mate-media 1.25.0 - en to mk translation catalogue (15 entries)

en: Sound
mk: Звук

en: Volume Control
mk: Поставување на јачина на звукот

en: Startup page
mk: Почетна страница

en: Version of this application
mk: Верзија на оваа апликација

[ctx: balance]
en: Left
mk: Лево

[ctx: balance]
en: Right
mk: Десно

en: Disabled
mk: Оневозможено

en: Name
mk: Име

en: Hardware
mk: Хардвер

en: Applications
mk: Апликации

en: Custom
mk: Сопствено

en: Default
mk: Стандардно

en: Type
mk: Тип

en: Stop
mk: Стопирај

en: Unknown
mk: Непознато
