mate-media 1.25.0 - en to is translation catalogue (15 entries)

en: Sound
is: Hljóð

en: Volume Control
is: Hljóðstyrkstillir

en: Version of this application
is: Útgáfa þessa forrits

[ctx: balance]
en: Left
is: Til vinstri

[ctx: balance]
en: Right
is: Til hægri

[ctx: balance]
en: Maximum
is: Hámark

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Name
is: Heiti

en: Hardware
is: Vélbúnaður

en: Applications
is: Forrit

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Type
is: Tegund

en: Stop
is: Stöðva

en: Unknown
is: Óþekktur
