mate-media 1.25.0 - en to mai translation catalogue (20 entries)

en: Sound
mai: ध्वनि

en: Volume Control
mai: आवाज निर्धारक

en: Version of this application
mai: एहि अनुप्रयोग क' संस्करण

en: Input
mai: इनपुट

en: Output
mai: आउटपुट

[ctx: balance]
en: Left
mai: बामाँ

[ctx: balance]
en: Right
mai: दहिन्ना

en: Mute
mai: मौन

en: Disabled
mai: अक्षम

en: Name
mai: नाम

en: Hardware
mai: हार्डवेयर

en: Applications
mai: अनुप्रयोग

en: Sound Preferences
mai: ध्वनि वरीयतासभ

en: No sounds
mai: कोनो ध्वनि नहि

en: Custom
mai: पसंदीदा

en: Default
mai: मूलभूत

en: From theme
mai: प्रसंग सँ

en: Type
mai: प्रकार

en: Stop
mai: रोकू

en: Unknown
mai: अज्ञात
