mate-media 1.25.0 - en to oc translation catalogue (91 entries)

en: Sound
oc: Son

en: Change sound volume and sound events
oc: Cambiar lo volum del son e dels eveniments

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;volume;control;mixer;settings;sound;events;
oc: MATE;volume;control;mixer;settings;sound;events;son;volum;bruch;

en: Volume Control
oc: Reglatge del son

en: Show desktop volume control
oc: Mostrar los contraròtles de volum burèu

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;volume;control;mixer;settings;sound;
oc: MATE;volume;control;mixer;settings;sound;paramètres;son;

en: Sound system is not available
oc: Lo sistèma de son es pas disponible

en: Waiting for sound system to respond
oc: En espèra d’una responsa del sistèma de son

en: Sound system backend
oc: Interfàcia de gestion del son

en: Enable debug
oc: Activar desbugatge

en: Startup page
oc: Pagina d’aviada

en: Version of this application
oc: Version d'aquesta aplicacion

en:  — MATE Volume Control
oc:  — Reglatge del son de MATE

en: _Sound Preferences
oc: Preferéncias del _son

en: Mute Output
oc: Copar lo son en sortida

en: Input
oc: Entrada

en: Output
oc: Sortida

en: MATE Volume Control Applet
oc: Applet de contraròtle de volum de MATE

en: Unmute Output
oc: Restablir lo son en sortida

en: Volume Control Applet
oc: Applet de contraròtle de volum

[ctx: balance]
en: Left
oc: Esquèrra

[ctx: balance]
en: Right
oc: Drecha

[ctx: balance]
en: Rear
oc: Arrièr

[ctx: balance]
en: Front
oc: Avant

en: _Balance:
oc: _Balança :

en: _Fade:
oc: _Fondut :

en: _Subwoofer:
oc: _Caisson de bassa :

[ctx: volume]
en: Unamplified
oc: Pas amplificat

[ctx: volume]
en: 100%
oc: 100 %

en: Mute
oc: Mut

en: _Profile:
oc: _Perfil :

en: Co_nnector:
oc: Co_nnectador :

en: Disabled
oc: Desactivat

en: %u Output | %u Outputs
oc[0]: %u sortida
oc[1]: %u sortidas

en: %u Input | %u Inputs
oc[0]: %u entrada
oc[1]: %u entradas

en: Name
oc: Nom

en: Speaker Testing for %s
oc: Pròva son per %s

en: Test Speakers
oc: Provar los naut parlaires

en: Sound Effects
oc: Efèits sonòrs

en: _Alert volume:
oc: _Avís volum :

en: _Output volume:
oc: Volum _sortida :

en: Hardware
oc: Material

en: C_hoose a device to configure:
oc: C_ausissètz un periferic a configurar :

en: Settings for the selected device:
oc: Paramètres pel periferic seleccionat :

en: _Input volume:
oc: Volum d'_entrada :

en: Input level:
oc: Nivèl d'entrada :

en: C_hoose a device for sound input:
oc: C_ausir un periferic d'entrada :

en: C_hoose a device for sound output:
oc: C_ausir un periferic de sortida sonòra :

en: Applications
oc: Aplicacions

en: No application is currently playing or recording audio.
oc: Cap d'aplicacion es pas a jogar o enregistrar de son.

en: Sound Preferences
oc: Preferéncias del son

en: No sounds
oc: Pas cap de son

en: Built-in
oc: Predefinit

en: Custom
oc: Personalizada

en: Testing event sound
oc: Pròva dels sons pels eveniments

en: Default
oc: Per defaut

en: From theme
oc: A partir del tèma

en: Type
oc: Tipe

en: Sound _theme:
oc: _Tèma sonòr :

en: C_hoose an alert sound:
oc: C_ausir una alèrta sonòra :

en: Enable _window and button sounds
oc: Activar los sons de _fenèstras e botons

en: Stop
oc: Arrestar

en: Test
oc: Testar

en: Microphone Volume
oc: Volum del microfòn

en: Sound Output Volume
oc: Volum sortida sonòra

en: MATE Volume Control StatusIcon
oc: Icòna d’estatut del contraròtle de volum MATE

en: Failed to start Sound Preferences: %s
oc: Impossible de dobrir las preferéncias de son : %s

en: Muted at
oc: Amudir a

en: Unmute
oc: Restablir lo son

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Front Left
oc: Avant esquèrra

en: Front Right
oc: Avant drecha

en: Front Center
oc: Avant centre

en: LFE
oc: Efièch bassa frequéncia (LFE)

en: Rear Left
oc: Arrièr esquèrra

en: Rear Right
oc: Arrièr drecha

en: Rear Center
oc: Arrièr centre

en: Front Left of Center
oc: Avant esquèrra del centre

en: Front Right of Center
oc: Avant drecha del centre

en: Side Left
oc: Costat d’esquèrra

en: Side Right
oc: Costat drech

en: Top Front Left
oc: Naut Avant Esquèrra

en: Top Front Right
oc: Naut Avant Drech

en: Top Front Center
oc: Naut Avant Centre

en: Top Center
oc: Naut Central

en: Top Rear Left
oc: Naut Arrièr Esquèrra

en: Top Rear Right
oc: Naut Arrièr Drech

en: Top Rear Center
oc: Naut Arrièr Central

en: Stereo
oc: Esterèo

en: Volume Control Factory
oc: Factor de contraròtle de volum

en:  — MATE Volume Control Status Icon
oc:  — Icòna d’estatut de volum de MATE
