mate-media 1.25.0 - en to ms translation catalogue (89 entries)

en: Sound
ms: Bunyi

en: Change sound volume and sound events
ms: Ubah volum bunyi dan peristiwa bunyi

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;volume;control;mixer;settings;sound;events;
ms: MATE;volum;kawalan;pengadun;tetapan;bunyi;peristiwa;

en: Volume Control
ms: Kawalan Volum

en: Show desktop volume control
ms: Tunjuk kawalan volum desktop

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;volume;control;mixer;settings;sound;
ms: MATE;volum;kawalan;pengadun;tetapan;bunyi;

en: Sound system is not available
ms: Sistem bunyi tidak tersedia

en: Waiting for sound system to respond
ms: Menunggu sistem bunyi memberi respons

en: Sound system backend
ms: Bahagian belakang sistem bunyi

en: Enable debug
ms: Benarkan nyahpepijat

en: Startup page
ms: Halaman permulaan

en: Version of this application
ms: Versi bagi aplikasi ini

en:  — MATE Volume Control
ms: — Kawalan Volum MATE

en: _Sound Preferences
ms: Keutamaan _Bunyi

en: Mute Output
ms: Senyapkan Output

en: MATE Volume Control Applet
ms: Aplet Kawalan Volum MATE

en: Unmute Output
ms: Suarakan Output

en: Volume Control Applet
ms: Aplet Kawalan Volum

[ctx: balance]
en: Left
ms: Kiri

[ctx: balance]
en: Right
ms: Kanan

[ctx: balance]
en: Rear
ms: Belakang

[ctx: balance]
en: Front
ms: Hadapan

[ctx: balance]
en: Maximum
ms: Maksimum

en: _Balance:
ms: _Imbangan:

en: _Fade:
ms: _Resap:

en: _Subwoofer:
ms: _Subwufer:

[ctx: volume]
en: Unamplified
ms: Tidak dikuatkan

en: Mute
ms: Senyap

en: _Profile:
ms: _Profil:

en: Co_nnector:
ms: Pe_nyambung:

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Name
ms: Nama

en: Speaker Testing for %s
ms: Pengujian Pembesar Suara untuk %s

en: Test Speakers
ms: Uji Pembesar Suara

en: Sound Effects
ms: Kesan Bunyi

en: _Alert volume:
ms: Volum _amaran:

en: _Output volume:
ms: Volum _output:

en: Hardware
ms: Perkakasan

en: C_hoose a device to configure:
ms: P_ilih peranti untuk dikonfigur:

en: Settings for the selected device:
ms: Tetapan untuk peranti terpilih:

en: _Input volume:
ms: Volum _input:

en: Input level:
ms: Aras input:

en: C_hoose a device for sound input:
ms: P_ilih peranti untuk input bunyi:

en: C_hoose a device for sound output:
ms: P_ilih peranti untuk output bunyi:

en: Applications
ms: Aplikasi

en: No application is currently playing or recording audio.
ms: Tiada aplikasi kini dimainkan atau merakam audio.

en: Sound Preferences
ms: Keutamaan Bunyi

en: No sounds
ms: Tiada bunyi

en: Built-in
ms: Terbina-dalam

en: Custom
ms: Suai

en: Testing event sound
ms: Menguji bunyi peristiwa

en: Default
ms: Lalai

en: From theme
ms: Dari tema

en: Type
ms: Jenis

en: Sound _theme:
ms: _Tema bunyi:

en: C_hoose an alert sound:
ms: P_ilih bunyi amaran:

en: Enable _window and button sounds
ms: Benarkan bunyi tetingkap dan _butang

en: Stop
ms: Henti

en: Test
ms: Uji

en: Microphone Volume
ms: Volum Mikrofon

en: Sound Output Volume
ms: Volum Output Bunyi

en: MATE Volume Control StatusIcon
ms: IkonStatus Kawalan Volum MATE

en: Failed to start Sound Preferences: %s
ms: Gagal memulakan Keutamaan Bunyi: %s

en: Muted at
ms: DIsenyapkan pada

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Front Left
ms: Hadapan Kiri

en: Front Right
ms: Hadapan Kanan

en: Front Center
ms: Hadapan Tengah

en: Rear Left
ms: Belakang Kiri

en: Rear Right
ms: Belakang Kanan

en: Rear Center
ms: Belakang Tengah

en: Front Left of Center
ms: Hadapan Kiri dari Tengah

en: Front Right of Center
ms: Hadapan Kanan dari Tengah

en: Side Left
ms: Sisi Kiri

en: Side Right
ms: Sisi Kanan

en: Top Front Left
ms: Atas Hadapan Kiri

en: Top Front Right
ms: Atas Hadapan Kanan

en: Top Front Center
ms: Atas Hadapan Tengah

en: Top Center
ms: Atas Tengah

en: Top Rear Left
ms: Atas Belakang Kiri

en: Top Rear Right
ms: Atas Belakang Kanan

en: Top Rear Center
ms: Atas Belakang Tengah

en: Surround 4.0
ms: Keliling 4.0

en: Surround 4.1
ms: Keliling 4.1

en: Surround 5.0
ms: Keliling 5.0

en: Surround 5.1
ms: Keliling 5.1

en: Surround 7.1
ms: Keliling 7.1

en: Volume Control Factory
ms: Kilang Kawalan Volum

en:  — MATE Volume Control Status Icon
ms:  — Ikon Status Kawalan Volum MATE
