectos de son

en: _Alert volume:
gl: Volume da _alerta:

en: _Output volume:
gl: V_olume de saída:

en: C_hoose a device to configure:
gl: E_scolla un dispositivo para configurar:

en: Settings for the selected device:
gl: Axustes para o dispositivo seleccionado:

en: _Input volume:
gl: Volume de _entrada:

en: Input level:
gl: Nivel de entrada:

en: C_hoose a device for sound input:
gl: E_scolla un dispositivo para o son de entrada:

en: C_hoose a device for sound output:
gl: E_scolla un dispositivo para o son de saída:

en: Applications
gl: Aplicacións

en: No application is currently playing or recording audio.
gl: Neste momento non hai ningúnha aplicación reproducindo ou gravando son.

en: Sound Preferences
gl: Preferencias de son

en: No sounds
gl: Sen sons

en: Built-in
gl: Incorporado

en: Custom
gl: Personalizado

en: Testing event sound
gl: Probando o son da acción

en: Default
gl: Predeterminado

en: From theme
gl: Do tema

en: Type
gl: Tipo

en: Sound _theme:
gl: _Tema de son:

en: C_hoose an alert sound:
gl: E_scolla un son de alerta:

en: Enable _window and button sounds
gl: Activar sons de _xanela e de botóns

en: Stop
gl: Deter

en: Test
gl: Probar

en: Microphone Volume
gl: Volume do micrófono

en: Sound Output Volume
gl: Volume do son de saída

en: MATE Volume Control StatusIcon
gl: Icona de estado do control do volume do MATE

en: Failed to start Sound Preferences: %s
gl: Produciuse un fallo ao iniciar as Preferencias de son: %s

en: Muted at
gl: Silenciado en

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Front Left
gl: Frontal esquerdo

en: Front Right
gl: Frontal dereito

en: Front Center
gl: Frontal central

en: Rear Left
gl: Traseiro esquerdo

en: Rear Right
gl: Traseiro dereito

en: Rear Center
gl: Traseiro central

en: Front Left of Center
gl: Frontal esquerdo do centro

en: Front Right of Center
gl: Frontal dereito do centro

en: Side Left
gl: Lateral esquerdo

en: Side Right
gl: Lateral dereito

en: Top Front Left
gl: Superior frontal esquerdo

en: Top Front Right
gl: Superior frontal dereito

en: Top Front Center
gl: Superior frontal central

en: Top Center
gl: Superior frontal

en: Top Rear Left
gl: Superior traseiro esquerdo

en: Top Rear Right
gl: Superior traseiro dereito

en: Top Rear Center
gl: Superior traseiro central

en: Stereo
gl: Estéreo

en: Surround 4.0
gl: Son envolvente 4.0

en: Surround 4.1
gl: Son envolvente 4.1

en: Surround 5.0
gl: Son envolvente 5.0

en: Surround 5.1
gl: Son envolvente 5.1

en: Surround 7.1
gl: Son envolvente 7.1

en: Volume Control Factory
gl: Factoría do control do volume

en:  — MATE Volume Control Status Icon
gl: — Icona de estado do control do volume do MATE
